Sanat ve mimarlık ile ilgili kitapların geçmişi çok eskilere uzanır. Mimarlığın ve diğer birçok sanat dalının sahip olduğu temel dinamiklerin işlendiği kitaplar, bu alana merak duyanlar için idealdir. Sanat tarihi ve temel tasarım ilkeleri üzerine yazılmış kitaplar başta sanat ve mimarlık bölümü öğrencileri olmak üzere, her yaştan sanatsever tarafından keyifle okunabilir. Kategoride başta mimarlık olmak üzere resim, sinema, fotoğraf, oyunculuk ve kaligrafi gibi birçok farklı sanat dalı ile alakalı ilgi çekici kitaplar bulabilirsiniz.

Sanat Kitapları Hangi Kriterlere Göre Seçilmelidir?

Sanat ve mimarlık kitapları içerik açısından çok geniş bir alanı kapsar. Birçok kitap arasından seçim yaparken, spesifik alt başlıklara yönelebilirsiniz. Örneğin, sanatla ilgileniyorsanız ve sanat kitapları kategorisi altındaki farklı alanları merak ediyorsanız sinema ve tiyatro üzerine yazılmış olan kitapları okuyabilirsiniz. Mimarlığa ve genel anlamda sanata, sosyolojik yönden yaklaşan kitaplar da bilgi dağarcığınızın gelişmesine katkı sunar.

Sanat tarihi kitapları ise konuyla ilgili teorik altyapı oluşturmak isteyenler tarafından tercih edilebilir. Rönesans gibi dönemleri anlatan kitaplar, sanatın ve mimarlığın gelişim sürecini tarihsel bağlamda okuyabilmenize imkan tanır. Sanat tarihi boyunca birçok farklı akım ortaya çıkmıştır. Barok ya da modernizm gibi akımları yakından tanıyabilmenizi sağlayan kitaplar, bu alandaki merakınızı gidermenize yardımcı olur. Mimarideki estetik olgusunu ele alan ya da günümüzdeki postmodern estetik anlayışını irdeleyen kitaplar, mimarlık disiplinini daha iyi kavrayabilmenizi sağlar. 

Mutlaka Okunması Gereken Sanat Kitapları Nelerdir?

Fotoğrafa meraklıysanız veya bu alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız dijital fotoğrafçılıkla ilgili kitapları okuyabilirsiniz. Dünyada bilinen ve tarihte kendisine önemli bir yer edinmiş ressamları, yönetmenleri ve mimarları anlatan kitaplar da ufkunuzu genişletmenize yardımcı olur. Tiyatro ile ilgileniyorsanız kategoride yer alan oyun metinlerini inceleyebilirsiniz. Tiyatro ve sinemadaki oyunculuk tekniklerini işleyen kitaplar da bu alana merak duyanlar için idealdir.

Ayrıca, dünyanın gelmiş geçmiş en önemli mimarlarından birisi olarak kabul edilen Mimar Sinan ile ilgili kitaplar da mimarlığa ilgi duyan herkesin okuma listesinde yer almalıdır. Hat sanatını işleyen kitaplar sayesinde tarihimizde önemli bir yere sahip olan geleneksel sanat dalları hakkında daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz. El işi ve nakışla ilgili kitaplar da pratik el becerilerinizi geliştirmenize olanak tanır. Tasarımın farklı alanları hakkında bilgi sahibi olmak için de moda ya da ambalaj tasarımı üzerine yazılmış kitaplara yönelebilirsiniz. 

Öğrenciler Ne Tür Sanat Kitaplarını Tercih Etmelidir?

Sanat bölümlerinde okuyan öğrenciler hem estetik hem de teknik konularla ilgili kitapları tercih edebilir. Eskiz ya da karikatür yapmayı seven öğrenciler, çizim teknikleri ile ilgili kitaplar sayesinde kendilerini geliştirebilir. Özellikle perspektif gibi konuların anlatıldığı kitaplar, mimarlık öğrencileri için son derece yararlıdır. Güzel sanatlar fakültesi öğrencileri, mitoloji gibi konuları işleyen teorik kitaplara da göz atabilir. Dönemlerin ve akımların incelendiği sanat kitapları ve arkeoloji ile ilgili kitaplar ise öğrencilerin kendilerini geliştirmesine destek olur.

Mimarlık öğrencileri, teknik konuları daha iyi anlamalarını sağlayacak birçok yardımcı kaynağa da sahip olabilir. Mimari malzemelerle ilgili kitaplar, bu konuda farklı örnekler araştırmayı seven meraklı öğrenciler için idealdir. Ayrıca çelik yapılar gibi spesifik konularla ilgili birçok kitap, yapı bilgisine önem veren mimarlık öğrencilerinin ve mimarların ilgisini çekebilir. Mimarlık disiplinini estetik, teknik ve tarihi yönden ele alan kitaplar, yapılara farklı bir gözle bakabilmenizi sağlar. Mimarlık öğrencileri, mimarlar ve mimarlığa ilgi duyan kişiler mimari kitaplar ile yenilikçi bir bakış açısına sahip olabilirler.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Sanat Kitapları-Mimari Kitaplar

2.069 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Markalar A-Z
  1. Yapı Kredi Yayınları Sanat Mimari Kitapları
  2. Mitos Boyut Yayınları Sanat Mimari Kitapları
  3. Boyut Yayın Grubu Sanat Mimari Kitapları
  4. HayalPerest Kitap Sanat Mimari Kitapları
  5. Literatür Yayıncılık Sanat Mimari Kitapları
  6. İletişim Yayınevi Sanat Mimari Kitapları
  7. İnkılap Kitabevi Sanat Mimari Kitapları
  8. Türk Tarih Kurumu Yayınları Sanat Mimari Kitapları
  9. İş Bankası Kültür Yayınları Sanat Mimari Kitapları
  10. Tekhne Yayınları Sanat Mimari Kitapları
  11. Janus Sanat Mimari Kitapları
  12. Ayrıntı Yayınları Sanat Mimari Kitapları
  13. Dost Kitabevi Yayınları Sanat Mimari Kitapları
  14. Arkeoloji ve Sanat Yayınları Sanat Mimari Kitapları
  15. Yapı Endüstri Merkezi Yayınları Sanat Mimari Kitapları
  16. Remzi Kitabevi Sanat Mimari Kitapları
  17. Alfa Yayınları Sanat Mimari Kitapları
  18. Es Yayınları Sanat Mimari Kitapları
  19. Metis Yayınları Sanat Mimari Kitapları
  20. Pera Müzesi Yayınları Sanat Mimari Kitapları
 6. Boyut
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/215402/211446
Başa dön