Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ateşler Kimyevi Hidrojen Peroksit Çözeltisi %50 1 KG

Ateşler
124,88 TL %36
80,00 TL
( / adet)
miktar
Loading interface...
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003347/60001669

Hidrojen Peroksit Kullanım Alanları

Hidrojen Peroksit beyazlatma, sterilizasyon ve kimya endüstrisinde kullanılan güçlü, çevre dostu yükseltgen maddedir. Kalıntı bırakmadan yok olabilen, toksik olmayan, kolay bulunabilen ve geniş kullanım alanı olan bir sıvıdır. Hidrojen Peroksit çeşitli saflık derecelerinde Bandırma’daki tesisimizde yüksek kalite standartlarında üretilmektedir.

Kağıt ve Kağıt Hamuru

Dünyada en fazla Hidrojen peroksit kullanan bu endüstri kamu baskısı ve yasalarla beyazlatma proseslerinde klor kullanılmaması yönünde zorlanmaktadır. Özellikle mekanik beyazlatmada, geri dönüşüm ve ağaç içerikli olmayan elyaflarda, desteklenen diğer KRAFT beyazlatma kimyasalları kadar etkilidir.

Tekstil

Hidrojen Peroksit doğal selüloz ve organik elyaflarda tercih edilen bir ajandır. Beyazlatıcısı pamuk, yün ve ipek için faydalı, yüksek beyazlatma ve düşük elyaf hasarları veren bununla birlikte minumum atık problemleri olan bir maddedir.

Gıda, Kozmetik Ve Sağlık

Günümüzde aseptik paketleme, gıda beyazlatma ve koruma, mikrobiyal kontrol, saç ürünleri ve ilaç sektöründe kullanılmaktadır.

Su ve Atık

Yüzme havuzu temizliğinde şoklama kimyasalı, koku giderme ve atık dökülmesine karşı nehir ve lagünler de acil önlem olarak kullanışlıdır. Birçok su uygulamalarında Ultraviyole radyasyon, ozon ya da metal katalistlerle geliştirilmiş oksidasyon teknolojileri Hidrojen Peroksitle kombine olarak kullanıldığında faydalı olmaktadır. Bu form içme suyundaki tadı ve keskin kokuyu bozan, tekstil atıklarındaki renkli boya ve çok çeşitli organik safsızlıkları gideren güçlü hidroksil radikalleridir.

Emniyet ve Sevkiyat

Hidrojen Peroksit güçlü bir oksitleme ajanıdır. Stabilize edilmiş hidrojen peroksitte aktif oksijen çok yavaş bir şekilde açığa çıkar. Fakat aktif oksijenin açığa çıkışı metal, organik ya da alkalilerle karıştığında çok süratli olmaktadır. Bu özelliği nedeniyle güvenli sevkıyat için özel önlemler alınmasını gerektirmektedir. Ayrıca kullanıcıların bu önlemlere aşina olması ya da Hidrojen Peroksit A.Ş. tarafından sunulan önlemleri alabilmeleri gerekir.

Türü Kaplama
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 12
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00001DFPR4
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön