ARA
Loading interface...
Loading interface...
Baktar
Baktar İri Erkenci Prima Üzüm Asma-Bağ Fidanı

Baktar İri Erkenci Prima Üzüm Asma-Bağ Fidanı

Baktar
37,99 TL
( / adet)
Satıcı: ÇİÇEKLİFE
Puan 9,3
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/34001394
Baktar İri Erkenci Prima Üzüm Asma-Bağ Fidanı

Prima Üzüm (Asma-Bağ) Fidanı

Prima üzüm fidanının meyve salkım ağırlığı ortalama 400-500 gram olan erkenci verimli bir üzüm çeşididir.Hasadı sahil bandında Haziran son çeyreğinde yapılabilmektedir.

 Üzüm (Asma-Bağ) Fidanı Hakkında Bilmedikleriniz?

*Üzüm (Asma-Bağ) Fidanı Mevsimsel Durumu: Kışın yapraklarını döken bir bitkidir.
*Üzüm (Asma-Bağ) Fidanı Üretim Şekli:Üzüm fidanı, amerikan asma anacı üzerine aşı yapılarak veya çelik yöntemiyle üretilmektedir.
*Üzüm (Asma-Bağ) Fidanı Anacı:Üzüm (Asma-Bağ) fidanı üretiminde amerikan asma anacı anacı kullanılmaktadır.
*Üzüm (Asma-Bağ) Fidanı Gönderimi:Üzüm (Asma-Bağ) fidanı gönderimi özel tasarım fidan gönderim kolisinde anlaşmalı olunan şirketi ile tam faturalı bir şekilde gönderilmektedir.Fidan üzerinde fidanın adı, fidan barkodu üzerine yazılmaktadır.
*m Geldiğinde Ne Yapmalıyım:Üzüm (Asma-Bağ) fidanınızı dan teslim aldığınızda fidanı kolisinden çıkartın ve gölge bir alana alın ve hafif sulama yapınız.Fidanı aynı gün içerisinde dikmeyecekseniz toprak zemin üzerinde gölge veya yarı gölge bir alanda bekletiniz.Yaz gönderimlerinde fidanlar üzerine kaolin uygulaması yapılmaktadır.Yani yaprakları kireçle yıkanmış gibidir.Bu durum sizi şaşırtmasın çünkü yapılan uygulama fidanların güneş stresinden etkilenmemesi için yapılmaktadır.

*Üzüm (Asma-Bağ) Fidanı Saksıda Yetiştiriciliği:Uygundur.Saksıda yetiştiricilik için asgari 20-25 litrelik bir saksı kullanmak her zaman daha iyi olacaktır.Kullanacak olduğunuz toprak harcının steril olmasına dikkat ediniz.Saksıda fidan yetiştiriciliğinde fidan yan dal oluşumun aşıdan sonra sonra en fazla 20-25 cm olacak şekilde olması gerekir.
Üzüm (Asma-Bağ) Fidanı Dikimi:Fidan dikimi için mutlaka buharlaşmanın en az olduğu sabah veya ikindin rüzgarsız zamanlar seçilmelidir.Fidan çukurunu en boy yükseklik olarak 50-60 cm açmanız yeterlidir. Üzüm (Asma-Bağ) fidanınızı torbasından kökleri dağılmayacak şekilde çıkartınız ve aşı yönü güneye bakacak şekilde çeviriniz.Aşı noktası toprağın 5-10 cm üstünde olacak şekilde toprakla kapatınız ve fidan başına asgari 20 litre can suyu veriniz.Yaz dikimlerinde açık alanda 3 güne bir 4-5 defa sulama yapınız.Fidan dikiminde herhangi bir kimyasal gübre veya halk arasında sadır, ters gibi bilinen büyükbaş veya küçükbaş hayvansal gübre uygulaması kesinlikle yapmayınız.Bunun yerine leonardit fidan başına 1 büyük su bardağı fidan çukuruna girecek toprağa harmanlanabilir.
Üzüm (Asma-Bağ) Fidanı Dikim Mesafesi: Üzüm (Asma-Bağ) fidanlarınızı sıra arası 5 metre fidan arası 5 metre olacak şekilde dikebilirsiniz.
 
Üzüm (Asma-Bağ) Fidanı Gübrelemesi:Verilecek olan gübre miktarı ağaç yaşı ile alakalı bir durumdur. Genelde 1 ağacı verilecek olan katı veya toz fenni gübre ağaç yaşı çarpı 50-100 gram, organik granül veya toz gübre miktarı ile ise ağaç yaşı çarpı 500-1000 gram şeklindedir.İkisinin beraber verilmesi durumunda fenni gübrenin etkisi maksimum seviyeye çıkar çünkü organik gübre toprak yapısını düzenleyerek fenni gübrenin bitki tarafından alınmasını hızlandırır.Üzüm (Asma-Bağ) fidanlarında çiçek açmadan 2 ay önce 3-18+me ve organik gübre, çiçek açmaya yakın çinko bor ağırlıklı yapraktan gübreleme, ve meyve oluşunca fosfor potasyum ağırlıklı gübre, hasattan hemen sonra organik gübre ile beraber map uygulaması sonbahara doğru yaprak çinko bor uygulaması yapılabilir.
Üzüm (Asma-Bağ) Fidanlarında Zararlı ve Hastalık Mücadelesi:Genelde kimyevi ilaçlar yerine organik ilaçların kullanılması daha sağlıklı olacaktır.Organik olarak gülleci bulaması kullanılabilir.
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV0000178JO8
Sırala
Varsayılan
Bu ürün ile ilgili 2 soru ve cevap var.
Soru
Ürünün yaprakları sarmalık mıdır?
Cevap
Sarmalıktır.
YAYLATARIM satıcısı cevapladı
28 Temmuz
12 saat içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Soru
Üzüm fidanları tüplü müdür?
Cevap
Evet.
CİLEKDİYARİİ satıcısı cevapladı
29 Eylül
1 gün içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön