Benzinli

Benzinli Dal Budama Makineleri

Bahçıvanlık ekipmanları arasında en önemli yer tutan ürünler benzinli dal budama makineleri olarak bilinmektedir. Bu ürünler zamandan ya da işçilikten tasarruf etmek isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Benzinle çalışmaktadır. Zaman anlamında yüksek verim sağlamaktadır. Maliyet ya da iş gücünden tasarruf sağlamaktadır. Sadece dal kesme işleri için değil birçok farklı iş için kullanılmaktadır. Hyundai, Tiger hatta Orac gibi firmalar tarafından üretilmektedir. Her kullanım alanına göre farklı motor güçlerinde üretilmektedir. Testere dişleri, tork gücü, uzunluğu hatta kullanım şekline göre üretimi yapılmaktadır. Kendi arasında birçok farklı gruba ayrılmaktadır.

Benzinli Dal Budama Makineleri

Özellikle köylerde sürekli olarak dal budama işi ile uğraşan kişilerin olmazsa olmazıdır. Genellikle çalışma mantığı bıçak kısmında yer alan testerelerin benzin gücünü enerjiye çevirmesidir. Oluşan enerjinin bıçağı döndürmesiyle kesicilik gücü kazanmaktadır. Ürünün yüzlerce farklı çeşidi bulunmaktadır. Motor gücü, dakikalık devir hızı hatta kullanım ömrü bu ürünlerin kalitesini belirlemektedir. Benzinli dal budama makineleri tarım alanında çağ atlama hatta bir devrim olarak nitelendirilmektedir. Önceleri dal budama işleri köylerde günlerce yorucu bir şekilde yapılmaktaydı. Bir bağı budamak için çok sayıda kişiye ihtiyaç duyulurdu. Benzinli ya da motorlu bu makinaların üretilmesiyle tarımsal budama iş olmaktan çıkıp bir keyif haline geldi.

Benzinli Dal Budama Testeresi

Ağaçlardaki dalları budama konusunda üst düzey bir deneyim sağlamaktadır. 51 santimetre boyundaki palası ile kısa zamanda maksimum iş yapılmaktadır. Benzinli dal budama testeresinin başlıca özellikleri şunlardır. Yüksek devir hızına sahiptir.

 • Gelişen teknoloji sayesinde pala daha uzun hatta daha verimli kullanılmaktadır.
 • Güçlü hatta dayanıklı motoru ile uzun ömürlüdür.
 • Kolay çalıştırılması için easystart tekniği uygulanmaktadır.
 • Sağlam amortisör sistemi sayesinde güçlü manevra kabiliyeti bulunmaktadır.
 • Dal budamanın yanı sıra palası uzunluğundaki ağaçları kesmekte hiç sorun yaşamaz.
 • Benzin kullanımının oluşturduğu tork etkisi sayesinde kuru dalları hatta ıslak dalları bile sorunsuz kesmektedir.
 • Düşük yakıt tüketiminin tam tersine yüksek devir hızına ulaşmaktadır.

Benzinli Dal Budama Motoru

Modern teknolojinin budama işi yapan kişilere sunmuş olduğu en dinamik budama ürünlerinin başında gelmektedir. İnce dişli yapısı ile kesmek istenilen alanla temas ettiği an tahrip etmeye hatta kesmeye başlamaktadır. Kullanım kolaylığı sağlayarak kullanıcıyı çalışırken yormamayı hedeflemektedir. Benzinli dal budama motoru otomatik çalıştırma sistemi sayesinde her türlü havada kolay çalışır. Bu ürün buji kapağını sökerken ya da diğer bakımlarını yaparken herhangi bir alet gerektirmez. Kolayca açılır bakımı yapılır kolayca kapatılır. Benzin tüketimi ekonomik seviyededir. En az yakıtla en üst düzey verim sağlamaktadır. Tek elle dahi kullanılmaktadır. 50 santimetre boyundaki palasıyla birçok farklı türde budama işi için idealdir.

Benzinli Dal Budama

Benzinli dal budama son zamanlarda özellikleri açısından sıkça tercih edilmektedir. Farklı şekillerde dal budama ürünlerine rastlanmaktadır. Gerek akülü gerek insan gücüyle çalışan cihazlar da mevcuttur. Benzinli dal budama diğer ürünlerden şu yönleriyle ayrılmaktadır.

 • Benzinli dal budama daha ekonomiktir.
 • Benzinli dal budama tork etkisi ile daha kısa sürmektedir.
 • Diğer ürünlerle kıyaslandığında daha verimlidir.
 • Daha az insan gücüne ihtiyaç duymaktadır.
 • Benzinli dal budama daha güçlü pala kullanımına imkân vermektedir.
 • Bu budama yöntemi sayesinde sadece kuru dallar değil ağaçlar da kesilmektedir.
 • Ağaçlardaki gözelere zarar vermeden budama yaptığı için mahsulleri öldürmez.
 • Easystart özelliği ile yağmurlu, çamurlu ya da karlı havalarda kolayca çalışmaktadır.

Benzinli Budama Makinesi

Bu ürünler grup olarak benzinli budama makinesi olarak bilinmektedir. Köy işleriyle uğraşan kişilerin ilk tercihi olan bu ürünler ülkemizde hatta dünyada etkin biçimde kullanılmaktadır. Tarla, bağ, bahçe ya da ormanlarda sorunsuz olarak kullanımı ile ünlenmektedir. Birçok farklı yakıt ya da enerji türü ile çalışan makineler olmasına rağmen otoriteler tarafından benzinli önerilmektedir. Benzinli budama makinesi kullanılan enerjiye karşılık müthiş bir verim sağlamaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile bu cihazlar benzinli çalışmaya uygun hale getirildi. Kama uzunluğu ya da kalınlığı farklı kullanımlara göre tasarlandı. Yükseklik ayarlama sistemleri eklenerek daha ergonomik bir tasarıma kavuştu. Kolayca çalışmasına imkân veren kolay başlat teknolojisi ile yağmur, kar hatta çamur demeden performans sunmaktadır. Isınma yapmayan hatta kendinden soğutmalı motorlar iki zamanlı olarak hizmet vermektedir.

Benzinli Yüksek Dal Budama Motoru

Bu ürün ne var ki 3 metreye kadar uzatılabilmektedir. Bu ölçü insan boyuyla neredeyse 5 metre demektir. En üstteki dalları bile yüksek efor harcamadan hatta kolaylıkla kesmeye olanak sağlamaktadır. Sağlam dalların arasında kalan çürük dalın kesilmesi konusunda kolaylık sağlamaktadır. Her ağaçta hatta her bitki de işe yaramaktadır. Benzinli yüksek dal budama motoru ortalama olarak 9.5 kilo ağırlığındadır. Bu ağırlık ne var ki insanları çalışırken yormayan bir ağırlıktır. Uzun süreli çalışmaya olanak sağlayan yapıda motor üretilmektedir. Bu motorlar yüksek torka sahiptir. Devir hızları sayesinde budama işlemi sınırlı zamanda sona ermektedir. Motorları en az iki zamanlıdır hatta bazıları üç zamanlı üretime başlamaktadır. Motor yapıları sadece budamaya uygun olmamaktadır. Budama dışında ağaç kesme ya da odun biçme gibi işlerde de kullanılmaya uymaktadır.

Benzinli Dal Budama Motorları

Benzinli dal budama motorları denilince akla benzinle çalışan tüm budama makineleri gelmektedir. Bu ürünler genellikle güçlü motor yapılarına sahiptir. Bu motor yapıları daha fazla devir gücü ya da daha yüksek verim demektir. Ekonomik yapıları ile bu motorlar insanlar tarafından tercih edilmektedir. Kullanımda ergonomik yapıya sahip olduğundan yorulmaya engel olmaktadır. Bu alandaki ürünlerin büyük bir kısmı tek elle dahi kullanılmaktadır. Rolanti halinde benzin kullanımı çok az olduğundan sürekli kapatıp açmaya gerek kalmamaktadır. Bu ürünler yüksek verimle uzun yıllar kullanmak için üretilmektedir. Benzinli dal budama testereleri düşük emisyona sahip olduklarından dolayı çevre dostu özellik taşımaktadırlar.

Hyundai Benzinli Dal Budama Motoru

Hyundai sadece araba üreten bir marka değildir. Dünya çapında motorlu ürünleri ile tanınmaktadır. Gerek iş makinesi gerek ürettiği Hyundai benzinli dal budama motoru sayesinde ününe ün katmaktadır. Sektöre yedi farklı ürün ile girerek pazardaki tüm dengeleri kendi lehine çevirmektedir. Gerek çim biçme gerek dal budama makinalarında yüksek teknolojiye sahiptir. Ülkemizde en çok tercih edilen bu ürünlerin başlıca özellikleri şunlardır.

 • Düşük yakıt tüketimine sahiptir.
 • Çevre dostudur.
 • Ergonomik tasarımları sayesinde kolay kullanım sağlarlar.
 • 2.6 ila 4 hp arası farklı motor seçenekleriyle kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.
 • Pala uzunlukları 40 cm ile 51 cm arasında değişmektedir.

Benzinli Dal Budama Makineleri Fiyatları

Benzinli dal budama makineleri fiyatları belirli özellikler ele alındığında değişiklik göstermektedir. Bu ürünler motor gücü üreten markanın ismi ya da piyasa bilinirliği gibi konular ele alındığında fiyatı belirlenen ürünlerdir. Sektörde segment oluşumu göze çarpmaktadır. Özellikle Hyundai ile Tiger ürünleri üst segment olarak anılmaktadır. Fiyatları uygun rakamlar arasında değişmektedir. Bir alt segment olarak anılan ürünler ise daha uygun fiyatlardan başlamaktadır. Bu ürünler fiyat fayda maksimilasyonu ele alındığında kendilerini kısa sürede amorte etmektedir. İşçilik, yakıt ya da süre bakımından değerlendirme yapıldığında alınan ürünler belli bir zamanda bedavaya gelmektedir.

Benzinli Dal Budama Makineleri Fiyatı

Bu ürünlerin fiyatları birçok kritere göre belirlenmektedir. Arz talep dengesi gereğince bilinen markaların ürünlerine nazaran daha düşük maliyetlidir. Bu ürünler genellikle ithal olarak bilinmektedir. Fiyatları Türkiye’ye girene kadar ne yazık ki dolar bazında ele alınmaktadır. Günümüzde Hyundai markaya uygun fiyatlar arasında bir ödeme yapılmaktadır. Sağlam yapıları ve ekonomik kullanımı ile kendi fiyatını kısa sürede çıkarmakta hatta sahibini kara geçirmektedir. Fayda gider dengesine bakıldığı zaman bir an önce bu ürüne sahip olmak gerektiği anlaşılmaktadır. 

Benzinli Testere Ağaç Odun Kesme Bıçkı Motoru

İnsanlar teknolojik yenilikler öncesi odunlarını bıçkı adı verilen basit bir bıçakla yapardı. Modern teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu alanda yeni ürünler alıcıya sunuldu. Birçok farklı işi yapabilme kapasitesine sahip olan bu ürün tüketicinin hizmetine verildi. Benzinli testere ağaç odun kesme bıçkı motoru ürününün temel özellikleri şunlardır.

 • Birçok farklı alanda sorunsuzca kullanılmaktadır.
 • Ağaç kesme, odun biçme hatta budama işlerinde kullanılmaktadır.
 • Hacmi ya da dönme hızı sayesinde üst düzey verim sağlamaktadır.
 • Güçlü yapısına rağmen düşük ağırlığa sahip olmasıyla etkin bir çalışma sağlamaktadır.
 • Ekonomik yakıt tüketimi sayesinde sahip olan kişilerin yüzünü güldürmektedir.
 • İdeal silindir hacmi sayesinde yüksek performans uygulamaya olanak sağlamaktadır.
 • 505*260*275 kutu ebatında üretilmektedir.

Solax 2501 Dal Budama Motorlu Testere

Bu ürün çok fonksiyonlu ürün olarak bilinmektedir. Sektörün öncü firmalarından solax tarafından üretimi yapılmaktadır. Motoru benzin ile çalışmaktadır. İki zamanlı bir motor yapısı kullanılmaktadır. Aynı segmentte birçok üründe görülen ısınma ya da geç soğuma bu üründe yaşanmamaktadır. Çünkü motoru kendinden soğutmalı teknik bir özelliğe sahiptir. Solax 2501 dal budama motorlu testere 1.2 hp motor gücüne sahiptir. 310*26*25 ölçülere sahiptir. Yakıt kapasitesi 0,9 mili litredir. 30 santimetre boyunda olmakla birlikte bu ürün 2 yıl garanti süresi sağlamaktadır.

Yüksek Dal Budama Makinası Benzinli 1hp

Palmera yüksek dal budama makinesi benzinli 1hp 4,1 metre boyu ile bu alanda öne çıkmaktadır. 4,1 metrenin tamamı kullanılırken bile teleskobik özelliğinden ödün vermemektedir. 22 adet dişi ile en ücra dalları bile kolayca budamaktadır. Bu ürünün sabit budama aparat ayarı bulunmaktadır. 30 santimetre kılavuz boyu ile aralardaki dallara dahi kolayca ulaşmakta hatta budamaktadır. Bu ürünün tercih edilmesindeki en önemli etkenlerin başında istenilen noktaya kolay ulaşımı gelmektedir. Bu özellik sayesinde sağlam dallar en ufak bir zarar görmeden budanarak güçlenmektedir. Yüksek dal budama testereleri genellikle belediye işçileri tarafından tercih edilmektedir. Pratik olmaları nedeniyle bir ağacı bir kaç dakikada budamaktadır.

Hyundai Teleskopik Yüksek Dal Budama Testeresi

Hyundai motor kalitesi ile üretilmektedir. 2 zamanlı motoru bulunmaktadır. Kapalı olarak uzunluğu 2.9 metre iken açık uzunluğu dört metrenin üzerine çıkmaktadır. Ülkemizde Hyundai Teleskopik Yüksek Dal Budama Testeresi GZJ260AE modeli ile satışa sunulmaktadır. Titreşimi en aza indirgeyerek doğru dalın kesilmesi konusunda yardımcı olmaktadır. Tasarım harikası olarak anılan bu ürün en yüksek ölçüde bile teleskobik özelliklerini kaybetmez. Ayarlanan budama başlığı sayesinde en zorlu dallara erişimi dahi kolay hale getirmektedir. Hyundai markasının karakteristik özelliği olan yakıt ekonomisine sahiptir. Ergonomik kullanım sunmaktadır. Düşük emisyonu ile çevreyi kirletmemektedir. 34 santimetre kılavuz uzunluğu içermektedir. Ağırlığı yaklaşık olarak 9.5 kilo kadardır. Silindir hacmi 26 cc olan ürün ülkemizde Pazar liderlerinden birisi hatta lideri olarak anılmaktadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Benzinli Dal Budama Makineleri

65 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 65 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/465415/452530/34001219