Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Kronik Kitap
Bir Ömür Nasıl Yaşanır? - İlber Ortaylı

Bir Ömür Nasıl Yaşanır? - İlber Ortaylı

Kronik Kitap
60,00 TL %38
36,90 TL
( / adet)
imzalı
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (81)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

45,00 TL
49,20 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/9925/1503109
Bir Ömür Nasıl Yaşanır? - İlber Ortaylı

Kronik Kitap imzalı Bir Ömür Nasıl Yaşanır? kitabı, 2019 yılında ilk baskısını yaptı. İlber Ortaylı'nın daha anlamlı bir yaşam için verdiği tavsiyelerden oluşan kitap, Yenal Bilgici'nin Ortaylı ile yaptığı söyleşiden oluşuyor. Özellikle gençler için bir kılavuz niteliğinde olan Bir Ömür Nasıl Yaşanır?, konfordan vazgeçip cesur olmak gerektiği öğüdünü veriyor.

Daha Anlamlı Bir Yaşam İçin

Yenal Bilgici'nin tarih profesörü İlber Ortaylı ile yaptığı söyleşi, birçok sorunun cevabını içinde barındırıyor. "Bir ömrü hakkıyla yaşamak için ne lazımdır?", "İnsan kimden, ne öğrenir?", "En iyi nasıl seyahat edilir; bir şehir nasıl dolaşılır?", "Hangi müze, hangi meydan, hangi sokakları görmek için dünyanın bir ucuna kadar gidilebilir?", "En verimli sonucu alabilmek için nasıl çalışmak gerekir?" gibi sorular ve bunlardan daha fazlasına cevap vererek, 7'den 70'e herkese tavsiyelerde bulunan İlber Ortaylı, kullandığı ifadeler ve sunduğu öneriler ile herkese yol gösteriyor. Akıcı bir sohbet havasında ilerleyen kiitap, bir çırpıda okunuveriyor.

İlber Ortaylı, söyleşisinde cesur olunması gerektiğini ve kendinizi rahat hissettiğiniz alanın dışına bir pencere açılmasının önemli olduğunu söylüyor. Bilgi ve tecrübelerini yerinde durmamasına, dünyasını değiştirecek insanlar aramasına ve konforundan vazgeçmesine bağlayan Ortaylı, diğer herkesin de kendi dünyasını yerinden oynatmasını öneriyor. Kendi hayatından örnekler vererek ve yaşadıklarından da bahsederek çözümler sunan "İlber Hoca", herkesin kendi yolunu çizmesini tavsiye ediyor.

Yazar Hakkında - İlber Ortaylı

Büyük tarihçi Halil İnalcık'ın öğrencisi ve en az onun kadar önemli bir tarihçi olan İlber Ortaylı, Türkiye'nin yetiştirdiği en başarılı bilim insanları arasında yer alır. Tarih alanında profesör olan Ortaylı'nın sayısız akademik çalışmasının yanı sıra birçok kitabı da bulunur. İlber Ortaylı, Türk Tarih Kurumu şeref üyelerinden biridir.


DAHA ANLAMLI YAŞAMAK İÇİN
İLBER ORTAYLI’DAN TAVSİYELER…

“Cesur olun. Kendinizi rahat hissettiğiniz alanın dışında pencereler açın. Farklı dünyalarla ancak böyle tanışırsınız. Ben hep yerimde dursaydım, dünyamı değiştirecek insanları aramasaydım, bugün tanıdığınız ben olmazdım. Bir insanın bittiği an, miskinliğe esir olduğu andır. İnsan, konforundan vazgeçmeyi göze almalıdır. Kendi dünyasını yerinden kendisi oynatmalıdır.” 
İlber Ortaylı

İlber Ortaylı, yediden yetmişe herkesin faydalanacağı, bilge şahsiyetinden ve yaşam tecrübesinden süzülen tavsiyelerden oluşan bir eserle karşımızda. İlber Hoca bu kitapta, bir insanın, çocukluktan itibaren hayatın hemen her alanında ihtiyaç duyacağı çözümleri nasıl bulabileceğini örnekler vererek anlatıyor. “Herkes kendi talihinin mimarıdır” sözünü hatırlatarak, kendi yolunu çizmenin ne anlama geldiğini tüm kritik noktalarıyla yorumluyor.

- Bir ömrü hakkıyla yaşayabilmek ve yaşanan her andan tat alabilmek için önce ne lazımdır? 
- İnsan hayatı kaç dönemden oluşur ve her bir dönemde neleri tecrübe etmek gerekir?  15, 25, 40 ve 55 yaşları neden birer eşiktir?
- İnsan kimden, ne öğrenebilir?  Kendi kendini yetiştirmek nasıl mümkün olur? 
- Kişi mesleğini neye göre seçmelidir?
- Bir işin uzmanı olmak ve o uzmanlık bilgisiyle çalışmak için nelere ihtiyaç vardır? 
- Bir dil, en iyi nasıl ve ne zaman öğrenilir? 
- En verimli sonucu alabilmek için nasıl çalışmak gerekir?
- Sorumluluk sahibi bir insan, kendisi veya çocukları için nasıl bir eğitim modeli aramalıdır?
- Hayata değer katmak için ne tür insanları arayıp bulmak gerekir? 
- Doğru kararları alabilmek için en çok kimleri dinlemek gerekir? 
- En iyi nasıl seyahat edilir; bir şehir nasıl dolaşılır? Hangi müze, hangi meydan, hangi sokakları görmek için dünyanın bir ucuna kadar gidilebilir?
- İyi film, güzel müzik, doğru kitap nedir? Hangi temel eserleri dinlemeli, okumalı ve seyretmeliyiz?
- İnsan yaşadığı şehirden tam manasıyla nasıl yararlanabilir?

“Bir Ömür Nasıl Yaşanır?”, ülkemizin medarıiftiharı olmuş bir tarihçinin gözünden, insanın hayattaki anlam arayışına, bu arayışın tadını nasıl çıkaracağına ve süreç boyunca karşılaşacağı zorluklarla nasıl baş etmesi gerektiğine dair çok özel bir kılavuz…
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 288
Yayın Tarihi 2019
Yazar İlber Ortaylı
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000HRTAR
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön