Civata Seti

Hayatı kolaylaştıran ve modern yaşamın en temel unsurları arasında yer alan motorlu taşıtlar, iyi bir kullanım ve sürüş keyfi elde etmek ve araçtan verim alabilmek için, bilgi sahibi olmayı ve gerektiğinde araca müdahale edebilmeyi de gerektiriyor. Yolda meydana gelebilecek küçük pürüzleri gidermek, belirli sorunları kısa sürede pratik bir biçimde çözebilmek her sürücü için istenen bir yetenek olarak önem kazanıyor. Önemli sorunlarda ya da sorunun devamında uzman kişilerden yardım almak kaçınılmaz olmakla beraber, acil durumlarda arabanın ne demek istediğini anlayabilmek ve küçük sorunlara el atabilmek sürücüye avantaj sağlıyor. Araba aksamında ortaya çıkan küçük problemlere ya da eksikliklere müdahale edebilmek için, araçta tedbir olarak bulunması gereken bazı temel gereçler arasında araba civata seti de yer alıyor. Farklı sayıda içeriklerden oluşan farklı cıvata setleri, kullanıcının araç türünü dikkate alarak yapacağı tercihe göre değişebiliyor. Kategori üzerinden sunulan araba cıvata setleri kaliteli içerikleri ile sürücüye iyi alışveriş imkanı sunuyor. Cıvata setleri içerisinde yer alan ürünler, araçların türüne, markasına, yıl ve modeline uygun olarak farklı şekillerde üretilebiliyor. Hangi araba markasında ya da modelinde, gerektiğinde hangi cıvatanın kullanılması gerektiği, onarım esnasında mutlaka dikkate alınıyor. Kullanılacak cıvataların, somun ve yan ürünlere uyumlu olması, bu nedenle de marka ve model özelliklerinin gözetilmesi gerekiyor. Araçta, uygun niteliklerde kaliteli bir cıvata setinin bulunması, sürücünün ve yolcuların yol güvenliğini güçlendiriyor. Araç sahibinin gerektiğinde bilgisini kullanmasını ve aracına hakimiyetini temin ediyor.

Araba Civata Seti Fiyatları

Her araç ve modeline göre özel olarak üretilen civatalar set halinde sunularak, sürücünün işini kolaylaştırıyor. Seti aracın uygun bir yerinde el altında bulunacak şekilde yerleştirmek gerekiyor. Yol güvenliğinin, sürücü hakimiyetinin ve araç donanımının bir parçası olan araba cıvata seti fiyatları, ulaşılabilir ve kullanıcı dostu nitelikleriyle sürücüyü memnun ediyor. Setlerde yer alan civatalar çelikten, kaliteli malzemeden üretiliyor. Böylece dayanıklılığı yüksek, tutuş gücü maksimum seviyede ve kolay kırılmayan gereçler olarak fayda sağlıyor. Değiştirilmesi ya da monte edilmesi gereken parçanın güvenliğini ve performansını da, kaliteli civatalar destekliyor. Araba cıvata setlerinde farklı standartlarda cıvata türleri bulunuyor. Civataların üzerlerine diş adı verilen küçük dişler açılıyor ve bu dişler cıvata türüne göre farklılık gösteriyor. Civatalar bağlantı sağlayacakları unsurlara somun aracılığı ile tutturuluyor. En önemli bağlantı elemanları olarak tüm entegrasyon, montaj ve onarım süreçlerinde çok önemli bir işlev üstleniyor. Dayanımı yüksek, kaliteli civatalar, aracın sağlam, sağlıklı ve yüksek performanslı olmasına da yardımcı oluyor. Cıvata ucunda bulunan vida kısmı da türüne göre farklılık gösteriyor. Araba cıvataları, güçlü ve dayanıklı vida kısımlarına sahip bulunuyor. Cıvatada güçlü vida kısmı ve ucuna açılan başın yanı sıra, bir diğer ucunda baş adı verilen kısım bulunuyor. Baş kısmı cıvatada şapkayı andırıyor ve cıvatanın uygulandığı bölgeye gömülmeden sabitlenmesi baş ile sağlanıyor. Birbirine tutturulmak istenen parçalar, vidası yardımı ile işlev gören cıvatanın başı ile somun arasına sıkıştırılarak tutturulmuş oluyor. Parçalar cıvata başı ile somun arasına yerleşerek birbirine bitişiyor. Somun ve cıvatanın dönmesi sağlanarak, bir araya getirilen parçalar daha da sıkıştırılabiliyor. Kaliteli cıvatalarda, cıvata başı ve vida kısmı sağlam olduğu için, cıvatanın birleştirme gücü çok daha yüksek oluyor. Bu da yapılan montajın ya da onarımın uzun ömürlü ve güvenilir olmasını sağlıyor. Setlerde yer alan cıvataların üzerine mekanik nitelikleri kodlar ile belirtiliyor. Araçlarda pek çok aksam ve araç parçasının birbirine olan bağlantısı civatalar yardımı ile gerçekleştiriliyor. Siz de aracınızda bulunduracağınız cıvata seti ile çok daha donanımlı bir otomobile kavuşabilir, huzurla yol alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araba Civata Seti

59 ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 59 ürün
Civata Seti Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Civata Cıvata, genellikle metal ve ahşap parçaları birbirine bağlamak için kullanılan; birbirine bağlanacak parçaların üzerinde cıvata büyüklüğünde delik açılarak kullanılan iri başlı ekipmanlara verilen isimdir. Cıvatalar, tek başlarına kullanılmaz. Somun adı verilen yuvarlak ve ortası delikli sıkıştırma elemanları ile birlikte kullanıldıklarında bağlı oldukları parçaları sıkıştırarak tutarlar. İtalyanca “Giaveta” sözcüğünden dilimize giren "cıvata" sözcüğü; ilk olarak MÖ 1. yüzyıl dolaylarında kullanılmıştır. Antik çağlardan günümüze kadar tıptan marangozluğa, otomobillerden inşaatlara kadar hayatın hemen hemen her alanında kullanılır. Cıvatalar, geçmişten günümüze birçok alanda kullanılmış olsa da en çok kullanıldıkları alanlar, inşaat ve makina sektörleridir. Günlük yaşantımızda birçok yerde küçük boyutlu cıvatalar karşınıza çıkabileceği gibi; köprü, makina, araba, kamyon, damper gibi büyük ekipmanların sıkıştırılarak tutturulması işleri için de değerlendirilir. Cıvatalar, boyutlarına göre somunlarla kullanılabilen ekipmanlardır. Farklı boyutlardaki somun ve vidalar birbirine uyumsuz olduğu için her cıvata boyutuna özel olarak dişleri ve boyutları uyumlu olan somunlar da beraberinde üretilir. Bu durum, parçaların uyumu sayesinde cıvata ve somunun birbirine tam tutunmasını ve karşılıklı dişlerin, izlemesi gereken yolu izlemeden kenetlenmeyi bırakmasını engeller. Cıvatalar, vidalardan farklı olarak sadece belirli boyutta anahtarlar kullanılarak açılır. Bu anahtarların dışında tornavida, matkap gibi aletlerle açılabilen tüm bağlantı ekipmanlarına vida adı verilir. Tornavida ile cıvatanın üzerinden yapılan çevirme işlemiyle de gevşetme ya da sıkıştırma yapılan cıvatalar olsa da genellikle somun ve cıvata birleşmesini gevşetmek için anahtar adı verilen ekipmanlar kullanılır. Cıvata açmak için kullanılan anahtarlar da cıvata boyutlarına göre sınıflandırılır. Bu sınıflandırma genellikle numaralama işlemine dayanır. Örneğin; 5 numara genişliğe sahip bir somunun cıvata ile bağlantısını kesebilmek için 5 numara ağızlı anahtar kullanmak gerekir.
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/60001490/60008415