ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Kronik Kitap
Bir Ömür Nasıl Yaşanır? - İlber Ortaylı

Bir Ömür Nasıl Yaşanır? - İlber Ortaylı

Kronik Kitap 100 TL ve üzeri seçili kitap alışverişlerine Deniz Duası kitabı hediye!
imzalı
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • Karşılaştır
İyi kitap 20 Mayıs 2019, Pazartesi
Kitap kesinlikle okunmaya değer. İlk aldığımı 50. sayfasındayken öğrencime hediye ettim. Sonra bir daha sipariş verdim. Fakat imzalısı için 4 lira fark ödemeye değmez. Çünkü ben düzgün bir imza ile “sevgilerimle” gibi bir şey yazar sanıyordum ama sadece tükenmez kalemle yapılan küçük bir karalama gördüm. Muhtemelen İlber hocanın imzası bile değildir o.
Yıldırım Abdullah D***** (32) ŞARKIŞLA - Sivas Tüm Yorumlar (349)
DSACategoryId/60001501/2147483645/9925/1503109
HepsiGlobal/true

Bir Ömür Nasıl Yaşanır? - İlber Ortaylı

Kronik Kitap imzalı Bir Ömür Nasıl Yaşanır? kitabı, 2019 yılında ilk baskısını yaptı. İlber Ortaylı'nın daha anlamlı bir yaşam için verdiği tavsiyelerden oluşan kitap, Yenal Bilgici'nin Ortaylı ile yaptığı söyleşiden oluşuyor. Özellikle gençler için bir kılavuz niteliğinde olan Bir Ömür Nasıl Yaşanır?, konfordan vazgeçip cesur olmak gerektiği öğüdünü veriyor.

Daha Anlamlı Bir Yaşam İçin

Yenal Bilgici'nin tarih profesörü İlber Ortaylı ile yaptığı söyleşi, birçok sorunun cevabını içinde barındırıyor. "Bir ömrü hakkıyla yaşamak için ne lazımdır?", "İnsan kimden, ne öğrenir?", "En iyi nasıl seyahat edilir; bir şehir nasıl dolaşılır?", "Hangi müze, hangi meydan, hangi sokakları görmek için dünyanın bir ucuna kadar gidilebilir?", "En verimli sonucu alabilmek için nasıl çalışmak gerekir?" gibi sorular ve bunlardan daha fazlasına cevap vererek, 7'den 70'e herkese tavsiyelerde bulunan İlber Ortaylı, kullandığı ifadeler ve sunduğu öneriler ile herkese yol gösteriyor. Akıcı bir sohbet havasında ilerleyen kiitap, bir çırpıda okunuveriyor.

İlber Ortaylı, söyleşisinde cesur olunması gerektiğini ve kendinizi rahat hissettiğiniz alanın dışına bir pencere açılmasının önemli olduğunu söylüyor. Bilgi ve tecrübelerini yerinde durmamasına, dünyasını değiştirecek insanlar aramasına ve konforundan vazgeçmesine bağlayan Ortaylı, diğer herkesin de kendi dünyasını yerinden oynatmasını öneriyor. Kendi hayatından örnekler vererek ve yaşadıklarından da bahsederek çözümler sunan "İlber Hoca", herkesin kendi yolunu çizmesini tavsiye ediyor.

Yazar Hakkında - İlber Ortaylı

Büyük tarihçi Halil İnalcık'ın öğrencisi ve en az onun kadar önemli bir tarihçi olan İlber Ortaylı, Türkiye'nin yetiştirdiği en başarılı bilim insanları arasında yer alır. Tarih alanında profesör olan Ortaylı'nın sayısız akademik çalışmasının yanı sıra birçok kitabı da bulunur. İlber Ortaylı, Türk Tarih Kurumu şeref üyelerinden biridir.


DAHA ANLAMLI YAŞAMAK İÇİN
İLBER ORTAYLI’DAN TAVSİYELER…

“Cesur olun. Kendinizi rahat hissettiğiniz alanın dışında pencereler açın. Farklı dünyalarla ancak böyle tanışırsınız. Ben hep yerimde dursaydım, dünyamı değiştirecek insanları aramasaydım, bugün tanıdığınız ben olmazdım. Bir insanın bittiği an, miskinliğe esir olduğu andır. İnsan, konforundan vazgeçmeyi göze almalıdır. Kendi dünyasını yerinden kendisi oynatmalıdır.” 
İlber Ortaylı

İlber Ortaylı, yediden yetmişe herkesin faydalanacağı, bilge şahsiyetinden ve yaşam tecrübesinden süzülen tavsiyelerden oluşan bir eserle karşımızda. İlber Hoca bu kitapta, bir insanın, çocukluktan itibaren hayatın hemen her alanında ihtiyaç duyacağı çözümleri nasıl bulabileceğini örnekler vererek anlatıyor. “Herkes kendi talihinin mimarıdır” sözünü hatırlatarak, kendi yolunu çizmenin ne anlama geldiğini tüm kritik noktalarıyla yorumluyor.

- Bir ömrü hakkıyla yaşayabilmek ve yaşanan her andan tat alabilmek için önce ne lazımdır? 
- İnsan hayatı kaç dönemden oluşur ve her bir dönemde neleri tecrübe etmek gerekir?  15, 25, 40 ve 55 yaşları neden birer eşiktir?
- İnsan kimden, ne öğrenebilir?  Kendi kendini yetiştirmek nasıl mümkün olur? 
- Kişi mesleğini neye göre seçmelidir?
- Bir işin uzmanı olmak ve o uzmanlık bilgisiyle çalışmak için nelere ihtiyaç vardır? 
- Bir dil, en iyi nasıl ve ne zaman öğrenilir? 
- En verimli sonucu alabilmek için nasıl çalışmak gerekir?
- Sorumluluk sahibi bir insan, kendisi veya çocukları için nasıl bir eğitim modeli aramalıdır?
- Hayata değer katmak için ne tür insanları arayıp bulmak gerekir? 
- Doğru kararları alabilmek için en çok kimleri dinlemek gerekir? 
- En iyi nasıl seyahat edilir; bir şehir nasıl dolaşılır? Hangi müze, hangi meydan, hangi sokakları görmek için dünyanın bir ucuna kadar gidilebilir?
- İyi film, güzel müzik, doğru kitap nedir? Hangi temel eserleri dinlemeli, okumalı ve seyretmeliyiz?
- İnsan yaşadığı şehirden tam manasıyla nasıl yararlanabilir?

“Bir Ömür Nasıl Yaşanır?”, ülkemizin medarıiftiharı olmuş bir tarihçinin gözünden, insanın hayattaki anlam arayışına, bu arayışın tadını nasıl çıkaracağına ve süreç boyunca karşılaşacağı zorluklarla nasıl baş etmesi gerektiğine dair çok özel bir kılavuz…
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 288
Yayın Tarihi 2019
Yazar İlber Ortaylı
Diğer
Yurt Dışı Satış Var
Stok Kodu HBV00000HRTAR
Bir Ömür Nasıl Yaşanır? - İlber Ortaylı YorumlarıTüm yorumları gör (349)
Bir Ömür Nasıl Yaşanır? - İlber Ortaylı
Çok İyi
(260)
Çok İyi (260)
%75
İyi
(45)
İyi (45)
%13
Ne İyi / Ne Kötü
(22)
Ne İyi / Ne Kötü (22)
%6
Kötü
(11)
Kötü (11)
%3
Çok Kötü
(11)
Çok Kötü (11)
%3
Ortalama Puan
4,5
Bu ürün ile ilgili 349 yorum var.
Sırala
MA
MA
İntelijansiya ve Burjuva Kokan KitapKitabın boşa geçmemiş bir ömürden süzülerek aktarıldığı konusunda en ufak bir şüphe sahibi değilim, ben de yolun başında bir Tarihçi olarak İlber Hoca'dan çok şey öğrendim ve bana tarihçinin sahip olması gereken yetkinlikler hakkında epeyce fikir verdi(ve tabi yaşıma oranla sahip olduğum kültürel birikimin solda sıfır kalması dolayısıyla "hüzün"). Ancak kitabın muhatabı kişiler genel olarak orta ve orta-üst sınıfa mensup insanlar ki hoca da bu sınıfta doğup büyümüş ve -kendi emekleri yadırganamaz olsa da- bu sınıfın vermiş olduğu imkanlar sayesinde bu günlere gelebilmiş. Anadolu'nun ücra bir köşesinde fakir bir ailede dünyaya gelmiş vasat(ortalama demektir) birisine "15 yaşında 3 dil bileceksin", "Tel Aviv'de ve Rusya'da kesinlikle tiyatro izlemelisin!" veya Floransa katedralleri, Rachmaninov konsertoları veya Vals için "olmazsa olmaz" demeniz çok bir şey ifade etmez; çünkü bu insanlar geçim derdi ile hayatlarını idame ettirmenin peşine düşmek zorundadırlar. Dolayısıyla özellikle yurtdışı "kaçamaklarına", bale, opera kültürüne ne harcayacak paraları ne de zamanları vardır. Kitap bu anlamda çok eksik. Ayrıca Yenal Bilgici de muhtemelen Hoca ile aynı sosyal tabakada olduğu için "Bu söyleşi kitabını orta sınıftan çok vasat insanlar okuyacak" diye düşünmediğinden burjuvazi mantalitesinden öteye soru soramamış. Yine de yukarıda bahsettiğim gibi kaliteli bir yaşamın içerisinden süzülecek çok ince ve güzel nüanslar almak mümkün. Cahilliğimizi biraz daha yüzümüze vur Sayın İlber Hoca'm :)
Satıcı Hepsiburada
(27) MAÇKA - Trabzon
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
CK
CK
kitap hakkın da yorum yapalım.Beni yapılan yorumlar da kitabın içeriği ilgilendiriyor. kitabın hangi kargo ile geldiği, sayfalar da kivriklik var mıdır. ilgilendirmiyor. Sadece teşekkür etmek için mesaj atmış, bunlar da kitabı alacak olan için hiç bir şey anlam ifade etmiyor. Bilinsin istedim.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
DS
DS
''Yüzünüz yaşadıklarınızın aynasıdır.''İlber Hocanın tavsiye ettiği 25 kitap,görülmesi gereken 20 eser,32 klasik müzik albümü ve 26 yabancı film liste şeklinde yer alıyor kitapta.Yine görülmesi gereken dünya müzeleri listesi,bir şehir nasıl gezilir tavsiyeleri var kitapta.Kitap bir gazeteciyle yapılan söyleşi,soru cevap şeklinde.
Satıcı Hepsiburada
(34) YUMURTALIK - Adana
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
YD
YD
İyi kitapKitap kesinlikle okunmaya değer. İlk aldığımı 50. sayfasındayken öğrencime hediye ettim. Sonra bir daha sipariş verdim. Fakat imzalısı için 4 lira fark ödemeye değmez. Çünkü ben düzgün bir imza ile “sevgilerimle” gibi bir şey yazar sanıyordum ama sadece tükenmez kalemle yapılan küçük bir karalama gördüm. Muhtemelen İlber hocanın imzası bile değildir o.
Satıcı Hepsiburada
(31) ŞARKIŞLA - Sivas
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
GH
GH
Üç Yıldıznasıl bir kitap olduğu belli değil, empatiden yoksun bir anlatı. üst sınıfın ayrıcalıklı zevklerini yaşamı yaşama ve değerlendirme yöntemi olarak sunmuş İlber Hoca. Röportajı kitaba çevirmişler
Satıcı kitapçıabi
(32) EYÜP - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Kitap Sürekyici Tavsiye Ederim Yeni AlacaklaraKitap sorunsuz bir şekilde geldi hızlı geldi satıcıya buradan teşekkürler ederim hiç bir sıkıntı yaşamadım gerçek ıslak imzalı kitap güzel sürükleyici bir oturuşta 50 sayfa okudum ve okurken hiç sıkılmadan sohbet tadında bir kitap alacaklar ilk defa alırken pişman olurmuyum diye düşünmeyin alın güzel bir kitap tavsiye ederim ben çok memnunum kitaptan
Satıcı Hepsiburada
(25) EDREMİT - Balıkesir
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MA
MA
Beş YıldızKARGO HİZMETİ HEPSİJET İLE GELDİ İLK GÜN EVDE YOKTUM VE DEFALARCA ARAMIŞLAR SONRADAN ULAŞTIM KENDİLERİNE VE DİĞER GÜN BİR DAHA GELDİLER KARGO İLE ÇOK ÖNDESİNİZ VE ÇOK HIZLISINIZ KİTAPLARIN KALİTESİ ÇOK GÜZEL AMA HERŞEYDEN ÖNEMLİSİ MÜŞTERİLERİNİZE VERDİĞİNİZ DEĞER ÇOK AMA ÇOK ÖNEMLİ SİZİ TEK VE EN İYİSİ YAPANDA BUDUR.
Satıcı Hepsiburada
(0) KÜÇÜKÇEKMECE - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MG
MG
İlber hocanın en kötü kitabı diyebilirimKitap söyleyişi tarzında klişe rialiteden uzak tavsiyelerden ibaret.Ayrıca bahsi geçen birçok tanınmamış isimlerin bahsinin geçmesi akıcılığa sekte vuruyor.Yıllar önce Ali Fuat BAŞGİL'in "Gençlerle Başbaşa"kitabını okumuştum daha faydalıydı şüphesiz.Ayrıca Yahudilerden ,İsrail ve Telaviv üniversitelerinden övgüyle bahsetmesi anlamsız.Ayrıca hocanın hep "ben, ben, ben..." şeklinde konuşması çok itici.Tamamını zorla bitirmiş biri olarak ZAMAN KAYBI diyorum.
Satıcı Hepsiburada
SİVRİHİSAR - Eskişehir
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
GK
GK
Başucu kitabıTipik İlber Ortaylı kitaplarından ayrılan bir kitap. Ortaylı, kişisel deneyimlerini ve tavsiyelerini o bilgi birikimi ışığında genç kuşaklara aktarıyor. Yalnız verdiği tavsiyeler, anlattığı yerler ve müzik ve kitap önerilerinin hepsi maddi bir kaynağa dayanıyor. Ülkemiz şartları maalesef bunların pek çoğunu karşılamaya uygun değil. Yine de başucunuzda bulunması gereken bir kaynak.
Satıcı Hepsiburada
(35) KÜÇÜKÇEKMECE - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
AT
AT
küçük bir ayrıntıİmzalı alacaklara söylemek istiyorum ben hocanın kendisi tarafından güzel bir notla fln imzalanacak diye düşünmüştüm ama 2 kitabını aldım ikisinde de imzalar farklıydı sanırım birileri ilber hocanın imzasını taklit etmiş 2 3 lira fazla vermenize gerek yok bence
Satıcı Hepsiburada
MERKEZ - Kırıkkale
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MC
MC
Beş YıldızGençlere güzel öğütler veren, yaşamına yön vermek isteyenlerin okuması gereken bir kitap
Satıcı Hepsiburada
(63) MERKEZ - Edirne
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Beş YıldızDaha önce almıştık bu kitabı ama bir türlü bulamadım, kitaplığım sanki yarim kaldı hemen yine sipariş verdim, diğerinide bulunca iki tane oldu şimdi, kesinlikle tavsiye ederim.
Satıcı Hepsiburada
KAĞITHANE - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
KC
KC
Beş Yıldızİlber Hoca, İlber Hocalığını yapmaya devam ediyor. Soluksuz okunacak bir kitap. Yaşayan hazine. Çok şanslıyız ki o yaşarken de kıymetini biliyoruz. Zira genelde böyle olmuyor.
Satıcı Hepsiburada
(30) KARTAL - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
DP
DP
bilemedim.sanirim kitapta sorun yok ama bende sorun var.kisisel gelisim kitaplari beni sıkıyor.severek aldim ama yavas okuyorum malesef.
Satıcı Hepsiburada
ÜMRANİYE - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
ZY
ZY
fiyat çok iyibu fiyatta bu kitap çok uygun. ilber ortaylı koca bir hayat tecrübesini bu kitapta anlatmış. bize de okumak düşer. keşke reportaj yerine kendi yazmış olsaydı tadından yenmezdi
Satıcı Hepsiburada
(38) MERKEZ - Trabzon
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Kıymetli tecrübelerKıymetli tecrübeler fakat bir noktadan sonra sıkmaya başlıyor meraklı biri değilseniz yarısından sonra okumak külfet gelebilir
Satıcı Hepsiburada
(21) GAZİOSMANPAŞA - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
FK
FK
Keyifli bir sohbet kitabıKitabı bugün bitirdim.Aralıklarla okudum.Ama kitap soru cevap şeklinde sohbet havasında geçtiği için vakit ayırıp bir çırpıda bitirilebilir.Kitap genel olarak keyifli,sizi zaman zaman zaman heyecanlandıran,hemen harekete geçip bir şeyler yapmaya zorlayan bir kitap.Tabi ki hocanın tüm söylediklerini uygulamak ve yapmak zaman,para ve sizin iradenizle ile doğru orantılı.Ama kitabı kendi süzgecinizden geçirip kendinize uyarlayabileceğiniz birçok şey bulacaksınız.
Satıcı Hepsiburada
(38) BORNOVA - İzmir
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MB
MB
PARASI OLUP YURT DIŞINA ÇIKABİLENLER İÇİNKİTABIN ORTA KISMINA KADAR GELDİM. ANLADIĞIM KADARIYLA BİR RÖPORTAJ GİBİ. SORU SORULUYOR HOCAM CEVAP VERİYOR. HOCAM ÇOK FAZLA GEZDİĞİNDEN ÖTÜRÜ GİTTİ GÜZEL YERLERİ ANLATIYOR. ASLINDA BANA GÖRE BİR KİTAP DEĞİL ÇÜNKÜ KİMİN NE YAPTIĞI BENİ İLGİLENDİRMEZ. AMA YİNEDE OKUYORUM ÇÜNKÜ İÇİN DEN BİR ŞEY BANA KATABİLECEK BİR ŞEYLER VAR.
Satıcı Hepsiburada
(40) ÜNYE - Ordu
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
NA
NA
Beş YıldızHayata dair almanız gereken önlemler ve kendinize uyarlayabilecegin onca deneyim.. herkesein istifade edebilecegi bir kitap
Satıcı Hepsiburada
(33) SANCAKTEPE - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
SH
SH
kargonun getirdiği gün bitirdimBir ömrü hakkıyla yaşayabilmek ve yaşanan her andan tat alabilmek için ne lazımsa hepsi bu kitapda Paketleme iyi zamnlama iyi herşey iyi
Satıcı Hepsiburada
(19) AKHİSAR - Manisa
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Ben Kazanmadan Bitmez - Bircan Yıldırım
Bir Ömür Nasıl Yaşanır? - İlber Ortaylı İmzalı
Hayır Diyebilme Sanatı - Müthiş Psikoloji
Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır 2 (Yeşil Kapak) - Ahmet Şerif İzgören
%40
26,00 TL 15,60 TL
%33
30,00 TL 20,00 TL
%40
23,00 TL 13,80 TL
%37
29,00 TL 18,27 TL
Satıcı
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Yorumlar
(42)
(349)
(176)
(2)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz
Sayfa Sayısı 240 288 176 192
Yayın Tarihi 2020 2019 2019 2020
Yazar Bircan Yıldırım İlber Ortaylı Müthiş Psikoloji Ahmet Şerif İzgören
Başa dön