Bahçe Orakları

Orak Fiyatları

Bahçe malzemeleri arasında yer alan orak, değişik model seçenekleriyle ön plana çıkar. Ot toplamak veya ekin biçmek için kullanılabilir. Her türlü cebe hitap eden orak fiyatları ekonomik seçeneklere sahiptir. Birbirinden çeşitli orak modelleri arasından beğendiğinizi tercih edebilirsiniz.  

Orak Çeşitleri ve Modelleri

Boyutlarına göre kısa, orta ve uzun saplı olmak üzere üç farklı orak çeşidi bulunur. Ortalama uzunluklarda üretilen standart model oraklar, yarım ay şeklinde tasarlanır. Üzerlerinde ise bir bıçak ve ahşap ya da demir sap vardır. Ege tipi odun soyma ve budama oraklarının bıçakları standart modelden biraz farklıdır. Bıçakları düz olarak gelir ve ucundan kıvrılır. Sağlam bir tutuş sergilediği için sert yüzeylerde kullanmak için ideal bir seçenektir. Sert otlar için kalın bıçaklı modeller de mevcuttur. Daha yumuşak otlarda kısa saplı oraklar kullanıma uygundur. Yüksek dallara erişebilmek istiyorsanız, uzun saplı oraklara ihtiyacınız vardır. Çalı, dal, ot ve buğday kesiminde ahşap saplı orak modelleri uygun bir seçenek olabilir. Katlamalı özelliğe sahip olan orakları dilediğiniz yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Birbirinden çeşitli orak modelleri arasından kullanım amacınıza uygun olanı seçmenizde fayda vardır. 

Pratik Orak Kullanımı

Küçül el aletleri olarak tarla ve bahçelerde kullanılan orak, son derece pratik bir kullanıma sahiptir. Orak şekil itibarıyla tarladaki mahsulleri bir araya toplamanıza yardımcı olur. Bitkileri ve otları düzenli bir şekilde biçmenizi sağlar. Bahçe ya da tarlanızdaki otların türüne göre orak seçimi yapabilirsiniz. Sert yüzeyler için kalın bıçaklı modelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yapısal olarak sağlam ve dayanıklı olarak üretilen kalın bıçaklı oraklar, sert otların toplanmasında büyük ölçüde kolaylık sağlar. Tarlalarda buğday, mısır ve arpa gibi ürünlerin toplanmasında da orak kullanımı oldukça yaygındır. Orak kullanırken elinizi kesmemek adına ellik kullanmaya dikkat etmeniz gerekir. Eldiven tarzı bir aksesuar olan ellik, bitki biçerken elinizi koruma altına alır. Erişilmesi zor olan otlar için uzun, kolay olan otlar için ise kısa saplı orak modellerini kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz orak modelinin yapısal olarak kaliteli olması da kullanım açısından oldukça önemlidir. Uzun süreli kullanım için sağlam malzemelerden elde edilen ürün seçeneklerine yönelebilirsiniz. Pratik kullanım açısından fazla yer kaplamayan katlanabilir orak modelleri sizin için ideal bir seçenek olur. Bahçe ve tarlanıza uygun olarak satın aldığınız orak modelini kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Her Bütçeye Hitap Eden Orak Fiyatları

Özellikleri doğrultusunda değişen orak fiyatları oldukça ekonomik düzeydedir. Orak modeli, markası, boyutları ve yapımında kullanılan malzemeler fiyatlandırma üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Standart orak modelleri ile el yapımı olan özel orak modelleri arasında hafif düzeyde fiyat farkı görülebilir. El yapımı olan dövme çelik oraklar fiyat bakımından diğer modellere göre biraz pahalıdır. Katlamalı oraklar ise hem kullanım hem de fiyat açısından son derece avantajlıdır. Hediyeli veya set olarak satın aldığınız oraklarla ekonomik açıdan tasarruf elde edebilirsiniz. Birinci kalitede üretilen modelleri uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Birbirinden değişik fiyat aralıklarında sunulan orak modelleri arasından hem bütçenize hem de ihtiyacınıza uygun olanı güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. 

Soru 1: Orak yaygın olarak hangi amaçla kullanılır?

Cevap 1: Orak yaygın olarak ekin biçme amacıyla kullanılır. 

Soru 2: Orak ve tırpan arasındaki fark nedir?

Cevap 2: Tırpan ile gelişigüzel biçme yapılırken, orak ile daha hassas bir şekilde biçme yapılabilir.

Soru 3: Orak modelleri fiyat olarak ne düzeydedir?

Cevap 3: Orak modelleri fiyat olarak ekonomik düzeydedir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Orak Fiyatları

219 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 219 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/453962/60003741