Elektrik prizi veya soketi üzerine doğrudan bağlanabilen akıllı prizler; ev, iş yeri, ofis, garaj ve bahçe gibi elektrik kullanımına ihtiyaç duyabileceğiniz her alanda kullanılabilir. Elektrik ile çalışan fakat smart özelliği bulunmayan her çeşit cihazı ve ekipmanı akıllı prize bağlayarak çalıştırabilmek mümkündür. Ürünün özelliklerine ve markasına bağlı olarak farklılık gösteren yazılımlar üzerinden, uzak bağlantı kurabilirsiniz. Kablosuz internet ağına bağlanan smart priz ve akıllı telefon, tablet veya bilgisayar desteği ile ev ve iş yerinizi kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Cihaz ile birlikte gelen yazılımı, diz üstü bilgisayarınıza kurarak hızlı bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Ayrıca, uygulamayı online marketlerinden tablet ve akıllı cep telefonunuza indirerek, cihazı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dünya üzerinde internet bağlantısının bulunduğu herhangi bir noktadan akıllı prizleri ve dolaylı yoldan ev aletlerini yönetebilmek, birçok farklı olanağı da beraberinde getirir. Ayarlanabilir yazılım aracılığı ile, evinize veya iş yerinize bağladığınız akıllı prizleri rahatlıkla programlayabilirsiniz. Tatile gittiğiniz zamanlarda akşam belli saat aralıklarında ışıkları açıp kapatabilirsiniz. Bu sayede, evde yaşandığı hissini artırarak, güvenlik önlemlerini güçlendirebilirsiniz. Geri sayım sayacı ve otomatik kapanma gibi özellikleri bulunan smart prizler ile lamba, televizyon, fırın ve vantilatör gibi ev aletlerini istediğiniz süre boyunca çalışır halde tutabilir ve zamanı geldiğinde cihazları otomatik olarak kapatabilirsiniz. Akıllı prizleri kullanarak, enerji tasarrufu sağladığınız gibi güvenliği de maksimum düzeyde tutabilirsiniz.

Akıllı priz fiyatları; cihazın markasına, modeline, fonksiyonlarına, elektrik çekim gücüne ve teknik özelliklerine bağlı olarak farklılık gösterir. Çok sayıda cihazı tek bir soket üzerinden çalıştırabilen akıllı priz modelleri, daha yüksek watt aralığında olduğundan dolayı, özellikle bilgisayar veya sinema sistemi gibi çoklu ekipmanları veya klima gibi güçlü ev aletlerini çalıştırabilmek için idealdir. Sesli kontrol sistemi ile çalıştırılabilen modeller de yaşadığınız alanlardaki fonksiyonelliği önemli ölçüde artırır. Tek bir komut ile hiçbir cihaza ihtiyaç duymadan lambaları ve panjurları açıp kapatabilir. klima ve görüntü sitemlerini çalıştırabilirsiniz. Enerji ölçüm sayacı gibi teknik özelliklere sahip olan modeller sayesinde, hangi cihazın günlük, haftalık ve aylık olarak ne kadar elektrik tükettiğini görüntüleyip raporlayabilirsiniz.

Android, İos ve Windows gibi işletim sistemleri üzerinden ve uzak bağlantı seçeneği ile ev aletlerini yönetmek, güvenli kullanımın yanı sıra, siz evde yokken evinizin rutin işlerini gerçekleştirebilmenize de imkan tanır. Evinizin bahçesinde yer alan manüel sulama sistemlerini veya elektrikli fıskiye mekanizmalarını akıllı prize takarak gün içinde istediğiniz saat aralığında çalıştırıp kapatabilirsiniz. Elektrikli panjur sisteminin fişini smart prize bağlayarak, güneşin evinizin içine daha verimli bir şekilde ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Markaya ait uygulama ekranı üzerinden, günlük, haftalık ve aylık planlama işlemini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Akıllı prizleri kullanarak evde bulunmadığınız dönemlerde geniş akvaryum içinde büyüttüğünüz balıkları besleyebilir, havalandırma, temizleme ve ışık sistemlerini programlayabilirsiniz.

Nesnelerin internet bağlantısı ile olan uyumu ve gelişimi, genel anlamda günlük hayatı kolaylaştırıp, rutin işleri pratik hale getirir. Birbirinden farklı olarak programlanabilen lambalar, ev eşyaları ve ekipmanlar, zamandan ve enerjiden tasarruf edilmesine de ciddi manada katkı sağlar. Isı, ışık, güvenlik ve eğlence gibi unsurları, makro düzeyden mikro seviyelere çeken akıllı prizler, akıllı ev sistemlerine kıyasla, oldukça düşük maliyetlerde ve imkanlarda yüksek donanım olanağı sunar. Akıllı priz cihazlarını, akıllı ev sistemleri ile birlikte veya tamamen bağımsız olarak kullanabilirsiniz. Kategori içinden Broadlink, Tp-Link ve Edimax gibi ünlü markalara ait modelleri detaylı olarak inceleyebilir; ihtiyacınıza ve beklentinize en uygun cihazlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Akıllı Priz

13 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. TP-LINK
  2. Netzhome
  3. Trust
  4. BroadLink
  5. Excellway
  6. Fonri
  7. Formrack
  8. Insteon
  9. Sonoff
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/3013122/60007677/60007678/60007680
BAŞA DÖN