Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Adım Adım Kur'an Dili - Necla Yasdıman

Ddy Yayınları
799,00 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (6)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

790,00 TL
799,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196010/213897
Adım Adım Kur'an Dili - Necla Yasdıman

Birinci sınıf hamur kağıda basılan Adım Adım Kur'an Dili, DDY Yayınları aracılığıyla okurlarıyla buluşuyor. Ciltli kapağı ve sarı zemin boyamaya sahip kağıdı ile dayanıklı bir görüntü sergileyen eser, Necla Yasdıman tarafından kaleme alınmıştır. 816 sayfadan oluşan kitap özellikle kendi çabaları ile Arapça öğrenmek isteyenler tarafından tercih ediliyor. Kitabın bir de seslendirme CD'si bulunuyor ve CD kitap ile birlikte geliyor. Kitabın ilk baskısı 2001 yılında gerçekleşmiştir.

Arapça Öğrenmek Artık Çok Kolay

Adım Adım Kur'an Dili; Arapça dil kurslarına devam edenler, Arapça Dil ve Edebiyatı okuyanlar ya da İlahiyat Fakültesine devam edenlerin yanı sıra ev ortamında Arapça öğrenmeye çalışanlar için destekleyici bir içerik sunuyor. Hassasiyet ile hazırlanan eser, başlangıç seviyesinde olanların adım adım gramer konularına kadar Arapça'nın tüm detaylarını öğrenmesine yardımcı oluyor. Gramer konularının yanı sıra kitabın içerisinde bol bol tekrar edebilmek için örnek cümleler yer alıyor. Kitap, sadece duyduğunu ya da okuduğunu anlama değil aynı zamanda konuşma becerisi de kazandırıyor. Telaffuza yönelik detaylar da Arapça öğrencileri için kolaylık sağlıyor. Arapça, özellikleri ve gramer yapısı sayesinde zengin bir dil olmakla birlikte Arapça'nın fazlasıyla ayrıntıya sahip olması dil öğrenimi esnasında zorlanmalara sebep olabiliyor. Adım Adım Kur'an Dili ise dil eğitimi boyunca karşılaşılan zorlukları aşmak için basit, sade ve anlaşılır bir teknik ile hazırlanıyor.

Necla Yasdıman Hakkında

1962 Bursa doğumlu olan Yrd. Doç. Dr. Necla Yasdıman, 1984 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olmuştur. Yazar Adım Adım Kur'an Dili eserinin yanı sıra Arapça Öğreniyorum, Nurdan Damlalar ve Seçme Sureler Tahlili gibi pek çok eseri bulunuyor. Yazar 2015 yılından bu yana İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinde öğretim görevlisi olarak derslere giriyor. 


Sayfa Sayısı: 816 (Kitap Seslendirme Cd'Si Yanında Hediye Gelmektedir.)
Kağıt Tipi: 1. Hamur 70 Gram Sarı Zemin Boyama
Cilt Tipi: Lüks Mukavva Üzerine Sıvama Kapak Dikişli (Ciltli)


Türkiye’Nin En Çok Satan Dil Kitabı

*İlahiyat Fakülteleri
*İmam Hatip Liseleri
*Arap Dili Ve Edebiyatı Bölümleri
*Arapça Dil Kursları
*Ev Grupları
 
 Ve Kendi Kendine Arapça Öğrenmek İsteyenler İçin Önemli Kaynak Arapça’Yı Adım Adım Sıfırdan Ele Alıp En İleri Gramer Kaidelerini De İçeren Bu Eser, Bol Cümle Örnekleriyle Konuların Tamamen Kavranmasını Sağlar. Ayrıca 1300’E Yakın Ayet-İ Kerimeyi Tahlil Eder. Böylece; Kendi Kendinize Kur’An’In Manasını Ve Hadisleri Anlayabilirsiniz. Arapça Telaffuzunuzu Düzeltebilirsiniz, Arapça Konuşan İnsanlarla Konuşabilirsiniz, Arapça Kitap Ve Dergileri Okuyabilirsiniz, Televizyon Radyo Konuşmalarını Anlayacak Hale Gelebilirsiniz. 

Yrd. Doç. Dr. Necla Yasdıman Hoca Tarafından Hazırlanan Bu Eser De Aynı Zamanda İnteraktif Ortamda Kitap, Cd Şeklinde De Sunulmaktadır.
(Birinci Baskıya)
Önsöz 
İngilizce, Almanca, Fransızca Gibi Çeşitli Dillerin, Çaba Gösterildiği Takdirde, Yeterince Öğrenilebildiği Günümüzde Aynı İlgiyi Dünya Ve Ahiret Saadetinin İmkanlarını Önümüze Seren Kur’Ân’I Anlamaya Vesile Olacak Bir Dile, Yâni Arapça’Ya Göstermemek Doğrusu Büyük Bir Eksiklik…
İnsanımızın Bir Kısmı Kutsal Metnimizin Dilini Öğrenmenin Mümkün Olmadığını Düşünerek Çalışmaya Niyet Etmiyor. Oysaki, Bizim Elinizde Bulunan Bu Kitabın Hazırlanmasına Kadar Yaptığımız Eğitim Sürecindeki Tecrübelerimiz Derslerimize Katılanlara Bu İşin Hiç De Sanıldığı Kadar Zor Olmadığını Göstermiştir. 
Tecrübelerimizin Işığında Hazırladığımız Bu Kitapta Gramer-Tercüme Metodunu Esas Aldık. Anlaşılması Zor Olan Konular, Konu Bütünlüğü Takip Edilmeksizin Bol Örneklerle Açıklanmış Ve Ayrıca Alıştırmalarla Da Bilgilerin Pekiştirilmesi Sağlanmaya Çalışılmıştır. Arapça Gramer Kitaplarında Genellikle Konu Bütünlüğünü Sağlama Düşüncesiyle Zamanından Önce Gramer Kuralları Verilmemiş Metinler Sunulmakta, Bu İse Arapça’Da Belirli Bir Seviyesi Olan Okuyucuya Hitap Etmektedir. Diğer Taraftan, Takip Edilen Bu Metod Arapça’Ya Yeni Başlayanları Umutsuzluğa Sürüklemekte, Çoğunlukla Da Arapça Öğrenmekten Vazgeçme Noktasına Getirmektedir. Biz Bu Eserimizde, Daha İyi Anlaşılması Bakımından, Bol Tercümeli Örnekler Ve Alıştırmalarla Konuları İşledik. Aynı Zamanda Konuşma Ve Konuşturma Metodunu Da İhmal Etmedik. Arapça’Da Okunan Metni Doğru Harekeleme Metnin Tercümesi İçin Ne Kadar Gerekliyse, Konuşma Ve Söyleneni Anlama Da O Kadar Gereklidir. Bol Pratik Yapmak Ve Kulak Alışkanlığı Kazanmak İçin Arapça Yayın Yapan Radyo Ve Televizyon Kanallarının Anlaşılmasa Bile İzlenmesi Önemlidir. Bu Şekilde, Küçük Çocukların Konuşmayı Dinleyerek Öğrenmesi Gibi Meraklılar Da, Gayretlerine Göre, Bir Veya İki Sene İçinde Kendilerine Yetecek Kadar Arapça’Yı Öğrenebileceklerdir. Aynı Tecrübelerden Geçen Biri Olarak Bu Kitabı Hazırlamaktaki Amacımız; Okuyucuların Kur’Ân-I Kerîm’İ Aslından Okuyup Anlamalarının Hazzını Duymalarında, Bir Nebze De Olsa, Yardımcı Olmaktır. Aynı Zamanda Bu Kitap Arapça Konuşmak İsteyenlerin İlk Adımı Atmalarını Da Sağlayacaktır. 
Allah’In Kelâmı İki Kapak Arasındadır. Bu Kelâmın Kelimelerinin Anlamlarını Ve Gramer Kurallarını Öğrenmek İmkansız Değildir. Üstelik Böyle Bir Çaba En Zevkli Ve En Büyük İbâdetlerden Birisidir. Çünkü İbadetlere Götüren Yol Da İbâdettir… Unutmayalım Ki, Ameller Niyetlere Göredir... 
Bu Kitap Nasıl Çalışılacak?
Okuyucu, Kitapta Her Konuda Tercümesi Verilmiş Cümle Örneklerinin Arapça’Sına Bakarak Türkçe’Sini, Türkçe’Sine Bakarak Arapça’Sını Söyleyecek Hale Geldiği Zaman, O Konuyu Anlamış Demektir. Hedefi Böylece Belirledikten Sonra, Bu Seviyeye Gelmek İçin Yapılacak İşlem; Konuların Ve Kelimelerin Bol Bol Tekrar Edilmesidir. Bunun İçin, Konuda Geçen Her Kelimenin Okuyucu Tarafından Alfabetik Sıraya Göre Hazırlanmış Kelime Defterine Kaydedilmesi Uygun Olacaktır. Diğer Taraftan, Yine Okuyucu Tarafından Hazırlanacak Alıştırma Defterine Her Yeni Geçen Kelimenin En Az Üç Defa Arapça’Sı Ve Türkçe’Siyle Birlikte Yazılması, Kelimenin Kullanıldığı Cümlenin De Kelimenin Altına Kaydedilmesi Konunun Anlaşılması Açısından Yararlıdır. Çünkü Kelimeler Cümle İçindeki Halleriyle Daha Kolay Akılda Kalmaktadır. Okuyucu Şayet Tek Başına Çalışıyorsa Evde, Arabada, Mutfakta Herhangi Bir İşle Meşgulken Fiil Çekimlerine Göz Atarak Bol Bol Tekrarlama İmkanını Elde Edecektir. Yalnız Değil De Arkadaşlarıyla Birlikte Çalışıyorsa, O Takdirde Öğrenilen Kelimelerle Karşılıklı Konuşulacak, Bilinmeyen Kelimeler De Sözlükten Bulunmak Suretiyle Kelime Hazinesi Genişletilecektir. Konuşma Ve Anlamaya Yetecek Kadar Bol Kelime Kullanılan Bu Kitap İyi Çalışıldığı Takdirde Sadece Kur’Ân’In Anlaşılmasına Hizmet Etmekle Kalmayacak, Aynı Zamanda Arapça Eserlere Girişin Anahtarını Da Vermiş Olacaktır. 
Başarı Dileklerimle… Allah Yâr Ve Yardımcımız Olsun… 

Necla Yasdıman
Eylül 2001 İzmir  

(Yirmi Dördüncü Baskıya)
Önsöz 
Değerli Okurlar! Rabbimin İzni Ve Sizlerin Desteğiyle “Adım Adım Kur’An Dili”Nin Yirmi Dördüncü Baskısını Yapmış Bulunuyoruz. Daha Önce De Belirttiğimiz Gibi 18. Baskıda Konuların Sonunda Yer Alan Mealleri Birkaç Ayet Dışında “Kur’An Tahlili” Adlı Eserimizdeki Meallerle Değiştirip Yeniden Düzenledik. Öğrencilerin Daha İyi Anlayabilmesi İçin Mealde Kur’An’In Arapça Orjinaline Sadık Kalmaya Gayret Ettik. 
Okuyucu, Kitapta Her Konuda Tercümesi Verilmiş Cümle Örneklerinin Arapça’Sına Bakarak Türkçe’Sini, Türkçe’Sine Bakarak Arapça’Sını Söyleyecek Hale Geldiği Zaman, O Konuyu Anlamış Demektir. Bu Seviyeye Gelmek İçin Yapılacak İşlem; Konuların Ve Kelimelerin Bol Bol Tekrar Edilmesidir. Alıştırmaların Harfiyen Tatbik Edilmesi Öğrenmeyi Çabuklaştıracaktır.
“Adım Adım Kur’An Dili”Ni Hazırlamaktaki Asıl Hedefimiz; Kur’Ân’I Anlayarak Okumaya Zemin Hazırlamaktır. 
Yeni Eserlerimiz:
- Kur’An Tahlili
- Kur’An Sözlüğü
- Kur’An Ufku
- Ezber Sureleri
- Sıfırdan Arapça Öğreniyorum
Kur’An Tahlili: Bu Eser 9 Ciltten Oluşmaktadır. Fatiha Suresinden Nas Suresine Kadar, Kelime Kelime Anlam, İrab, Sözlük, Toplu Mana Ve Tefsir Yapılmıştır. Kur’Ân’In Her Ayetinin Altında O Ayete Ait “Sözlük”, Ayetin Her Kelimesinin Hemen Altında Ayrı Ayrı Türkçe Anlamı, Onun Altında Da O Kelimenin İrabını (Fiil, Fâil, Mef’Ul Vs. Gibi Dilbilgisi Tahlilini) Bulacaksınız. Yine Ayetin Hemen Altında İse Toplu Meal Ve Altında “Açıklama” Başlığı Altında O Ayetin Tefsirini Okuyacaksınız.
Böylece Kur’Ân-I Kerîm Deryasına Dalacak, Ayetlerin Bugüne Bakan Yönlerini Keşfe Çıkacak Ve İlmi Çalışmanın Zevkini Tadacaksınız. Ayette Belirtildiği Gibi:
“..Hiç Bilenlerle Bilmeyenler Bir Olur Mu?” (Zümer, 9)…
Kur’An Sözlüğü: “Kur’An Tahlili” Adlı Eserimizde Geçen Ayetlerin Sure Ve Ayet Sırasıyla Kelimeleri Ve Anlamları Çıkartılarak Sözlük Haline Getirilmiş Ve Bağımsız İki Cilt Halinde Basılmıştır. Kur’An Sözlüğü Eserimizin, Kur’Andaki Kelime Ve Anlamlarının Tamamını İçermesi Açısından Türkiye’Deki İlk Ve Tek Çalışma Olduğunu Söyleyebiliriz. 
Kur’An Ufku: (Sözlük İlaveli İ’Rablı Kur’An Ve Meali) Kur’An Ufku Eserimiz 3 Ciltten Oluşmaktadır. Eserimizin İçeriği, Fatiha’Dan Nas Suresine Kadar Kur’An’In Kelime Kalime Anlamı, Kelime Altında Özet İ’Rabı (Grameri) Ve Toplu Mealini İçermektedir.  
Ezber Sureleri: Bu Eser, İlahiyat Fakülteleri, İmam Hatip Liseleri, Diyanet İşleri Başkanlığında Görev Yapanların İstifade Edebileceği, Özellikle Diyanet Sınavlarına Hazırlananların Başucu Kitabı Olarak Hazırlanmıştır. Bu Eser, Kur’An Ufku Eserimizin İçinden Seçilmiş Sureler Ve Ayetler Ve Dualardan Oluşmaktadır. 
Sıfırdan Arapça Öğreniyorum: Bu Eser, “Adım Adım Kur’An Dili” Okuyucularının Kitabın Taşınmasının Zorluğundan Dolayı, Onun Özeti Olacak Şekilde Hazırlanmış Ve Basılmıştır. Eserin İçeriği; Grameri Anlatan Ana Konularına Dokunmadan Genel Cümle Örnekleri Ve Alıştırmalarından Bir Kısmını Kaldırıp Onların Yerine Pratik Arapça Ve Okuma Parçaları İle Gramere Ait Bazı İlavelerden Oluşmaktadır. 
Bu Eser; İmam Hatip Liseleri, İmam Hatip Ortaokulları, İlahiyat Fakülteleri, Diyanet İşleri Başkanlığı Personeli, Özel Kurslara Devam Eden Öğrencileri İle, İmkanı Olmayıpta Kendi Kendine Arapça Öğrenmek İsteyenlerin Pratik Ve Kolay Olarak Kullanıp İstifade Edebilecekleri Şekilde Hazırlanmış Ve Basılmıştır. 
Günümüzde Arapça Öğrenmek Artık Sadece Vaktini Bağışlamak Kadar Kolaydır. Rabbimizin Şu Sözü Sanki Bugünü Anlatmaktadır: “Andolsun Biz Kur’Ân’I Düşünenler İçin Kolaylaştırdık, Düşünen Var Mı?” (54/Kamer, 17).
Bize Ulaşan Haberlerden, Bu Kitabın Kendi Kendine Çalışanlarının Da Bulunduğunu Öğrenmiş Bulunuyoruz. Okurlarımızın, Tavsiye Edilen Metod İle, Kitabı Bitirdiklerinde Başarıyı Elde Etmiş Olduklarını Duymak Bizi Ziyadesiyle Mutlu Etmiştir. Fâtihâ, Yâsin, Tebâreke, Nebe, Bakara Sûresi’Nin Son İki Ayeti (Âmenerrasûlü), Âyet’Ül-Kürsî, Kıyâme, Fecr Sûresi Ve Aşağısı, Namaz Sureleri Olarak Bilinen Kısa Sûreler De Dâhil Olmak Üzere, Kur’An’Dan En Fazla Okunan Sûreler Tek Tek Kelime Anlamları Verilmek Suretiyle Kitabın Sonunda Kaydedilmesi Gramer Tatbikatını Kolaylaştırmaktadır.
Birinci Baskının Önsözünde De Belirtiğimiz Gibi, Arapça Gramer Kitaplarında Genellikle Sarf Nahiv Şeklinde Sınıflandırma Yapılarak, Konu Bütünlüğünü Sağlama Düşüncesiyle, Henüz Gramer Kuralları Anlatılmamış Metinler Zamanından Önce Verilmekte, Bu Durum İse Arapça’Da Belirli Bir Seviyesi Olmayan Okuyucuya Hitap Etmemektedir. Diğer Taraftan, Takip Edilen Bu Metod Arapça’Ya Yeni Başlayanları Umutsuzluğa Sürüklemekte, Çoğunlukla Da Onların Arapça Öğrenme Heveslerini Kırmaktadır. Biz Bu Durumu Gözönünde Tutarak, Nevi Şahsına Münhasır Bir Metod Olmak Üzere, Adım Adım Cümle Kuruluşuna Götüren Yeni Bir Metodu Ortaya Koymaya Çalıştık. Bunu Yaparken, Şu Anda Arap Ülkelerinin Orta Okul Ve Liselerinde Okutulan Gramer Kitapları Ve Arap Dünyasında Yayınlanmış Olan Ve Bizim Bibliyografyada Bir Kısmını Zikrettiğimiz, Pekçok Kitap Üzerinde Çalıştık. Bu Kitaplardan Yeri Geldikçe Alıntılar Ve Tercümeler Yaptık. Tercümede, Arapça Cümlenin Daha İyi Anlaşılması Amacıyla, Kelime Kelime Ve Birebir Çeviri Yaptık.. Biz Bu Eserde Dersleri İşlerken Esas Olarak Metin Bütünlüğünü Değil, Onun Yerine Dersin Anlaşılmasını Hedefledik. Konuların Sonunda Yer Alan Bol Cümle Örnekleri, Yine Konuyla İlgili Ayetler Ve Ayrıca Alıştırmalarla Bilgilerin Pekiştirilmesini Sağlamaya Çalıştık.
Bu Kitapta Tüm Gramer Konularını Kapsayacak Şekilde 1300’E Yakın Ayet İncelenmiş, Böylece Geriye Kalan Tüm Kur’An Âyetlerinin De Anlaşılmasına Zemin Hazırlanmaya Çalışılmıştır.. 
Aslında Bu Kitabın Öğrenci Tarafından Daha Büyük Bir İlgi İle Takip Edilebilmesi İçin Resim Vb. Şeyler İlâve Edilebilir, Boyutları Da Küçültülebilirdi. Fakat O Takdirde Kitabın Hacmi Yedi Sekiz Cilde Ulaşacak, Bu Durumda İse Maliyetler Artacak Ve Okuyucunun Alım Gücü Zorlanacaktı. Bu Nedenle Kitap, Çok Yoğun Bilgi İçermesine Karşın, Tek Ciltten Oluşmuş Bulunmaktadır. Cd İlâvesinde Alıştırmaların Cevapları Da Yer Almaktadır. Dost Tv’Den Yayınlanan “Adım Adım Kur’An Dili” Programında Da Kitap Ders Şeklinde 60 Program Halinde İşlenmiş, Sonradan Yayınevi Tarafından Adım Adım Kur’An Dili Dvd Seti Olarak 20 Dvd Şeklinde Okuyuculara Sunulmuştur. 
Sonuçta, Bu Kitabı Alıştırmalarını Yapmak Suretiyle Tamamiyle Çalışan Bir Kimse, Bir En Fazla İki Senede, Yaklaşık Olarak Beş Bin Kelime Öğrenecektir. Bu Durumda Da, Arapça Yazılmış Kitapları, Dergileri, Gazeteleri Genel Olarak Anlayabilecek, Bilemediği Kelimeleri De Sözlükten Bakmak Suretiyle, Tercümeler Yapabilecektir. Diğer Taraftan, Arapça Yayınları Dinlemek Ve İmkân Buldukça Arapça Konuşan Kimselerle Pratik Yapmak Suretiyle De Kendisini İfade Edecek Kadar Arapça Konuşabilecektir. 
Çalışmak Bizden, Yardım Allah’Tandır... 
Bu Bir Kitabı Çalışmakla Hem Allah’In Kitabını Anlamaya, Hem Konuşmaya Başlıyorsak Doğrusu Bu, Ucunda Böylesine Kocaman Nimetler Bulunduğu İçin Az Bir Çabadır. 
Bu Eserler Hepimizin Dünya Ve Âhiret Saadetine Vesile Olur İnşaallah… Şahsen Ben Hayatımın En Mutlu Saatlerini Kur’An Başında İnceleme Yaparken Geçirdiğimi İtiraf Ediyorum.
Rabbimin Hepimizi İlmiyle Âmil Kur’Ân Âlimi Yapması Ve Kur’Ân’In Hepimizin Işığı Olması Duasıyla…
Not: 2017 Nisan Ayı İtibarıyla Eserlerimizin, Her Türlü Baskı, Dağıtım, Toplu Veya Perakende Satışı Velhasılı Tüm Telif Hakları Ddy Yayınlarına Devredilmiştir. Saygıyla Duyurulur. 
Yrd. Doç. Dr. Neclâ Yasdıman  
Kasım 2017 İzmir
Basım Dili Arapça
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV0000097G47
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön