Toshiba Laptop Notebook

Her alanda tam anlamıyla dijitalleşmeyi yaşadığımız bu günlerde, dizüstü bilgisayarlar ya da diğer adıyla laptoplar neredeyse herkesin kullandığı elektronik cihazlar arasında. Akıllı telefonlar ne kadar büyüyüp gelişse de laptopların ekran boyutları ve kullanım rahatlıkları, ne akıllı telefonlar ne de tabletler tarafından arka plana atılamıyor ve gölgede bırakılamıyor. Elektronik cihazlar sık alınmadığından ve bir kez alındığında dayanıklı olması, uzun süre sorunsuz çalışması beklendiğinden, kaliteli, tanınmış ve güvenilir bir markadan alışveriş yapmak her zaman daha avantajlı oluyor. İşte bu noktada Toshiba gibi bir markanın değeri anlaşılıyor. Tokyo merkezli ve oldukça köklü bir Japon markası olan Toshiba, günlük hayatta kullandığımız birçok elektronik cihazı en kaliteli şekilde üreten markalar arasında. Ayrıca markanın küresel anlamda tanınmışlığı, her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de çok geniş bir ürün yelpazesine, satın alınan ürünler için yedek parçalara ve ihtiyaç duyulduğunda detay bilgilere ve desteğe ulaşma şansını artırıyor.

Siz de işinizi yaparken profesyonel olarak kullanmak için, kişisel bilgisayarınız olarak kullanıp dizi film izlemek ve e-maillerinizi yanıtlamak için ya da bilgisayar oyunlarını en iyi görüntü ve ses kalitesiyle oynayabilmek için Toshiba laptop modelleri arasından tercih yapabilirsiniz. Toshiba ürün portföyünde her kullanım amacına uygun bir model mutlaka bulunabiliyor. Özel tasarımları sayesinde iç donanımları kadar dış kasaları ve dizayn detayları ile de dikkat çeken Toshiba dizüstü bilgisayar modelleri profesyonel iş hayatı, eğitim hayatı, kişisel günlük kullanım ve oyun oynamak gibi çok çeşitli amaçlarla rahatlıkla kullanılabiliyor. Kapasite, boyut ve teknik özelliklere göre fiyatları da değişkenlik gösteren laptoplar arasında her bütçeye uyacak ve uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanılabilecek, kaliteli ve güvenilir ürünler yer alıyor. 

Küresel Bir Marka Olarak Toshiba Laptop Notebook

Windows işletim sistemi içinde kurulu olarak satılan Toshiba notebook modelleri, bu evrensel işletim sistemini kullanıcıların hizmetine ücretsiz olarak sunmuş oluyor. Bu işletim sisteminin önemini ve satın alacağınız dizüstü bilgisayar içinde kurulu ve hazır olmasının size sağladığı avantajları anlamak için, laptop kullanım geçmişinizi gözden geçirmeniz yeterli olacaktır. Dizüstü bilgisayara yeni programlar kurmak, bilgisayar içindeki ofis programlarını kullanarak dokümanlar ve sunumlar hazırlamak, bilgisayarda yapılacak herhangi bir işlem için internette araştırma yapmak gibi aktiviteler, laptop kullanıcıları arasında en yaygın olan aktivitelerdir. İnternette herhangi bir program hakkında kendiniz araştırma yaptığınızda Windows işletim sistemi üzerinden verilmiş önerilerin yoğunlukta olduğunu görebilirsiniz. Bu da laptop içinde dünyanın en yaygın işletim sisteminin kullanılmış olmasını sizin için bir avantaj haline getirir. Notebook ve laptop modellerinin içinde kullanılan yazılımların Toshiba notebook sürücüleri bile internet üzerinden kolaylıkla ulaşılabilir durumda. Çalışma hayatınızda hazırladığınız dosyaları Windows işletim sistemi ile kullanılan ofis programında hazırladığınızda, dosyalar neredeyse herkes tarafından tercih edilen formatta olacağından, paylaşım sırasında herhangi bir aksaklık ya da sorun yaşamazsınız. Tüm bu kolaylıklar Windows 10 Home, Windows 10 Pro, Windows 7 Pro, Windows 8 Pro gibi en güncel işletim sistemlerinin, Toshiba laptop ya da notebookunuz içinde kurulu gelmesi sayesinde sizin kullanıcı deneyiminizi daha keyifli hale getiriyor.

Laptop kullanımı sırasında ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir bilgiye, laptopun kullanım kılavuzuna ek olarak, internet üzerinde de ulaşabilirsiniz. Toshiba dünyanın her yerinde çok yaygın olarak kullanılan bir markadır ve Windows da en çok tercih edilen işletim sistemidir. Bu sebeple aklınızdaki sorulara uygun bir cevabı her şekilde rahatlıkla bulabilirsiniz. Toshiba’nın küreselliği aynı zamanda ilerde satın almak isteyebileceğiniz aksesuarların da dizüstü bilgisayarınıza uyumlu olma şansını artıracaktır. Yaygın olarak kullanılmayan ve çok bilinmeyen bir markadan alışveriş yaparken satın alma sonrası devam edecek desteğin ve kullanıcı deneyiminizin çok da parlak olmayacağından emin olabilirsiniz. Hayatınızın diğer alanlarında televizyon, USB flash disk, monitör, klima, harici hard disk gibi Toshiba tarafından üretilen birçok ürünü kullanmış ve deneyimlemiş olabilirsiniz. Deneyimlediğiniz kalite, hatta tahmininizden çok daha fazlası, Toshiba dizüstü bilgisayarlarda sizi bekliyor. Toshiba laptopunuzu kullanırken gelişen teknolojinin getirdiği özellikler ile de her aşamada bilgisayarınızı kişiselleştirmek sizin elinizde. Ayrıca Toshiba eski laptop modellerinden bu yana Intel Core işlemcilerini sistemlerinde kullandığı için, laptoptan alacağınız yüksek performansa kesin gözüyle bakabilirsiniz. 

Toshiba Laptop Notebook Donanım Özellikleri

Laptop satın alırken elbette en önemli özellikler laptopun donanımını oluşturan parçalardır. Bu parçalar hem işlemci ve RAM gibi dahilidir hem de ekran, bağlantı girişleri gibi harici, yani dış kısımdaki, laptopun fiziksel parçaları ve özellikleridir. Parçaların her biri, farklı kullanım amaçlarına hizmet eder ve her kullanıcının beklentisini farklı şekilde karşılar. Toshiba laptopları 12.5 inçten 15.6 inçe kadar farklı boyutlarda ekranlara sahiptir. Ekran boyu büyüdükçe laptopun da boyu doğal olarak büyür. Ancak bu durum laptopların taşınabilirliğini engellemez. Toshiba laptopların ağırlıkları 2 kilonun altında olduğundan onları elinizde ve çantanızda istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Birçok modelde bulunan arka aydınlatmalı LED ekranlar gözlerinizi yormadan bilgisayar ekranı ile uzun süre çalışabilmenizi sağlıyor. Film izlerken ya da oyun oynarken parlayan ekranlar ve gözleri alan ışıklar Toshiba laptoplar ile yaşamayacağınız bir problem. Günümüzde özellikle mavi ışık yayan telefon, tablet ve laptop gibi kişisel elektronik eşyalar uzun süre kullanıldığında gözleri rahatsız edebiliyor. Bu sebeple bu durumlara karşı önlemlerin alınması sizin yaşayabileceğiniz endişeleri de ortadan kaldırıyor. Toshiba laptop klavyesi de üretildiği malzemenin kalitesi ve mekanik yapının özenle birleştirilmesi sonucu, son derece sessiz ve hassas bir yazma deneyimi yaratıyor. Toshiba modellerinde kullanılan full HD ve yüksek çözünürlüklü ekranlar ve surround sound ses sistemleri sayesinde laptoplar iş saatleri bittiğinde birer multimedya sistemine dönüşüyor. Laptopun fiziksel özelliklerine değinildiğinde doğal olarak renk seçenekleri de akla geliyor. Toshiba modellerinde siyah ve metalik gri gibi klasik renklere alternatifler de mevcut. Toshiba kırmızı laptop ya da beyaz laptop modellerine bakabilir ve tarzınıza en uygun olan rengi seçerek diğer elektronik cihazlarınızla laptopunuzun uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz. 

Bilgisayar donanımlarından bahsedildiğinde işlemciler en çok değinilen ve en önemli olan kriterlerden biridir. Fiziksel özelliklerden daha önemli olan işlemci, RAM ve bellek gibi konular, insanların laptopu kullanma deneyimlerini direkt olarak etkileyen konulardır. Alışveriş sırasında ihtiyaçlarınızı iyi belirlemeniz ve kendinize en uygun fonksiyonlara sahip laptopu seçmeniz ilerleyen dönemlerde memnuniyet seviyenizi belirleyecektir. Toshiba, laptoplarında Intel Core işlemciler kullanır. Laptop modellerinde karşılaşacağınız i3, i5 ve i7 isimli işlemciler laptopunuzun performansını belirler. Laptopta aynı anda birden fazla görevi tamamlayabilmenizi ve hepsini yüksek performansla bitirebilmeniz, bu yeni nesil işlemciler sayesinde mümkündür. İşlemciler bilgisayarın açılış hızından pil ömrüne kadar birçok şeyi etkilediğinden, Intel işlemcileriyle çalışan Toshiba laptopları rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Sağladığı Kullanım Kolaylıklarıyla Toshiba Laptop Notebook 

Toshiba marka laptopların gelişmiş teknolojik özellikleri hayatınıza birçok kolaylık katıyor. Bunlardan en önemlileri dizüstü bilgisayarlarda bulunan çok çeşitli bağlantı noktaları. Birçok modelde görebileceğiniz birden fazla USB girişi ile bilgisayarınızı kullanırken telefonunuzu bilgisayara bağlayarak şarj etmek, kablosuz klavye ve mouse setinizi kullanmak ayrıca bir de harici hard disk bağlayarak fotoğraflarınızı yedeklemek ve tüm bunları aynı anda yapmak mümkün. En yaygın bağlantı girişi olan USB girişleri, laptopunuz ve diğer elektronik cihazlarınız arasındaki senkronizasyon işlemlerini son derece kolay hale getiriyor. HDMI girişi ile laptopunuzu televizyona bağlayarak ekranınızdaki dizi, film ya da videoları televizyona yansıtabilirsiniz. Ya da çalışırken ikinci bir monitöre ihtiyaç duyuyorsanız ek monitörü yine HDMI bağlantısı ile laptopunuza ekleyebilir ve işinize rahatlıkla devam edebilirsiniz. HDMI ve USB girişleri kurumsal ve profesyonel ortamlarda da önemlidir. Çünkü işiniz gereği laptopunuzda hazırladığınız bir sunumu veya çalışma verilerinizi bir toplantı odasındaki ekrana yansıtabilmeniz için bu iki bağlantı türünden birine mutlaka ihtiyaç duyarsınız. Ancak tek USB girişi olan laptopunuza mouse’unuzun alıcısı bağlıyken, ekranınızı yansıtmanız için bir USB girişi daha gerekecektir. Böyle durumlarda çoklu girişlere sahip olan Toshiba laptop modelleri sizi yarı yolda bırakmadan konforlu bir şekilde çalışmaya devam etmenizi sağlar. Elektronik cihazlarımızda kullanmaya alıştığımız en eski bağlantı türlerinden olan bluetooth teknolojisi de Toshiba modellerinde mevcut. Toshiba bluetooth laptop bağlantısı ile telefonunuza hızlıca bağlanabilir ve iki cihaz arasında herhangi bir kabloya ya da fiziksel bağlantıya gerek kalmadan dosya alışverişi yapabilirsiniz. 

İnternette Toshiba laptop yorumları hakkında araştırma yaparken en sık karşılaşacağınız yorumlar, laptopların ne kadar uzun süre herhangi bir arıza yaşanmaksızın kullanılabildiği ve Toshiba notebook pil ömrünün ne kadar uzun olduğudur. Pil ömrünün uzun olması hem laptoptaki işlemcinin gücüne hem de bataryanın kalitesine bağlıdır. Toshiba laptoplarında kullanılan Intel Core işlemcileri çok fonksiyonlu görevleri yüksek performans ile yapabildiğinden, pil ömrünü kısaltmaz ve size tamamen şarj etmiş olduğunuz bilgisayarı elektriğe bağlı olmaksızın daha uzun süre kullanma imkanı tanır. Bazı modellerde 9 saate varan pil kullanımıyla prize erişiminiz olmadığı durumlarda, ev ve ofis dışında rahatlıkla laptop üzerinde çalışmaya devam edebilirsiniz. Böylece dışarda çalışma planı yaptığınızda yanınızda şarj kablosu taşımanıza gerek kalmaz. Son derece hafif olan laptopunuzu çantanıza koyarak sabah evden çıkabilir, tüm gün çalıştıktan sonra eve laptopunuzun şarjını hala bitirmemiş olarak dönebilirsiniz.

Her Kullanım Amacına Uygun Bir Toshiba Laptop Notebook 

Laptoplar günlük hayatın her alanında her yaştan insan tarafından çeşitli amaçlarla kullanılır. Profesyoneller tarafından iş hayatında ofiste ve evden çalışılan işlerde, eğitim hayatında okullarda ve öğrencilerin evlerinde, dizi ve film izlemeyi seven kişiler tarafından evlerde ve çoğu zaman televizyona bağlanarak, oyun oynamayı seven kişiler tarafından içine oyunlar kurularak kullanılan laptoplar yaşamı kolaylaştırıyor. Farklı işlevleri bünyesinde toplayan laptop modelleri olduğu gibi, spesifik kullanımlar için uygun olan modeller de vardır. Hangi dizüstü bilgisayarı alacağınıza karar verirken, laptopu nasıl kullanacağınızı düşünmeniz gerekir. Sürekli hareket halinde olan ve laptopunu her zaman yanında rahatlıkla taşıyabilmek isteyen kişiler Toshiba mini laptop çeşitlerini tercih edebiliyor. 8-9 inç boyutundaki bu ufak notebooklar tablete de dönüşebiliyor. Daha büyük laptop modellerinde e-maillerinizi kontrol etmek, internet sayfalarını gezmek, sosyal medyayı takip etmek, videolar izlemek ve ofis programlarını kullanmak istiyorsanız Toshiba laptop 4 GB RAM bulunan, yani sistem belleği 4 GB olan bir modeli tercih edebilirsiniz. Bir üst seviyeye geçtiğinizde 8 GB RAM’i olan modelleri bulabilirsiniz. Toshiba laptop 8 GB RAM bulunan modellerinde diğer fonksiyonlara ek olarak aynı anda birçok programı çalıştırmanıza, dizi film izlemenize, ofis programlarında sunumları daha hızlı hazırlamanıza kolaylık sağlar. Tüm bu işlemleri tabii ki 4 GB RAM’e sahip bir laptopta da yapabilirsiniz. Ancak kullanım ve depolama yoğunluğunuza göre beklediğiniz performansı her seferinde alamayabilirsiniz.

Daha üst seviyelerde profesyonel kullanım için olan laptop modelleri de vardır. Bu laptoplarda 16 GB RAM bulunur ve bu modellerde günlük fonksiyonlar dışında profesyonel yazılımlar yüklemek ve örneğin HD kalitesinde çizimler yapmak mümkün olabilir. Profesyonel kullanımlar devreye girdiğinde Toshiba dokunmatik laptop çeşitlerine de değinmek gerekiyor. Dokunmatik ekrana sahip olan ve “ikisi bir arada” kalıbıyla da anılan bu laptoplar, hem bir grafik çizim tableti olarak kullanılıp hem de standart laptop fonksiyonlarını yerine getirebiliyor. Özel laptop modelleri arasında son yıllarda kendine ait bir piyasa ve kategori yaratmış olan oyun bilgisayarları da yer alıyor. Toshiba oyuncu laptop modelleri, bilgisayarlarını oyun oynamak için kullanıp, grafiklerden ve seslerden tam verim alarak eşsiz bir oyun deneyimi yaşamak isteyen kişileri her açıdan tatmin ediyor. Yüksek RAM, teknolojik ekran kartları, kaliteli grafik sürücüleri, yüksek çözünürlüklü ekranları ve stereo ses sistemleri ile Toshiba gaming laptop modelleri kendinizi oyunun içindeymiş gibi hissetmenizi sağlıyor. 

Toshiba Laptop Notebook Modelleri Teknoloji Sektörünün Gözdesi 

Toshiba laptop Türkiye ve dünyada sıklıkla tercih edilen bir ürün. Bu durumun sebeplerinden biri marka güvenilirliğinin ve küresel anlamda bilinirliğinin yüksek olması. Bir diğer sebep de ürünlerin gerçekten teknolojinin en son harikalarını üzerlerinde topluyor olmaları. Toshiba laptopları dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de yaygın olarak kullanıldığından, her modele uygun aksesuarlar, ek ürünler ve yedek parçalar bulmak son derece kolay. Bu da kullanıcıları bu markayı tercih etmeye teşvik ediyor. Örneğin, yıllar boyu sorunsuz şekilde kullanabileceğiniz laptopunuza yedek bir batarya almak isterseniz birçok çeşit arasından sizin modelinize uygun olan bir bataryayı bulmakta hiçbir sorun yaşamazsınız. Toshiba notebook bataryası kullandığınız laptop modeline uygun olarak yedek şekilde alınabilir ve priz erişiminiz olmayan yerlerde dolu bir şekilde laptopa takılarak kullanılabilir. Şarj çözümleri günümüz elektronik cihaz kullanıcıları için en değerli çözümlerdir. Çünkü dolu bir batarya kesintisiz çalışma ya da devamlı eğlence anlamına gelir. Toshiba’nın tanınan ve güvenilen bir marka olması, ürünlerinin daha da yaygın olarak ulaşılabilmesini, bu da kullanıcıların asla sorun yaşamamasını sağlar. 

Toshiba laptopların tercih edilme sebeplerinden bir diğeri de her modelde teknolojik özelliklerin en üst seviyede olması ve kullanıcı deneyiminin öncelikli olmasıdır. Mini laptop modelleri, hem laptop hem de tablet özelliklerini içinde barındırır ve iki cihazı bir arada kullanıcıların hizmetine sunar. Aynı zamanda grafik tableti gibi stylus ile çizim yapmak için kullanılabilen bu modeller, kol ve sırt çantasında rahatlıkla taşınabilir. Daha büyük olan modeller çok çeşitli RAM kapasitelerine ve teknik özelliklere sahiptir. Dokunmatik ekran özelliği olan ve hatta ekranı 360 derece dönebilen dizüstü bilgisayar modelleri, kullanıcıların satın aldıkları ürünü en rahat ettikleri şekilde deneyimlemesini ve hayal ettikleri her fonksiyonu üründe bulabilmelerini sağlar. Oyun alanında da geri kalmayan Toshiba laptop çeşitleri, çalışma ve iş ortamına ait olan klasik bilgisayar algısını esneterek, kullanıcılara laptoplarını birer multimedya ve eğlence ünitesi olarak da deneyimleyebileceklerini gösterir. Eski laptopunuzu yenilemek ya da değişen ihtiyaçlarınıza cevap veremeyen tablet ve masaüstü bilgisayarınıza daha güçlü bir alternatif oluşturmak istiyorsanız, siz de Toshiba laptop modelleri arasından zevkinize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Bu alışverişi hem işinize hem de kendinize yapacağınız oldukça uzun vadeli bir yatırım olarak düşünebilirsiniz. Kendi kriterlerinize uygun bir Toshiba dizüstü bilgisayarı seçmek ve güvenle alışveriş yapmak için Hepsiburada üzerindeki alternatifleri inceleyebilirsiniz. 

Hangi Toshiba Laptop Alınmalı? 

Toshiba marka laptop seçenekleri arasından tercihinizi yaparken, ihtiyacınız olan performans ve kapasite özelliklerini dikkate almalısınız. Markanın RAM, ROM, ekran kartı, bağlantı özellikleri ve ekran boyutu açısından birbirinden ayrılan çok sayıda modeli vardır. 

Toshiba Laptop Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?,

Satın almayı düşündüğünüz modelin teknik ve fiziksel özellikler açısından ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan mutlaka emin olmalısınız. Donanımsal açıdan da belirli bir beklentiniz söz konusuysa, modeli satın almadan önce bu donanımlara sahip olup olmadığını kontrol ederek siparişinizi verebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Toshiba Laptop Fiyatları Notebook Modelleri

13 ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Ekran Kartı
Toplam 13 / 13 ürün
DSACategoryId/2147483646/3000500/98/toshiba