Bilgisayarın bilgi giriş aygıtlarından biri olan fare, rahat bir şekilde çalışmak için gerekli olan önemli parçaların başında geliyor. Ekrandaki imleci hareket ettirerek bilgisayarı kontrol etmeyi sağlayan aygıt, dokunmatik fareye oranla daha rahat bir kullanım sunduğu için masa üstü bilgisayarların yanında dizüstü bilgisayarlarda da sıklıkla kullanılıyor. Bilgisayarda harici bir parça olduğu için kolayca değiştirilebilen fareler her geçen gün yeni modeller ile piyasada yerini alıyor.

Microsoft Mouse

1975 yılında bilgisayar bilişim şirketi olarak kurulan Microsoft, günümüzde bilgisayar yazılım sisteminde öncü firmalardan biri olarak biliniyor. Kurulduğu günden bu yana her geçen gün gelişerek ürün çeşitliliğini hem donanımsal açıdan hem de yazılımsal olarak genişleten markanın ürünleri arasında mouse çeşitleri de bulunuyor. Marka, ürettiği farelerde fonksiyonel ve şık ürün serileri ile öne çıkarken, aynı zamanda birçok yeni özelliği de beraberinde getiriyor. Rahat kullanılan ile tasarım açısından yenilikçi Microsoft mouse çeşitleri; kablolu ve kablosuz modelleri olarak ayrılıyor ve kablosuz fareler taşınabilirliği yüksek modeller olarak öne çıkıyor.

Farklı fare serilerinde kullanıcı ihtiyaçlarına cevap veren fareler üretmeyi hedefleyen marka, kurulum gerektirmeyen, tak çalıştır ürünlere sahip oluyor. Pratik çalışma özellikleri ile bilhassa iş yaşamı için uygun nitelikte bulunan fareler, işletim sistemi ile uyumlu çalışan özellikler taşıyarak diğer markaların ürünlerden ayrılıyor. İşletim sisteminin ihtiyaçlarına göre rahat bir kullanım sunan fareler, böylece seri çalışmayı sağlıyor. Ayrıca markanın fare modellerinde tarz sahibi yenilikçi ürünler bulunuyor.

Microsoft Mouse Modelleri

Microsoft mouse modelleri arasında kablolu ve kablosuz fare çeşitleri bulunuyor. Kablolu fareler, klasik ve basit fareler olarak kullanıcıya sunulurken kablosuz modeller esnek tasarımları ile öne çıkıyor. Markanın kablolu fare çeşitleri kolay kullanım ve kompakt tasarımı ile birlikte gelişmiş optik teknolojisi taşıyor. Kaydırma tekeri ve her iki elle de rahat kullanım özellikleri ile sorunsuz çalışan fare arayanlara hitap ediyor. Hem iş yerlerinde hem de kişisel bilgisayarda tercih edilebilen kablolu fareler, tasarım açısından da ergonomik tasarımlara sahip oluyor.

Markanın kablosuz fare modelleri ile hem tasarım açısından farklı tarzlara sahip ürünler olarak karşınıza çıkıyor hem de donanımsal özellikleri ile ayırt edici bulunuyor. Genellikle USB bağlantısı, bluetooth teknolojisi ve wifi ile bağlantı kuran modeller, konforlu erişim için geliştirilmiş özellikler taşıyor. USB bağlantısı ile tak kullan teknolojisine sahip olan ürünler, hızlı ve güvenilir bağlantı sunuyor. Rahat kullanım için avuç içine tam oturan eğime ve tam boya sahip modellerde özelleştirilebilen fonksiyonel düğmeler bulunuyor. Her iki kenarından işletim sistemi ile uyumlu özelleştirilebilen düğmeler kullanımı kolaylaştırıyor. Windows için tasarlanmış farelerde hassas optik alıcının yanında dört yöne kaydırma özelliği esnek kullanımı destekliyor. Wireless mobil Microsoft mouse serilerinde ise nano alıcı özelliği bulunuyor ve bluetooth fareden farklı olarak kablosuz ağ üzerinden iletişim kuruyor.

Tasarım açısından dikkat çeken ürünler arasında ise ince ve şık profile sahip modeller, elde rahat bir tutuş sunarken modern görünü ile beğeniliyor. Markanın esnek tasarımlı modellerinde ise hareket halindeki kullanımlar için özel geliştirilmiş fareler bulunuyor. Bluetooth teknolojisini kullanan modeller; açılır, düzleştirilebilir yapısı ile doğal bir kullanım sunarak tablet gibi cihazlar için ideal bulunuyor. 10 metre uzaklığa kadar çalışabilir yapısı ile mobil yaşam için tasarlanan modeller, yüksek hassasiyeti ile yeni nesil ürünler arasında yer alıyor. Aynı zamanda kablosuz fare modelleri arasında daha sade kullanım sunan modeller de bulunuyor. Klasik fare biçiminde rahat kullanım için geliştirilmiş ürünler, günlük kullanım için ideal tercihler oluyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Microsoft Mouse

13 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Bağlantı
Toplam 13 / 13 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
KablosuzKablosuz ifadesi temelde kablo olmadan veri alıp gönderebilme özelliğine işaret eder. Akıllı ev sistemleri, otomobiller, otomatik sulama veya endüstriyel otomasyon sistemleri gibi birçok uygulamada kullanılan kablosuz özelliği, internet erişimi için de yaygınca tercih edilir. Teknolojik cihazların birbirleriyle irtibatını sağlamak adına tesis edilen internet alt yapısı, karmaşık ve büyük bir ağdır. Ev ve iş yerlerinde kullanılan yerel bilgisayar ağları kablolu LAN ve kablosuz WLAN olarak ikiye ayrılır. Özellikle mobilitenin önemli olduğu dizüstü bilgisayarlarda veya akıllı cep telefonlarında kablosuz bağlantı özelliği yer alır. Bu haberleşme yöntemi modem üzerindeki antenlerle cihaz bünyesinde bulunan kart arasında gerçekleşir. Kablosuz haberleşmenin başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için cihazla modemin uyumlu olması ve erişim şifresinin doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Wi-Fi şeklinde de anılan kablosuz özelliği dünya çapında bazı standartlar kapsamında geliştirilmiştir. Bu standartlar The Institute of Electrical and Electronic Engineers (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü) tarafından belirlenir. IEEE 802.11b standardı 2.4 GHz frekansında 11 Mbps hızla veri aktarımını mümkün kılar. Daha sonra geliştirilen IEEE 802.11g standardında ise kablosuz iletişim yine 2.4 GHz frekansında fakat ortalama 22 Mbps hızla yapılır. 2.4 GHz frekansını kullanan kablosuz cihazların çok sayıda olmasından dolayı tek bir yerde aynı anda birçok kablosuz bağlantı olabilir. Bundan dolayı Wi-Fi internet bağlantısı elektromanyetik girişimden etkilenerek bozulabilir. Kapsama alanını genişletmek ve veri aktarım performasını artırmak amacıyla kullanılmaya başlanan 5 GHz frekansı 2.4 GHz yayın kalabalığından da kurtuluş sağlamıştır. IEEE 802.11n standardı da MIMO (Multiple Input, Multiple Output) teknolojisi sayesinde 2.4 GHz ve 5 GHz frekanslarını aynı anda kullanmayı mümkün kılmıştır. Dual band yayın da denilen bu yöntemle yaklaşık 130 Mbps veri aktarım hızına ulaşılabilmektedir. IEEE 802.11ac standardı ise sadece 5 GHz frekansında yayın yapmasına rağmen 1.3 GHz gibi çok yüksek değerde bir bant genişliği kullanabilir.
Detaylar
RGBAçılımı "Red-Green-Blue" olan RGB; kırmızı, yeşil ve mavi renklerden farklı renkler ortaya çıkarmaya yarayan bit metottur. Renk uzayı olarak da bilinir. RGB bazen bir ekranın ya da monitörün özelliklerini açıklarken kullanılır. RGB, farklı renkler oluşturmak için karıştırılabilen üç farklı tona sahip ışık anlamına gelir. Kırmızı, yeşil ve mavi ışığı birleştirmek; televizyonlar, bilgisayar monitörleri ve akıllı telefon ekranları gibi ekranlarda renkli görüntüler üretmenin standart yöntemidir. RGB teknolojisi, oyuncu ekipmanlarının popülerleşmesiyle birlikte daha da yaygınlaşmıştır. Ekranda bir renk görüntülediğiniz zaman, her piksel kendine özgü bir RGB değerine sahip olur. RGB tarafından desteklenen renk sayısı, kırmızı, yeşil ve mavi için kaç olası değerin kullanılabileceğine bağlıdır. Bu durum "renk derinliği" olarak bilinir ve bit olarak ölçülür. En yaygın renk derinliği, "gerçek renk" olarak da bilinen 24 bit renktir. 24 bit renkte, bu değer 0 ile 255 arasındadır; bu durumda 0 değeri renk ortaya koymazken, 255 tam doygunluktadır. RGB sistemi kullanılarak elde edilebilecek renk yelpazesi son derece geniştir ve CMYK adı verilen diğer sisteme kıyasla oldukça gelişmiştir. Örneğin; mor bir piksel çok sayıda kırmızı ve mavi piksel içerirken neredeyse hiç yeşil piksel içermez. Mor bir piksel oluşturmak için gereken RGB değerlerini aşağıda görebilirsiniz: Kırmızı: 132 Yeşil: 17 Mavi: 170 Son yıllarda RGB teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber, donanım üreticileri bu teknolojiyi alışık olmadığımız ürünlerde de kullanmaya başladılar. Ekran kartı, anakart, RAM, soğutma fanı gibi bilgisayar donanımları, RGB teknolojisi kullanılarak kullanıcıların kişiselleştirebileceği bir hal aldılar. Gaming ekipmanlarda sıklıkla rastlanabilecek bu durum, sıradan ve sıkıcı görünümlere sahip donanımların kullanıcılar tarafından çeşitli renklerle modifiye edilebilmesine olanak sağlıyor. RGB destekli bilgisayar donanımlarına sahip olduğunuz takdirde, favori renklerinizi seçerek kasanızı zevkinize göre biçimlendirebilirsiniz.
Detaylar
Örgü KabloElektrik akımını iletmede kullanılan, üzeri yalıtkan bir maddeyle kaplı iletken tellere kablo denir. Bir kablonun uzun süre dayanıklı ve sorunsuz kullanımı adına dış etkenlerden korunması oldukça önemlidir. Örgü kablo türünde kullanılan kaplama yöntemi, kabloların en iyi şekilde izole edilebilmesi amacıyla kullanılır. Kablolar izole edilmedikleri takdirde elektromanyetik alana maruz kalır. Bu durumda kablodan geçen sinyal bozulabilir, kablonun içinde bulunduğu sistem aksayabilir ya da tamamen çalışmaz hale gelebilir. Kablolarda ekranlama olarak da adlandırılan çeşitli izolasyon yöntemleri ise bu tür durumların olma olasılığını ortadan kaldırır. Yüksek iletkenlik değerine sahip, kabloyu dış elektriksel cisimlerden koruyacak bir kılıf türü, arıza ve yıpranmaların önüne geçmede birebirdir. Kablolarda temel kaplama yöntemleri sargı, folyolama ve örgüdür. Örgülü kaplama yönteminin en büyük faydası kablonun fiziksel dayanıklılığını artırmak olarak öne çıkar. Örgü kabloda elektrik sinyali korunduğu gibi iletişim de çok daha kaliteli ve güvenli hale gelir. Esneklik kazanan kablo çok daha rahat hareket ettirilir ve sert bir şekilde büküldüğünde dâhi zarar görmez. Örgü kablolarda kabloyu kapsama oranı %40 ile %98 arasındadır. Bu da izolasyon kalitesini artırır. Örgülü kaplama yöntemi her çapta tele uygulanabildiği gibi özellikle otomasyon ve robotik alanlarında kullanılan kablolarda daha çok tercih edilir. Bir diğer kaplama yöntemi ise örgü ve folyonun bir arada kullanıldığı koruma yöntemidir. Örgü folyo kombinasyonunda izolasyon oranı %100'dür. Örgü ve folyonun birlikte kullanılması mekanik dayanıklılığı artırır. Bunun yanı sıra kablo içerisinde yer alan teller çok daha etkili şekilde kavranmış olur. Örgü kablolarda fiber örgü ya da tekstil örgü gibi kılıf malzemeleri kullanılabilir. Farklı renklerde olabilen örgü kablo çeşitleri hem dekoratif hem de hafif olmalarıyla da oldukça kullanışlıdır.
Detaylar
RGBAçılımı "Red-Green-Blue" olan RGB; kırmızı, yeşil ve mavi renklerden farklı renkler ortaya çıkarmaya yarayan bit metottur. Renk uzayı olarak da bilinir. RGB bazen bir ekranın ya da monitörün özelliklerini açıklarken kullanılır. RGB, farklı renkler oluşturmak için karıştırılabilen üç farklı tona sahip ışık anlamına gelir. Kırmızı, yeşil ve mavi ışığı birleştirmek; televizyonlar, bilgisayar monitörleri ve akıllı telefon ekranları gibi ekranlarda renkli görüntüler üretmenin standart yöntemidir. RGB teknolojisi, oyuncu ekipmanlarının popülerleşmesiyle birlikte daha da yaygınlaşmıştır. Ekranda bir renk görüntülediğiniz zaman, her piksel kendine özgü bir RGB değerine sahip olur. RGB tarafından desteklenen renk sayısı, kırmızı, yeşil ve mavi için kaç olası değerin kullanılabileceğine bağlıdır. Bu durum "renk derinliği" olarak bilinir ve bit olarak ölçülür. En yaygın renk derinliği, "gerçek renk" olarak da bilinen 24 bit renktir. 24 bit renkte, bu değer 0 ile 255 arasındadır; bu durumda 0 değeri renk ortaya koymazken, 255 tam doygunluktadır. RGB sistemi kullanılarak elde edilebilecek renk yelpazesi son derece geniştir ve CMYK adı verilen diğer sisteme kıyasla oldukça gelişmiştir. Örneğin; mor bir piksel çok sayıda kırmızı ve mavi piksel içerirken neredeyse hiç yeşil piksel içermez. Mor bir piksel oluşturmak için gereken RGB değerlerini aşağıda görebilirsiniz: Kırmızı: 132 Yeşil: 17 Mavi: 170 Son yıllarda RGB teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber, donanım üreticileri bu teknolojiyi alışık olmadığımız ürünlerde de kullanmaya başladılar. Ekran kartı, anakart, RAM, soğutma fanı gibi bilgisayar donanımları, RGB teknolojisi kullanılarak kullanıcıların kişiselleştirebileceği bir hal aldılar. Gaming ekipmanlarda sıklıkla rastlanabilecek bu durum, sıradan ve sıkıcı görünümlere sahip donanımların kullanıcılar tarafından çeşitli renklerle modifiye edilebilmesine olanak sağlıyor. RGB destekli bilgisayar donanımlarına sahip olduğunuz takdirde, favori renklerinizi seçerek kasanızı zevkinize göre biçimlendirebilirsiniz.
Detaylar