Rulmanlar

Rulman Çeşitleri

Her alanda insan sağlığı bakımından oldukça önemli olan, ev veya işlerinde temizlik ve hijyen isteyenler özellikle temizlik işleri için günlerini ayırmak zorunda kalmaktadır. Hijyene ve temizliğe ayrı özen gösterilmesinin gerekliliği herkes tarafından bilinmektedir. Evlerinizde günlük rutin olarak temizlik işlerinizi yaparken belli başlı kullanılan bazı araçlar ve malzemeler vardır. Çünkü işlerinizin hem hızlı hem de pratik bir şekilde en iyi sonuca ulaşmasını isterseniz. Size bu konuda yardımcı olacak rulman çeşitleri, hayatınızı kolaylaştıran olağanüstü bir aparattır. Yerlerin temizliğini yaparken, ıslak bir şekilde silmenize ya da toz almanıza yardımcı olacak ve işlerinizi kolay bir şekilde yapmanızı sağlayacak ürünleri kullanabilirsiniz. Çünkü temizlik, evdeki tozları ortadan tamamen kaldırmak için çok sık yapılan işlemlerden biridir.

Evinizin her alanı için farklı modelde pratik temizlik malzemeleri bulunur. Bu malzemelerin çeşitleri bakımından, geniş ürün yelpazeleri vardır. Paspaslar, günlük rutin yapılan yer temizliklerinde kullanılan, silme işlemini hızlı ve kolay hale getiren ürünlerdir. Bu rulman çeşitleri, yerdeki kirlerin, tozların, kırıntıların tamamını toplayabilme özelliklerine sahiptir. Yerdeki kırıntıları, kıl ve tüy gibi cisimleri gövdesinde toplayıp, sizlere hijyenik bir temizlik sunacaktır. Çoklu paketleri bulunan modellerin yanı sıra tekli olarak alma imkanına da sahipsiniz. Ekonomik olarak alacağınız çoklu paketler, sizlerin bütçelerine avantaj sağlayacaktır.

Emici özelliği ve suya dayanıklı olmaları sayesinde rulman çeşitleri ile paspas modellerini daha detaylı inceleyebilir, ihtiyacınız olan modellerden birini tercih edebilirsiniz. Paspas setleri ucunda yer alan silme aparatı, sopası ve temizlik kovası ile beraber satılmaktadır. Yerdeki tüm kirleri ve yağları kolayca emerek, topladığı tüm kalıntıları suya bırakmaktır. Pedallı paspas temizlik seti kullanıcıların en çok tercih ettiği temizlik ürünleri içinde yer alır. Paspas modelleri arasında yer alan turbo pedallı setleri ile ilgili olarak kullanım hatalarından dolayı zaman zaman boşa dönme sorunları yaşanmaktadır. Bu sorun Vileda rulmanı arızasından kaynaklıdır. Bu sorunu rulmanın yedek parçalarını temin ederek yenileri ile değiştirdiğinizde, sağlıklı kullanımınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 

Temizlik yapmak çoğu zaman yorucu ve yıpratıcı bir iştir. Ancak temizlik yapımında rulmanların kullanımında evlerinizde harcadığınız zamanı yarı oranına düşürecektir. Pedallı rulman modellerinin kullanımları sırasında etrafa suların sıçraması gibi sorunlar yaşanmayacak aksine, kolay bir temizlik yapmanıza olanak sağlayacaktır. Temizlik setlerinin beraberinde yedek parça ürünleri de kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Temizlik seti alternatifleri ile işlerinizi kolayca tamamlayabilirsiniz. 

Vileda ürünlerini yorulmadan yapabilmeniz için belli bir güç ve efor sarf etmenize gerek kalmayacaktır. Pratik bir kullanımı olan modeller ile fazla güç ve zaman harcamadan, dilediğiniz gibi temizlik yapabilirsiniz. Değişik modellerde üretilen rulman özellikleri sayesinde ekstra başka bir kova ya da su içerisinde paspas sıkmanıza gerek kalmayacaktır. Ergonomik olan rulman, tasarımı sayesinde sıkça tercih edilmektedir. Temizlik sırasında yorulmadan kısa sürede işinizi bitirmenize yardımcı olan bu ürünlerin farklı modellerini dilediğiniz gibi dikkatlice inceleyebilirsiniz.

Rulman Fiyatları

Farklı yüzeyler için üretilen birçok bez bulunmaktadır. Kullanım sırasında istenilen en iyi sonuçları veren rulman fiyatları kullanıcılar tarafından oldukça cazip karşılanmıştır. Yüksek emiciliği ile kirleri ve kalıntıları içine hapseden malzemeden üretilen rulman, iz bırakmadan müthiş bir temizlik sağlar. Standart ölçülerinin beraberinde farklı ölçülere de sahip olan rulman ile tekrar kurulamanıza gerek kalmayacaktır. Kullanım sırasında geride leke veya iz bırakmadan olağanüstü temizlik sunmaktadır.

Paspas veya bez modelleri evinizin her alanında kullanabileceğiniz ölçülerdedir. Temizlik sopası veya kovası almadan yalnızca tek başına rulmanı satın alabilirsiniz. Sıkma aparatı kırıldı ise veya kovanız artık iş göremez hale geldi ise yine de bu aparatı tek başına temin edebilirsiniz. Ancak yine de kova satın almak isterseniz, küçük bir bilgilendirme yapmak gerekir. Kovalar sert plastikten üretilir ve sızdırma yapmazlar. Bu sebeple kullanımı sırasında su akıtma gibi sorunlarla karşılaşmanız önlenmektedir. İçinde yer alan sıkma aparatında, paspas suyunu kolay bir şekilde sıkma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Rulman fiyatı, modellerine göre geniş seçenekler sunmaktadır. Bu modeller arasında dilerseniz öncelikle bütçenize uygun olanlarını daha sonrasında da ihtiyacınız olanını tercih edebilirsiniz. Böylece seçim sırasında da zamanınızı tasarruflu bir şekilde kullanabilirsiniz. Ürünlerin fiyatları, işlevlerine göre farklı fiyatlar ile karşınıza çıkabilir. Bu farklılıklara bağlı olarak fiyatlar değişse de rulmanların şekillerine, yapısına ve modeline göre en uygun olanını temin etme şansına erişebilirsiniz. Ancak seçtiğiniz ürünü daha da indirimli almak isterseniz markanın kendi indirim günlerini takip edebilir, düzenlediği kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca yılın belirli dönemlerinde uygulanan indirimli fırsat günlerinde de uygun fiyata satın alabilirsiniz. 

Rulman Modelleri

Özellikle ev hanımlarını yoran temizlik, belli bir güç ile birlikte işleri kolaylaştıracak ürünlerin olması da bu durumda oldukça önemlidir. Temizlik alanında üretilen tüm ürünler, hayatınızı kolaylaştıran ve temizliği tek seferde yapmanızı sağlayacak ürünlerin olması bu aşamada çok önemlidir. Bunlar ister klasik olsun isterseniz turbo ya da buharlı temizlikler olsun, bu ürünlerin tamamı kullanıcılara pratiklik kazandıracak niteliktedir. 

Temizlik teçhizatlarının son yıllarda en popüler ürünlerinden olan rulmanların farklı birçok modeli bulunmaktadır. Demir misket rulmanı onlardan biridir. Teknolojik gelişmelerin hızla yayıldığı ve hemen her alanda bu gelişmeleri yakından izleyen üreticiler, kullanıcıların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaktadır. Kullanıcı kitlesini artırmak adına geliştirilen tüm ürünler teknolojinin imkanlarından yararlanarak, kullanıcıların beklentisine göre ürünlerini şekillendirmektedir. Bu nedenle her an yeniliklerle karşılaşabilirsiniz. Halihazırda geniş ürün seçeneği sunan Vileda temizlik seti tamir rulmanı kullanıcıları, markanın tüm ürünlerini tamir ettikten sonra yine kullanmaya devam etmelerine imkan tanımaktadır. 

Vileda ürünlerinin her biri kullanıcılar tarafından memnuniyet vericidir. Ancak özellikle bazı ürünleri tüm ihtiyaçları karşılama gücüne sahiptir. Kullanılan Vileda rulman ürünün yedeklerini de üreterek piyasadaki üstünlüğünü kanıtlamaktadır. Pedallı kova yedek rulmanı, kullanımına devam etmeniz için tekli ürünleri de tercih etme imkanı sağlayarak kullanıcıların gereksinimlerini yerine getirmektedir. Set halinde sunduğu ürünlerin tekli modelleri de fiyat olarak cazip bir şekilde üretilip piyasaya sunulmaktadır. Turbo dişli seti, pedallı kovaları da yoğun ilgi görmüştür. Yedek parçaları veya aksesuarlarına da üretimleri sırasında yer veren marka, herhangi bir arıza sonucunda çıkacak aksaklıklar nedeniyle kullanılamayan ürünlerin yeniden kullanım imkanı sunacaktır.

Rulmanların kovalarında pedalın boşa dönmesi sonucunda, kovanın tamamen çöpe atılmasının önüne geçilip tamir rulmanı üreterek, yeniden kullanma imkanı sağlanmıştır. Kullanım sırasında pedalın sıkma işlemi sırasında boşa dönmesi sorunu, rulmanın arızasına işaret eder. Bu durumda yedek parçalardan üretilenleri satın alarak rulman kovasının kullanımına devam edebilirsiniz. 

Tane Rulman Bilye 100’lü Paketi

Ev veya iş yerlerinde günlük rutin temizlik işlemi yapılır. Yapılan bu temizliklerde her alan için ayrı özen göstermek istersiniz. Temizlik ürünlerinden beklenilen, yapılan bu temizlik işlerinin uzun ve zahmetli olmasından sıyrılıp, tek seferde yapılan temizliğin kısa ve iyi sonuç vermesi beklenilmektedir. Temizlik ürünleri arasında yer alan Vileda markasının birçok farklı temizlik ürünleri üretilmektedir. Temizlik ürünlerinin aparatları ile kolay ve ulaşılması zor alanlar daha kolay temizlenmektedir. Üstelik fazla efor harcamadan yapılan bu işlem, ürünler sayesinde oldukça pratik bir hale dönüşmüştür. 

Tane rulman bilye 100’lü, aksanında bozulma olan rulmanların yedek parçaları olarak ayrıca üretilmektedir. Yaşanılan herhangi bir bozukluk veya yeterli olmayan hizmetin rulmanlarının sorunlarını çözebilirsiniz. Alacağınız rulman bilyeleri hazır paketler halinde satılmaktadır. Rulman bilyelerinin kullandığınız temizlik setine uygun ölçülerde olmasına dikkat etmelisiniz. Rulman türlerinin kendi başınıza kolay değiştirilebilir olması işlerinizin pratik bir şekilde sonuçlanmasını sağlar.

Rulman modelleri farklı ebatlarda ve modellerdedir. Vileda rulman modelleri arasında altıgen veya sekizgen türleri de her kullanıcının zevkine göre üretilmektedir. Set halinde olan modeller satışa çıkarılırken beraberinde yedek parçalar da satışa sunulmaktadır. Bu parçalar arasında 1 adet rulman dişlisi, 1 adet rulman ve gres yağı bulunur. Kullanım sırasında pedalın boşa dönme sorunu bu yedek parçalarını temini ederek, bu sorunlar tamamen ortadan kaldırılır. Sizlerde evinizde kendi başınıza rulmanlarınızın değişimlerini kolayca yapabilirsiniz.

Rulman Türleri

Farklı alanlar için üretilen rulmanların çeşitleri kullanılacak olan alana göre farklı türlerde üretilmektedir. Konik makaralı rulman, minyatür rulman, oynak rulman, mafsal rulman, yataklı rulman, silindirik rulman, manyetik rulman, lineer rulman parçaları kullanım yerine ve kullanım amacına göre değişmektedir. Farklı isimlere sahip olabilirler ancak temel amacı bilyalı veya makaralı olarak isimlendirilir. Bu rulmanların genel amaçları güç aktarımının daha az olmasına karşın en iyi hizmet karşılığını vermesidir.

Temizlik ürünlerinde kullanılanlar daha çok plastik olanlardır. Rulman keçe ile tespit bilezikleri farklı işlevlere sahip ürünler, ihtiyaca yönelik olarak farklı üretilir. Rulmanların bazıları duşakabin ve temizlik ürünlerinde kullanılır. Ancak burada da kendi içinde farklı kullanımı vardır. Duşakabinde tekerlek görevi görürken, temizlik setlerinde döner başlıkla silindirik rulman modelleri yardımı ile sıkma aşamasında kullanılır. Kimi yerlerde tane olarak kullanılır, kimi zamanda bütün olarak temin edilmesi gerekir. Ayarlanabilen özelliği sayesinde ürünler ağır baskılara ve güçlere karşı oldukça dayanıklıdır. 

Vileda modelleri arasında farklı ebatlarda üretilen pratik temizlik araçları olarak yer alan rulmanlar, evinizde sağlamak istediğiniz hijyeni ve rahatlığı yaşamanıza aracılık edecektir. Saatlerce süren temizliğiniz kısa sürede bitirmenize yardımcı olurken, zamandan tasarruf sağlayarak günün geri kalan kısmını kendinize ayırabilirsiniz. Rulmanların kullanım kolaylıkları sayesinde kolayca suyunu sıkabilir, konforlu bir kullanım sağlayabilirsiniz. 

Rulmanların paspaslarını dilerseniz çamaşır makinesinde yıkayabilir, daha uzun ömürlü kullanım imkanına erişebilirsiniz. Sıkma haznesine kolayca yerleştireceğiniz paspasları, fazla kuvvet uygulamadan tek hareketle suyunu sıkabilirsiniz. Topladığı tüm kirleri ve kırıntıları suya bırakan akıllı formülü sayesinde üstünlük temizlik sağlamaktadır. Kullanım sırasında deterjan kullanılmanıza gerek kalmayacaktır.

Rulman Nedir?

Mekanik veya elektrik düzeneklerinde kayma sürtünme yerine dönme ya da yuvarlanma sürtünmesini sağlayan ana parçadır. Fazla enerji harcanmasını azaltmak için yataklar ile muylular arasına geliştirilen bu parçalar yaşamı kolaylaştırmaya yaramaktadır. 

Rulman Çeşitleri Nelerdir?

Genel olarak 300.000 bin üzerinde rulman vardır. Tüm bu rulman çeşitlerinin kullanım alanlarının her birinin ayrı kullanım özellikleri ve alanları vardır. Temizlik setleri parçalarından, makine, endüstri, medikal gibi birçok alanda kullanılan bu parçalar mekanizmaların kolay çalışmasını sağlamaya yardımcı olmaktadır. 

 Vileda Rulman Yedek Parçalar Var mıdır?

Vileda markasının, temizlik setleri arasında yer alan pedallı paspas modellerinin satışı sırasında yedek parçalar da üretilerek satışa çıkarılmaktadır. Her bir modelin beraberinde o modeller uygun yedek parça ürünleri de mevcuttur. Altıgen veya sekizgen modellerine ait olan yedek parçaları bulunmaktadır. Herhangi bir aksama yaşandığında bu yedek parçaları temin ederek size hizmet vermesini devam ettirebilirsiniz.Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Rulman Çeşitleri

9619 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Marka
Toplam 38 / 9619 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?