Tchibo Kahve

Hayatımızın her anında bize eşlik eden bazı gıda ürünleri vardır. Bu ürünler farklı şekillerde sunulduğu için pek çok kişiye hitap etmektedir. Söz konusu ürünlerden biri de kahvedir. Kahvenin kökeni oldukça eskiye dayanmaktadır. İlk kahve bitkisinin kökenlerinin Etiyopya’ya dayandığı tahmin edilmektedir. Bunun yanı sıra, içecek olarak ilk kullanımın da Arabistan’da olduğu düşünülmektedir. 17. yüzyılda Avrupa’ya taşınan kahve, bugün dünyadaki pek çok kişi tarafından tüketilen bir içecek haline gelmiştir. Elbette kahve söz konusu olduğu zaman birçok farklı çeşitten de söz etmek iyi olur. Zengin içerikleri ile ön plana çıkan markalar, insanların ilgisini daha çok çekmektedir. Çünkü böylelikle, farklı damak zevklerine sahip insanlar ağız tatlarına uygun kahvelere ulaşabilmektedir. Bu anlamda Tchibo kahve çeşitleri, geniş ürün yelpazesi ile size sunulmuştur. Markanın tüm kahve çeşitleri kaliteli çekirdeklerden imal edilmektedir. Kahvelerin üretilirken kullanılan çekirdeklerinin hangi ülkelerden geldiği de, paketlerin üzerinde belirtilmektedir. Bu ülkeler arasında Etiyopya, Brezilya, Guatemala gibi ülkeler yer almaktadır.

Tchibo Kapsül Kahve

Kahve içeceğindeki çeşitliliklerin sonucu olarak, kapsül kahvelerden de bahsetmek mümkündür. Kapsl kahveler temel olarak, önceden öğütülmüş kahvelerin plastik bir kapsül içinde sıkıştırılması sonucunda oluşturulmaktadır. Tchibo kahve kapsülleri bu anlamda piyasanın önde gelen kapsül kahvelerindendir. Firmanın Cafissimo kapsüllerinden farklı kategorilerde bahsetmek olanaklıdır. Bu kategorilerde yer alan kapsül kahvelerin her birinin içeriği ayrıdır. Bu kapsamda Caffè Crema, Espresso ve Coffee şeklinde bir kategorize işlemi yapılabilir. Caffè Crema altında, Barista Edition Caffè Crema, Caffè Crema Blonde Roast, Caffè Crema Colombia, Caffè Crema Decaffeinato, Caffè Crema Fine Aroma, Caffè Crema India gibi kapsül kahvelerden söz edilebilir. Kapsüllerin içinde kırmızı meyveler, baharlı-meyvemsi lezzetler, limon aromaları, bal gibi ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerin yanı sıra Caffè Crema Rich Aroma, Caffè Crema Sunrise XL, Caffè Crema Wake Up XL gibi kapsül kahvelerden de söz edilebilir. Tchibo kahve kapsül özelinde hazırlanan paketlerin içerikleri de birbirinden farklıdır. Bu anlamda kimi kapsül kahvelerin içinde 10 adet yer alırken, kimi kapsül kahvelerde 30 adet bulunmaktadır. Daha çok adet şeklinde üretilen diğer paketlerde de 80 ya da 96 adet olarak kapsül kahve bulunmaktadır. Bu nedenle ihtiyacınız doğrultusunda, uygun adetli kapsül kahvenizi alabilirsiniz. 

Caffè Crema’nın yanı sıra Espresso kapsüllerinden de söz edebiliriz. Bu doğrultuda da, Barista Edition Espresso, Espresso Brasil, Espresso El Salvador, Espresso Elegant, Espresso Intense Aroma, Espresso Caramel gibi kapsüller mevcuttur. Adlarından da anlaşılcağı gibi bu kapsüllerde karamel, fındık, bitter çikolata vb. aromalar bulunmaktadır. Ayrıca Espresso Vanilya kapsülü de yoğun bir vanilya lezzetiyle size sunulmuştur. Bu kapsül kahvelerin paketlerinde de adet yönünden çeşitli farklılıklar vardır. Burada da 10’lu, 30’lu, 80’li ve 96’lı şekilde kapsül kahve alınabilir. Son olarak Coffee kapsüllerinden de bahsedebiliriz. Burada dengeli ve yoğun aromarlı Black ‘N White, yumuşak aromalı Coffee Fine Aroma, yoğun aromalı Coffee Instense Aroma kahveleri ön plana çıkmaktadır. Bu kapsül kahveler de diğerlerinde olduğu gibi, 10, 30, 80 ve 96’lı olmak üzere satışa sunulmuştur.

Tchibo Kahve Çeşitleri Nelerdir?

Kahve söz konusu olduğunda, işlenme biçimlerine göre farklı kahve türlerinden bahsetmek mümkündür. Tchibo kahve çeşitleri de bu kapsamda geniş bir yelpazede size sunulmuştur. Firmanın ürün portföyünde kapsül kahveler, espressolar, filtre kahveler, granül kahveler ve Türk Kahvesi bulunmaktadır. 

Markanın espresso kahve çeşitlerinden kısaca bahsedebiliriz. Bu kapsamda Amabala Yasuma, Caffè Crema Barista Edition, Espresso Barista Edition, African Blue, Brazil Mild, Latin Grande, Colombia Fino, Espresso Sicilia Style, Bio Kaffee gibi espresso çeşitlerinden söz edilebilir. Bu kahvelerin her birinin aromaları birbirinden farklıdır. Espressoların aromaları içinde karamel, nuga, hindistan cevizi, nar, kırmızı meyveler, fındık, bitter çikolata, siyah frenk üzümü, çikolata gibi ürünler yer almaktadır. Ayrıca kahvelerin bazıları yoğun kavrulmuştur. Yoğunluk dereceleri ve kavurma dereceleri ile birbirlerinden ayrılan espressoların hem 500 gramlık hem de 1 kg’lık şekilde paketlendiği görülmektedir. Bu doğrultuda ihtiyacınıza göre bir seçim yapmanız olanaklıdır. 

Espressonun ardından firmanın en çok tercih edilen kahvelerinden olan filtre kahve çeşitlerinden de söz edebiliriz. Bu kapsamda çikolata dokunuşlu ve dengeli aromaya sahip Latin Grande, siyah frenk üzümü, notalı ve meyvemsi lezzetiyle African Blue, fındık dokunuşlu ve yumuşak içimli Brazil Mild, yumuşak tat ve yoğun aromaya sahip Felne Milde, dengeli ve yoğun lezzetiyle Black ‘N White, kafeinsiz ve yumuşak lezzete sahip Exclusive Decaf, zengin ve yoğun içerikli Gold Selection, hafif meyvemsi ve aromatik olan Bio Kaffee’den bahsedebiliriz. Bu filtre kahvelerin her biri farklı yoğunluğa ve kavurma derecesine sahiptir. Dolayısıyla kahvenin detaylı şekilde belirtilen özelliklerini okuyarak doğru bir tercih yapabilirsiniz. Filtre kahveler de 250 gramlık ve 500 gramlık paketler halinde satışa sunulmaktadır. 

Firmanın granül kahvelerine de yoğun bir ilgi olduğu görülmektedir. Markanın sunduğu granül kahve çeşitleri Gold Selection, Black ‘N White, Felne Milde ve Exclusive Decaf olarak sıralanabilir. Bu kahveler arasında aromatik ve yumuşak içimliler olduğu gibi, dengeli ve yoğun lezzetli ya da kafeinsiz olan kahveler de bulunmaktadır. Firmanın granül kahveleri 50 gram, 100 gram ve 200 gramlık kavanozlar halinde sunulmaktadır. 

Son olarak firmanın Türk Kahvesi’nden de söz etmek gerekir. Tchibo markası, dolgun ve yoğun aromalı olan Türk Kahvesi’ni tek ya da paketler halinde satışa sunmuştur. 100 gram olan paketler 3’lü, 6’lı, 8’li ya da 12’li olarak sunulur.

Tchibo Kahve Fiyatları Nasıldır?

Tchibo kahveler hakkında araştırma yapan insanların kahvelerin içerikleri, çeşitleri vs. gibi konuların yanı sıra sunulan kahvelerin fiyatlarını da merak ettiği görülmektedir. Tchibo kahve fiyatları özelinde tek bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir. Çünkü markanın bünyesinde farklı kahve türleri yer almaktadır. Ayrıca bu kahve türleri de kendi içlerinde farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Bunun yanı sıra, kahvelerin paketlenme şekilleri de fiyatları etkilemektedir. Bazı kahveler daha büyük gramaja sahipken, bazı kahveler daha az gramaja sahip olacak şekilde paketlenmiştir. Kahvelerin öğütülüp öğütülmediği ya da çekirdeğinin nereden geldiği gibi etmenler de fiyatı belirlemektedir. Özel hazırlanan, çekilen kahvelerin fiyatları daha da yüksek olabilmektedir. Ancak firmanın ürün yelpazesi bir hayli geniş olduğu için hem damak tadınıza hem de bütçenize uygun bir kahve bulmanız ihtimal dahilindedir. Özellikle zaman zaman yapılan kampanyalar ile birlikte, markanın kahveleri büyük bir indirime girmektedir. Ek olarak kahve makineleri ile birlikte kampanyaya dahil edilen kahve çeşitleri de mevcuttur. Güncel ve sonrasındaki indirimleri kaçırmamak için firmanın duyurularını takip etmekte yarar vardır. Bu sayede, ilk kez alacağınız ya da sürekli kullandığınız bir kahveyi çok daha uygun fiyata alabilirsiniz.

Filtre Kahve Nedir?

Son zamanlarda kullanımı giderek artan kahve çeşitlerinden biri de filtre kahvedir. Filtre kahve, öğütülen kahve çekirdeklerinin üzerinden yaklaşık 90 ila 95 derece arasında bir sıcaklığa sahip suyun geçirilip, demlenmesi ile yapılmaktadır. Türk Kahvesi veya diğer çözünebilir kahvelerin tersine, filtre kahveyi demledikten sonra oluşan telve içilmez. Demleme işlemi sonrasında elde edilen kahve, bir espressoya kıyasla çok daha yumuşak olmaktadır. Bunun sebebi, demleme sırasında bir filtre kullanılmasıdır. Bu kağıt filtre ile bitter ya da acı tatların bardağımıza gelmesini engelleriz. Filtre kahve demleme yöntemlerinde çeşitli farklılıklar söz konusudur. Örneğin %100 Arabica ya da başka kaliteli kahvelerin kullanımında, filtre kahve demleme yöntemlerinde su ile öğütülen kahvenin demlenme süresi uzun olduğundan, kahveden farklı aromalar alınabilir. Bu anlamda çiçek bahçelerine yakın yerlerde yetişmiş çekirdeklerden floral, meyve bahçelerine yakın yerde yetişen kahve çekirdeklerinden narenciye aromaları alınabilir. Filtre kahvenin ne olduğuna dair verilen kısa bilginin ardından, filtre kahvenin demleme yöntemlerinden de bahsetmek mümkündür. Bu kapsamda kullanılan yöntemler French Press, Chemex, Hario V60, filtre kahve makinesi, sifon, aeropress ve American Press olarak sıralanabilir. Bu ekipmanlar sayesinde kolay bir şekilde demleme işlemi gerçekleştirilir. Söz konusu ekipmanların arasında bazı farklar bulunmaktadır. Bu farklar, ekipmanlar da kullanılan filtre, demleme süreleri ve miktarları ve basınç seviyeleridir. Filtrenin kağıt ya da metal olması, demleme süresini etkileyen faktörlerden bir tanesidir. Firma her damak tadına hitap edilmek için geniş bir ürün yelpazesi sunmaya özen gösterir. Bu yelpaze içinde Feine Milde filtre kahvesi en çok satan flitre kahvedir. Bu kahvenin özelliği yumuşak tatlı ve yoğun bir aromaya sahip olmasıdır. Bununla beraber güçlü ve zarif olarak tanımlanan Black ‘N White çeşidi de sıklıkla tercih edilmektedir. Bu kahve çeşidi ise dengeli ve yoğun kıvamıyla dikkat çekmektedir. Firmanın kafeinsiz olarak sunduğu Exclusice Decaf, yumuşak lezzetiyle hoş bir içim sunmaktadır. Zengin ve yoğun içeriği ile Gold Selection da en çok tercih edilen filtre kahvelerden bir tanesidir.

Tchibo Filtre Kahve Özellikleri

Tchibo, filtre kahve özelinde ön plana çıkan markalardan biridir. Çünkü Tchibo kahve filtre olarak pek çok farklı aromaya sahiptir. Bu kapsamda çikolata dokunuşlu ve dengeli aromaya sahip Latin Grande dikkat çekmektedir. Yoğunluğu 6 üzerinden 3 olan kahvenin kavurma derecesi de 6 üzerinden 2 şeklindedir. Bunun yanı sıra siyah frenk üzümü notalı ve meyvemsi lezzete sahip African Blue ise daha yoğun bir filtre kahvedir. 6 üzerinden 5 yoğunluğa sahip kahve aynı zamanda 6 üzerinden 2’lik bir kavurma derecesine sahiptir. Fındık dokunuşlu ve yumuşak içimli bir başka çeşit Brazil Mild ise daha az yoğun ve daha az kavrulmuş kahvelerden biridir.

Filtre Kahve Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kahve alırken dikkat edilecek bazı püf noktalar, daha doğru bir tercih yapmayı mümkün kılmaktadır. Özellikle filtre kahvelerde, özenli bir seçim yapmak gerekir. Filtre kahve seçiminde yapılacak ilk şey, damak tadınıza uyan kahve türünün hangisi olduğuna karar vermelisiniz. Çünkü filtre kahve çekirdekleri yapısal olarak birbirinden farklıdır. Bazı çekirdekler yoğun aromalı iken bazı kahveler daha yumuşak veya dengelidir. Dolayısıyla kahveyi nasıl içmeyi sevdiğinizi tespit etmeniz, filtre kahve seçiminin ilk basamağı olacaktır. Bir ikinci husus da, tüketim sıklığına göre kahve miktarını belirlemektir. Bu noktada çok sık kahve tüketen biri ile daha seyrek kahve tüketen birinin tercihlerinde farklılıklar olacaktır. Eğer her gün kahve içiyorsanız, yüksek gramaja sahip filtre kahveler sizin için daha akıllıca bir tercih olacaktır. Ancak her gün kahve içmiyorsanız, büyük paketlerde alacağınız kahveler bayatlayacağından verim almanız zorlaşacaktır. Bu durum kahvenin tadını alamamınıza yol açar. Filtre kahve seçiminde dikkat edilecek bir diğer nokta da, demleme yöntemini göz önünde bulundurmaktadır. Örnek verecek olursak, en klasik yöntemlerden biri olan french press kullandığınızı düşünün. Filtre kahvenizi öğütülmüş olarak alıp, bu yöntem ile demleyeceksiniz mutlak suretle kalın bir şekilde çekilmiş çekirdeklere yönelmeniz gerekir. Aksi takdirde kahveden alınacak verim bir hayli düşecektir.

Tchibo Kahve Makineleri

İyi bir kahve içebilmek için iyi bir kahve makinesine de sahip olmak gerekir. Tchibo markası bunun farkında olarak, hem evinizde kullanabileceğiniz hem de profesyonel alanlarda tercih edebileceğiniz kahve makineleri üretmektedir. Bu kapsamda firmanın tercih edilen kahve makinelerinden söz etmek mümkündür. Esperto Caffè Night Blue, profesyonel lezzet sunmasıyla ve modern tasarımıyla dikkat çekmektedir. Tam otomatik olan bu makine ile günün her saatinde lezzetli kahveler içebilirsiniz. Esperto Caffè Dark Red makinesi de yine tam otomatiktir. Tek bir tuş ila enfes espresso ve caffè crema elde edebilirsiniz. Firmanın nispeten yeni ürünlerinden biri olan Esperto Latte de sunduğu özellikler ile bir hayli dikkat çekicidir. Bu kahve makinesi tam otomatik olmasının yanı sıra, süt köpürtücüsü de içermektedir. Esperto Latte makinesi ile latte, macchiato, caffè latte yapabilirsiniz. Esperto’nun Intense+ özelliği ile kahvenizin sertliğini istediğiniz kıvamda ayarlayabilirsiniz. Kademesiz olan öğütme ayarı ve profesyonel bir paslanmaz çelik konik değirmen bu makinede yer almaktadır. Kompakt tasarıma sahip olan makinenin temizliği oldukça kolaydır.

Kahve Saklarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Tüketeceğiniz kahveyi doğru bir şekilde seçmeniz kadar, bu kahveyi nasıl muhafaza edeceğiniz de oldukça önemlidir. Çünkü uygun bir şekilde saklanmayan kahveler bir süre bayatlamakatadır. Kahvenizi nasıl aldığınıza bağlı olarak saklama yöntemlerinde çeşitlillikler söz konusudur. Örneğin çekirdek olarak değil, öğütülmüş bir kahve satın aldıysanız bu kahvenin havayla temas etmesinden kaçınmalısınız. Çünkü böyle bir durumda satın aldığınız kahve çabuk bir şekilde bayatlayacaktır. Havayla temas eden kahvenin tazeliğini bütünüyle kaybetmesi, ortalama olarak bir hafta sürmektedir. Dolayısıyla kahveden maksimum şekilde verim alabilmek adına, kahvenizi iyi bir şekilde saklamanız gerekir. Bu konuda yapılabilecek şeylerden kısaca bahsedilebilir. Bunlardan ilki, kahveyi ışık alan ortamlardan uzak tutmaktır. Aşırı bir ışığa maruz kalan kahvenin yapısı bozulur ve içindeki aroma giderek kaybolur. Bu nedenle kahve saklamak için mümkün oldukça ışık almayan yerleri tercih etmelisiniz. Kahvenizi saklarken, sakladığınız kabın ya da kavanozun hava almaması da bir diğer önemli husustur. Bunun için uygun olan ağzı kitlenen veya vakumlu olan kapları tercih edebilirsiniz. Kahvenin serin ve kuru ortamları sevdiğini bilerek, saklama için böyle bir ortam yaratabilirsiniz. Bu nedenle kahveyi sakladığınız dolap ya da kap kuru olursa, kahve daha uzun süre dayanacaktır. Bununla birlikte, kahveyi muhafaza ettiğiniz ortamın oda sıcaklığını geçmemesine de özen göstermenizde fayda vardır.

Tchibo Hangi Ülkeye Ait Bir Markadır?

Tchibo, Almanya’ya ait bir markadır. 1949 yılında Max Herz’in tasarısı olan firma ilk mağazasını 1955 yılında Almanya’nın Hamburg şehrinde açmıştır.

Tchibo Markasının En Çok Tercih Edilen Kahvesi Hangisidir?

Kahve çeşitleri açısından oldukça zengin olan Tchibo’nun her kahvesi yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Ancak Feine Milde, Gold Selection gibi kahvelerin bir adım önde yer aldığını söylemek mümkündür.

Tchibo Filtre Kahve Üretim Aşamaları Nasıldır?

Firmanın filtre kahvelerinin dört çeşidi de %100 Arabica çekirdeklerinden yapılır. Çekirdekler taze bir şekilde hasat edildikten sonra markanın kavurma uzmanları tarafından aromayı zenginleştirmek adına ayrı ayrı kavrulmaktadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tchibo Kahve

212 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Değerlendirme Puanı
Toplam 48 / 212 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?