Omuz Örtüsü & Müslin Bez

Yenidoğan bebeğiniz, hayata gözlerini açtıktan sonraki günlerini yoğun bir gelişme süreci ile geçirir. Sindirim faaliyetleri, bu gelişim sürecinin en önemli parçasıdır. Bebeğinizi emzirmeye başladığınızda, emme hareketiyle birlikte sindirim yolu çalışmaya başlar ve gaz sorunları yaşanır. Gaz sancılarının giderilmesi için bebeğinizi her emzirme sonrasında omzunuza yatırarak, sırtına masaj yapmanız gerekir. Bebek omuz örtüsü, özellikle bebeğinizi omzunuza alıp, gazını çıkarırken size pratiklik katar. Sağladığı temizlik ve kullanım kolaylığının yanı sıra, bebeğinizin hassas cildini korur. Doğumdan sonra, bebeğinizin cildinin en üst tabakası (stratum corneum) henüz yeterli kalınlığa ulaşmadığından, ekstra koruma sağlayan nitelikte kumaştan yapılmış bebek omuz örtüsü kullanarak, ihtiyacı olan sağlıklı ortam koşullarını oluşturabilirsiniz. Bebeğiniz ile birlikte en çok vakit geçirdiğiniz pozisyon düşünülerek tasarlanmış olan bebek omuz örtüsü sayesinde, bebeğinizin bakımını kolaylaştırabilirsiniz.

Bebek Omuz Örtüsü Ne İşe Yarar?

Yenidoğan bebeğiniz, cildinin en dışında bulunan koruyucu bir tabaka olan verniks ile dünyaya gelir. Verniks tabakası, bebeğinizin cildini dış etkenlere karşı yüksek oranda korurken, vücut ısısının ayarlanmasına yardımcı olur. Bu özel tabakaya zarar vermemek için bebeğinizi omzunuza her yatırdığınızda, yumuşak dokulu bebek omuz örtüsü kullanmak, sağlıklı bir tercih olur. Özel tasarımı sayesinde, omzunuzun geniş bir alanını korur. Bebeğinizin yüzünün temiz tutulmasında ve tahrişi önlemede ideal bir ürün olarak kullanılan bebek omuz örtüsü, sizin temizliğiniz için de önemlidir. Bebek omuz örtüsü, bebeğinizle geçirdiğiniz özel zamanların daha rahat ve kuru olmasını sağlar. Yüksek emme gücüne sahip, yumuşak kumaştan yapılmış bir bebek omuz örtüsü ile bebeğinizin gaz çıkarma saatlerini daha keyifli hale getirebilirsiniz. Değişik desen ve renklerdeki ürünlerden zevkinize uygun olanı tercih ederek, bebeğinizin bakımına eğlence katabilirsiniz.

Bebek Omuz Örtüsü Hangi Kumaştan Yapılır?

Bebek omuz örtüsü, genellikle % 100 pamuklu çift kat penye ya da müslin kumaştan yapılır. Müslin kumaş, dayanıklılığı, nefes alabilirliği, saflığı, yumuşaklığı ve kolay temizlenebilir oluşuyla daha çok tercih edilir. İlk defa Mısır’da kullanılan dünyanın en eski kumaşlarından biri olan müslin kumaş sayesinde siz de bebeğinize daha sağlıklı, verimli ve pratik bir bakım yapabilirsiniz.

Hangi Bebek Omuz Örtüsü Daha İyidir?

Hipoalerjenik özellikli bir bebek omuz örtüsü kullanarak, henüz gelişim çağındaki bebeğiniz için alerjiye karşı koruma sağlayabilirsiniz. Kullanacağınız örtünün, ince, seyrek dokunmuş, nefes alabilen özellikteki kumaşı ile bebeğinizin sağlığını koruyabilirsiniz. Yüksek emiş gücüne sahip, yumuşak ve çift yüzlü kullanılabilir bir bebek omuz örtüsü sayesinde, hem kendi temizliğinizi hem bebeğinizin temizliğini gözetebilirsiniz. Ürünün sertifikalandırılmış olmasına dikkat ederek, sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz. Omzunuzun büyük bir kısmını örten, müslin kumaştan yapılmış bir bebek omuz örtüsü tercih ederek, konforunuzu artırabilirsiniz. Ayrıca alacağınız ürünün alkol, parfüm, paraben, SLS / SLES, sentetik lif, fenolsietonol veya sağlığı tehdit edebilecek yapay boyalar içermemesine dikkat ediniz.

Bebek Omuz Örtüsü Nasıl Kullanılır?

Bebek omuz örtüsünü, bebeğinizi kucağınıza her aldığınızda kullanabileceğiniz gibi, bilhassa gaz sancılarını giderme amacıyla yapacağınız masajdan önce omzunuza örtmelisiniz. Henüz sindirim organları yeni gelişmekte olan bebeğiniz, çoğunlukla hareketsiz biçimde yattığı ve sıvı olarak beslendiği için sindirim yolunda oluşan gazı kendi çabasıyla çıkaramaz. Bu durumda, gaz masajı uygulayıp, gazını çıkarmasına yardımcı olabilirsiniz. Ellerinizi yıkadıktan sonra, kurulayınız ve aldığınız ürünü omzunuza sabitleyiniz. Ellerinizi ısınana dek birbirine sürterek, bebeğinizi kucağınıza alınız. Başı, omuz örtüsüne gelecek şekilde omzunuza yatırınız ve sırtını yumuşak, dairesel hareketlerle ovalayınız. Bu sayede, bebeğinizin daha huzurlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Bebek Omuz Örtüsü Ne Zaman Kullanılır?

Bebek omuz örtüsünü, doğumdan itibaren güvenle kullanabilirsiniz. Doğumdan önce bebeğiniz için yapacağınız alışveriş listesine ekleyebilirsiniz.

Bebek Omuz Örtüsü Nasıl Temizlenir?

Bebek omuz örtüsünü, çamaşır makinesinde, 30° C ‘de veya elde yıkayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Müslin Bez

1408 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Hemen Al Sonra Öde
Toplam 24 / 1408 ürün
DSACategoryId/2147483639/23020380/80382022