Tablet Klavyeleri

Bilgisayar deneyimini çok daha küçük bir alanda ve pratik şekilde yaşatma amacıyla üretilmiş tablet bilgisayarların kullanımında zaman zaman bazı aksesuar ve aparatlara ihtiyaç duyulur. Özellikle yazı yazmak için kullanılan tabletlerin kendi klavyeleri, genellikle ihtiyaçları tam olarak karşılamaz. Tablet klavyesi modelleri ise sahip oldukları özelliklerle tabletlerde yazı yazma işini hızlı ve keyifli hale getirirler.

Tablet Klavyesi Fiyatları

Tablet klavyesi fiyatları; bu cihazların malzeme kalitesine, bağlantı tipine, tasarımlarına ve ekstra özelliklerine göre farklılık gösterir. Bu ürünlerin seçiminde öncelikle klavyedeki tuşlara dikkat edilmelidir. Çoğu klavye modelinde Türkçe karakterler bulunur. Bazı modeller, bu karakterleri desteklemez. Ancak bu modellerde de bazı basit ayarlamalarla istenilen karakterlerin kullanımı mümkün olabilir.

Tablet klavyesi seçilirken ayrıca ürünün bağlantı tipine de dikkat edilmelidir. Tablette bulunan girişler göz önünde bulundurularak USB, micro USB veya mini USB gibi bağlantı çeşitlerine sahip ürünlerden birisi tercih edilmelidir. Kablolu modellere göre daha yüksek fiyatlı olsalar da wireless ve bluetooth gibi kablosuz bağlantı seçenekleri sunan modeller, daha işlevsel bir kullanımı mümkün kılabilir.

Bazı tablet klavyeleri, tablet kılıfları ile birlikte satılırlar. Bu tip ürünler tercih edilerek iki farklı ihtiyaç uygun fiyata giderilmiş olur. Tablet klavyesi fiyatları; bu aygıtların stant tipine, ergonomisine, dahili bir pile ya da dahili bir hoparlörlere sahip olmasına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Tablet Klavyesinin Normal Klavyeden Farkı Nedir?

Tablet klavyeleri, temel fonksiyonları açısından normal bilgisayar klavyelerine oldukça benzerlik gösterirler. Ancak bu ürünler, tablet kullanımı için özel olarak üretilirler. Bu cihazların normal klavyelerden temel farkı ebatlarıdır. Bu ürünler genellikle farklı büyüklükteki tablet modellerine uygun ölçülere sahiptirler. Bu şekilde klavyelerin tabletlerden daha büyük olmasının önüne geçilir. Bunun yanında çoğu tablet kılıfı üreticisi, kılıf modellerinde klavyelere de yer verdikleri için klavyelerin tablet boyutlarına uygun olması da kullanışlılık sağlar.

Tablet klavye modellerinin normal klavyelerden diğer bir farkı da bu modellerde nümerik tuşların bulunmamasıdır. Klavye tuşlarının daha kısıtlı bir alana sıkıştırılması ve bu esnada tuş boyutlarının kullanımı zorlaştırmaması bakımından çok küçültülmemesi için bu durum gerekli görülür. Bazı modeller ise stant veya power bank olarak da kullanılabilirler. Bu klavyeler, normal klavyelerdeki USB, bluetooth ve wireless bağlantı seçeneklerine ek olarak micro USB ve mini USB gibi seçeneklerle de tabletlere bağlanabilirler.

Tablet Klavyesinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Tabletlerle yazı yazmak için dokunmatik tuşların kullanımı genel kullanımda yeterli olabilir. Ancak uzun süre yazı yazılmasını gerektiren durumlarda tabletin kendi klavyesi bazı sıkıntılara yol açar. Bu problemlerden ilki, çalışılan ekranın ve dokunmatik klavyenin aynı düzlemde olmasıdır. Bu durum, yazı yazarken özellikle duruş bozuklukları oluşmasına yol açar ve rahatsızlık yaratır. Bir stant vasıtasıyla tabletlerin dik şekilde kullanılmasında ise ellerin pozisyonu yazmak için uygun olmaz. Tabletin ve klavyenin iki farklı düzlemde olması en mantıklı çözümdür. Bu nedenle, tablet klavyeleri kullanılarak hem daha rahat hem de hızlı yazılabilir.

Tablet klavyesi modelleri ile çalışılırken ekranın bir kısmı klavye görüntüsü ile kaplanmadığından dolayı daha geniş bir çalışma alanına sahip olunur. Özellikle de çalışma metninin ya da mesajların bütününün görünmesi gerektiği durumlarda, tablet klavyelerinin kullanımı önemli avantaj sağlar. Dahili bir pil ile tableti şarj edebilen ve stant ya da üzerindeki USB yuvaları sayesinde OTG girişi olarak kullanılabilen tablet klavyesi modelleri, tabletlerin çok daha işlevsel kullanılabilmelerini sağlar. Tüm faydalarının yanında bu cihazlar, tuşlu klavye kullanma alışkanlığından vazgeçemeyenler için de idealdir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tablet Klavye Fiyatları

4492 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 4492 ürün
DSACategoryId/2147483646/42/60000203/60000840