Banyo Aspiratörü

Duş alırken ortaya çıkan buharı önlemek veya çeşitli sebeplerden oluşan ağır havanın temizlenmesini sağlamak için üretilen banyo aspiratörleri, hava katmanlarına dâhil olan nem ve kokunun mekanik bir sistemle dışarı atılmasını sağlar. Banyo içerisinde oluşan yoğun partiküllerin temizlenmesine olanak sağlayan aspiratörler, kullanılan ortamda daha ferah ve temiz bir hava oluşmasına yardımcı olur. Çalışma prensipleri ve özelliklerine göre dönüş ve besleme olarak ikiye ayrılan banyo aspiratörleri ayrıca kullanılan alanın tipine göre pek çok çeşide sahiptir. Tavan tipi, kanal tipi, L tavan tipi ve mekanik panjurlu olarak üretilen aspiratörler, birbirinden farklı dekoratif panel seçenekleri ile banyonuzun iç tasarımını kişiselleştirmenize olanak sağlar. Basınç farkı oluşturarak hava akışını sağlayan banyo aspiratörleri, motor kısmında yer alan mekanizma ile havayı alarak pervane ile üfler. Rutubet, küf ve buharı ortadan kaldırmanıza yardımcı olan birçok aspiratör modeli, yatay ya da dikey olarak monte edilebilir bir tasarıma sahiptir.

Banyo Aspiratörü Modelleri

Genel olarak duvara veya tavana yerleştirilen banyo aspiratörleri, içeriden dışarıya doğru bir havalandırma çıkışı olan vantilatördür. Sabit olarak kullanılan yapısı ile hava kalitesini artırır. Fonksiyonel olarak çeşitli özelliklere sahip olan pek çok banyo aspiratörü, geliştirilen hava akımı sistemi ile mekanizma içinde oluşan düzensiz hava akışını ve türbülansı önler. Montaj noktaları ile geniş kablo girişlerine sahip olan modeller, aspiratörü duvara, tavana veya pencereye yerleştirirken büyük kolaylık sağlar. Ayrıca vida kullanmadan, geçirmeli olarak yerleştirilebilen birçok aspiratör modeli pratik bir yapıya sahiptir. Genellikle banyo içerisinde yer alan aydınlatma sisteminin anahtarına bağlanan banyo aspiratörleri, ışık açıldığında çalışmaya başlar ve kapatıldığında durur. Otomatik aspiratör olarak adlandırılan bu modellerin yanı sıra kendinden anahtarlı banyo aspiratörleri de bulunur. Bu modeller bir zincir veya tuş yardımı ile açılıp kapatılabilir. Koku ve nemi önleyerek havanın kalitesini artıran aspiratörler, banyoların yanı sıra tuvalet, kiler, çamaşır ve soyunma odalarında da kullanılabilir. Siyah ve beyaz başta olmak üzere pek çok renkte üretilen banyo aspiratörlerinin ayrıca aydınlatmalı modelleri de bulunur. Çalıştırıldığında orta bölümünde yer alan ışıkların yandığı bu modeller, genellikle tavana monte edilir.

Banyo Aspiratörü Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Banyo aspiratörü almadan önce kullanacağınız kapalı alanın genişliğini dikkate almanız gerekir. Alacağınız aspiratörün, kullanacağınız alanın havalandırma ihtiyacını karşılayacak kapasitede olması daha iyi bir performans almanızı sağlar. Yetersiz kapasiteye sahip olan aspiratörler, nem ve koku oluşumuna karşı verimsiz bir performans sergiler, uzak noktaların havasız kalmasına neden olur.
  • Alanın büyüklüğüne göre 100 mm, 120 mm, 150 mm ve 200 mm gibi pek çok boyutta tasarlanan banyo aspiratörleri, havanın temizlenmesi ve tazelenmesi açısından önemli bir işleve sahiptir. Eğer geniş bir banyonuz varsa duş sonrası oluşan nem ve kokuyu engellemek için ufak bir fizibilite çalışması yaparak uygun banyo aspiratörünü belirleyebilirsiniz.
  • Banyo aspiratörü ortalama 30 desibel ses üretir. Sessiz çalışan motorların kullanıldığı pek çok aspiratör modeli, tüm mekanik seslerin önüne geçer. Titreşimleri ve ses iletimini engellemek için tasarlanan, elastik motor yatağına sahip olan banyo aspiratörleri, daha sessiz bir kullanım deneyimi sunar.
  • Banyo aspiratörü seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de aspiratörün dışarıya geçirilen bağlantı noktasıdır. Havalandırma boşluğuna veya direkt olarak dışarı bağlanabilen aspiratörler, filtreli ve filtresiz olarak ikiye ayrılır. Filtreli banyo aspiratörleri, bağlantı bölgesinde yer alan haşere, kir ve tozun girişini engellemenize yardımcı olur. Eğer aspiratörü bu tür istenmeyen maddelerin bulunmadığı bir alana yerleştirecekseniz, filtresiz banyo aspiratörleri ideal bir seçenek olabilir.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Banyo Aspiratörü

34 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 34 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?