Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Türk Dış Politikası Tarihi - Fahir Armaoğlu

Kronik Kitap
171,50 TL
( / adet)
Satıcı: Hepsiburada
Resmi Satıcı
Kampanyaları Gör 2
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (22)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

154,04 TL
204,95 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510777
Türk Dış Politikası Tarihi - Fahir Armaoğlu
Siyasi tarih araştırmalarının duayeni, ardından bıraktığı eserlerle yeni araştırma konuları için ilham veren Prof. Dr. Fahir Armaoğlu, Türk Dış Politikası Tarihi’nde yakın tarihimizin en önemli meselelerini aydınlatıyor. Armaoğlu’nun dış politikamıza dair araştırmalarını bir araya getiren bu kitap, Cumhuriyet’ten 1980 sonrasına dek çok kritik meselelere temas ediyor, çarpıcı yorumlar sunuyor.
Atatürk’ün dış politika prensiplerinin üzerine titizlikle eğilerek başlayan kitap, Çanakkale Muharebeleri ve Milli Mücadele döneminde Rusya ile olan ilişkilerimizi analiz ediyor. Ardından II. Dünya Savaşı’ndaki denge politikamız ve dönemin en çok konuşulan ülkelerinden Hitler Almanyası ile 1933-1941 yılları arasındaki ilişkilerimizi sorguluyor.
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Yazar Fahir Armaoğlu
Sayfa Sayısı 352
Yayın Tarihi 2018
Cilt Durumu Ciltsiz
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000BLLK7
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Benzer ürünler

Moğol İmparatorluğu - Timothy May Hayatım Kazım Karabekir - Erhan Çiftçi Birinci Dünya Savaşı Tarihi - Andrew Wiest Çağrı Bey - Cihan Piyadeoğlu İslam’ın Krizi - Bitmeyen Savaş - Bernard Lewis Bozkırın Kağanlıkları (Hunlar, Tabgaçlar, Göktürkler, Uygurlar) - Ahmet Taşağıl 20. Yüzyıl Siyasi Tarihi (Ciltli) - Fahir Armaoğlu Osmanlı Devleti Tarihi (2 Kitap Takım) - Yılmaz Öztuna Napoléon Bonaparte - Gregory Fremon-Barnes Modern Ortadoğu Nasıl Kuruldu? - Bernard Lewis Gayrinizami Harp - Ali Güneş İstihbarat Savaşları - Hüseyin Aziz Akyürek Tanzimat Ve Bulgar Meselesi(Ciltli Özel Baskı) - Halil İnalcık İkinci Dünya Savaşı Tarihi - Owen Booth İngiltere Ortadoğu’ya Nasıl Girdi? - Nurcan Özkaplan Yurdakul Theophanes Confessor’ün Kroniğinde Türkler: 284-813 - Hatice Aydın Vatan Ve Führer İçin - 1. SS Panzer Tümeni'Nden Bir Askerin Anıları - Erwin Bartmann Timurlenk - Bozkırların Son Göçebe Fatihi - Beatrice Forbes Manz Osmanlı Tarih Öncesi - Rudi Paul Lindner Büyük Selçuklular - Cihan Piyadeoğlu Asya’nın Büyük Imparatorlukları - Jim Masselos Osmanlıda Devlet Hukuk Ve Adalet - Halil İnalcık Berzem - Erkan Göksu Erwin Rommel - Pier P. Battistelli Filistin Meselesi Ve Arap-İsrail Savaşları - Fahir Armaoğlu Heinz Guderian - Pier P. Battistelli İç Asya Tarihi: Cengizliler Çağı - Nıcola Di Cosmo Osmanlı İmparatorluğu’nda Alman Nüfuzu Sultanın Korsanları - Emrah Safa Gürkan İttihatçılık / Doğuş - Süleyman Tekir
Başa dön