Günlük hayatta birçok tamirat işinde farklı özelliklere sahip tamir aletlerine ihtiyaç duyulur. Evde, bahçede veya ofis düzenlemelerinde sıklıkla ihtiyaç duyulan ürünler arasında ise testereler bulunur. Testerelerin farklı tadilat işleri için tasarlanan çeşitleri vardır. Bu çeşitler arasında yer alan tilki kuyruğu testere, testere ile yapabileceğiniz tüm işleri pratik bir şekilde yapabilme imkânı sunar.

Tilki kuyruğu testere elektrikle çalışan bir tamir aleti olduğu için kullanımı oldukça hızlı ve kolaydır. Siz de testere ile yapılabilecek bir tamirat işi için tilki kuyruğu testereden yararlanarak işinizi çok kısa bir sürede bitirebilirsiniz. Değişebilen uçları sayesinde tilki kuyruğu testere ile siz de birçok farklı tamirat işini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Tilki Kuyruğu Nasıl Kullanılır?

Tilki kuyruğu testere elektrikli bir tadilat aleti olduğu için çok fazla kuvvet uygulamadan tadilat işlerinizi yapabilmenize imkân verir. Tilki kuyruğunu bir elektrik kaynağına bağlayarak çalıştırabilirsiniz. Çalışacağınız alanın genişliğine ve uzunluğuna göre bir kablo uzunluğunuzun olması çalışırken size avantaj sağlar. Eğer kablonuzun boyu yetersiz kalıyorsa bir uzatma kablosu ile kablonuzu uzatabilirsiniz.

Tilki kuyruğu kesme işlemini bıçakların itme ve çekme hareketleri ile yapar. İnşaat ve yıkım işlerinde sıklıkla kullanılan tilki kuyruğu testerenin kullanımı, saklanması ve bakımının yapılması son derece pratiktir. Geniş bıçağı ve sapı dik yüzeylerde rahat çalışabilmenize olanak tanır. Tilki kuyruğu testerenin ayak tabanı sayesinde ayağınızı yüzeye yaslayarak kesme işlemi sırasında oluşan sarsıntıyı hafifletebilir ve kesme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tilki Kuyruğu Testeresi Kullanım Alanları

Yapı işlerinde kullanılan en önemli tamir aletlerinden biri olan tilki kuyruğu genellikle farklı yüzeyleri kesmek için kullanılır. Kesmenin yanı sıra birçok farklı alanda da kullanabileceğiniz tilki kuyruğu testere ile duvarlara çentik atabilir, girinti oluşturabilirsiniz. Duvar köşelerinde kolaylıkla hareket edebilen keskin ucu sayesinde tilki kuyruğu ile dar alanlarda kolayca çalışabilirsiniz.

PVC boruları değiştirilirken sıklıkla kullanılan tilki kuyruğu testere, normal testere ile ulaşılamayan yerlere ulaşabilmenize yardımcı olur. PVC malzemeleri tilki kuyruğu ile kesebilirsiniz. Tilki kuyruğunu duvardan çıkaramadığınız ve tutup çekme imkanınızın olmadığı çivileri ve vidaları kesmek için de kullanabilirsiniz.

Balta ile ağaç budamak yoğun bir kas gücü gerektirir. Bu gibi yüksek ölçüde fiziksel kuvvet harcamanızı gerektiren işler için tilki kuyruğunu kullanabilirsiniz. Böylece kendinizi fazla yormadan işlerinizi rahatlıkla bitirebilirsiniz. Pencere ve kapıları kesip, doğru ölçüleri vermek için de tilki kuyruğu testereden faydalanabilirsiniz.

Tilki Kuyruğu Testere Parçaları

Tilki kuyruğu testere, tamirat işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanan bazı önemli parçalardan oluşur. Bu parçalar tilki kuyruğu testere ucu, tilki kuyruğu zincir ve tilki kuyruğu bıçağıdır. Tilki kuyruğunun testere uçları ve bıçakları kullanacağınız alana göre değiştirebileceğiniz parçalardır. Böylece tilki kuyruğu testereye yapmak istediğiniz işe uygun bir testere ucu takabilir ve eskiyen testere ucunu yenisi ile değiştirebilirsiniz. Parçaları değiştirilebildiği için tilki kuyruğu testereyi uzun süre kullanabilirsiniz.

Tilki kuyruğu fiyatları kullanacağınız parçalara ve kullanım alanınıza göre değişiklik gösterebilir. Tilki kuyruğu testerenizi satın almadan önce hangi alanda kullanacağınıza karar vermelisiniz. Tilki kuyruğu testere ucu, bıçağı ve zinciri kullanım alanınıza göre farklı fiyatlarla sizlere sunulabilir.

Aparatlarını değiştirebildiğiniz bu ürünü birçok alanda farklı amaçlarla kullanarak tadilat işlerinize hız kazandırabilirsiniz. Tilki kuyruğu ile dilerseniz tahta, PVC ve metal gibi bir çok malzemeyi kesebilirsiniz. Tilki kuyruğu elektrikli ve kesici bir alet olduğu için kullanırken güvenlik önlemlerinizi almayı ve dikkatli olmayı unutmamalısınız. Tilki kuyruğuna gerekenden fazla güç uygulamamaya özen göstermelisiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tilki Kuyruğu Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 561 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003400