Harddisk yani HDD olarak bilinen, sabit diskler bilgisayarın hafızasını oluşturan parçalardır. Bilgisayarınızdaki veriler sistemli bir şekilde harddisk içinde saklanır. Harddiskler farklı depolama boyutlarına sahiptir ve artırılabilir özelliktedir.1,2 tb veya 500 gb Samsung harddisk veya daha küçük farklı boyutları bulunur. Hdd farklı formlar, şekiller ve çeşitlerdedir. Samsung harddisk bilgisayarınızdaki tüm verileri kaydetmek için destek ürün olarak bilgisayarınızın kapasitesini artırır. Harddiskler çok yoğun çalışan parçalar olduğu için harddiskleri alırken kaliteli ürünler seçmeye dikkat edebilirsiniz. Samsung harici harddisk veya dahili harddiskler ile bilgisayarınızın kapasitesini ve performansını kaliteli ve güvenli bir şekilde artırabilirsiniz.

Harddisk Çeşitleri

Pata en eski harddisk çeşididir ve yavaş çalışır. Scss sunucularda kullanılan yüksek hızlı disklerdir. Ancak fiyatları çok yüksek olduğu için tercih edilmezler. Son dönemlerde sata diskler kullanılır. Pata ve sata arasında maksimum hız farkı vardır. Pata maksimum 133 MB/s iken Sata maksimum 600 MB/s değerindedir. Samsung taşınabilir harddisk veya sabit harddisklerde de Sata arabirimi kullanılır. Ssd harddiskler daha çok hız ve verim sağladığı için tercih edilir. Ssd harddiskler hdd gibi dönen bir sisteme değil direk veriyi depolayıp yazan usb benzeri sisteme sahiptir. Samsung hard disk ssd ile bilgisayarınızın hızını ve performansını artırabilirsiniz.

Harddisk Boyutları

Harddisk için en önemli şey kapasitesidir. Hdd ihtiyaca göre farklı boyutlara sahiptir. Samsung harddisk 2tb yüksek kapasiteli büyük boyutlarda veri saklamak için kullanılabilir. İhtiyacınıza göre 1 tb Samsung harddisk de büyük boyutlu dosyalar sakalınıza yetebilir. Daha küçük boyutlu ve daha ekonomik hdd isteyenler için Samsung harddisk 500 gb iyi bir seçenektir. Daha küçüğü olan Samsung 320 gb harddisk de tercih edilebilir. Daha küçük Samsung 250 gb harddisk gibi hdd de bulmak mümkündür. 250 gb bir küçüğü olan Samsung 160 gb hdd ile daha küçük dosyalar için tercih edilebilir. Samsung harddisk 1 tb veya 2 tb gibi büyük boyutlardan en küçük boyuta kadar dahili ve harici harddisk bulmak mümkündür.

Harddisk Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle harddiskin boyutunu ihtiyacınıza göre belirleyebilirsiniz. Örneğin Samsung hdd 500gb günlük bilgisayarınız için yeterli olabilir. Samsung harici harddisk 500 gb veya dahili olarak tercih edebilirsiniz. Harici Samsung harddisk 320 gb ödev veya yazılı belgeler için yeterli bir boyuttur. Verilerini yanında taşımak isteyenler için harici, bilgisayar performansı için dahili hdd önerilir. Harici hdd için usb bağlantıları kullanışlıdır. Veri güvenliğiniz için seçtiğiniz harddiskin güvenli veya secure damgalı olmasına dikkat edebilirsiniz. Dizüstü bilgisayar için Samsung laptop harddisk fiyatları boyutu harici ve dahili olarak çeşitlenebilir. Masaüstü Samsung bilgisayar harddisk fiyatları da boyuta ve ihtiyaca göre değişiklik gösterebilir. En ucuz Samsung harddisk seçeneklerine Hepsiburada ile ulaşabilirsiniz.

Harddisk Ne İşe Yarar?

Bilgisayarınızda bulunan verilerin saklandığı alandır. Hardiskin boyutu ne kadar büyük olursa o kadar bilgi saklayabilirsiniz. Ayrıca harddiskinizin boyutu bilgisayarınızın performans ve hızını da etkiler.

Hdd Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Harddiskin darbelerden korunması önemlidir. Harddiskin bulunduğu bölümün kapakları iyi vidalanabilir. Jampır ayarları kontrol edilerek, kapasitesinin artırılması için sanal olarak ikiye bölünmelidir.

Her Bütçeye Uygun HDD Bulunabilir mi?

Samsung harddisk fiyatları her bütçeye uygun seçeneğe sahiptir. Samsung ssd harddisk fiyatları ssd olmayanlara ve boyutuna göre değişiklik gösterir. Kapasitesi büyük olan Samsung 1 tb harddisk fiyat seçenekleri dahili ve harici olarak çeşitlenir. Daha küçük boyutlu olan Samsung 320 gb harddisk fiyatları diğerlerine göre daha uygun bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Samsung Harddisk Fiyatları

107 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Kapasite
Toplam 36 / 107 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
Toplama BilgisayarToplama bilgisayarlar, bir bilgisayarın sorunsuz çalışması için gerekli olan işlemci, anakart, ekran kartı ve RAM (bellek) gibi parçaların her birinin ayrı ayrı satın alınıp monte edilmesiyle oluşan markasız bilgisayarlardır. Çoğunlukla marka bilgisayarların standart kullanıcılar için ürettiği bilgisayarları kendi ihtiyaçları için yetersiz bulan kullanıcılar tarafından tercih edilir. Çünkü bu yöntemle hazır bilgisayarlardan çok daha güçlü performans sergileyen kasalar oluşturmak mümkündür. Kişisel bilgisayarınızı oluştururken seçtiğiniz parçaların birbiriyle hem performans hem de montaj yönünden uyumu çok önemlidir. Seçtiğiniz parçaların her biri çok güçlü olabilir ancak eğer birlikte çalışamıyorlarsa bu durumda bilgisayarınız ya çalışmaz ya da çok düşük bir performans gösterir. Bilgisayarınızı oluştururken ilk olarak işlemci seçimi yapmanız gerekir. Çünkü diğer tüm parçaları işlemci belirler. Daha sonra anakart seçimi yapılır. Anakartınız kesinlikle işlemcinizle uyumlu olmalı ve ethernet kartıyla ses kartına sahip olmalıdır. Üçüncü aşama ekran kartı seçimidir. Ekran kartı seçilirken GPU (Grafik İşlemci) verileri yani bit, bellek miktarı, çekirdek hızı gibi özellikler dikkate alınmalıdır. Bir sonraki aşama anakartınızın destekleyeceği frekansa sahip bir RAM bellek seçimidir. Eğer anakartınızdan yüksek frekansta bir bellek seçerseniz, anakartınız, kapasitesinin üstündeki bellekleri çalıştırmayacağı gibi altındakilerde de düşük performans gösterir. RAM seçiminden sonra anakartınızın çıkışlarına uyumlu bir SSD (Solid State Drive) seçmelisiniz. SSD diski, okuma ve yazma hızına dikkat ederek seçmek gerekir. Son olarak da hazırladığınız donanımın kullanacağı gücü hesaplayıp bunun %20 fazlasını kaldırabilecek bir güç kaynağı satın aldığınızda bilgisayar toplama işlemini tamamlamış olursunuz. Bu aşamadan sonra anakartınızla uyumlu bir kasa seçimi yaparak montajlama işlemine başlayabilirsiniz. Parçaları satın almadan önce birbirleriyle uyumunu bilgisayar toplama sihirbazı kullanarak test edebilirsiniz. Bu program yanlış parçaları seçmenize izin vermeyerek en doğru şekilde bilgisayarınıza kurmanıza yardım eder. Tüm bunların dışında optik sürücü, mikrofon, kulaklık, hopeüarlör, klavye veya fare gibi donanımları dilediğiniz gibi seçmekte özgürsünüz.
Detaylar