Marmot uzun yıllardan beri ürettiği yüksek kaliteli outdoor ürünler ile tüm dünyadan tüketicilerin beğenisini kazanmış bir markadır. Giyim malzemelerinden, kamp malzemelerine ve çantalara kadar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Özellikle doğa sporları ile ilgilenen tüketicilerin yakından takip ettiği bir firmadır. Gelişmiş teknolojiler ile ürettiği ürünlerin en büyük özelliği yüksek performans sunmalarıdır. 

Marmot markasının her türlü hava şartına uygun bir şekilde ürettiği outdoor mont ve ceketlerini ister en soğuk bölgelerde isterseniz de en yağmurlu ve karlı bölgelerde kullanabilirsiniz. Onlarca çeşidi ile marka, her yaştan kullanıcıya hitap eder. Kaz tüyü ürünlerden Gore Tex ürünlere kadar her tarzdan ürünü bulabilirsiniz. 
 

Outdoor Mont ve Ceket Seçimi Nasıl Yapılır?

Outdoor mont ve ceket seçiminde ilk olarak dikkat edilmesi gereken nokta hangi mevsim ve hava şartları için tercih edeceğinizdir. Sıcaklık dereceleri burada oldukça önemli bir kıstas oluşturur. Outdoor aktiviteler yapanlar için özellikle seçecekleri montlar hayati önem taşıyabilmektedir. Birçok farklı faktör göz önüne alınmalıdır. Temel faktör ise bu montların ısı dengenizi iyi koruyup korumadığıdır. Marmot mont ve ceketler su geçirmez ve nefes alabilir yapıları ile beraber doğru ürün kullanıldığı takdirde ısı dengenizi korumanın yanında kuru kalmanızı sağlar. Marmot markasının kullandığı gelişmiş kumaşlar ile ürünler, en efor harcadığınız aktivitelerde bile ısı dengenizi sağlar ve terlemenizi minimum seviyeye indirir. 

-10 ve -12 dereceye kadar olan hava şartlarında tercih edilmesi gereken mont ve ceketlerde dolgunun o kadar fazla olmasına gerek olmaz. Ancak daha düşük sıcaklıklarda daha dolgulu montlar tercih etmelisiniz. Dolgu yoğunluğu ısıya karşı önlem alma konusunda oldukça önemli bir faktördür. Ayrıca kullanacağınız ortama uygun teknolojilere sahip olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Sizi nemden uzak tutacak, vücudunuzun hava almasını sağlayacak kumaşa sahip olup olmadığı oldukça önemlidir. Özel örgü sistemleri vücutta oluşabilecek yoğulaşmanın önüne geçer ve nemi daha geniş bir alana yayar. Bu kadar gelişmiş özelliklere sahip olmasına rağmen en çok dikkat edilen konulardan birisi de ürünlerin hafifliğidir. Mont tercihi yaparken hafifliği de sizin günlük aktivitenizi direkt olarak etkileyecek bir unsur olduğu için dikkat edilmesi gerekir.  

Marmot Teknolojileri 

Marmot markası kaliteyi üst noktalarda tutmak amacı ile yoğun Ar-Ge çalışmaları yürüten ve üretimini her daim çeşitli teknolojilerle destekleyen bir markadır. Bu teknolojilerden birisi de Polartec Classic teknolojisidir. Bu özellik ile kumaşlar çok daha hafif olmasının yanında daha fazla nefes alır. Böylece her daim kuru kalmanızı sağlar. Diğer bir özellik ise Membrain katmanıdır. Bu katmana sahip ürünler üst düzey nefes alabilirlik performansı sunar. Ayrıca ekstra su geçirmezlik özelliğine ve su kaydırma özelliğine sahip olurlar. Böylece ürünler, yoğun yağışlı havalarda bile üzerinizde su kalmasının önüne geçer. Düşük sıcaklığa sahip ortamlarda hayati kurallardan birisi her daim kuru kalmak olduğu için bu gibi teknolojiler kullanıcılar için büyük önem taşır. 

Thermal R ise ekstra soğuk havalarda kullanılacak ürünlere özel tasarlanmış bir teknolojidir. Tamamen bir yalıtım sistemi olan bu teknoloji çok kanallı içi boş lifler aracılığı ile sizi soğuktan korur ve terleme yapmayarak kuru kalmanızı sağlar. Bu lifler sayesinde de ekstra ağırlık yapmaz. Tüm ürünlerin dayanıklılığını artırmak ve yırtılma gibi tahribatların önüne geçmek için Spirafil adı verilen çeşitli polyester elyafların karışımı ile ortaya çıkan bir ürün kullanılır. Bu ürün sayesinde ürünler hem düşük ağırlığa sahip olur hem de yırtılmaya karşı dirençli olur. Ürünlerin kullanım sürelerini uzatan bir maddedir. 

Marmot Outdoor Mont ve Ceket Modelleri

89 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Marmot
  2. The North Face
  3. Helly Hansen
  4. Jack Wolfskin
  5. Columbia
  6. Norway Geographical
  7. Millet
  8. Exuma
  9. Musto
  10. Regatta
  11. Patagonia
  12. A&C
  13. Craghoppers
  14. Canadian Peak
  15. 5.11
  16. Vaude
  17. Lafuma
  18. 2AS
  19. Ferrino
  20. Berg
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Renk A-Z
  1. Siyah
  2. Mavi
  3. Mor
  4. Kirmizi
  5. Pembe
  6. Yesil
  7. Gri
  8. Beyaz
  9. Kahverengi
  10. Turuncu
 5. Cinsiyet
  1. Erkek
  2. Kadın
  3. Erkek Çocuk
 6. Beden
 7. Satıcı
 • Marka Marmot
DSACategoryId/60001546/2147483604/22006250/22001904/marmot
Başa dön