Çikolata sevmeyen birine rastlamak neredeyse imkansızdır. 7’den 70’e herkesi mutlu edecek bir yiyecek varsa bu muhakkak çikolatadır. Çikolata deyince akla ilk gelen seçeneklerin başında Nestle çikolata yer alır. Markanın köklü geçmişi, sunduğu lezzet çeşitliliği, çikolataya getirdiği yenilikçi yorumlar, kalitesi ve benzersiz lezzetleri Nestle çikolatalarını vazgeçilmez kılar. Söz konusu çikolata olduğunda genellikle akla ilk sütlü, bitter ve beyaz çikolata seçenekleri gelir. Ancak çikolata için seçenekler bunlarla kısıtlı değildir. Meyveler ve yemişlerle lezzetlendirilmiş Nestle çikolata çeşitleri de vardır. Gerek meyveler, gerek yemişlerle çikolatalar çeşitleri her geçen gün biraz daha zenginleşir. Hatta kurabiye ve bisküvi gibi lezzetlerle yeni tatlı seçenekleri bile ortaya çıkar. Bunlar arasında fındıklı, fıstıklı gibi alıştığımız lezzetlerin yanı sıra çilekli, naneli gibi yeni yeni karşımıza çıkan alternatifler de bulunur. Tercihini bu lezzetlerden yana kullanmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artsa da klasik tatlardan vaz geçemeyenler de vardır. Nestle çikolata bol sütlü seçeneği tam bir klasiktir ve sütlü çikolata sevenlerin kalbinde taht kurar. Bitter sevenler için ise farklı kakao oranlarına sahip Nestle çikolata seçenekleri bulunur. Kakao oranı yüksek olanlar daha acı bir çikolata deneyimi sunarken daha az oranda kakao içeren çikolatalar bitter özelliği taşımasına rağmen daha yumuşak bir çikolata deneyimi sunar. Nestle çikolata beyaz çikolatada tercihini beyazdan yana kullananlara aradığı lezzeti verir. Hiç kakao içermediği için acılığı yoktur. Tatlı ve yumuşak bir çikolata deneyimi sunar. İster klasik ister ister yenilikçi olsun, Nestle çikolata tüm çikolata severlerin damak tadına hitap eden bir ürün yelpazesine sahiptir.

Nestle ile Klasik Çikolata Keyfi

Sütlü, bitter ve beyaz en yaygın ve en bilinen çikolata çeşitleri olarak karşınıza çıkar. Nestle çikolata 60 gr seçenekleri arasında çikolata sevenler tarafından klasik olarak adlandırılabilecek bu üç lezzetin üçü de yer alır. Nestle kare çikolata olarak da bilinen bu 60 gramlık paketler sayesinde favori çikolatanızın keyfini dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde çıkarabilirsiniz. Nestle sütlü çikolata bol süt içerdiği için doygun ama aynı zamanda da yumuşak bir çikolata keyfi sunar. Yumuşak bir tada sahip olduğu için klasik çikolatalar arasında en çok tercih edilendir demek yanlış olmaz. Ancak adı üstünde acı yani bitter çikolata sevenlerin sayısı da az değildir. Nestle bitter çikolata farklı kakao oranlarına sahip seçenekler sunar. Klasik bitter çikolata %55 oranında kakaoya sahipken 1927 serisinde %60 ve %82 bitter seçenekleri vardır. Halk arasında fil dişi olarak da bilinen beyaz çikolata da kendi kitlesine sahiptir. Aslen kakao tozu içermeyen ve aromasını kakao yağından alan beyaz çikolata her geçen gün daha popüler bir hale gelmektedir. Nestle beyaz çikolata sade seçeneği ile tam bir klasik iken bademli portakallı veya kurabiyeli seçenekleri ile gurme deneyimler sunar. Nestle çikolata kurabiyeli beyaz çikolata içerisinde kakaolu kurabiye parçaları içerir.

Nestle Çikolata ile Gurme Deneyimler

Çikolata başlı başına bir lezzet kaynağı olsa da bazı yemiş ve meyvelerle bir araya geldiğinde muhteşem bir uyum içerisinde olur. Bu uyum sayesinde gurme lezzetler yakalamak mümkündür. Antep fıstığı ile çikolata birbiri ile uyan popüler bir ikilidir. Nestle antep fıstıklı çikolata bu uyumun en güzel örneğini sizlerin damak tadına sunar. Nestle fındıklı çikolata bir başka gurme lezzet ikilisidir. Özenle seçilmiş fındıklar ile Nestle çikolatasının uyumu kendini ispat etmiş bir lezzettir. Nestle fıstıklı çikolata kabul görmüş bir başka lezzettir. Çikolata ve portakal uyumu da genel olarak kabul görmüş bir lezzet olsa da portakallı çikolata diğer seçenekler kadar yaygın değildir. Nestle portakallı çikolata özlenen uyumu ulaşılabilir kılar ve size dilediğiniz zaman portakal ve çikolatanın uyumunun tadını çıkartma fırsatı sunar. Nestle çilekli çikolata da yakın geçmişe kadar çok bilinmeyen ancak kısa sürede sevilen bir seçenek olmuştur. Nestle çikolata ailesinin bir başka gurme lezzeti Nestle naneli çikolata olarak karşımıza çıkar. Nane ile çikolata ilginç bir uyum yakalamıştır. Özellikle çay ve kahvelerin yanına çok yakışır.

Nestle ile Çikolatada Yenilikçi Yaklaşım

Nestle çikolata ailesi büyük bir ailedir ve bu ailenin üyeleri arasında yenilikçi lezzetler hemen göze çarpar. Nestle dünya çapında bir marka olmasına karşın memleketimizin meşhur lezzetlerinden baklavanın çikolata ile uyumunu eşsiz bir biçimde yorumlar. Ortaya çıkan Nestle baklavalı çikolata kısa sürede büyük ilgi gören ve Nestel ailesinin yenilikçi tarafını ortaya koyan bir seçenektir. Nestle çikolata ailesinin yenilikçi bir başka üyesi Nestle resimli çikolata olarak karşımıza çıkar. Nestlenin en sevilen çikolatalarını sipariş üzerine istediğiniz resimler ile kişiselleştirilmiş ambalajlarda sunar. Bu sayede günlük hayatımızın bir parçası olan en sevilen Nestle lezzeti bir anda eşsiz bir jeste dönüşür. Likörlü çikolatalar yurt dışından gelenler tarafından getirilen bir lezzet olarak bilinir. Çünkü ülkemizde pek yaygın değildir ve likörlü çikolata genellikle butik çikolatacılar tarafından üretilir. Nestle likörlü çikolata markanın bir diğer yenilikçi yaklaşımıdır ve likörlü çikolatayı sizler için ulaşılabilir kılar. Nestle sıcak çikolata Nestle ile yenilikçilik kavramını aynı cümlede kullanmanızı sağlayan bir başka üründür. Aslında sıcak çikolata çikolatanın eritilerek yapıldığı bir tariftir. Ancak Nestle çikolata ailesinin sıcak çikolatası ile dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde sıcak çikolata keyfini yaşayabilirsiniz. Elbette isterseniz Nestle tablet çikolata kullanarak evde kendi sıcak çikolatanızı kendiniz de yapabilirsiniz.

İşletmelere Uygun Nestle Çikolata Alternatifleri

Çikolata kullanım alanı oldukça geniş bir ürün haline gelmiştir. Otel, restoran ve kafelerde sunulan çikolatalı kurabiyeler, çikolatalı pastalar, çikolatalı içecekler ve daha birçok lezzetin üretiminde çikolata kullanılmaktadır. Bu gibi durumlarda yüksek gramajlı paketler işletmeler için idealdir. Pasta, kurabiye, fondue ve sıcak çikolata gibi lezzetler için Nestle Çikolata 2.5 kg paketler halinde satışa sunulan kuvertür çikolata idealdir. 2.5 kg paketler halinde satılan bu çikolataların sütlü, bitter ve beyaz seçenekleri bulunur. Sıcak çikolata servisi yapan işletmeler için pratik çözüm sunan sıcak çikolata ürünü vardır. Tek kullanımlık paketler şeklinde satılan sıcak çikolata ürünü işletmelerde kolaylık olması açısından nestle sıcak çikolata 1 kg şeklinde de tercih etmek mümkündür. İşletmelerde çikolatanın en çok kullanıldığı ürünlerden bir tanesi de waffledır. Waffle için sürülebilir çikolata gerekir. Nestle çikolata 10 kg büyük kova içerisinde satışa sunulur ve çok çikolata sarfiyatı olan işletmelere kolaylık sağlar. 10 kg çok gelmesi halinde Nestle çikolata 5 kg seçeneği de bulunur. Kakaolu fındık kreması olarak da bilinen bu sürülebilir çikolatalar her ne kadar ağırlıklı olarak işletmelerde tercih edilse de artık herkes için ulaşılabilir olduğundan başta kalabalık aileler olmak üzere dileyen herkes alarak kullanabilir.

Aile Boyu Nestle Çikolata

Nestle çikolata aileler için de lezzetli seçenekler sunar. Waffle makinesi olan evlerde waffle bir sokak lezzeti olmaktan çıkar ve sürülebilir Nestle çikolata çeşitleri sayesinde ev yapımı anne lezzetine dönüşür. Diğer yandan Nestle kahvaltılık çikolata çeşitleri kahvaltı masalarının yıldızıdır. Başta çocuklar olmak üzere tüm aile üyeleri için hem sevilen bir lezzet hem de güçlü bir enerji kaynağıdır. Nestle parmak çikolata seçenekleriyle de ailenize hitap eder. Nestle 12 li çikolata paketleri sayesinde aile içinde paylaşıma uygundur. Nestle çikolata kutu olarak da satın alabilir, sürekli evde olmasını sağlayabilirsiniz. Çoklu paketler aldığınızda çocukların beslenme çantasına koymak, atıştırmalık olarak çantada bulundurmak, piknik sepetine atmak veya aniden gelen çocuklara sunmak için elinizin altında çikolata bulundurmuş olursunuz. Canınızın her istediğinde çikolata mutluluğunu ailenize yaşatmak için Nestle çikolata seçeneklerinin çoklu paketlerini evinizde bulundurmanızda yarar vardır. Nestle paket çikolata aldığınızda birden fazla seçenek almış olursunuz. Çünkü paketler içerisinde başta sütlü ve bitter olmak üzere farklı seçenekler bulunur. Nestle dörtlü çikolata paketleri buna en iyi örnektir. Genellikle iki bitter iki sütlü çikolata içerir. Çocuklarınız ve diğer tüm aile bireyleri için bir diğer lezzetli atıştırmalık ise Nestle bisküvili çikolata olabilir. İçeriğindeki bisküvi sayesinde tokluk hissi verir ve sofralar kurulana kadar sabırla beklemenizi sağlar.

Özel Günlerin Vazgeçilmez Parçası Nestle Çikolata

Nestle çikolata erişilebilir bir lezzet olması sayesinde herkesin gönlünde taht kurmuştur. Küçük büyük demeden herkes için sevilen bir lezzettir. Bu sebeple ikram etmek için de iyi bir seçenektir. Çünkü ikram ettiğinizde geri çevrilmeyeceğinizi ve misafirinizi mutlu edeceğinizi bilirsiniz. Büyük nestle çikolata paketleri bayram gibi özel günlerde tüm misafirlerinize çikolata ikram etmenizi kolaylaştırır. Nestle ikramlık çikolata çeşitleri kiloluk paketlerde bulunur. Nestle çikolata 1 kg olarak satın alabileceğiniz çikolatalar ikram etmeye uygundur. Paketin içerisinde tek tek sarılmış olarak bulunur. Ayrıca Nestle madlen çikolata seçenekleri de ikram etmek veya hediye götürmek için idealdir. İkram etmek için özel olarak üretilmiş çikolatalar olsa da elbette bu konuda bir kısıtlama yoktur. Dilerseniz Nestle tablet çikolata çeşitlerinden dilediğinizi hediye verebilirsiniz. Nestle çikolata sütlü seçeneği tam bir klasiktir ve ikram ettiğiniz herkesi mutlu eder. Çikolata ikramınızla fark yaratmak istiyorsanız Nestle mentollü çikolata aradığınız orjinalliği size sunar. Özel günlerin vazgeçilmez bir parçası olduğu için Nestle çikolata her sene yılbaşında özel tasarım paketler üretir. Bunlara Nestle yılbaşı çikolata denir. Yılbaşlarında yapacağınız hediye paketlerinde hem göze hem de damaklara hitap eder. Çikolata yemek veya hediye etmek için özel güne ihtiyaç olmasa da özel günlerde çikolata paylaşmak mutlulukları çoğaltır. Sİzler de özel gün veya sıradan bir gün için fark etmeksizin dilediğiniz Nestle çikolata seçeneklerine Hepsiburada üzerinden ulaşabilirsiniz.

Nestle Çikolatanın Çeşitleri Nelerdir?

Sütlü, bitter ve beyaz çikolatalar temel çeşitlerdir.Sütlü çeşidi Nestle bol sütlü çikolata da olarak bilinir. Bu çikolatalara fındık, fıstık, çilek, bisküvi gibi çeşitli malzemeler eklenerek çeşitler arttırılır.

Nestle Çikolata Fiyatları Nedir?

Nestle çikolata ne kadar diye merak ettiğinizde önce almak istediğiniz çikolataya karar vermeniz gerekir. Her ürün farklı fiyat ve gramajda olduğu için kıyas yapmak için birim fiyat alınmalıdır. Birim fiyat 1kg Nestle çikolata fiyatıdır. Nestle çikolata fiyat açısından size uygun seçeneği sunacak çeşitliliğe sahiptir.

En iyi Nestle Çikolata Hangisidir?

En iyi nestle çikolata sizin en sevdiğinizdir. Nestle çikolatanın sunduğu onlarca seçenek arasından damak tadınıza en uygun olan sizin için en iyi seçenektir. Siz de hangi seçeneği en çok sevdiğinize karar veremiyorsanız Nestle çikolata 4’lü paketlerden tercih edebilir ve birden fazla çeşidin tadını çıkarabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Nestle Çikolata Çeşitleri ve Fiyatları

158 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 158 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001469/28001472/28001499/nestle