Çoğu motosiklet büyük miktarda teçhizatı tutmak için pratik olmayan birkaç küçük bölmeye sahiptir. Motosiklet arka çantaları ile ister kısa ister uzun yolculuklar için ek bagaj alanı elde edebilirsiniz. Sürüş ve depolama tercihlerinizi göz önünde bulundurarak, motosikletinizin herhangi bir yerine takılabilen birçok farklı tipte motosiklet çantası bulabilirsiniz. Sabit arka çantalar ya da kayışlı çıkarılabilir çantalar arasından seçim yapabilir, eşyalarınızı güvenle taşıyabilirsiniz.

Motosiklet Arka Çanta Modelleri Nelerdir?

Motosiklet arka çantaları genel olarak sert veya yumuşak olmak üzere iki tipte üretilir. Polyester ve deri gibi malzemelerden üretilen yumuşak arka çantalar, genellikle daha uygun fiyatlı bir çanta seçeneğidir. Hafif olduğu için özellikle kısa geziler için çok yönlü kullanıma olanak sağlar. Çantanızı sökmek zorunda kalmadan motosikletinizden çıkartmak istiyorsanız yumuşak çantalar daha iyi bir seçenektir. Yumuşak çantaların bir diğer avantajı birçok motosiklet veya sele sistemiyle uyumlu şekilde kullanılabilmesidir. Herhangi bir devrilme durumunda hasar görme riski neredeyse hiç yoktur. Kabuk katmanıyla zorlu koşullar için tasarlanan sert çantalar, uzun sürüşler için klasik saklama yöntemidir. Genellikle metal veya plastikten veya ikisinin bir kombinasyonundan yapıldığı için yüksek güvenlik sağlar. Her türlü hava koşullunda saklanan eşyaları maksimum koruma avantajına sahiptir. Kilit mekanizması sayesinde motosikletinize kilitlenebilir ve kapalı tutulabilir. Sert çantaların monte edilerek kullanılması, sürüş sırasında ‌stabiliteye yardımcı olabilir ve bazı durumlarda daha iyi çarpma direnci sağlayabilir. Sert çantaların en önemli avantajı motosikletinizle eşleşecek şekilde tasarlanmış olmasıdır. Form açısından ‌motosikletinizin hatlarıyla eşleşen tasarımlara sahip sert arka çantaları kolayca monte edebilirsiniz.

Motosiklet Arka Çantası Nasıl Olmalı?

Nasıl bir çanta istediğinize karar vermeden önce, göz önünde bulundurmanız gereken sürüş tipi, hava koşulları ve denge gibi birkaç önemli faktör vardır. Çantanızı yanınızda taşımak istiyorsanız yumuşak çantaları tercih edebilirsiniz. Önemli eşyalarınızı motosikletinizin üzerinde bırakacaksanız, güvenlik kilidine sahip sert çantaları seçmek isteyebilirsiniz. Yağmur ve kar gibi hava koşullarını dikkate almak, her zaman güvenle kullanabileceğiniz bir çanta seçmenize yardımcı olabilir. Su geçirmez motosiklet arka çanta modelleri ile değerli eşyalarınızı suyun neden olabileceği hasara karşı koruyabilirsiniz. Motosiklet çantası seçerken ağırlığı da göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Çantanın ağırlığı ve montaj şekli motosikleti nasıl kullanabileceğinizi etkileyebilir. Motosikletlere eklenebilecek ağırlık miktarı ve teknik bazı ‌spesifikasyonlar modelden modele değişiklik gösterir. Çanta ağırlığını hesaplarken motosikletinizin maksimum çalışma ağırlığı ‌(GVWR) ve brüt aks ağırlık derecesini ‌(GAWR) kontrol edebilirsiniz. ‌GAWR, bisikletin tekerleğine ne kadar güvenli bir şekilde ağırlık konabileceğini belirtir. Bu özellikle arka çantaları veya diğer aksesuarları kullanmayı planlayan sürücüler için önemlidir.

En İyi Motosiklet Arka Çanta Nasıl Seçilir?

 • Çantanızı sökmek zorunda kalmadan motosikletinizden çıkartmak istiyorsanız yumuşak çantalar daha iyi bir seçenektir. Hafif olduğu için kısa geziler için çok yönlü kullanıma olanak sağlar.
 • Sert ve yumuşak çantalar arasında karar veremiyorsanız yarı sert çantaları tercih edebilirsiniz. Yarı sert çantalar sentetik malzemelerden yapılmakla birlikte şeklini koruma avantajına sahiptir.
 • Depo üstü manyetik çanta modelleri, çelik yakıt deposuna sahip motosikletlerde kullanılabilecek en pratik çanta modellerinden biridir. Bununla birlikte manyetizmanın, telefonlar, kameralar ve kredi kartları dahil olmak üzere bazı elektronik ortam türlerini olumsuz yönde etkileyebileceğini unutmayın.
 • Motosiklet arka çantası satın alırken su geçirmezlik özelliğini ya da su geçirmez çanta kılıfı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekebilir.
 • Büyük çantalara mükemmel bir şekilde uyum sağlayabilecek küçük çanta modellerini de inceleyebilirsiniz. Hareket halindeyken gidona tutturulabilecek alet çantaları çok yararlı olabilir. Küçük çantalarda cep telefonu gibi eşyalarınızı saklayabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Motosiklet Arka Çantaları

1.347 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Givi Motosiklet Arka Çantalar
  2. Kappa Motosiklet Arka Çantalar
  3. Tex Motosiklet Arka Çantalar
  4. Falcon Motosiklet Arka Çantalar
  5. Shad Motosiklet Arka Çantalar
  6. Prc Motosiklet Arka Çantalar
  7. Rms Motosiklet Arka Çantalar
  8. Arwic Motosiklet Arka Çantalar
  9. Motospartan Motosiklet Arka Çantalar
  10. Maxem Motosiklet Arka Çantalar
  11. Prosev Motosiklet Arka Çantalar
  12. Vexo Motosiklet Arka Çantalar
  13. Dot Cycle Motosiklet Arka Çantalar
  14. MTS Motosiklet Arka Çantalar
  15. Gaff Motosiklet Arka Çantalar
  16. Kriega Motosiklet Arka Çantalar
  17. LS2 Motosiklet Arka Çantalar
  18. Cox Motosiklet Arka Çantalar
  19. Tucano Urbano Motosiklet Arka Çantalar
  20. Avatherm Motosiklet Arka Çantalar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/60008737/20029249/60005699
Başa dön