Tv Kartları

TV Kartı

TV kartı televizyon sinyallerini bilgisayar aracılığı ile izleyebilmenizi sağlamaktadır. Birçok modelde video kartı olarak işlev gören aynı zamanda da dijital video kaydediciye sabit diske kaydetmektedir. Böylece TV kartı sayesinde programları, dizileri, videoları, filmleri izleyebilirsiniz. TV kartları kablolu ve kablosuz olmak üzere farklı seçenekleri bulunmaktadır. Ancak kablo hizmeti sağlayıcınıza bağlı olduğunda birçok TV kanalını görüntüleyebilirsiniz. İsterseniz TV kartlarını kablo hizmetinden yardım almadan da bilgisayar aracılığı ile televizyondaki yayınları ücretsiz bir şekilde izleme fırsatını elde edebilirsiniz. 

Bilgisayara takılan TV kartı sayesinde televizyondaki yayınlar arasında kolaylıkla geçişlerinizi yapabilirsiniz. Bilgisayarların tüm çeşitlerinde yani masaüstü, dizüstü veya tabletlerde dahi dijital olan TV kartları bulunmaktadır. Eğer isterseniz masaüstü bilgisayarınız için ayrıca bir TV kartı da satın alabilirsiniz. Farklı bilgisayar üreticiler olduğu gibi yine TV kartlarını da farklı birçok markalar tarafından üretilmektedir. Bilgisayarınızın özelliklerine göre uygun olan TV kartını seçerek bilgisayarınız üzerinden yayınlanan tüm programları konforlu bir şekilde izleyebilir veya kaydedebilirsiniz.

TV Ekran Kartı Fiyatı 

TV kartları arasında en iyi olanlar hiç şüphesiz en yüksek kalitede olanlardır diyebiliriz. En yüksek kalite derken bahsetmek istediğimiz kayıtları cihazınıza en yüksek kalitede kaydeden olarak algılanmalıdır. TV kart modelleri bu aşamada değişiklik göstermektedir. Çünkü her bir kartın kullanıldığı bilgisayar özellikleri çok farklıdır. TV ekran kartı fiyatı ne kadar sorusuna, TV kartlarının sahip olduğu fonksiyonlara göre değişebilmektedir yanıtı verilebilir. Televizyon yayınlarını, bilgisayarınıza aktarırken TV kartı almadan önce kartın bilgisayara uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Gerekli bilgiler ve kontroller yapıldıktan sonra satın alınmalıdır.

TV kartı fiyatları, sahip olduğu ekstra özelliklerinin beraberinde görüntü kalitesi ve çözünürlük değerleri de fiyatları etkileyen önemli etkenlerdir. Bir 4K TV kartı tercihiniz olması halinde, normal görüntülere oranla çok daha yüksek bir görüntü kalitesine sahip olursunuz. TV kartı fiyatları, her bütçeye ve ihtiyaca yönelik olarak müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Farklı fiyat seçenekleri ile karşılaştığınızda özelliklerine dikkat ederek daha detaylı inceleyebilirsiniz. Çünkü bilgisayarınızdan alacağınız verimi artırmak adına oyuncu ekran kartlarını da inceleyebilirsiniz. Bu kartların görüntü ve çözünürlükleri çok daha yüksektir. Sizlerde ihtiyacınız olan TV kartlarına ve oyuncu kartlarını çeşitlerine göre oldukça avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Her bütçeye ve ihtiyaca göre belirlenen fiyatları, TV kartların özelliklerine göre detaylı olarak temin edebilirsiniz. Televizyon kartı fiyatı seçenekleri arasında uydu alıcılı TV kart seçenekleri de bulunmaktadır. Ancak bu uydu alıcılı TV kartları özel tasarımlı ve özel üretimli kartlardır. Buna bağlı olarak hem kullanıcısına hizmet yönünden hem de özellikleri bakımından çok fazladır. TV kartları çok geniş bir yelpazeye sahip modelleri mevcuttur. Sundukları görüntü kalitesi de fiyatlandırmalar üzerinde etkili bir role sahiptir. 

TV kartları çoğunlukla sağlam materyallerden üretilmesinin birçok sebebi vardır. Daha sağlam materyallerden üretilen TV kartları, piyasaya yüksek fiyatlar ile sunulur. Bu fiyatlandırmaları etkileyen faktörlerin başında yayın şekli gelir. Çünkü yayın kalitesi yüksek modeller bilgisayar veya televizyonlar için ek bir donanıma ihtiyaç olmayacaktır. TV kartları farklı teknolojik tasarımlar geliştirilerek tasarlanmaktadır. Gelişen teknoloji ile üretilen TV kartlarının kullanıcılarına en üst seviyeden hizmet sunmaktadır. Bu durum elbette TV kartlarının fiyatlandırılmasında etkilidir.

TV kartları arasında HDMI ve 4K çözünürlükteki modeller üst düzeyde bir kalite sunar. Kalitesi yüksek olan TV kartların alternatif seçenekleri de diğerlerine oranla daha yüksek fiyatlandırılır. Bununla birlikte TV kartları birbirinden farklı malzemelerden üretilmektedir. Kaliteli materyallerden üretilen modeller arasında kullanıcısına uzun yıllar hizmet edecektir. Çok sık bozulma ya da arıza ile karşılaşılmaz. Kalitesi düşük materyallerden üretilen TV kartları elbette ki daha erken bozulup daha çabuk hasarlar oluşacaktır. Ekonomik açıdan bu kullanıcıya daha büyük sorunlarla karşılaşmasına sebebiyet verecektir.

USB TV Kartı Nedir?

TV kartları, bilgisayar aracılığı ile dijital özelliği olan televizyon yayınlarını görüntülemenizi sağlayan araçlardır. Bu kartlar ile bir bilgisayarı televizyona dönüştürebilirsiniz. Böylece bilgisayarlarınızdan daha fazla verim alabilmenize yardımcı olacaktır. TV kartları sayesinde televizyon yayınlarını dilerseniz bilgisayarınıza kaydedebilir daha sonra izleyebilirsiniz. TV kartlarını bir USB TV kartı bağlantı noktasına takarak hemen kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Farklı bilgisayarlarda kullanmak için farklı özelliklere sahip olan TV kart seçenekleri de mevcuttur. En çok tercih edilen TV kartı modelleri arasında DVB-C de bulunur. Büyük kablolu televizyon ağlarından başlayarak bunlardan daha küçük olan uydu ana anten yayınlarına kadar birçok değişik sistemlerde de kullanabilirsiniz. 

USB TV kartı, kolay taşınabilir olması ve işlevsel özelliği bakımından en çok tercih edilen cihazlardır. Bu cihazlar bütçe dostu olması da ayrıca memnun eden bir özelliktir. Bilgisayarınızdan istediğiniz verimi almak ve performansı artırmak için uygun fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bunlar içinde RGB RAM seçeneklerine bakabilirsiniz. TV kartının asıl amacının ne olduğuna dair herhangi bir fikriniz yok ise sırasıyla şöyle izah edebiliriz;

  • Gerçek zaman ile görüntülerden video akışını sağlar, fakat verileri kaydetmek adına video sıkıştırma işlemi gerekebilir. 
  • Hibrit özelliği olarak üretilen Android TV kartını isterseniz analog için isterseniz dijital ayarlayıcıların yerine kullanabilirsiniz. Ancak bunun için analog ve dijital sistemler arasında geçiş yapmak için hibrit alıcı kartının yeniden yapılandırılması gerekecektir. 
  • Dijital uydu TV kartı, televizyonların farklı istasyonları tarafından havadan yayınlandığı için dijital sinyalleri alarak görevini tamamlar. 
  • USB TV kartı bilgisayara takılmadan harici çalıştırılabilme özelliği vardır. Ve mobil TV için taşınabilir ürünlerdir. Kolay kullanım özelliği sayesinde çokça tercih edilir. 
  • TV Smart kartlar, sadece kaliteli görüntü veya yüksek çözünürlükte TV kanallarını izlemeniz için değil ayrıca mükemmel ses ile de istenilen netliği sağlamanıza yardımcı olacaktır.

TV kartının tüm bu işlevselliklerini öğrenebilmek için daha detaylı inceleyebilir ve kişisel bilgisayarınız ile uyumlu olan modelini satın alabilirsiniz. 

TV Anakart Görevi

Bilgisayar bileşenleri aracılığı ile TV programlarının tamamını bilgisayar monitöründen görüntülemenize ve sabit diske kaydetmenize izin vermektedir. Bilgisayarınızda bir TV kartı kullanımı yardımı ile hem monitörde hem dijital hem de temel kablo istasyonlarını rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz. Bu kartların yardımı ile televizyon programlarını bilgisayarda daha sonra izlemek üzere kaydedebilirsiniz. Dilerseniz programlar arası geçişte yapabilirsiniz. TV anakart görevini yapabilmesi için öncelikle bilgisayarınızın ayarlayıcısını yayın yapan bir kanal kaynağına bağlamanız gerekir. Satın aldığınız kartınız uyumlu bir kablo ile antene ya da TV kaynağına bağlamalısınız. Gevşek bağlantı yapıldığında kalitesiz bir görüntü elde edersiniz. Bu nedenle kablonun doğru ve sıkı bir şekilde bağlandığından emin olmanız gerekir. 

Dizüstü bilgisayarınızı açarak harici TV alıcını bilgisayarınızda bulunan USB bağlantı noktasına yerleştirmelisiniz. Donanımın bağlı bulunduğu iletişim kutusu açıldıktan sonra kart ile beraber kurulum CD’sini takmalısınız. Kurulum talimatlarını sırasına göre takip etmeli ve harfiyen uygulamanız gerekir. Bu tanımlama ve yapılandırma tamamlandıktan sonra kişisel bilgisayarınızdan televizyon yayınlarını canlı olarak izleyebilirsiniz. Ve dilerseniz daha sonra izlemek için kayıt altına alabilirsiniz. 

TV Besleme Kartı Özellikleri

TV kartı, bilgisayarınızdan TV izlemek için TV sinyallerinin alınmasını sağlayan donanım bileşenidir. Videoları izlemek için adlandırılan bu parçalar, bilgisayar haricinde dilerseniz tabletlerinizde de kullanabilirsiniz. Tablet kullanıcılarının görüntülerini çevrimiçi olarak izlemesine de imkan tanımaktadır. TV besleme kartı birçok bilgisayarda dahili bir kart olarak bulunabilir. Ancak yeterli gelmiyor veya dilediğiniz gibi bir hizmet sergilemiyorsa bu ürünleri daha sonradan satın alabilir, istediğiniz performansa sahip görüntü elde edebilirsiniz. Zaman kısıtlaması olmadan istediğiniz birçok televizyon programını bilgisayar üzerinden de isleyebilir ve kaydedebilirsiniz. 

TV kartlarını kullanmak sanıldığından çok daha kolaydır. Bununla beraber bu ürünler son derece hafiftir. Ve oldukça da kolay taşınabilir cihazlardır. TV kartlarını farklı cihazlarda kullanmak üzere çeşitli özelliklere sahip olarak üretilir. Bu sebeple de birçok farklı HD TV kartı seçeneklerini de bulabilirsiniz. Bilgisayarınızın iç donanım birimlerinden olan TV kartlarını farklı fiyat seçenekleri ile avantajlı bir şekilde satın alabilir, böylece bilgisayarınızdan televizyon yayınlarını daha kolay takip edebilirsiniz. Farklı markalar tarafından üretilen model ve özellikteki fiyat tekliflerini karşılaştırarak bütçenize ve özellikle ihtiyacınıza yönelik olanı daha hızlı seçebilirsiniz. Fiyatlar üzerinde yapılan avantajları veya kampanyaları daha yakından takip ederek bildirimleri açarak en hızlı şekilde haberdar olabilirsiniz.

Televizyon Ekran Kartı

Televizyonlar yaşamın vazgeçilmezleri arasında yer alan önemli teknolojik cihazlardan biridir. İster evde isterseniz iş hayatınızda hiç fark etmeksizin, kolay kullanıma sahip olan elektronik cihazlardan biridir. Hemen her yerde karşılaşılan televizyonları, TV kartları sayesinde bilgisayarlardan da izleme fırsatına erişebilirsiniz. Televizyon ekran kartı, bilgisayarlara kart ile ya da harici başka bir cihaz yardımı ile kolayca bağlanabilir. TV kartları ile desteklenen bilgisayarlar, televizyon gibi hizmet sunmaktadır. 

İnternet yardımı veya telefon hattı ile yüz yüze bir iletişimi de sağlayan, yapılan bu videolu görüşmeleri bahse konu olan kartlar sayesinde kayıt altına alınmaktadır. Yapılan tüm bu işlemler hard disk üzerinden yazılmaktadır. Böylece uzun ömürlü bir görüntü muhafaza edilmiş olur. Sunulan bu geniş hizmetler sayesinde TV kartları birbirinden farklı birçok özelliğe ve çeşitliliğe sahiptir. Bu sebeple kullanım alanı çok geniştir. Birçok işlem bu cihazlar sayesinde rahatlıkla yapılmaktadır.

Bilgisayar TV Kartı

Bilişim teknolojileri arasında yaşanan gelişmeler sayesinde TV kartları daha hızlı bir şekilde sonuç vermektedir. Kullanıcıların yaşamlarını kolaylaştıran bilgisayar TV kartı büyük bir güce sahiptir diyebiliriz. Bilgisayar içerisinde her türlü görüntülü içeriği ile kolay bir şekilde izlemenize imkan tanımaktadır. Her türlü bilgisayar ekranında kullanılmak için son derece idealdir. TV kartları sayesinde bilgisayarınızda dilediğiniz tüm yayınları rahatlıkla izleyebilir ve daha sonra izlemek için kayıt altına alabilirsiniz. Bilgisayar üzerinde fazla vakit geçiriyorsanız biraz ara verebilir, keyifli videolar izleyerek yorgunluğunuzu biraz olsun atabilirsiniz.

Kullanmak istediğiniz her bir cihazı daha işlevsel hale getirmek için kullanıcıların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Televizyon içerisinde yer alan teleteks veya uzaktan kumandanın yaptığı işlemleri bilgisayara aktarılmasına yardımcı olmaktadır. Zamanın birçoğunu bilgisayar başında geçirenler için son derece faydalı bir seçenektir. TV kart modülü, bazı cihazların içerisine yerleştirilmiştir. Bazılarında ise daha sonradan ilave edilebilir özellikte üretilmiştir. TV kartları son derece akıllı yapılara sahiptirler. En sevdiğiniz dizileri, programları kayıt altına alarak daha sonra izleme şansına erişebilirsiniz. Kablo hizmet bağlantısına duyulan ihtiyacını ortadan tamamen kaldırmaktadır. Dijital TV kartı, televizyonu başarılı bir şekilde ve en üst seviyeden çalışmasına yardımcı olmaktadır. Bu ürünler dizüstü veya masaüstü cihazların kullanıma son derece uygundur. 

TV Kartlarının Özellikleri Nelerdir?

TV kartları sayesinde sevilen dizileri kayıt altına alarak daha sonra izleme olanağına sahip olabilirsiniz. Ayrıca FM radyo özelliği ve MPEG desteği ile yüksek kalitedeki görüntüleri görmeye imkan sağlar. 

TV Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle yapmak istediğiniz kayıt kapasitesine dikkat etmelisiniz. Eğer çok fazla kayıt yapmak isterseniz daha geniş kayıt yapan ürünleri tercih etmelisiniz. Oyun veya görüntü yakalama işlemlerini kayıt altına alırsanız bu alanlarda kullanıma uygun olan TV kartlarını seçmelisiniz. Ayrıca kullanım alanının belirlenerek satın alınması da dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır. 

TV Kartı Çeşitleri Nelerdir?

Bu alanda birçok özelliğe sahip olan ürünler üretilmiştir. Bunlar dijital TV kartı, analog TV kartı, USB TV kartı, TV smart kartları, hibrit Android TV kartı, Combo TV kartı ve bilgisayar kartlarıdır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

TV Kartı Fiyatları

31 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 31 / 31 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?