Magmaweld Kaynak Makineleri

İlk defa kullananların bile çok çabuk bir şekilde öğrenebileceği kaynak makineleri hayatın içerisinde her geçen gün yerini sağlamlaştırıyor. Günlük işlerinizde ya da profesyonel kullanım amaçlı olarak ihtiyaç halini alan kaynak makineleri işleri daha kolay hale getirmek için kullanılıyor. Bu işlevlere sahip olan Magmaweld Kaynak Makineleri hem evde hem de endüstriyel kullanım için her türlü metali bir arada kaynaştırmadaki verimlilikleriyle ön plana çıkıyor. İster deneyim amaçlı olsun ister profesyonel iş amacıyla kaynak yapmaya başlamak istiyor olun, kaynak işleminin keyif verdiğini görebilirsiniz. Ayrıca yeni başlayan olarak kaynak makinesini tecrübe ettikten sonra daha üst düzey makinelere de geçiş yapabilirsiniz.

Kaynak Makinesini Seçerken Bazı Faktörleri Dikkate Almalısınız

Giriş Voltajı: 110 volt içeren düşük giriş gerilimli kaynak makineleri, bir ev tipi elektrik prizine takabileceğiniz için hobi kaynakçısıysanız ideal geri bildirim sağlıyor. Daha kalın metaller ve daha güçlü kaynaklar üzerinde çalışmayı planlıyorsanız, 220 voltluk bir kaynak makinesi gerekiyor. Bu kaynak makineleri, uzak yerlerde çalışıyorsanız veya 110 V'luk bir prize erişiminizin olmayabileceği endüstriyel kaynak işlemi için bulunuyor.

Çıkış Gücü: Kaynak yapmaya çalıştığınız alana bağlı olarak farklı bir çıkış gücüne sahip olmanız gerekiyor. Bu nedenle en yüksek kalitede kaynağı elde etmek adına doğru ayarları seçmenize yardımcı olmak için kaynak makinesi ile birlikte bir çizelge bulabilirsiniz.

Boyut ve Taşınabilirlik: Kaynak makinenizi seçerken, boyutu ve ağırlığı dâhil olmak üzere makinenin nakliye kolaylığını da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Atölyenizde bırakmayı planlıyorsanız, ağırlık çok fazla dikkate alınmayabiliyor. Bununla birlikte, birden fazla yerde çalışacaksanız, büyük olasılıkla taşıyamayacak kadar ağır olmayan sap kısmına sahip bir kaynak makinesi hedef haline geliyor.

Görev Döngüsü: Kaynak makinenizi tek seferde uzun süre kullanmanız gerekiyorsa, yüksek görev döngüsüne sahip bir Magmaweld kaynak makinesine ihtiyacınız olabilir. Genellikle, kaynak makinenizin çıkış gücü ne kadar yüksekse, soğuması daha uzun zaman aldığı için görev döngüsü düşük olabiliyor.

Kullanım Kolaylığı Sağlayan Çeşitli Avantajlara Sahip Olma Fikrini Değerlendirin

 • Eldivenlerle kullanımı kolaylaştıran basit kontrol düğmeleri bulunuyor.
 • Dayanıklı döküm alüminyum tel besleme sürücüsü yer alıyor.
 • Farklı malzemeler için hassas şekilde ayarlanabilirlik sunuyor.
 • Geri yanma kontrolü, yeniden başlatma için kabloyu doğru uzunlukta tutuyor.
 • İdeal başlatma ve durdurma için ön ve son akış imkânı oluşturuyor.
 • Sonsuz ayarlanabilir voltaj ve tel besleme hızı kontrolü seçeneği sağlıyor.

Soru 1: İdeal Magmaweld kaynak makinesini nasıl belirleyebilirim?

Cevap 1: Doğru kaynak makinesini belirlerken dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. Her şeyden önce, yaptığınız işin türü için yeterli güce sahip bir kaynak makinesi seçmeniz gerekiyor. Bu muhtemelen kaynak yaptığınız malzemelerin kalınlığına bağlı olacaktır. İkinci olarak elektrik prizlerinin de dikkate alınması gerekiyor. Örneğin çalıştığınız yerin sadece 110V'luk bir prizi varsa, 90 amper kullanabilirsiniz.

Soru 2: Yeni başlayan olarak hangi kaynak makinesini kullanmalıyım?

Cevap 2: Yüksek gaz verimi olan Magmaweld kaynak makinelerini değerlendirebilirsiniz. Bu yapıdaki makineler kompakt ve portatiftir, deneyimsiz kaynakçıların hareket etmesi için tasarlanır.

Soru 3: Metal bir Inert gaz kaynak makinesini nasıl kurabilirim?

Cevap 3: Öncelikle, bir duman çıkarıcınız varsa, kaynak yapacağınız alanın üzerine yerleştirin. Ardından, topraklama kelepçesini metal alana takın, böylece elektrik çarpmasını önleyebilirsiniz. Ardından, gaz tüpünüzün ayar vidasının gevşek olduğundan emin olun. Sonra, üstündeki el çarkını kullanarak silindiri açın. Doğru basınca ayarladığınızdan emin olmak için göstergeyi okuyun. Daha sonra, gösterge 10 ila 15 fit küp okuyacak şekilde ayar vidasını çevirebilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Magmaweld Kaynak Makineleri

133 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Magmaweld Kaynak Makineleri
  2. Oerlikon Kaynak Makineleri
  3. Stanley Kaynak Makineleri
  4. Askaynak Kaynak Makineleri
  5. Gloor Kaynak Makineleri
  6. Geka Kaynak Makineleri
  7. Kaynak Ekipmanları Kaynak Makineleri
  8. Demiriz Kaynak Makineleri
  9. Sgs Kaynak Makineleri
  10. Eltos Kaynak Makineleri
  11. Gedik Kaynak Kaynak Makineleri
  12. Gekatec Kaynak Makineleri
  13. Hedef Kaynak Makineleri
  14. Insma Kaynak Makineleri
  15. Candan Kaynak Makineleri
  16. Sağdıç Kaynak Makineleri
  17. Stayer Kaynak Makineleri
  18. Ersim Kaynak Makineleri
  19. ASA Kaynak Makineleri
  20. Soyberg Kaynak Makineleri
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Değerlendirme Puanı
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
 • Marka Magmaweld
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003124/magmaweld
Başa dön