Eğitim kurumlarının temel malzemelerinden biri olan tebeşirler öğrenme sürecindeki önemini kaybetmiyor. Tahta ve tebeşir ikilisi okulların, dershanelerin, kursların verdiği eğitim ve öğretim programlarında üstlendikleri görevlerle çocukluktan itibaren hayatın içinde yer alıyor. Çeşitli büyüklüklerdeki öğrenme ortamlarında herkesin dikkatlice takip ettiği tahtalarla birlikte kullanılan tebeşirler bilgi aktarımını kolaylaştırıyor ve toplu halde öğrenmeyi destekliyor. Online eğitimler bile genellikle bir tahta başında, tebeşirle yazılarak yapılıyor.

Tebeşirler

Kara tahta ve beyaz tebeşir günümüzde nostaljik özellikler taşıyor. Hala beyaz tebeşir kullanılan eğitim kurumları olmakla beraber bu ürünün kullanım alanı genişlemiş olarak karşımıza çıkıyor. Nostaljik özellikleri nedeniyle artık bir ev dekorasyon malzemesi olarak da kullanılabiliyor. Mutfaklarda, antrelerde daha küçük ölçüde tahtalarla beraber kullanılan beyaz ve renkli tebeşirler küçük notlar almak için, eğlenceli resimler, mesajlar yazmak için sevilerek kullanılıyor. Aynı şekilde restoranlarda, kafeteryalarda dekoratif amaçlı klasik toz tebeşir kullanımı sıklıkla tercih ediliyor. Kolay yazılıp çizilmesi pratik kullanım imkanı sunuyor. Şu an yetişkin olan birçok kişinini geçmişinde yer alan bu tür tebeşirler verdiği his nedeniyle de çok seviliyor. Çok sayıda renk seçeneği bulunan klasik tebeşirlerle şaşırtıcı resimler de üretilebiliyor 

Temel kırtasiye malzemeleri içinde yer alan tebeşirler sert cisimler üzerine yazı ve çizim yapmak için kullanılıyor ve tahta silgisi veya suyla kolaylıkla temizlenebiliyor. Tozsuz tebeşirler artık silme esnasında ortama toz yayılmasının önüne geçecek şekilde özel bir formülle üretiliyor. Küçülen ve tutulması zor olan tebeşirler için tebeşir kalemleri kullanılabiliyor. Bu aparatların içine tebeşir takılıyor ve kullanıldıkça küçülen tebeşir bitene kadar sabit uzunlukta kalıyor.

Yağlı tebeşirler solmama özelliğinin yanı sıra silinmemesi, ele bulaşmaması, erimemesi ve geç aşınması ile dikkat çekiyor. Ağaç, taş, demir, tekstil, kağıt üzerine yazma imkanı veriyor. Genellikle sabit olması, uzun süre kalması istenen yazı ve çizimlerde tercih ediliyor. Farklı renklerle üretilen yağlı tebeşirlerin paket içerik sayısı markadan markaya ve ihtiyaç durumuna göre değişkenlik gösteriyor.

Tahta kalemleri pratik kullanım ile kara tahtaların yerini alan beyaz tahtalar üzerinde kullanılıyor. Kolay silinmesi önemli özelliklerinden biri olarak görülüyor. Farklı ve çok sayıda renk seçeneği ile günümüzde hayli yaygın bir şekilde tercih ediliyor. Tahtanın kaygan ve sert yüzeyli olması gerekiyor. Fiyat olarak son derece uygun olan ürünler bitince atılıyor ve yerine yenisi alınıyor.

Kaygan ve yalıtkan yazı tahtalarında kullanılan sıvı tebeşirler ise kullanım ömürlerinin uzunluğu ile dikkat çekiyor. İçine mürekkep doldurulabilen bu kalemlerin ucu da değiştirilebiliyor. Uzun ömürlü ve defalarca doldurulabilmesi sebebiyle ekolojik ürünler arasında gösteriliyor. Çok çeşitli renk seçenekleri bulunuyor. Doldurma tüpleri ayrıca satılıyor. Pompalama sistemi ile çalışan sıvı tebeşirleri kullanmadan önce, kapağı kapalı bir şekilde sallamak gerekiyor. Nemli veya kuru bir bez yardımı ile kolaylıkla silinebiliyor. 

Toz tebeşirler genellikle birden fazla sayıda, kutu içinde satılıyor. Kutu içeriğindeki tebeşir sayısı değişken olabileceği gibi birden fazla renkli tebeşirin bir arada sunulduğu karışık renkli setler de bulunuyor. Markör denilen tahta kalemleri istenirse tek tek istenirse, set halinde satın alınabiliyor. Sıvı tebeşir çeşitleri de aynı şekilde tek tek veya birden fazla ürünün bulunduğu setler halinde satılıyor. Her çeşit tebeşir birçok farklı marka tarafından üretiliyor. Paket içinde çok sayıda tebeşirin bulunduğu setler büyük kurumlar için ekonomik seçenekler arasında yer alıyor ve avantaj sağlıyor.

Tebeşir kullanım alışkanlıkları değişse de daha eski olan ürünlerin terk edilmediği görülüyor Teknolojik olarak her çeşit tebeşir sürekli geliştiriliyor. Birçok yerde, evde, okulda, iş yerlerinde kullanılan tahtalara yazmak ve çizmek için çok sayıda, çok çeşitte ve farklı fiyatlarda tebeşir içinden seçim yapma imkanı bulunuyor.

Tebeşir Fiyatları ve Modelleri

1 ürün var
  1. Markalar
    1. Robercolor
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Satıcı
DSACategoryId/2147483643/21005491/21030723
BAŞA DÖN