Manikür Pensesi

Manikür ve pedikür, doğru araçlar sayesinde kolaylaşır, hijyenik şekilde gerçekleştirilebilir. El ve ayak bakımının vazgeçilmezi olan işlemler için özel tasarlanan araçlardan faydalanabilirsiniz. Güzellik merkezlerindeki profesyonel sonuçları evlerinizde almanızı sağlayan ürünlerin arasında tırnak pensi de yer alır. Et makası adıyla da anılabilen araç hem tırnak etlerini kesmek hem de itmek için kullanılabilir. Kendi tırnak pensinizi evde kullanabileceğiniz gibi kuaförünüze de götürebilir, kendi araçlarınızla bakım yapılmasını rica edebilirsiniz. 

Kullanışlı Tırnak Pensi Çeşitleri 

 • Tırnak kısaltma ve ölü derileri alma için kullanılan et makaslarının 4, 6, 8 ve 10 mm uçlu çeşitleri bulunur. Kullanılacak tırnakların büyüklüğüne, el alışkanlığınıza göre dilediğiniz pensi seçebilirsiniz. Kalın uçlu tırnak eti makası ile küçük tırnak etlerini almaya çalışmak kazalara neden olabilir, ince uçlu ürünleri tırnak diplerindeki küçük etler için kullanmalı, detay çalışmalısınız. Büyük makaslarla da genel manikürü tamamlamalısınız. 
 • Pensler farklı malzemelerden üretilebilir. Kobalt, paslanmaz çelik, krom kapmalı modeller bulunabilir.
 • Kolay ve uzun süreli kullanım için çift yaylı pensler seçilmelidir. Tek yaylı modeller de ürün seçenekleri içinde yer alabilir. Daha uygun fiyatlı olan tek yaylı modellerin ömrü genellikle daha kısadır. 
 • Tırnak penslerinin uçlarının yeterince keskin olması önemlidir. Yeniden bileylenebilen tırnak makaslarından almak uzun vadede kullanışlılığı kaybetmenizi önler. 
 • Makasların saplarında kaymayı önleyen detaylar, kaplama ve dokular yer alabilir. Modellerde şıklık ve kullanışlılık sağlayan özelliklere seçim esnasında dikkat edebilirsiniz. 

Manikür Pensi Nasıl Kullanılır?

Manikür pensi kullanılmadan önce tırnak etlerinin ılık suda veya yağ ile yumuşatılması gerekir. Yumuşatılan etler, tek elle tutulan tırnak pensi aracılığıyla tek tek kesilir. Tırnak pensi, bulunan iki uç açıp kapanarak kullanılır. Kullanıcılar makası tek elle kullanabilir. Başlarda zor gelen işlem, alıştıktan sonra kolaylıkla yapılır. Mümkün olduğunda seri şekilde kesim yapılmalı ve tırtıklı doku oluşturmamaya özen gösterilmelidir. Tırnak etleri tırnaklara yapışıksa önce tırnak pensinin içindeki itici aparat kullanılabilir. Penslerin içindeki yaylar zamanla gevşeyerek daha rahat açılıp kapanmasını sağlayabilir, fazla gevşediğinde ve pens keskinliğini kaybettiğinde ise aracın değiştirilmesi gerekir. 

Tırnak Pensi Seçerken/Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz? 

 • Tırnak penslerinin iç kısmında tırnak etlerini itmek için ince bir araç bulunabilir. Kullanıcılara yardımcı olan bu araç seçim kriterleriniz arasında yer alabilir. 
 • Tırnak makası kullanırken temizliğe ve hijyene önem vermelisiniz. Ürünlerin kişiye özel kullanıma uygun olduğunu unutmamalı, tek başınıza kullansanız dahi sık sık sterilize etmelisiniz. 
 • Tırnak pensinin yeterince keskin olmaması tırnak etlerini koparmanıza ve küçük kanamalara, yaralara neden olabilir. Kullanım esnasında keskinliğinden emin olmalı, yeterince keskin değilse değiştirmeli veya bileylemelisiniz. 
 • Et pensini kullanırken yalnızca ölü derileri kesmelisiniz, canlı deriye müdahale etmek canınızın yanmasına neden olabilir. 
 • Eğer yumuşatmadan etleri kesmeye çalışırsanız etleri parçalayabilir ve sağlıksız görünmelerine yol açabilirsiniz. 
 • El ve ayak bakımı için aynı tırnak pensini kullanacaksanız, hijyen için manikür ve pedikür arasında muhakkak ürünü sterilize etmelisiniz. Antibakteriyel mendillerden, alkolden veya sterilizasyon makinelerinden yardım alarak ürünlerde hijyen sağlayabilirsiniz. 

Maniküre Konfor Katan Et Pensi Fiyatları 

Et pensleri farklı özellikleri ile çeşitlenir. Kimi modellerde sağlam tutuş sağlayan, saplarda mat yüzeyler bulunabilir. Tek ve çift yaylar kullanıcılar için alternatif oluşturur. Ürünlerin fiyatları, modellere, penslerin markalarına, materyallerine göre değişiklik gösterir. Her bütçeye ve ihtiyaca uygun bir manikür için et ve tırnak pensi, geniş ürün yelpazesi içinde yer alır. 

Siz de dilediğiniz tırnak pensi ürünü hemen sipariş verebilir, manikür bakımını evinizin konforunda gerçekleştirebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Manikür Pensi

192 ürün listeleniyor
Solingen
Xinhang
Aybastılı
TNL SHOP
Staleks
Xhang
Nghia Nippers
Ssaf
Trade Jam
Hacarlıoğlu
Transformacion
Gifaz
Match
Fontenay
Go İthalat
Beter Elite
Gfc Life Store
Grandzone
Hector
HomeCare
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 192 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?