Tv Kartları

Bilgisayarları üzerinde televizyon izlemek ve televizyonlarının kendilerine sunduğu tüm özellikleri bilgisayar ortamına taşımak isteyen kullanıcıların ihtiyaç duyacakları en önemli bilgisayar parçası TV kartlarıdır. Televizyonlarınızda yer alan teleteks, uzaktan kumanda ve daha birçok özelliği bilgisayarlarınız üzerine aktarmanıza olanak sağlayan TV kartları, zamanını daha çok bilgisayar başında geçiren kullanıcılar için tasarlanmıştır.

TV Kartı

Televizyon kartları, televizyonlarınız üzerinde izlemekte olduğunuz analog veya dijital yayınları hızlı ve zahmetsiz bir şekilde bilgisayarlarınız üzerine aktarmanıza olanak sağlayan bilgisayar donanımlarıdır. Genel olarak zamanını bilgisayar başında geçiren veya televizyon yayınlarını kaydetmek isteyen kullanıcılar için oldukça etkili bir çözüm sunan TV kartları, uygun fiyatları sayesinde de birçok bilgisayar kullanıcısı tarafından tercih edilmektedir. Yüksek bir bütçeli televizyon satın almak yerine, bir televizyon kartı satın alarak bilgisayarınızı adeta bir televizyon olarak kullanabilir ve televizyonun sizlere sunamayacağı ekstra birçok özelliğe sahip olabilirsiniz.

TV kartlarının en büyük avantajlarından bir tanesi de montajının kolay yapılabilmesi ve anında kullanıma hazır olmalarıdır. USB bağlantı noktası üzerine monte edilen bir TV kartı alarak, sadece dakikalar içerisinde kurulumunu yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu tarz televizyon kartlarının en büyük avantajlarından bir tanesi de taşınabilir olmalarıdır. Bu sayede istediğiniz zaman kartınızı farklı bir bilgisayar üzerinde kullanmaya başlayabilirsiniz.

TV Kartı Fiyatları

TV kartları; sahip olduğu genel özellikler, bağlantı yapıları ve yayın şekline göre farklı fiyat etiketlerine sahip olabilir. Temel amacı televizyon yayınlarını bilgisayar ortamına aktarmak olan TV kartlarını satın alırken öncelikle bilgisayarınızın donanımıyla uyumlu olup olmadığına dikkat etmenizde fayda vardır. Ayrıca TV kartınızdan ekstra ne gibi özellikler beklediğinize göre de satın alacağınız kartın fiyatı değişkenlik gösterecektir.

Bilgisayarınızın anakartı üzerinde yer alan PCI-E slotu üzerinde takarak kullanabileceğiniz TV kartları olduğu gibi, bilgisayarınıza USB portu üzerinden bağlayarak kullanabileceğiniz kartlar da bulunmaktadır. Bu noktada satın alacağınız kartın bilgisayar kasasının içinde mi yoksa bilgisayar kasasının dışında mı olması gerektiğine karar vermelisiniz.

Eğer bilgisayarınızın içerisine takacağınız dahili bir TV kartı satın alacaksanız, daha sonrasında bu kartı çıkarmak ve farklı bir bilgisayar üzerinde kullanmak oldukça zor olacaktır. USB portu üzerinden bağlayabileceğiniz bir tv kartı seçerseniz kolay kurulumu ve taşınabilir olması sayesinde farklı bir bilgisayar üzerinde de rahatça kullanabilirsiniz.

Dijital, analog ve dijital+analog gibi farklı yayın şekillerine sahip olan TV kartları arasından hangisini satın almak istediğinize karar vermeniz de kartın fiyatını değiştirecek etkenler arasında yer almaktadır. Yayın kaydetme, uzaktan kumanda, dahili depolama alan ve radyo çalar gibi özellikleri satın alacağınız tv kartının fiyatını etkileyecektir.

Tv Kartı Nedir?

Evlerinizde kullanmakta olduğunuz televizyonların sahip olduğu özellikleri ve çok daha fazlasını bilgisayar ekranları üzerine taşımanıza olanak sağlayan TV kartları ile isterseniz teleks özelliği olan kanallar için teleteks özelliğini bile kullanmanız mümkündür.

Televizyonunuzun dahili bir depolama sistemi ve kayıt özelliği yoksa izlediğiniz yayınları kaydederek daha sonra tekrar seyretme şansına sahip olamazsınız. Bilgisayarınız üzerinde bir televizyon kartınız varsa, istediğiniz tüm yayınları kolayca bilgisayarınız üzerine kaydedebilir ve daha sonra istediğiniz anda yayınları tekrar açarak izleyebilirsiniz.

FM özelliğine sahip olan TV kartlarıyla radyo dinleyebilir ve kumandası sayesinde bilgisayar başında olmasanız bile kolayca kanal değiştirebilirsiniz. S-Video girişi televizyon kartları yardımıyla kameranızı bağlayabilir ve kamera üzerinde yer alan görüntüyü anlık olarak bilgisayar ekranına aktarabilirsiniz. Bahsettiğimiz özellikler ve bunlara ek olarak çok daha fazlasını sizlere sunan TV kartları, istediği zaman televizyon da izlemek isteyen bilgisayar kullanıcılarının hayatlarını tam anlamıyla kolaylaştırmaktadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

TV Kartı Fiyatları

43 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 43 ürün
DSACategoryId/2147483646/8/54