Ağırlıklı olarak otomotiv sektöründe kullanılan polisaj makinesi, her ne kadar farklı özelliklerle ve konforlu detaylarla tasarlanıyor olsa da kullanımı belirli bir profesyonellik gerektiren makineler arasında yer alıyor. Bununla birlikte polisaj makineleri özelliklerine ve kullanım alanlarına göre de çok farklı çeşitlerde sunuluyor. İhtiyacınıza uygun bir polisaj makinesi satın almadan önce makineleri, farklarını ve sundukları özellikleri detaylı bir şekilde incelemenizde yarar var.

Polisaj Makinesinin Kullanım Alanları ve Faydaları

Polisaj makinesi; motor, otomobil ve benzer grenaj bölümlerinin parlatılması için kullanılıyor. Kullanımında ek kimyasalların da kullanıldığı polisaj makinesi, bölgeyi dış etkilerden korumak için bir katman da oluşturuyor. Bu yüzden en az polisaj makinesinin seçimi kadar kullanılacak kimyasalların seçimi de önemli oluyor. Görüntü olarak taşlama makinelerine benzeyen polisaj makinelerinin pek çok farklı modeli de bulunuyor. Hatta avuç içi taşlama makinelerinin devirleri ayarlanabilen modelleri bu polisaj makinesi çeşitlerinden bir tanesi olarak geçebiliyor. Polisaj makinesi ile otomobil üzerinde doğru şekilde işlem yapıldığı zaman otomobilin ilk günkü haline dönmesi ve şık bir görünüme kavuşması mümkün oluyor. Üstelik otomobillerin üstündeki çizikler de büyük ölçüde ortadan kaldırılabiliyor. Böylece hem parlak hem de pürüzsüz bir yüzey yaratılabiliyor. 

Polisaj Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Polisaj makinesi satın almadan önce, hangi sıklıkla makineyi kullanacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Özellikle kişisel kullanım için değil de iş yerinde kullanmak için bir polisaj makinesi satın almayı düşünüyorsanız mutlaka kaliteye dayanıklılığa ve servis ağına özen göstermelisiniz. Kaliteli polisaj makineleri muadillerine göre yüksek fiyatlarla satılıyor olsalar da kullanım süresi bakımından kullanıcılara çok daha avantajlı bir durum yaratıyorlar. Bu yüzden özellikle araçlara polisaj yapılan bir iş yerinde mutlaka en kaliteli polisaj makineleri kullanmak gerekiyor. Piyasada satılan polisaj makinelerinin bir kısmı kişisel kullanım için özel olarak üretilirken bir kısmı da kullanım yoğunluğunun fazla olacağı profesyonel kullanıcılar için ayrıca tasarlanarak üretiliyor. Bu yüzden polisaj makinesi bir iş yerinde gelir elde etmek maksadıyla kullanılacaksa markaların bu doğrultuda ürettiği ürünlere yönelmek gerekiyor. Bu noktada markaların servis ağlarını da göz önüne bulundurabilirsiniz. Polisaj makinesi seçerken genel olarak ürünün fiyatından çok kalitesini önemsemelisiniz. Çünkü yoğun kullanılacak bir polisaj makinesi uzun vadede ne kadar yüksek fiyatlara satın alınmış olsa da fiyatını çıkartarak kullanıcıya hem avantaj hem de tasarruf sağlamış oluyor. 

Özelliklerine Göre Polisaj Makineleri

Kaportaların pürüzsüz ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlayan polisaj makineleri hem kullanışlılık hem de fonksiyon açısından farklı özelliklere sahip olabiliyor. Özellikle çok uzun süre polisaj yapılması gereken durumlar için kol dayamalı tasarıma sahip ve böylece uzun süreler boyunca konforlu bir şekilde çalışma yapılmasına olanak tanıyan polisaj makineleri bulunuyor. Aynı zamanda polisaj makineleri otomobilde kullanılacak alana ve işleme göre de farklı modellere sahip olabiliyor. Bu yüzden özellikle iş yerinde kullanmak için polisaj makinesi almayı düşünüyorsanız ve polisaj makinesi yoğun bir şekilde kullanılacaksa birden fazla model satın almanız gerekebilir.

Genel olarak polisaj makineleri özenli bir bakım gerektiren ekipmanlar arasında yer alıyor. Ancak özel tasarıma ve ergonomik yapıya sahip olan bazı polisaj makineleri üst seviye hava akışları ve güçlü emiş filtreleri ile kusursuz bir kullanım sağlarken yoğun bakım uygulanmasına da gerek duymayabiliyor. Ayrıca polisaj makinesi seçimi yaparken mutlaka kullanışlı ve rahat olan modellere yönelmek gerekiyor. Bu tip modeller daha üst seviye ekipmanlar olarak geçerken kullanıcı dostu bir tasarım sunuyorlar.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Polisaj Makinesi

164 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Flex
  2. Osaka
  3. Rupes
  4. Einhell
  5. Alex Machine
  6. CatPower
  7. Makita
  8. May Tools
  9. RTRMAX
  10. Bosch
  11. Shine Mate
  12. milwaukee
  13. AGP
  14. Attlas
  15. KLPRO
  16. Dekor
  17. Dewalt
  18. Ennalbur
  19. Hitachi
  20. JCB
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Güç (W) A-Z
 5. Disk Çapı A-Z
 6. Boşta Maksimum Devir Sayısı (Devir/dk) A-Z
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003392
Başa dön