Saçlarınız zaman içerisinde sağlıklı görünümünü ve parlaklığını kaybedebilir. Özellikle boyama ve şekillendirme işlemleri saçın yapısına büyük oranda zarar verebilir. Bu işlemler sonucunda saçlarınız kolay şekil almamaya ve taranmamaya başlar. Pantene saç kremi ürünleri sayesinde saçınızı kısa sürede eski görünümüne kavuşturabilirsiniz. Pantene şekillendirici saç kremi çeşitlerini kullanarak da saçınızın daha kolay şekil almasını ve aldığı şekli korumasını sağlayabilirsiniz.

Saç Kremi Nedir?

Saç kremi, saça ihtiyaç duyduğu nemi vererek saçların yumuşamasını sağlayan bir saç bakım ürünüdür. Saç kremlerinin içeriğinde genellikle besleyici ve onarıcı özelliğe sahip yağlar yer alır. Durulanan ve durulanmayan olmak üzere iki tür saç kremi çeşidi bulunur. Durulanmayan saç kremlerini saçınızın ihtiyacı olduğu her an kullanabilirsiniz. Durulanan saç kremlerini ise duş esnasında temiz saçınıza uygulayıp bir süre beklettikten sonra durulamanız gerekir.

Pantene Saç Kremi Ürünlerinin Faydaları

  • Pantene saç kremi ürünleri, saç uçlarını nemlendirip besleyerek saç uçlarının kırılmaya ve kırılarak dökülmeye karşı daha dayanıklı hâle gelmesine olanak sağlar.
  • Saç kremlerinin içeriğinde bulunan besleyici yağlar sayesinde saçlarınız daha parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Özel formülleri sayesinde içeriğinde bulunan yağlar saçınızı ağırlaştırmadan saçınıza bakım yapar.
  • Şekillendirici saç kremleri sayesinde şekil almayan saçlara artık elveda diyebilirsiniz. Pantene şekillendirici saç kremleri sayesinde saçlarınız kolayca şekil alır ve aldığı şekli gün boyu bozulmadan korur.
  • Duş sonrasında birbirine dolaşıp karışan saçları taramak çoğu zaman işkence hâline gelir. Saç kremleri saçları yumuşattığı için duş sonrasında saçlarınızı kolay bir şekilde tarayabilirsiniz. 
  • Saç kremleri saçlarınızı besleyip koruduğu için boyama, ısı ile şekillendirme gibi saçlara zarar veren işlemlere karşı saçınızı daha dayanıklı hâle getirir. Ayrıca düzenli kullandığınız taktirde saçınızda meydana gelen yıpranmaları da onarır. Saç kremlerinin bu özellikleri sayesinde saçınızı yıpranmalardan kaynaklı kestirmek zorunda kalmadan uzun ve sağlıklı saçlarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Durulanan saç kremi kullanacaksanız öncelikle saçınızı yıkayın. Ardından saç kremini saçınıza masaj yaparak uygulayın. Saç kreminin etkisini gösterebilmesi için saç kremini saçınızda 5-6 dakika bekletin ve ardından bol su ile durulayın. Saç kremlerinin uygulama süresi değişkenlik gösterebilir. Kullanım talimatlarında yazan süre boyunca kremi saçınızda bekletirseniz daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.

Durulanmayan saç kremlerini ise duştan sonra nemli saça uygulayabileceğiniz gibi kuru saçınıza da uygulayabilirsiniz. Nemli saça uygularken kremi sürüp ardından saçınızı tararsanız krem saçınızın her yerine eşit bir şekilde dağılacaktır. Bukle şekillendirici gibi saçı şekillendirmeye yarayan saç kremlerini saçınızı tarayıp şeklini verdikten sonra kullanmanız daha iyi bir sonuç almanıza olanak sağlar.

Saç Kremi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle saç kremi seçiminin doğru bir şekilde yapılması gerekir. Saçınızın yapısına ve ihtiyacına uygun olan ürünlere yönelmelisiniz. Örneğin saçlarınız yağlıysa ve yıpranmışsa saçınızı yağlandırmadan nemlendirecek olan saç kremlerini kullanmalısınız. 

Saç kremlerinin her gün kullanılması saçınızın nem dengesini bozabilir. Bu yüzden haftada 3-4 defa saç kremi kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca saç kremini çok fazla saçınızda bekletmeniz saçınıza zarar verebilir. Saç kreminin üzerinde belirtilen süre boyunca kremi saçınızda bekletip durulamanız gerekmektedir. Durulanmayan saç kremlerinde ise böyle bir durum söz konusu değildir ve krem saçınızda gün boyu kalabilir.

Son olarak saç kremlerini saç diplerine uygulamaktan kaçınmalısınız. Saç uçlarınıza krem uygulamanız saçlarınızın sağlıklı ve neme doymuş görünmesi için yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra kullandığınız saç kreminin üzerindeki kullanım talimatlarını dikkatli bir şekilde okuyup ürünü talimatlara uygun bir şekilde kullanmalısınız.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Pantene Saç Kremi Ürünleri

İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 217 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012111/26012283/pantene