Bahçe ve bahçıvanlık işlerinde başarıyla kullanılabilen yararlı ürünler arasındaki aşı makasları bitkileri aşılamada size yardımcı olur. Ergonomik tasarım avantajıyla kullanıcılara sunulan bu makaslar tek elle rahatça kontrol edilebilir. Hafif ve kullanışlı ürünler aynı zamanda aşı makası fiyatları konusunda da uygun alternatifler sağlayarak kullanıcılara ekonomik olarak yardımcı olur. Keskin uçlarıyla dalları ve bitki gövdesini kolayca kesebilmeyi sağlayan makaslar küçük ve kullanışlı yapılarıyla beğeni toplar. Uzunlukları değişiklik gösteren modelleri bahçenizdeki ya da tarlanızdaki ağaçlarla bitkilerin ebatlarına uygun şekilde sipariş edebilirsiniz. Kesim kalınlığı konusunda da geniş bir aralıkta işlem gerçekleştirebilmeyi sağlayan aşı makası modelleri farklı bitkiler üzerinde çalışmanızı kolaylaştırır. Farklı şekillerde aşı yapabilmeyi sağlayan çok yönlü modeller bahçıvanlık gibi mesleklerde çalışan profesyoneller için avantaj yaratır. Dalları veya sapları plastik gövdeye sahip tutucu bölüme yerleştirebilirsiniz. Anaç dalı da aynı şekilde ilgili noktaya uygulayarak aşılama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Daha Sağlıklı Bitkiler İçin

Bahçenizdeki ağaçlardan çiçeklere kadar birçok alanda kullanabileceğiniz aşı makası modelleri sayesinde daha sağlıklı bitkiler elde edebilirsiniz. İki ayrı dalı birleştirerek aşılama işlemini kısa sürede tamamlayabilirsiniz. İki ayrı bitkiyi tek bir bitki gibi kaynaştırmayı sağlayan aşılama işlemi ağaçların ve dalların hastalıklara ve olumsuz etkilere karşı daha dayanıklı hale gelmesini sağlar. Makaslarda yer alan kesici kısımlar aracılığıyla dal üzeride yer olan ölü ya da çürümüş noktaları budayabilirsiniz. Keskin uçlu makaslar istenmeyen kısımları söküp atmak için pratik bir destek oluşturur. Meyve ağaçlarından süs bitkilerine kadar çok geniş bir alanda kullanılabilen aşı makası modelleri bitkilerin verimliliğini artırarak daha sağlıklı şekilde yaşamasını sağlar. Kök bitkilerde yer alan anaç kısma başka ağaçtan kestiğiniz dalı koyup iplerle bağlayarak sağlıklı bir aşılamanın gerçekleşmesini mümkün hale getirebilirsiniz.

Aşılama İşlemlerini Kolaylaştıran Ekipmanlar

İki ayrı dalı bir arada tutmayı kolaylaştıran aşılama bantları esnek ve yapışkan yapılarıyla pratik bir kullanım sunar. Büyük ve küçük dallarda kullanılabilen bu bantlar açık hava şartlarına dayanıklı şekilde imal edilmiştir. Gül ve asma fidanlarını aşılarken bu bitkilerin hassas gövdelerine uygun narin dokularıyla kullanışlılık yaratan aşılama bantları silikonlu modelleri de içerir. Plastik takoza sahip aşı makası setleri dalları birbirine başarıyla tutturabilmenize yardımcı olur. Zirai faaliyetlerinden daha yüksek verim almaya katkı sağlayan aşı makasları hafif oldukları için elinizi de daha az yorar. Hem bıçakları hem de diğer parçaları değiştirilebilir şekilde üretilmiş aşı makası çeşitleri uzun soluklu kullanımlar için idealdir. Fiber saplar sert ve kaymayı önleyici yapılarıyla aşılama işlemi sırasında size kolaylık sağlar.

Güvenli ve Hızlı Kullanım Olanağı

Çitçilerin ve bahçıvanların yardımcısı olan ürünler arasındaki aşı çakıları dalları kesmeyi kolaylaştırır. Bıçaklarının rahatça açılıp kapatılabilmesiyle de beğeni toplayan bu çakıları çalışmalarınızda yanınızda bulundurarak gerekli anlarda güvenli şekilde kullanabilirsiniz. İnce kesimler yapabilmeyi de sağlayan çakılar küçük boyutlara sahip bitkiler üzerinde pratik bir kullanım sağlar. Hem çakılarda hem de makaslarda kullanılan paslanmaz çelik bıçaklar sayesinde ıslak bitkiler üzerinde çalışmak da kolay hale gelir. Keskinliklerini muhafaza eden bıçaklar körelmeye karşı dayanıklıdır. Aşı makasları perçinli tasarımlarıyla rahatlıkla açılıp kapatılır ve takılma sorunu yaşatmaz. Fidanlarda kesilmiş noktalara sürebilmeniz için üretilmiş olan aşı macunları bitkinizin korunmasına yardım eder. Açılan yaraların daha çabuk kapanmasına katkı sağlayan bu macunlar bitkinizin eski haline daha kısa sürede dönmesini sağlar. Fırça yardımıyla ilgili noktalara kolayca uygulanabilen macunlar kısa sürede kurur. Macun sürme işlemini mümkün olduğunca kuru yüzeylere uygulayarak daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Aşı Makası Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 168 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/453962/34000343