Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
İş Bankası Kültür Yayınları
Savaş Sanatı - Sun Tzu

Savaş Sanatı - Sun Tzu

İş Bankası Kültür Yayınları
12,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (75)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

9,99 TL
10,20 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033031/9943/1515556
Savaş Sanatı - Sun Tzu

2500 yıllık bir eser olduğu düşünülen Savaş Sanatı, insanlık tarihinin en eski strateji kuramı olarak kabul ediliyor. Sun Tzu'nun etkileyici ve ölümsüz eseri, kendisine Dünya Klasikleri arasında yer buluyor. 2016 yılında İş Bankası Kültür Yayınları'nın Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi'nden yayınlanan eser, 80 sayfadan oluşuyor. Eseri Çince aslından çevirenler Pulat Otkan ve Giray Fidan. Savaş Sanatı, sayfa sayısı az olmasına karşın okurken düşündüren ve sindirilerek okunması gereken bir eser olarak nitelendiriliyor. Askeri başyapıt, derin felsefesinden ötürü bir felsefe ve kişisel gelişim klasiği olarak da nitelendiriliyor. Savaş Sanatı için her kütüphanede yer verilmesi gereken bir eser değerlendirmesi yapılıyor. 

Doğru Strateji Kullanarak Savaşılmadan Kazanılan Zaferler

Sun Tzu'nun Savaş Sanatı'nda Tao felsefesinin izlerine rastlamak mümkün. Kitap, planlama, maliyet, strateji geliştirme, taktik, enerji, güç kullanımı, manevra, taktik değiştirme, arazi şartları, casusluk ve istihbarat gibi bölümlerden oluşuyor. Savaş Sanatı, her ne kadar adından ötürü nasıl savaşılması gerektiğini öğreten bir esermiş gibi anlaşılsa da, aslında en büyük zaferlerin savaşmaya gerek duyulmadan elde edilebileceğinin altını çiziyor. Doğru planlama yapıp doğru strateji güdülmeye devam edildiği müddetçe sürekli olarak en yüksek verimliliğin sağlanacağını ve zaferin geleceğini örneklerle anlatıyor. Kitap günümüzde insan yönetimi, olaylara farklı açıdan bakabilme ve kazanmak için farklı stratejiler geliştirme amacıyla faydalanılan bir kişisel gelişim kitabı olarak da kullanılıyor.

Binlerce Yıl Öncesinden Günümüze Ulaşmayı Başaran Bilge

M.Ö. 500 yılında yaşadığı tahmin edilen bir komutan olan Sun Tzu, derin ve çarpıcı felsefesiyle binlerce yıl öncesinden günümüze ulaşmayı başarıyor. Sun Tzu'nun üstün felsefesi, onun bir komutan olmasının yanı sıra kitleleri etki altında bırakacak bir filozof ve bilge olduğunu da gösteriyor.


Savaş Sanatı - Sun Tzu
Sun Zi / Sun Tzu (MÖ 6. yy): Yazarın adı Wade-Giles transkripsiyon sisteminde “Sun Tzu”, Pin-Yin transkripsiyon sisteminde “Sun Zi” olarak yazılmaktadır. Doğum ve ölüm tarihi tam olarak bilinmemektedir. Komutan ve düşünür olarak ünlenen Sun Zi’nin Savaş Sanatı adlı eseri insanlık tarihinin en eski ve en fazla araştırılan ve tartışılan strateji eseridir. Bütün dünyada sadece askerlik alanında değil, iş idaresi ve kişisel gelişim gibi pek çok alanda da bir strateji klasiği olarak kabul görmüştür.
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 80
Yayın Tarihi 2016
Yazar Sun Tzu
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 1
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KISBANKASI22696
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Savaş Sanatı - Sun Tzu
Binlerce Kilometrelik Bir Yolculuk Bile Tek Bir Adımla Başlar/Lao Tzu - Melda Kamhi Kosif
Modern Felsefenin Karanlık Tarihi - Bernard Freydberg
Cezeri'nin Olağanüstü Makineleri - Herkes İçin Cezeri
12,00 TL
%44
26,00 TL 14,45 TL
30,37 TL
%28
175,92 TL 127,00 TL
Satıcı
Yaban Otu Sanat 10
Hepsiburada
KitapAbi 9,7
BabilMekan 9,8
Değerlendirmeler
(827)
(47)
-
(36)
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz Ciltli
Sayfa Sayısı 80 88 224 336
Yayın Tarihi 2016 2020 2020 2019
Yazar Sun Tzu Melda Kamhi Kosif Bernard Freydberg Durmuş Çalışkan
Basım Dili - Türkçe Türkçe Türkçe
Başa dön