Tablet Klavyeleri

Tablet Klavye

Gelişen teknoloji ile beraber bilgisayar ve ekipman çeşitlerine olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Hızla gelişen teknolojiyi takip ederek yeni ihtiyaçların karşılanması ile işler çok daha kısa sürede ve daha basit bir şekilde yapılmaktadır. Değişikliklerin yapılmasında birçok ürün yeni görünümlerine ve özelliklerine kavuşmuştur. Bunların başında da klavyeler gelir. İlk kez daktilo ile başlayan klavye modelleri hızla gelişme göstermiş ve bilgisayarın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Yeni çıkan ve bilgisayardan daha portatif olan tabletler geliştirilmiştir. Ancak klavyeye ihtiyaç bu cihazların gelişimiyle artmaya devam etmiştir. Tablet klavye modelleri hem bilgisayarlar hem de tabletler için yeni bir dönüşüme girmiştir. 

Klavyeler, bilgisayarların elektriksel bir düzenleme aktarımları ile meydana gelmiştir. Klavyeler hem bilgisayarlar hem de tabletler için oldukça önemli bir parça haline gelmiştir. Bu bağlamda diğer elektronik cihazlarda da klavye kullanımı artmaya başlamıştır. Tablet klavye bluetooth ile bağlanarak uzaktan da kontrol edilerek ihtiyacı karşılayacak konuma kavuşmuştur. Böylece daha hızlı ve daha basit ve kesintisiz bir biçimde iletişim sağlanmaya çalışılmıştır. Tablet klavyeler, mobil cihazların kullanım özelliklerine göre de yeni şekline kavuşturulmuştur. Akıllı telefonlar ve bilgisayarlar ile bu ürünler insan hayatında ihtiyaç duyulan önemli araçlardan biri haline gelmiştir. 

Tablet Klavyesinin Avantaj ve Dezavantajları

Tablet kullanım ihtiyacı arttıkça kullanım alanları da bununla birlikte artış göstermiştir. Tabletler için üretilen ve bir aksesuar parçası haline gelen klavyeler, gün içerisinde yoğun bir biçimde çalışanların ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılamıştır. Ancak tablet klavyesi kullanımı sırasında avantajları ile birlikte dezavantajları da ortaya çıkmıştır. Günlük kullanım için oldukça pratik olan tabletlerin üzerindeki dokunmatik klavyenin kullanımının sık yazı yazanlar için kullanıcının hızını yavaşlattığı görülmüştür. Bu durum tablet kullanımı için son derece dezavantajlı bir konu haline dönüşmüştür. Alternatif yollar aranarak aksesuar olarak geliştirilmiş olan klavyeler, bu ihtiyacı büyük ölçüde karşılamıştır. Tablet dik kullanıma sahip olduğu için, klavye üzerinde tableti tutan bir aparat ile tabletler dizüstü bilgisayar pozisyonuna kavuşarak yeni şekillerini de belirlemişlerdir.

Tabletlerin taşınabilir olması kullanım açısından en çok tercih edilen nedenler arasında gelir. Çünkü büyük boyutlu bilgisayarların boyutları her kullanımda durumu biraz zorlamaktadır. Dokunmatik ekran birçok tabletin kullanımını pratik olmaktan çıkarmış daha çok zorlaştırma safhasına götürmüştür. Ancak laptop modellerindeki klavyeler ile aynı konuma kavuşturulmaya çalışılan tabletler, masaya paralel olarak tablet klavyesi üzerinde standart harici bir klavyeye tanımlanarak dizüstü bilgisayar görünümüne kavuşturulmuştur. Tuşların kullanımı için klavye ile tablet arasında bir bağlantı kurulur ve tabletin klavyesi kullanıma hazır hale getirilmiş olur. Böylece gün içerisinde yazı yazan kullanıcılar için keyifli bir kullanım imkanı kazandırılmıştır.

Bluetooth Tablet Klavye

Teknoloji çağındaki hemen her şey artık dijitalleşmeye başlamış ve bu dijitalleşmeyle birlikte bilgisayar alanında büyük gelişmeler kaydedilmiştir. Bilgisayar sistemleri üzerinden kısa zamanda birçok işlemi aynı anda yapabilme gücüne erişilmiştir. Bluetooth tablet klavye mekanik bir cihazda belge hazırlama, e-posta yazma ve diğer birçok işlemini daha fazla yapabilme imkanı sunmak için geliştirilen özel klavyelerdir. Klavyeler farklı markaların kendi tasarımlarına göre geliştirdikleri bir aksesuar olarak görüldüğü için modelinde ve harf diziliminde farklılıklar görülebilir. Bu farklılıkların nedeni ise el alışkanlığıdır. Klavye seçimlerinde kişilere seçim yapma şansı tanıyan marka ve firmalar, kullanıcının işini daha hızlı yapabilmesine imkan sağlamaya çalışmıştır. Harf dizilimi haricindeki diğer şekiller, rakamlar ve semboller genel olarak aynı yerde bulunmaktadır. Ancak bu adaptasyon sürecinde hızınız biraz düşebilir. 

Her ne bakımdan olursa olsun tabletlerde klavye kullanımı büyük bir buluştur. Ancak bluetooth gelişimi teknoloji bakımından bu aşamada daha da büyük bir icat olarak görülebilir. Çünkü birçok amaca hizmet eden klavyelerin hem tuşlu bilgisayarların hem de dokunmatik cihazların dünyasında da yer alarak, kullanıcılara büyük bir imkan sağlamıştır. Özellikle klavyelerin kablosuz yani bluetooth bağlantılı olması sebebiyle ürün son yıllarda özellikle en çok tercih edilen modeller arasına girmiştir. Tablet için klavye modellerinden birisi olan bluetooth seçenekleri ile tabletin özellikleri de yeni bir boyut kazanmıştır. Bunlar;

  • Tablet boyutu, klavye ile birlikte yeniden değişmiştir. Dikey modelden yatay modele geçmiştir. 
  • Klavyenin tablet ile bağlantı türü yeni bir özellik haline dönüşmüştür. 
  • Klavye ile tabletin desteklendiği işletim sistemleri artmıştır. 

Tablet Klavye Fiyatları

Son yılların popüler cihazlarından biri olan tabletlerin pratik kullanımı sayesinde önemli aksesuarlar geliştirilmiştir. Bu aksesuarların başında klavyeler gelir. Ekonomik bir biçimde sayıları arttırılan bu aksesuarlardan biri olan klavyelerin kullanımı ile yüksek performans elde edilmesi beklenmektedir. Ancak hem kullanıma bağlı olarak hem de cihazın özelliklerine göre bu performansta farklılar görülebilir. Özellikle de kullanım amacına dayalı olanlarda hem klavye özellikleri hem de fiyat aralıkları değişecektir.

Tablet klavye fiyatları arasındaki farkın ilk örneği kablolu veya kablosuz klavye modelleridir. Kablosuz modeller hem çok pratik hem de rahat kullanımı sağlasa dahi özel iş alanında kullananlar için geliştirilmiş özelliklere sahiptir. Buna bağlı olarak kablolu modeller, yüksek aktarım hızı sayesinde oyun severlerin ilk tercihleri arasındadır. Tablet klavyesi için uygun fiyatlı seçenekler değerlendirilirken, farklı fonksiyonel özelliklerinin de göz önünde bulundurulması gerektiği belirtilmektedir. Seyahat eden bir kullanıcının bluetooth klavye kullanımı, iş yaşamını kolaylaştıran dikkate değer bir özelliktir. Daha fazla donanıma sahip olan multimedya ürünleri ile tüm akıllı araçlar da bluetooth bağlantısı ile desteklenmektedir. 

Kablosuz klavyeler birden fazla cihazla beraber kullanılabilir. Zarif, şık ve modern klavyenin, portatif olması kullanıcılar tarafından olumlu karşılanmıştır. Kablosuz modelli olan klavyeler dilerseniz televizyon, oyun konsolu veya tabletlerde tanımlı olması halinde kolay kullanım sunmaktadır. Bu nedenle gündelik yaşamında bu ürünü sıklıkla tercih eden milyonlarca kullanıcı vardır. Günlük kullanım ile birlikte oyun severler için özel olarak tasarlanmış klavyelerin renkli modelleri de vardır. Bu renkli özel tasarımlı klavye seçenekleri arasında kablosuzlar en çok tercih edilen ekipmanların başında gelir. Farklı cihazlara bağlanabilen mekanik klavyelerin renkli tuşları da ayarlanabilmektedir. Bluetooth, kablo durumu, rengi ve daha birçok özelliğine göre fiyatlandırılan klavyelerin modellerini seçerken ihtiyacınıza ve bütçenize göre filtreleyip satın alabilirsiniz.

Tablet Uyumlu Klavye Modelleri

Tabletler, sahip oldukları boyutlara ve kullanım alanlarına göre farklı seçeneklerde üretilmiştir. Bu nedenle klavyenin dik durması için kullanılan aparat için tablet uyumlu klavye modellerine yönelmelisiniz. Tablete uygun klavye kullanımında aparatın uyum sağlaması için tablet boyutuna uygun bir model seçilmelidir. Ancak o zaman işlevini tam yapabilir. Bu aşamada 8 inç bir tablet klavye ile 10 inç bir tablet klavye modellerini seçerken ekran boyutları referans alınmalıdır. 

Klavye çeşitlerini oluşturan bir diğer husus ise klavyenin tablet ile bağlantı türüdür. Tablet bluetooth klavye seçeneklerinde kablosuz bağlantı imkanı sunarak pratik bir biçimde kullanım sunmaktadır. Bu klavyeler özellikle yoğun iş hayatına sahip olan kullanıcılar için oldukça idealdir. USB girişli bu tablet klavye modellerinin kullanım alanları ise daha çok oyun oynamak için tercih edilir. Kablolu bağlantıların en büyük avantajı hızlarının yüksek olmasıdır.

Tablet Bilgisayar Klavye Seçenekleri

Tablet klavyeleri, kendi aralarında gruplandırılarak farklı özelliklerde üretilmektedir. Bu özellikler arasında bağlantı noktaları da oldukça önemlidir. Çünkü klavye ile bilgisayar veya tablet arasındaki iletişimin kurulum noktası oldukça hassas bir noktadır. Böylece kullanıcın klavye üzerinden bastığı tuşların hızları ve hareketleri tablet üzerinden karşılıklarına göre cevaplandırılmaktadır. Klavyede bulunan işlemciler ve anakart, tuşlara verilen talimatlar klavyeye gönderilen sinyaller, dönüştürülerek klavyeye iletilir. Bu sinyalleri alan cihaz, uygun komutları birbirleri ile eşleştirerek komutu yerine getirir. 

Tablete bağlanan klavyenin birbirine uyumlu olması ve birbirini tanıması yazılımlar sayesinde gerçekleşir. Tablet bilgisayar klavye modelleri arasında özellikle kablolu klavyelerde ekstra bir yazılım kurulmasına gerek yoktur. Ancak kablosuz klavyelerde yazılım kurulması bir mecburiyet doğurur. Klavyelerin cihaza tanıtılmasından sonra dizüstü bilgisayarlar ile benzerlik gösterir. Tablet, klavye üzerinden konumlandırılır ve ekran görevi görür. Tabletler için tercih edilen klavye türünün belirli modellerinin üzerinde seçenekler de bulunur. Özellikle tabletteki farklı uygulamalar arasında geçiş yapmak ve uygulama içinde bulunan imleci hareket ettirmek gibi görevleri mevcuttur. Tablette klavye kullanımını desteklemek için tabletle uyumlu olan mouse modelleri kullanılmalıdır. 

Tabletlerde klavye kullanımı olduğu gibi mouse kullanımı da son derece önemlidir. Touchpad klavye modellerinde bu noktaya dikkat edilmelidir. Faydalı olan bu modeller oyun severler için oldukça zordur. Çünkü kontrol kabiliyetini büyük oranda düşürür. İşte bu nokta da alternatif olarak klavye ve Mouse gibi ekipmanlar kullanılabilir. Bu aksesuarlar ayrı ayrı satın alınabileceği gibi set olarak da satın alınabilir. Setleri tercih etmenizin sebebi pratik bir şekilde kurulumun olmasıdır. Tablete bağlanan klavye ve mouse donanımlarında kimi zaman uyumsuzluk olabilir. Bu durumu ortadan tamamen kaldırmak için her iki cihaz birbirine otomatik olarak bağlanmaktadır. 

Tablete Klavye Bağlanır mı?

Bilgisayar cihazları arasında tabletler hem iş hem de eğlence hayatında büyük yere sahip olmuştur. Ancak bazı kullanıcılar için klavye kullanımı oldukça önemlidir. Bu nedenle akıllara gelen ilk soru tablete klavye bağlanır mı olmuştur. Son yıllarda klavye üreticileri bu görevi üstlenerek tabletlere uygun olarak geliştirilmiş özel klavyeleri piyasaya sunmuştur. Bunlardan en çok tercih edilenler ise bluetooth modellerdir. Klavyeyi kablosuz olarak kullanabileceğiniz bu modeller bağlantı güvenliğini bir adım öne taşıyarak hizmet vermektedir. Giriş birimi olarak klavyeden gelen verilerin hırsızlık riskine karşı güvenli bir ortam sağlanarak cihaza aktarımını gerçekleştirilir. Klavyenin bu özelliğinden dolayı ek bir şifrelemeye gerek olmayacaktır. 

Kablosuz klavye kullanımı için üretilen bluetooth modelleri ile tabletler arasında kablo karmaşası önlenmiş olur. Bluetooth bağlantısını destekleyen dizüstü ve masaüstü kullanımı içinde son derece kullanışlı olan bu modelleri dilerseniz akıllı TV’lerde, cep telefonlarında ya da oyun konsollarında da kullanabilirsiniz. Kablosuz klavyeler farklı işletim sistemleri ile desteklenmektedir. Bilgisayar ekipmanlarının gelişimi sayesinde katlanabilir özelliklere de kavuşmuşlardır. Mekanik klavye modellerini, oyun severler daha çok tercih etmektedir. Çünkü oyun sırasında kullanıcıya son derece keyifli bir kullanım imkanı sunar.

Tabletlerde Klavye Nasıl Çalışır?

Özellikle bluetooth klavyeleri kızılötesi teknolojisi kullanılarak çalışmaktadır. Cihazla uzaktan bağlantı kurarak kullanıcıya konforlu bir kullanım sunar. 

Tablet Klavyelerinin Kablosuz Modellerinde Kullanım Ömrü Var mıdır?

Tabletlerde klavye kullanımı farklı bağlantılar ile gerçekleştirilir. Cihaz ile klavye arasındaki bağlantı USB girişi ile yapılır. Eğer bluetooth türü bir klavye ise herhangi bir aparata gerek kalmaz. Bu tür klavyelerde pil kullanımı vardır. Ancak pil ömürleri çok uzundur. 

Tabletlerde Bluetooth Klavyelerin Çekim Alanı Ne Kadardır?

Bluetooth klavyeleri ile diğer ürünler arasında değişkenlik gösterir. En gelişmiş modellerde kullanılabilir mesafe 5 ile 10 metre arasında değişmektedir. 
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tablet Klavye Fiyatları

3581 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Uyumlu Model
Toplam 36 / 3581 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?