Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Akbel
Akbel Klima Temizleme Sıvısı 5 kg

Akbel Klima Temizleme Sıvısı 5 kg

Akbel
180,99 TL
( / adet)
%
Loading interface...
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003347/60001669
Akbel Klima Temizleme Sıvısı 5 kg
ÖZELLİKLERİ:   5 KG       (Direk Kullanım)

1-Split ve inverter klimaların iç ve dış ünitelerinin temizliği   için kullanılır.

2-Yağ ve kirleri temizler kötü kokuları ortadan kaldırır.

3-Fırça vb. gibi temizleme ekipmanlarına gerek kalmadan, ulaşılmayan bölgelere derinlemesine nüfus ederek çözülen kirleri akıtır.

4-Ürün temizleme esnasında köpürme yapmaz.

UNUTULMAMALIDIR Kİ; Püskürtüldükten sonra alüminyum yüzeyde köpüren klima temizleme kimyasalları   evaporatöre (alüminyum ızgaralı kısıma) zarar verir ve alüminyum ile reaksiyona girerek bu kısımda erimeye neden olur.Bu durum klimanıza zarar verdiği gibi klimanızın garanti kapsamı dışında kalmasına da neden olur.

5-Kullanım dozajında plastik aksama herhangi bir zararı olmaz. 

6-Oldukça ekonomiktir.Bu ürün 3 adet klimanın iç ve dış üniteleri dahil temizliği için yeterlidir.Sadece klimaların iç ünite temizliği yapılacaksa 6 adet klimanın iç ünitesinin temizliği için yeterlidir.

 

KULLANIM TALİMATI:

Ürün direk kullanım şeklindedir(Su ilave edilmez) Ürünü kullanmadan önce bidonu çalkalayınız. Uygulamaya başlamadan önce eldiven ve maske takmayı unutmayınız takınız.

Temizliğe başlamadan önce mutlaka klimanızın elektrik bağlantısını kesiniz!!! 

 

İÇ ÜNİTE TEMİZLİĞİ:

İç ünitenin ön panjuru sökülür, emiş filtreleri yerinden çıkartılır. Klimanızın üst kısmından evaporatör'e (alüminyum ızgaralı kısım) Akbel klima temizleme sıvısı püskürtülerek temizliğe başlanır ve aşağı kısma doğru devam edilir.Aynı işlem hava çıkış kısmı ile salınım kanatçıkları ve iç kısımda bulunan evaporatör fanı ile emiş filtrelerine de uygulanır.Uygulama sonrası kimyasalın nüfus etmesi için 2-3 dakika beklenir.Daha sonra uygulama pompasına temiz su konularak kimyasal uygulanan kısımlar, üst kısımdan aşağıya doğru su püskürtülerek durulanır.Bu sayede kimyasal arındırılmış ve temizleme işlemi tamamlanmış olur.Temizleme işlemi sonrası yaklaşık 30 dakika sonra klimanızı normal şekilde kullanabilirsiniz.

 

DIŞ ÜNİTE TEMİZLİĞİ:

Dış ünitenin kapağı sökülür, kondenser'e Akbel klima temizleme sıvısı püskürtülür, kimyasalın nüfus etmesi için  2-3 dakika beklenir ve uygulama pompasına temiz su konularak yukarıdan aşağıya doğru  temiz su püskürtülerek durulama işlemi uygulanır ve temizleme işlemi tamamlanır.
Türü Temizlik Kimyasalı
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000RSW9G
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön