Su kullanımı için şebeke sisteminin ulaşamadığı yerlerde su pompası kullanmak seçeneklerden biridir. Bunların yanında, bazen farklı bölgelere su pompalamak için şebeke altyapısı yetersiz kalabilir. Bu gibi durumlarda suyu sürekli olarak pompalamak için kullanılabilecek makinelerden biri de su pompalama motorudur. Su pompalama motorlu farklı şekillerde çalışabileceği gibi değişik özelliklere de sahip olabilir. Palmera su motorları bu konuda seçenekler arasındadır. Güvenilirliği yüksek ürünler ile kullanıcıları arasında popülerlik kazanmıştır. İddialı ürünleri ve yenilikçi teknolojileri ile piyasada önemli bir yerde bulunur. Farklı amaçlar ve su kapasiteleri için farklı özellikte su motorları üreterek farklı ihtiyaçlara uygun ürünleri piyasaya tedarik ederler. Kullanımının kolay olduğu su motorlarının önemli üreticilerinden biridir.

Su Motoru Özellikleri

Palmera su motoru özellikleri denildiğinde ön planda olan şeyler genelde fiziki özellikler olup estetik kaygılar kısmen ikinci plandadır. Güç, çalıştırma tipi, silindir hacmi, basma yüksekliği, maksimum debi, pompa giriş çıkış ebatları, yakıt depo hacmi gibi özellikler alınırken incelenmesi gereken en önemli özelliklerdir. Bu özellikler su pompasının çalışırken verimini göstereceği gibi amacımıza ne kadar uygun olduğunu da gösterecektir. Farklı alanların istediği su pompalama güç, hız ve miktarı farklı olacağı için kritik özelliklerdir. Palmera su motorları bu açıdan farklı seçenekler sunuyor. Tercih etmeden önce özelliklere bakılmasında fayda var.

 • Güç

Su motoru alınırken göz önünde bulunması gereken ilk özelliklerden biri de su motorunun gücü. Su motorları belirtilen güç miktarını kullanarak suları pompalar; debisini ve miktarını bu güç sayesinde sağlar. Bu yüzden Palmera su motoru tercih edilirken bu özellik göz önünde bulundurulmalı. Kullanılacak alana uygun olan güç miktarı tercih etmek daha isabetli olabilir. Gereğinden fazla güçlü bir su pompasını büyük bir artısı olmayacaktır.

 • Pompa Tipi

Su motorlarının pompa tipi onun çalışma mekanizmasını belirtir. Kısmen teknik bir konu olan t-pompa tipini seçerken kullanılacak yerin özellikleri belirtilerek tavsiye alınabilir. Farkı seçeneklerin arasında klepeli ve salyangoz tipleri mevcuttur. Bu tipler en yaygın olan pompa tipleridir. Tercih edilmeden önce kullanımda ne gibi farklar olacağı, kullanılacak yere uygunluğu ve modelin bu konuda sorun yaşayıp yaşamadığı araştırılmalıdır.

 • Pompa Giriş Çıkış Çapı 

Su motorlarının suyu pompaladığı yerin boyutlarını belirten özellik genelde “pompa giriş çıkış çapı” olarak bilinir. Bahsedilen ebatlar pompanın su çıkışının ebatlarıdır. Su pompası tercih edilmeden önce ne tarz borular kullanılacak veya ne tip bir çıkış işinizi görecek düşünülmeli, ona göre seçenekler gözden geçirilmelidir.

 • Maksimum Debi

Su pompası seçilirken belki de bakılması gerekilen en önemli özellik debi miktarı ve istikrardır. Debi bir alandan belirtilen sürede ne kadar suyun geçtiğini belli eden bir özelliktir. Bir diğer deyişle, su motorunun ne kadar suyu ne kadar hızlı pompalama kapasitesinin olduğunu gösterir. Halk arasında tazyik diye bilinen özelliğe kısmen denk gelen bu özellik su pompasının kalitesini anlamakta yardımcıdır. Maksimum debisi yüksek su pompaları suyu hem daha hızlı hem daha çok pompalayabilecektir. Bu özellik araştırılırken ki bir diğer önemli husus ise su pompasının bu debiyi ne kadar istikrarlı göndereceğidir. Değişen debi miktarları bazı durumlarda sorun olabilir. Borunun veya kapakların dayanabileceğinden fazla debi gücü zorlayıp boruların çıkmasına neden olabilir. Bazen kısık bazense fışkırma şeklinde suyun pompalanması da sorun olabilir. Bu konular diğer kullanıcılardan veya teknik destek veren kişilerden öğrenilebilir.

 • Emme Derinliği ve Basma Yüksekliği

Su pompalarının önemli özelliklerden bir diğeri ise suyun hangi yükseklik ve derinliğe etkili bir biçimde pompalanabilir olmasıdır. Farklı ihtiyaçlara göre bu özellikler önem kazanabilir. Bu durumlarda bakılması gereken özellikler genelde emme derinliği ve basma yüksekliği olarak belirtilir. Satıcıdan, üreticiden veya teknik destek veren kişilerden yardım almak faydalı olabilir.

 • Yakıt ve Yağ Depo Kapasitesi

Su motorları çok yaygın olarak öncelikle dizel ve sonra da benzin ile çalışır. Benzin ve dizel ile çalışan modeller en yaygın ve popüler modellerdendir. Bu modellerin önemli özelliklerinden biri de yakıt ve yağ depolarının hacmidir. Depo hacmi ne kadar fazla yağı ve yakıtı su pompasının barındırabileğini belirtir. Bu yüzden hacmi büyük olan yağ ve yakıt depolama ünitelerini kullanan su motorlarının yağ ve yakıt değişimi genelde daha geç aralıklarla olur. Su motoru tercih etmeden önce incelenmesi gereken önemli bir özelliktir.

Palmera Su Motoru Çeşitleri

Piyasada çok farklı modelleri bulunan Palmera su motorları çeşitlerinin bazıları kullanıcılar tarafından popülerlik kazanmıştır. Genel olarak modelde HP ibaresi yüksek basıncı ifade eder. Bu ürünleri incelemek alışverişe başlamadan önce uygun bir adım olabilir.

 • Palmera PA30T

Benzinli su motoru olan Palmera Pa30T Palmera su motorları arasında son derece popüler bir üründür. 4 zamanlı Palmera motora sahip bu model klepeli pompa tipindedir. Dakikada 1000 litrelik bir debiyi görebilir. İpli çalıştırma metodu ile çalışır.

 • Palmera PA3TO

Benzinli su motoru olan bu Palmera su motoru gayet popüler bir üründür. Farklı satıcılardan farklı fiyatlarda bulunabilecek bu modelin motor gücü 6.5 hp gibi önemli bir miktardır. İpli metot ile çalıştırılır ve klepeli pompa tipine sahiptir. Debisi dakikada 1166 klitre gibi yüksek bir miktardır. 

 • Palmera PS-HP50IXLT

Palmera su motorları arasında güç açısından en yüksek özellikleri gösteren modellerden biri de PS-HP50IXLT’dir. 10 hp miktarında yüksek bir güce sahiptir. Dizel yakıta çalışan bu model marşlı ve ipli yöntemlerle çalıştırılabilir. Dakikada 999 litre debiyi görebilir. Salyangoz tipi pompası olan bu model su basma yüksekliği 100 metre gibi muazzam bir rakam olup modelin en belirgin özelliklerinden biridir.

 • Palmera PA-HP80DIE

Palmera su motorları arasında yüksek basınç üreten bir diğer model ise PA-HP80DIE’dir. Dizel yakıt ile çalışan bu model 10 hp gibi yüksek bir güce sahiptir. Marşlı ve ipli çalışma metodu mevcuttur. Salyangoz tipi pompaya sahiptir. 8 metre su emme derinliği ve 66 metre basma yüksekliği ile göz alıcı bir modeldir. 

 • Palmera PA15TH

Palmera su motorlarında yüksek basınçlı bir diğer model ise PA15TH’dir. 6.5 hp motor gücü ile gelen bu ürün benzinle çalışır. Kendinden emişli olan bu model 6 metre emme derinliği ve 60m metre basma yüksekliği ile göz alan bir model.

 • Palmera PA-HP80DE

Popülerlik açısından öne çıkan bir diğer kaliteli Palmera su motoru modeli ise PA-HP80DE’dir. Bu model dizel yakıt kullanır ve 6.7 hp güce sahiptir. Klepeli pompa tipine sahipti. Emme derinliği 8 metre gibi önemli bir miktar olup basma yüksekliği 13 metredir.

Palmera Su Motoru Fiyatları

Farklı satıcıların farklı fiyatlar uygulayabileceği Palmera su motoru fiyatlarını öğrenmek için Hepsiburada’yı kullanabilirsiniz. Çok farklı satıcılardan çok farklı ürünleri bir araya getiren Hepsiburada üzerinden alışverişiniz hem kolay hem tasarruflu olabilir. Kullanıcı yorumları üzerinden güvenlik endişelerinize cevap bulabilirsiniz. Hepsiburada filtreleri indirim oranlarını karşılaştırmanıza da imkan veriyor. Hepsiburada’dan üyelik alırsanız indirimleri e-mail yoluyla öğrenebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Palmera Su Motoru Fiyatları

57 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Güvenle Kapında
Toplam 24 / 57 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/465415/452384/34000238/palmera