Bitki Besinleri

Saksıdaki, bahçedeki ya da tarladaki bitkiler ve ağaçlar için fazlasıyla önem taşıyan toprak, su ve güneş ışığı, belli bir noktadan sonra yetersiz kalabilir. Gelişimlerini sürdüremez hale gelen bitki ve ağaçlar sararmaya, solmaya, kurumaya, çürümeye, büyümemeye, çiçek açmamaya, meyve ve sebze vermemeye başlayabilir. Bitki Besinleri - Gübre kategorisi içerisinde yer alan yüzlerce ürün seçeneği, sorunlarla mücadele etmeye ve verimliliği artırmaya katkı sağlıyor.

Zengin ürün yelpazesi içinde genel kullanıma yönelik bitki besinleri ve gübrelerin yanı sıra sadece belli bitkiler ya da belli bir amaç için üretilmiş olan ürün alternatifleri de yer alıyor. Böylelikle ihtiyaç duyulduğunda hem iç mekân hem de dış mekân bitkileri için doğru ve etkili müdahalelerde bulunmak mümkün oluyor.

Bitki Besinleri ve Gübreler Yardımıyla Canlanan Bitki ve Çiçekler

Bitki besinleri ve gübreler, bakımsız kalan ve canlılıklarını yitiren bitki ve çiçekleri canlandırmaya yardım ediyor. Çiçek veya bitkiye uygun bitki besini ve gübre seçimi yapmak son derece önem taşıyor. Yanlış ürün kullanımı, bitkiyi tamamen kaybetmek de dahil olmak üzere bir takım istenmeyen sonuçlara neden olabilir.

Orkide, gül, ortanca, menekşe, açelya, sardunya gibi çiçekli bitkiler, sukulent, sarmaşık ve kaktüs gibi çiçeksiz bitkiler, meyve fidanları ve çim bakımı için özel geliştirilmiş olan bitki besinleri ve gübre çeşitleri bulunuyor. Ürünler, talimatlara uygun biçimde kullanıldıkları takdirde bitki, çiçek ve fidanlarda olumlu anlamda değişimler meydana geliyor.

Doğal Meyve ve Sebze Türleri Yetiştirmek İçin Organik Gübreler

Keçiden koyuna, tavuktan yarasaya kadar birçok hayvandan elde edilmiş olan ve farklı özelliklere sahip organik gübre çeşidi, doğal meyve ve sebze türleri yetiştirmek amacıyla kullanılabilir. Hayvanlardan elde edilmiş olan gübre çeşitlerinin dışında solucan gübresinden de çeşitli meyve ve sebzelerin yetiştirilmesinde yararlanılıyor. Organik gübrelerin katı ve sıvı çeşitleri bulunuyor.

Bahçe ve sera gübre çeşitleri içerisinde organik ürünlerin yanında bakır, kalsiyum ve bor gibi özel katkılı seçenekler yer alıyor. Yetiştirilecek ürün türüne göre azot, magnezyum sülfat, potasyum fosfat, sodyum bisülfat, amonyum sülfat, kalsiyum karbonat, çinko mangan ve manganez dioksit gibi özel katkı maddeleri içeren alternatifler arasından da seçim yapılabilir.

Onarıcı ve Güçlendirici Etkiye Sahip Bitki Besinleri ve Gübre Çeşitleri

Bitki Besinleri - Gübre ürünleri köklendirici, tedavi edici, güçlendirici, çiçeklendirici, büyümeyi hızlandırıcı, kılcal kök yapıcı, tuz giderici, yosun meydana gelmesini engelleyici ve yosun öldürücü, olgunlaştırıcı, meyve ve sebze hacmi arttırıcı, yaprak parlatıcı, çiçek coşturucu, koku giderici, toz engelleyici, sararma önleyici ve stres azaltıcı birçok etki meydana getiriyor.

Gübre ve bitki besinleriyle birlikte kullanıldıklarında istenen sonucu hızlandıran ve kolaylaştıran çeşitli ürünler bulunuyor. Lav taşı kullanılarak toprağın havalandırılması ve nemli kalması sağlanabilir. Polimer ve Hindistan cevizi lifi, su tutucu özellikleri nedeniyle kullanılabilir. Aşı macunu hem tedavi hem aşılama amacıyla çeşitli ağaç, fidan ve bitkilere uygulanabilir. Toprak düzenlemesi yapmak için perlit kullanımı tercih edilebilir.

Sağlıklı Bitkiler İçin Kış Bakımı ve Böceklerle Mücadele

Bitkilerin sağlıklı kalması için kış bakımlarının yapılması önem arz ediyor. Yeşil bitkiler için özel olarak geliştirilmiş olan çubuk besinler, bitkilerin canlılıklarını korumasına destek veriyor. Kış şartlarında ve don meydana geldiğinde bitki antifrizi kullanılarak soğuğun olumsuz etkileri engellenebiliyor.

Haşere önleyiciler, ağaçları, fidanları, yeşil yapraklı, çiçekli ve çiçeksiz bitkileri, süs bitkilerini ve toprağı böceklerden koruyor. Yapışkan tuzaklar sayesinde sinek ve diğer zararlıları yakalayıp etkisiz hale getirmek son derece kolaylaşıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bitki Besinleri-Gübre Fiyatları

3465 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 3465 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/34000015