Masa başı çalışılan işlerin sayısı arttıkça, uzun süre hareketsiz kalmaktan ve yeterince spor yapmamaktan kaynaklanan çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkabiliyor. Küçük boyutları sayesinde çok kolay bir şekilde taşınabilen atlama ipleri, spor yapmaya elverişli birçok iç ve dış mekânda kolayca kullanılabilen oldukça faydalı bir spor aleti olarak ön plana çıkıyor. Kişinin bulunduğu yerde yaptığı bir çalışma olduğu için koşu gibi spor faaliyetleriyle kıyaslandığında yapılması oldukça basit olan ip atlama egzersizleri, vücudun birçok sistemini aynı anda etkili bir şekilde çalıştırıyor. Atlama ipleri sadece uzun süre hareketsiz kalanlara veya çeşitli sağlık sorunları olanlara değil kilosunu koruyarak daha sağlıklı ve formda olmak isteyen herkese hitap ediyor. Atlama iplerinin yanı sıra genellikle spor salonlarında kullanılan Crossfit halatları ve tırmanma çalışmaları için tırmanma halatları da satışa sunuluyor.

Atlama İpleri ve Crossfit Halatlarıyla Gelen Sağlık ve Zindelik

  • Atlama ipleri kan dolaşımını güçlendirip hızlandırarak kalp sağlığına olumlu şekilde katkı sağlıyor.
  • Osteoporoz, varis ve selülit gibi problemlerde faydalı sonuçlar sağlayan atlama ipleri, bacakların sıkılaşmasına da yardımcı oluyor.
  • Sağlam malzemelerden üretilen ve ergonomik tasarıma sahip olan ürünlerin birçok farklı uzunluk ve renk seçeneklerinde çeşitleri bulunuyor.
  • Yapılan çalışmanın süresine bağlı olarak günde 600 ve üzeri kalori yakılmasını olanaklı kılan atlama ipleri, daha fit ve estetik bir vücuda kavuşmanıza imkân tanıyor.
  • Klasik atlama iplerinin yanı sıra mekanik ya da elektronik sayaçlı ve yakılan kalori oranını gösterebilen dijital ürünler de bulunuyor.
  • Crossfit halatları ise vücuttaki birçok kası çalıştırarak eklem ve kas hareketliliğini, formunu ve refleksi geliştiriyor.

Klasik, Sayaçlı ve Dijital Atlama İpi Çeşitleri

Klasik atlama iplerinin tutamak kısımları sabit olan modellerinin yanı sıra tutamak kısımlarına takılıp çıkarılabilen özellikte ağırlıkların takılabildiği modeller de bulunuyor. Sabit uzunlukta üretilen atlama ipleri olduğu gibi uzunluğu ayarlanabilen ve üzerindeki hareketli rulman sayesinde ipin dolaşmasını engelleyen rulmanlı atlama ipleri de üretiliyor. Mekanik sayaçlı atlama ipi, üzerindeki sayaç sayesinde ipin kaç tur çevrildiğini gösterebiliyor. Bazı ürünlerde ise yapılan tur sayısının ve yakılan kalorinin hesaplanması için mekanik sayacın yerine dijital sayaç ve göstergeler yer alıyor. Dijital sayaçlı ve kalori göstergeli atlama ipleri, ip atlama faaliyeti esnasında yakılan yaklaşık kalori miktarının hesaplanması sayesinde daha planlı çalışmalara imkân tanıyor. Çeşitli vücut geliştirme yaylarıyla birlikte set halinde satılan ya da kendi özel taşıma çantası bulunan atlama ipleri de bulunuyor.

Ergonomik, Dayanıklı Malzemeler ve Çeşitli Renk Seçenekleri

Atlama iplerinin tutamak kısımları oldukça ergonomik özellikte plastik, ahşap ve alüminyum gibi dayanıklı malzemelerden yapılıyor. İp kısımları ise çelik, plastik, PVC, deri, kösele ya da deluxe deri gibi sağlam malzemelerden üretiliyor. İp uzunlukları 274 cm, 280 cm ve 300 cm (santimetre) gibi çeşitli uzunluklarda değişirken, ip çapları ise 4 mm (milimetre) ve 5 mm gibi farklı kalınlıklarda olabiliyor. Mavi, kırmızı, yeşil, sarı, siyah, beyaz, pembe ve fuşya rengi gibi oldukça geniş bir renk yelpazesinde atlama ipleri satışa sunuluyor. Crossfit halatlarının uzunlukları ise 9, 10, 12 ve 20 metre gibi uzunluklarda değişiyor ve çapları 3.7 cm, 3.8 cm gibi kalınlıklarda olabiliyor. Daha rahat bir kavrama için Crossfit halatlarının tutamak kısımları genelde makaronla kaplanıyor. Zamanla oluşabilecek yıpranmayı engellemek için halat kısmının koruyucu bezle kaplandığı Crossfit halatları da bulunuyor. Farklı kalınlıklara sahip olabilen tırmanma halatlarının ise 5, 10 ve 12 metre gibi çeşitli uzunluklarda modelleri satışa sunuluyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Atlama İpi Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 867 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/353045/19044/19031/369743