Samsung Taşınabilir Diskler

Elektronik ortamda sakladığınız ve kullandığınız fotoğraflarınızı, videolarınızı ya da bilgisayar programlarınızı her yere taşıyabilme ve kaybetme ihtimalini yok etme imkanı herkesin hayalidir. Taşınabilir diskler sayesinde, binlerce fotoğraf ya da yüzlerce saatlik videolar güvenle, yıllar boyu depolanabilir. Tasarımları ile de kullanışlı olan bu ürünler, çantanızda yer kaplamadan her yere sizle gelebilir. Samsung, değişik hafıza boyutları ve farklı ortamlarda kullanıma uygun özellikleri ile bol seçenekli bir taşınabilir disk yelpazesi sunar.

Samsung Taşınabilir Diskler

Taşınabilir diskler, bilgisayarınızın verileri kaydetmede kullandığı hard diskler ile aynı yapıdaki elektronik aygıtlardır. Bilgisayarınızdaki bu disklerden farkı, kolay taşınabilir olmaları ve dilediğiniz yerde tekrar kullanılabilme avantajlarıdır. Elektronik ortamda bulunan belgeleri, saniyeler içerisinde bu disklere iletebilirsiniz. USB bağlantısı olan pek çok aygıta da bağlanabilen taşınabilir diskler; akıllı televizyonlar ve benzeri cihazlar ile birlikte kullanım avantajı da sunar.

Taşınabilir disklerin kolay taşınabilir olmalarının dışında farklı özellikleri de bulunur. En önemli özeliklerinden biri, yüksek boyutlardaki hafıza kapasiteleri sayesinde binlerce fotoğraf, yüzlerce saatlik müzik ya da çok sayıda video saklayabilme imkanı sunmalarıdır. Bu disklerin hafıza kapasiteleri 500 GB, 2 TB gibi farklı boyutlarda olabilir. Cihazlar, 2.5 inç ve 3.5 inç olmak üzere iki çeşittir; 3.5 inç boyutlarındaki taşınabilir disklerin hafıza kapasiteleri 2.5 inç versiyonlarına oranla çok daha fazladır. Samsung taşınabilir diskleri veri depolama dışında, bilgisayar ya da telefon yedekleme ortamı olarak da kullanabilirsiniz.

Samsung Taşınabilir Disk Fiyatları

Samsung taşınabilir disk fiyatları; diskin hafıza kapasitesi ve sunduğu teknolojik özelliklere göre farklılık gösterir. Taşınabilir disklerin hafıza kapasiteleri 250 GB ile 5 TB arasında değişir. Örneğin; 500 GB bir disk; 8000 saatlik müzik dosyası, 180.000'den fazla fotoğraf ya da 500 saat video saklama kapasitesi sunar. Cihazın hafızası GB ve TB cinsinden belirtilir ve bu oran arttıkça, saklama kapasiteleri de aynı oranlarda artar. Veri depolama ihtiyaçlarınız ya da programlarınızın boyutlarına göre sizlere uygun kapasiteli bir ürüne karar verebilirsiniz.

Taşınabilir disk fiyatlarını etkileyen diğer bir etmen, ürünün sahip olduğu teknolojik yeniliklerdir. Taşınabilir depolama alanı olarak kullanabileceği gibi, uzaktan erişim ile de verilerinize ulaşabilirsiniz. SSD sisteme sahip ürünler ile 400 MB/s'lik hızlarla veri aktarımına ulaşabilirsiniz. Şifreli sistem ile, kişisel verileriniz için güvenilir ortam oluşturabilirsiniz. Farklı özellikler sunan taşınabilir disklerden, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir modeli seçebilirsiniz.

Samsung Taşınabilir Disk Modelleri

Samsung, farklı saklama kapasiteleri ve teknolojik özellikleri bakımından değişen pek çok model sunar. 2,5 inç boyutlarındaki ürünlerin 500 GB ve 2 TB civarı hafıza kapasiteleri mevcutken, bu ürünler ile kişisel verilerinizi kolayca saklayabilirsiniz. Daha yüksek kapasiteli 3,5 inç boyutlarındaki diskler 5 TB'a kadar kapasite imkanı sunar ve çok büyük boyutlardaki verileri saklamak ve taşımak için idealdir. Dilerseniz değişik desen ve renklerde bir taşınabilir disk seçerek, kişiliğinizi her an yansıtabilirsiniz.

Samsung, taşınabilir disklerin teknolojik özellikleri bakımından da farklılık gösteren modeller üretir. 2.0 ve 3.0 olmak üzere iki farklı USB bağlantı seçenekli taşınabilir diskler, belirli süre zarfında ne kadar veri aktarabileceğinizi belirler. Ayarlanabilen yedekleme sistemleri ile, verilerinizin dilediğiniz zaman yedeklerini alabilirsiniz. Uzaktan erişim imkanı sunan modeller ile, nerede olursanız olun dilediğiniz an verilerinize ulaşma imkanı bulabilirsiniz. İsteğe bağlı parola ayarını aktif ederek, verilerinizi izinsiz kullanımdan koruyabilir, özel hayatınızı koruma altına alabilirsiniz. Modeller farklı işletim sistemlerine uyumlu olduğu için, farklı bilgisayar ve cihazlarda kolaylıkla kullanabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Samsung Taşınabilir Disk Fiyatları

Marka
1 TB
500 GB
320 GB
750 GB
Kapasite
DSACategoryId/2147483646/3013121/100225/samsung