ARA
Loading interface...
Loading interface...
Hayykitap
Uygulamalı Siber Güvenlik ve Sızma Testi Eğitimleri - Vahap Eren - Ahmet Komut

Uygulamalı Siber Güvenlik ve Sızma Testi Eğitimleri - Vahap Eren - Ahmet Komut

Hayykitap
%45 indirim 32,00 TL 17,60 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033031/211846
Uygulamalı Siber Güvenlik ve Sızma Testi Eğitimleri - Vahap Eren - Ahmet Komut
Capture The Flag Çözümleri 

“Her geçen gün daha fazla online cihazın hayatlarımıza girmesi siber riskleri de beraberinde getiriyor.  İnternet kullanımı; bilgisayar, laptop ve tabletlerden kapalı devre televizyon sistemlerine, kameralara,  medikal ekipmanlara, ev ekosistemlerine ve otonom endüstrilere doğru bir gelişme göstermiştir. Bu durum, sistemlerin güvenliğini yeterince sağlayamazsak acemi kullanıcıların daha fazla zarar görmesine neden olmaktadır. Bizlerin bu konuda uzmanlığımızı geliştirerek, eksiklikleri telafi etmemiz gerekmektedir. Oluşabilecek zararları en aza indirmek ve hafifletebilmek için siber savaşçılara ihtiyacımız vardır.
Böyle bir uzmanlık ve beceri yalnızca deneyim ve uygulama ile mümkün olabilir. CTF yani Capture The Flag  (Bilgisayar Güvenliği Yarışmaları) siber güvenlik ile alakalı bir dizi beceriyi öğrenmek ve bunun yanı sıra bunları geliştirmek için fırsatlar sunmaktadır.
Capture The Flag, üç farklı formda gerçekleştirilen bir çeşit bilgisayar güvenliği yarışmasıdır. Bunlar; saldırı/savunma, donanım mücadelesi ve risktir. Saldırı/savunma formunda bir takımın kendi sistemini, saldıran bir diğer sistemden koruması gerekmektedir. Donanım mücadelesi sisteminde, takıma güvenliği aşmaları/atlatmaları için bilinmeyen bir donanım verilmektedir. Risk mücadelesinde ise bir takımın belirli bir zaman diliminde bir dizi zorlukla yüzleşmeleri gerekmektedir.”
Raj Chandel

Siber güvenlik ve sızma testi alanında yeterli profesyonelliğin kazanılması için muhakkak uygulamalı eğitimler ve laboratuvar ortamının olması gerekiyor. Teknik bir alan olmasından dolayı teorik verilen eğitimler, yeterli kabiliyette insan kaynağının oluşmasında yetersiz kalıyor. Laboratuvar ortamında gerçekleştirilmiş ofansif atakları kitabımıza aktararak okurların maksimum seviyede bilgiye ulaşmasını sağlamayı amaçladık. Teknik kabiliyetinizi geliştireceğiniz ve çeşitli örneklerin nasıl çözüleceğini öğreneceğiniz bir kaynak oluşturduk.


(Arka Kapaktan)
YAZAR HAKKINDA:
Vahap Eren 
Siber güvenlik uzmanı,  yazar. 1987 doğumlu. Ağ ve bilgisayar sistemleri, bilgisayar programcılığı, yazılım geliştirme ve veri tabanı yönetimi konularında birçok kurum ve özel kuruluşa destek verdi. 2006 yılından beri aktif olarak çeşitli siber güvenlik pozisyonlarında yer aldı.
2015 yılında Siber Güvenlik Teknolojileri Derneği’nin kurucuları arasında yer aldı ve Türkiye'de siber güvenlik alanında dernek kuran ilk birkaç kişiden biri oldu. 2017 yılında Türkiye'deki ilk Siber Güvenlik Federasyonu'nun kurucular listesinde yer alarak 2 yıl kadar Kurucu Genel Sekreter görevini yürüttü. Ulusal ve uluslararası birçok kuruluşa ait sitelerde güvenlik açığı bularak bunları bildirdi. Birçok haber yayın organında haber oldu. Siber güvenlik alanlarında uluslararası alanda geçerli olan CISA ve CEH sertifikalarına sahiptir.
Halen birçok teknoloji, siber güvenlik etkinliğine ve konferanslarına konuşmacı olarak katılmaktadır.

Ahmet Komut
1983 Kocaeli doğumlu olan yazar ilk, ortaokul ve liseyi Kocaeli’nde okuduktan sonra çeşitli siber güvenlik firmalarında çalışmaya başladı. Daha çok Linux ve Siber Güvenlik alanında çalışmalar yaptı. Çeşitli platformlarda online olarak eğitimler, konferanslar, seminerler verdi. Şu anda siber güvenlik araştırmacısı olarak çalışmalarına devam ediyor.

Yusuf Can Çakır
2001 Balıkesir doğumlu. İlk ve ortaöğretimini Balıkesir Merkez’de tamamladı. Babasının mesleğinden dolayı bilgisayarla küçük yaşta tanıştı ve küçüklüğünden beri bilgisayar ile içli dışlı oldu. Bilgisayarın çalışma mantığı ve mimari yapısını merak etmesi, bu alanda ilerlemesine yardımcı oldu. Lise sona doğru siber güvenliğe ilgisinin olduğunu fark etti ve bu alanda çalışmalar yapmaya başladı. Özellikle Windows mimarisi ve adli bilişim alanları ilgisini çekiyor.
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 160
Yayın Tarihi 2020
Yazar Ahmet Komut, Vahap Eren
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000VT3P8
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Dura Mater - Serkan Karaismailoğlu
İnsan Vücudu Tiyatrosu -Maris Wicks
Arachnoid Mater - Serkan Karaismailoğlu
Pia Mater - Serkan Karaismailoğlu
%30
65,00 TL 45,51 TL
%25
42,00 TL 31,50 TL
%30
55,00 TL 38,50 TL
%30
49,00 TL 34,30 TL
Satıcı
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Değerlendirmeler
(53)
(507)
(535)
(429)
Basım Dili Türkçe - Türkçe Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz - Ciltsiz Ciltsiz
Sayfa Sayısı 560 240 488 424
Yayın Tarihi 2021 2016 2020 2019
Yazar Serkan Karaismailoğlu Maris Wicks Serkan Karaismailoğlu Serkan Karaismailoğlu
Başa dön