En sevilen hafta sonu aktiviteleri arasında yer alan balık avcılığı, modern yaşamın stresinden kurtulmak için birebirdir. Savage Gear Balık Av Malzemeleri, ergonomik tasarımıyla ön plana tutan ürünler olup, balıkçılığı daha keyifli hale getirir.

Savage Gear Kamış Modelleri

Temel balıkçılık ekipmanları arasında yer alan kamışlar, avlanma veriminizi belirleyen en önemli etmenler arasında yer alır. Savage Gear kamışlar, kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmesi ve ince işçiliği sayesinde yıllar boyu rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünlerdir.

Tercih edeceğiniz Savage Gear kamış modeline karar verirken avlanacağınız bölgeyi göz önünde bulundurabilirsiniz. Tekne balıkçılığı ise boyu maksimum 180 cm olan kamışları kullanmak idealken kıyı balıkçılığında 300 cm’ye kadar modelleri tercih edebilirsiniz.

Tekne balıkçılığı yapmıyor ve olta takımınızı taşımanız gerekiyorsa teleskobik kamışları kullanabilir ve kamış kılıfında rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Ayrıca satın alacağınız ürünün taşıyabileceği maksimum ağırlığı göz önünde bulundurarak hedeflediğiniz balık cinslerine uygun olup olmadığını inceleyebilirsiniz.

Savage Gear Olta Makineleri

Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Savage Gear olta makineleri, kaliteli tasarımlarıyla ön plana çıkar. Alacağınız ürüne karar verirken bazı püf noktaları göz önünde bulundurarak sizin için ideal modele karar verebilirsiniz.

 • Tercih edeceğiniz Savage Gear olta makinesinin avlama tekniklerinize uygun olması önemlidir. Tekniğinize uygun olan spin, jig ya da surf gibi farklı olta makinesi seçeneklerini inceleyebilirsiniz.
 • Mümkün oldukça hafif olta makinelerini tercih ederek balık tutarken alacağınız keyfi artırabilirsiniz. Ağır modeller, kısa sürede yorulmanıza neden olabilir.
 • Satın alacağınız Savage Gear olta makinesinin bilya sayısı ve kalitesine dikkat etmeniz önemlidir. Bilya sayısı, oltanın devir sayısını etkilediğinden özellikle büyük balıkları tutmayı hedefliyorsanız büyük öneme sahiptir.

Savage Gear Yem Çeşitleri

Tek kullanımlık olmamaları ile ön plana çıkan Savage Gear maket balıklar ve suni yemler, avcılık başarınız üzerinde doğrudan etkilidir. Tercih edeceğiniz ürünün balıkçılık yapacağınız bölgeye uygun olması son derece önemlidir. Bölgede bulunan küçük balıklara benzeyen modelleri kullanarak suni yemin doğal durmasını sağlayabilir ve balığın oltadan kaçmasının önüne geçebilirsiniz. Ayrıca gece balıkçılığında ya da bulanık sularda avlanırken renkleri parlak modelleri kullanmanızda fayda vardır.

Savage Gear İğne Modelleri

Oltanıza gelen balığı çekebilmeniz için kullanılan iğnenin hedeflediğiniz balıklara uygun olması son derece önemlidir. Avladığınız balığa uygun olmayan iğneler, balığın yaralanmasına neden olsa da kancadan çıkarak kaçmasının önüne geçemez.

Farklı balık çeşitleri ile avlanma alanlarına yönelik seçenekleri bulunan Savage Gear iğneler arasında seçim yaparken ürünün büyüklüğüne dikkat etmeniz önemlidir. İğne numaraları küçüldükçe numaraları büyür. Küçük balıklar için küçük iğneler, büyük balıklar için büyük iğneler tercih etmeniz gerekir.

Tekli iğneler kullanabileceğiniz gibi çoklu iğneler kullanarak balığın oltanıza takılma ihtimalini artırabilirsiniz. Ayrıca tercih edeceğiniz iğnenin su içerisinde doğal görünmesi, balıkların iğneyi riski görerek kaçmalarının önüne geçer.

Savage Gear Misinalar

Balık tutarken veriminizi etkileyen en önemli etkenler arasında kullanılan misina yer alır. Farklı balık cinslerine yönelik seçenekleriyle ön plana çıkan Savage Gear misinalar arasında seçim yaparken balık tutacağınız alan ve mevsimi de göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

Savage Gear misinalar arasında ip, tel ve naylon seçenekler mevcuttur. İp misinalar dayanıklı yapılarıyla ön plana çıkan ürünler olup büyük balıklar için ideal bir seçimdir. Suda çözünmelere karşı dayanıklı Savage Gear polyester misinalar, büyük balıkları avlamak için tercih edilebilecek modellerdendir.

Alacağınız Savage Gear misinaya karar verirken hedeflediğiniz balıkların gücüne uygun kalınlıkta ürünleri incelemeniz de önemlidir. Ayrıca derin, bulanık sular ve gece avcılıklarında koyu renkli modelleri, berrak sularda ise açık renkli misinaları tercih etmekte fayda vardır.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Savage Gear Balık Av Malzemeleri

764 ürün var
 1. Alt Kategoriler
  Diğer Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Savage Gear
  2. Daiwa
  3. Powerex
  4. Lineaeffe
  5. Remixon
  6. Discovery
  7. Okuma
  8. AlbaStar
  9. Spro
  10. Shimano
  11. Abu Garcia
  12. Yo-zuri
  13. Captain
  14. Strike Pro
  15. D.A.M
  16. Owner
  17. Effe
  18. Gamakatsu
  19. Youvella
  20. kendo
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
 • Marka Savage Gear
DSACategoryId/60001546/2147483604/22003834/1307055/savagegear
Başa dön