BFGoodrich

BFGoodrich markası ile yaz ve kış lastiklerine ek olarak dört mevsim lastiklerine de ulaşabilirsiniz. Tüm mevsimlere uyum sağlayan dört mevsim lastiklerini yıl içerisinde verimli bir biçimde kullanabilirsiniz. Yaz lastiği modelleri, yüksek sıcaklık değerlerinde aracınızın performansını korur. Kış lastikleri ise sıfır derecenin altındaki sıcaklıklarda etkileyici bir performans ortaya koyar. Yaz lastiklerinizi kullanmaya sıcaklıklar 10 derecenin üzerine çıktığında başlayabilirsiniz. Kış lastiklerinden ise sıcaklıkların 10 derecenin altında seyrettiği dönemlerde başarılı bir şekilde yararlanabilirsiniz. BFGoodrich markası, lastiklerinde kullandığı kauçuklarla da dikkat çeker. Dayanıklı kauçuklarla üretilen lastiklerle uzun ömürlü bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Kauçuk bileşenleri sayesinde lastikleriniz yumuşaklıklarını koruyarak tam performans sağlamaya devam eder. Darbe koruması sağlayan lastiklerle yollardaki sert cisimlere ve engellere karşı önlem alabilirsiniz.

İlkbahar ve Yaz Ayları İçin Uygun Lastikler

BFGoodrich ürünleri arasından ulaşabileceğiniz yaz lastikleriyle arabanızı sıcak hava koşullarına adapte edebilirsiniz. Yaz lastiklerinin üzerinde çok sayıda desen yer alır. Bu desenlerin ince yapısı sayesinde arabanız kısa bir sürede hızlanır. Yakıttan tasarruf sağlamak için ilkbahar ve yaz aylarında yaz lastiği modellerine geçiş yapabilirsiniz. Bu lastikler esneyebilen sırt bloklarına da sahiptir. Virajlara girerken lastiklerinizin esneme özelliğinden yararlanarak güvenli bir şekilde arabanızı kontrol edebilirsiniz. Dönüş yönünüze doğru esneyen sırt blokları yol tutuşunuzu da artırır. BFGoodrich marka yaz lastikleri hava basıncını eşit oranda dağıtır. Adaptif basınç dağılımı özelliği sayesinde lastiklerinizin tüm noktaları aynı sertlikte olur. Yaz lastiklerinin yanakları da sürüş konforunuzu artırır. Dayanıklı yanaklar darbelere ve basınca karşı ekstra koruma sağlar. Yaz aylarında lastiklerinizin fazla yumuşayarak performans kaybı yaşatmasını önlemek için BFGoodrich markasının ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Markanın yaz lastikleri sıcak ve hamurlaşmış asfalt yüzeyinin yaydığı ısıya karşı dayanıklıdır.

Soğuk Aylarda Arabanızın Kontrolünü Kış Lastikleriyle Sağlayın

Kış soğuklarında arabanızın yola daha iyi tutunabilmesi için BFGoodrich lastik modellerinden faydalanabilirsiniz. Kış lastikleri düşük sıcaklık değerlerine karşı korunaklı malzemelerle üretilir. Bu lastiklerde kullanılan lastikler donma problemine karşı koruma sağlar. Lastik hamurlarında kullanılan kauçuklar yol tutuşunuzu artırır. Kauçukların zemini saran yapısı tırtıklarla desteklenir. Tırtıklı desenler sayesinde arabanız kaygan ve ıslak zeminlere uyum gösterir. Kış koşulları için geliştirilen lastikler çok sayıda çentiğe de sahiptir. Çentikli yüzey özelliği yol tutuşunu artırır. Lastiklerin gövdesinde çeşitli su kanallarına yer verilir. Kış lastikleri yağmurlu havalarda otomobilinizin direksiyon hakimiyetini sağlayabilmenizi kolaylaştırır. Kış lastiklerini kullanırken aracınıza zincir takmanıza da gerek kalmaz. Lastiklerin dişli tasarımı asfalt yüzeyine sıkıca tutunur. Bu lastikler, kaygan yollarda bayır yukarı çıkarken çekiş gücünüzü de artırır.

Kış lastiklerinin sağladığı avantajlar nelerdir?

Kış lastikleri buzlu ve karlı zeminlerde fren mesafenizi azaltır. Lastiklerin özel desenleri sayesinde arabanızın duruş mesafesi kısalır. Düşük yuvarlanma direnci özelliği bulunan lastikleri kullanarak yakıttan tasarruf da sağlayabilirsiniz. Kış lastikleri, darbe emici hamurlarıyla sürüş gürültüsünü azaltmayı başarır.

Lastik seçerken göz önünde bulundurulması gereken önemli noktalar nelerdir?

İçerisinde bulunduğunuz mevsime göre lastik seçmelisiniz. Sıcaklıkların 10 derecenin altında olduğu zamanlarda kış lastiklerini, diğer zamanlarda ise yaz lastiklerini kullanabilirsiniz. Lastiklerin ölçülerine dikkat ederek siparişlerinizi vermelisiniz. Arabanız için hangi ölçünün uygun olduğunu anlamak için mevcut lastiklerinizin yanaklarında yer alan ölçü bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Lastiklerin ömrünü uzatan detaylar nelerdir?

Lastikleriniz kirlendiğinde su ve deterjan ile yıkayarak yüzey üzerinde birikebilecek tortuları yok edebilirsiniz. Lastik bakım spreyleriyle lastiklerinizin yıpranmasını geciktirebilirsiniz. Sürüş sırasında hız limitlerine uyarak yumuşak frenlemeler yapabilirsiniz. Yumuşak şekilde frenlemeniz lastiklerinizin daha az yıpranmasını sağlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

BFGoodrich

160 ürün var
 1. Ürün Çeşidi
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Mevsim
 5. Taban Genişliği (mm) A-Z
 6. Kesit Oranı A-Z
 7. Kullanım Türü
 8. Hız Kodu
 9. Satıcı A-Z
 10. Yük Endeksi A-Z
 11. İndirimli Ürünler
 12. Kelime Filtresi
Başa dön