Motosiklet Çanta Aksesuarları

İki teker üzerinde özgürce seyahat ederken motosiklet çantaları, eşyalarınızı koyabileceğiniz bir bagaj işlevi görüyor. Çantalar, hava ve yol koşullarına karşı dayanıklı malzemelerden yapılsalar da zaman içinde ufak tefek parçalarının yenilenmesi gerekiyor. Birbirinden farklı ihtiyaca cevap veren pek çok çanta aksesuarı yer alıyor.

Motosiklet çanta aksesuarları, pek çok çanta modeline yönelik parçalardan oluşuyor. Sadece bozulan parça kolayca değiştirilerek çantanın işlevselliği korunuyor. Ayrıca, motosiklet çantasının kullanımını kolaylaştıracak ve güvenliğini artıracak aksesuarlar da bulunuyor.

Motosiklet çantalarında en çok kullanılan kısım olan kapak, sürekli açılıp kapanıyor. Kapağın hareketli mekanizmaları da en çok aşınan kısımlar oluyor. Tek hareketle kapağı kilitleyip açmanıza yarayan çanta tabla düğmesi, kolayca yenisiyle değiştiriliyor. Ek kilit sistemleri, tek bir düğme üzerindeki yükü azaltmanıza yardımcı oluyor ve böylece çanta kapağının koruması da artıyor.

Motosiklet çantasının üst kapağı tamamen değişebildiği gibi yan çıtaları, arka sırtı ve üst kapağın zarar gören yüzeyleri de ayrı ayrı yenileniyor. Aynı şekilde çantanın alt tabanını da bütün hâlinde değiştirmek mümkün oluyor. Eşyalarınızı güvende tutan kilit sistemi, istenildiğinde tamamen yenilenebilirken sistem içinde yer alan küçük parçalar değiştirilerek de sistemin çalışması sağlanıyor.

Trafikte güvenli sürüş için çantaya reflektörler monte edilerek otomobillerin sizi fark etmeleri sağlanıyor. Benzer şekilde çantanın arkasına yerleştirilen elektronik aksam, yaydığı dikkat çekici ışıkla diğer sürücülere yolda bir motosiklet olduğunu belirtiyor. Çanta ışık setleri kırmızı ve beyaz ışık seçenekleri sunuyor. Kırmızı ışık sistemleri frene bastığınızda yanacak şekilde düzenleniyor.

Motosiklet çanta aksesuarları arasında kullanım alışkanlığınıza yönelik farklı kilit modelleri yer alıyor. Klasik anahtarlı kilit sistemleri ve parçaları istenildiği gibi değiştiriliyor. Elektronik sistem kullanılan ve uzaktan kumanda ile açılıp kapanabilen kilitler bulunuyor. Anahtar taşımayı sevmeyenler için ise şifreli kilitler öne çıkıyor. Bu sayede anahtar kaybolmasına karşı da çantanızın içindeki eşyalar güvence altına alınıyor.

Motorunuzun yalnız arkasına değil; yan kısımlarına ve gidonuna da çanta monte edebilmeniz için özel aparatlar dizayn ediliyor. Uzun yolculuklar gibi yanınızda fazla eşya taşımanız gereken durumlar için motosikletinizdeki çanta sayısını artırmanız mümkün oluyor. Ağırlık taşıma kapasitesi yüksek olan montaj elemanları, motor çalışırken yüklü çantanın hareket etmesini engelliyor. Böylelikle trafikte denge kaybından oluşabilecek kazaların önüne geçiliyor.

Motosiklet çanta aksesuarları, çantaların iç kısımlarının da yenilenmesine yardımcı oluyor. Eşyalarınızın hassasiyetini koruyan çanta kılıfları bulunuyor. Kılıflar, iç zemini yumuşatarak hem çantanın hem de içindeki eşyaların çizilmesini önlüyor. Çantanın alt kısmına yerleştirilen lastik ve kapağa monte edilen file, eşyaları düzenli bir şekilde yerleştirmenize olanak veriyor. File ve lastik ile sıkıca tutturulan eşyalar, motor hareket hâlindeyken bile sabit kalarak çarpma ve sarsıntılardan korunuyor.

Motorunuzla şehir dışında seyahat ederken her ihtiyacınız olduğu anda yakıt istasyonu bulunmuyor. Yakıt yetersizliğinden dolayı yolda kalmamanız için çantanıza benzin bidonu bağlayabileceğiniz ekipmanlar öne çıkıyor. Motosiklet çantanıza yapacağınız ufak bir ekleme ile uzun yolculuklar için yanınıza ek yakıt alabiliyorsunuz.

Çanta kapağının tabanla birleştiği alanda bulunan conta, içeri su girmesini engelliyor. Zorlu hava koşullarında zamanla sertleşerek özelliğini yitiren conta, kolayca yenisiyle değiştiriliyor. Esnek yapısı sayesinde kapağı tabanla birleştirerek hem üst kapağın sıkıca kapanmasını sağlıyor hem de sert parçaların sürekli birbirine çarpmasından oluşan darbeleri emiyor. Bu sayede kapak, çatlama ve kırılmalara karşı direnç kazanıyor. Mevcut çantanıza yönelik aksesuarların yanında yeni çanta modelleri de bulunuyor. Farklı renk ve tasarım seçenekleri sunan modeller, ihtiyacınıza yönelik çeşitli kullanım imkanlarını da beraberinde getiriyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Motosiklet Çanta Aksesuarları

256 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 256 ürün
DSACategoryId/60002705/60008737/20029249/60006486