Saksıdaki, bahçedeki ya da tarladaki bitkiler ve ağaçlar için fazlasıyla önem taşıyan toprak, su ve güneş ışığı, belli bir noktadan sonra yetersiz kalabilir. Gelişimlerini sürdüremez hale gelen bitki ve ağaçlar sararmaya, solmaya, kurumaya, çürümeye, büyümemeye, çiçek açmamaya, meyve ve sebze vermemeye başlayabilir. Bitki Besinleri - Gübre kategorisi içerisinde yer alan yüzlerce ürün seçeneği, sorunlarla mücadele etmeye ve verimliliği artırmaya katkı sağlıyor.

Zengin ürün yelpazesi içinde genel kullanıma yönelik bitki besinleri ve gübrelerin yanı sıra sadece belli bitkiler ya da belli bir amaç için üretilmiş olan ürün alternatifleri de yer alıyor. Böylelikle ihtiyaç duyulduğunda hem iç mekân hem de dış mekân bitkileri için doğru ve etkili müdahalelerde bulunmak mümkün oluyor.

Bitki Besinleri ve Gübreler Yardımıyla Canlanan Bitki ve Çiçekler

Bitki besinleri ve gübreler, bakımsız kalan ve canlılıklarını yitiren bitki ve çiçekleri canlandırmaya yardım ediyor. Çiçek veya bitkiye uygun bitki besini ve gübre seçimi yapmak son derece önem taşıyor. Yanlış ürün kullanımı, bitkiyi tamamen kaybetmek de dahil olmak üzere bir takım istenmeyen sonuçlara neden olabilir.

Orkide, gül, ortanca, menekşe, açelya, sardunya gibi çiçekli bitkiler, sukulent, sarmaşık ve kaktüs gibi çiçeksiz bitkiler, meyve fidanları ve çim bakımı için özel geliştirilmiş olan bitki besinleri ve gübre çeşitleri bulunuyor. Ürünler, talimatlara uygun biçimde kullanıldıkları takdirde bitki, çiçek ve fidanlarda olumlu anlamda değişimler meydana geliyor.

Doğal Meyve ve Sebze Türleri Yetiştirmek İçin Organik Gübreler

Keçiden koyuna, tavuktan yarasaya kadar birçok hayvandan elde edilmiş olan ve farklı özelliklere sahip organik gübre çeşidi, doğal meyve ve sebze türleri yetiştirmek amacıyla kullanılabilir. Hayvanlardan elde edilmiş olan gübre çeşitlerinin dışında solucan gübresinden de çeşitli meyve ve sebzelerin yetiştirilmesinde yararlanılıyor. Organik gübrelerin katı ve sıvı çeşitleri bulunuyor.

Bahçe ve sera gübre çeşitleri içerisinde organik ürünlerin yanında bakır, kalsiyum ve bor gibi özel katkılı seçenekler yer alıyor. Yetiştirilecek ürün türüne göre azot, magnezyum sülfat, potasyum fosfat, sodyum bisülfat, amonyum sülfat, kalsiyum karbonat, çinko mangan ve manganez dioksit gibi özel katkı maddeleri içeren alternatifler arasından da seçim yapılabilir.

Onarıcı ve Güçlendirici Etkiye Sahip Bitki Besinleri ve Gübre Çeşitleri

Bitki Besinleri - Gübre ürünleri köklendirici, tedavi edici, güçlendirici, çiçeklendirici, büyümeyi hızlandırıcı, kılcal kök yapıcı, tuz giderici, yosun meydana gelmesini engelleyici ve yosun öldürücü, olgunlaştırıcı, meyve ve sebze hacmi arttırıcı, yaprak parlatıcı, çiçek coşturucu, koku giderici, toz engelleyici, sararma önleyici ve stres azaltıcı birçok etki meydana getiriyor.

Gübre ve bitki besinleriyle birlikte kullanıldıklarında istenen sonucu hızlandıran ve kolaylaştıran çeşitli ürünler bulunuyor. Lav taşı kullanılarak toprağın havalandırılması ve nemli kalması sağlanabilir. Polimer ve Hindistan cevizi lifi, su tutucu özellikleri nedeniyle kullanılabilir. Aşı macunu hem tedavi hem aşılama amacıyla çeşitli ağaç, fidan ve bitkilere uygulanabilir. Toprak düzenlemesi yapmak için perlit kullanımı tercih edilebilir.

Sağlıklı Bitkiler İçin Kış Bakımı ve Böceklerle Mücadele

Bitkilerin sağlıklı kalması için kış bakımlarının yapılması önem arz ediyor. Yeşil bitkiler için özel olarak geliştirilmiş olan çubuk besinler, bitkilerin canlılıklarını korumasına destek veriyor. Kış şartlarında ve don meydana geldiğinde bitki antifrizi kullanılarak soğuğun olumsuz etkileri engellenebiliyor.

Haşere önleyiciler, ağaçları, fidanları, yeşil yapraklı, çiçekli ve çiçeksiz bitkileri, süs bitkilerini ve toprağı böceklerden koruyor. Yapışkan tuzaklar sayesinde sinek ve diğer zararlıları yakalayıp etkisiz hale getirmek son derece kolaylaşıyor.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Bitki Besinleri-Gübre Fiyatları

1.862 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Tropikal Bitki Besinleri Gübreler
  2. Floramut Bitki Besinleri Gübreler
  3. Gübretaş Bitki Besinleri Gübreler
  4. ZERE Flora Bitki Besinleri Gübreler
  5. Advanced Nutrients Bitki Besinleri Gübreler
  6. İMA TARIM Bitki Besinleri Gübreler
  7. Genta Bitki Besinleri Gübreler
  8. Agrotime Bitki Besinleri Gübreler
  9. Gns Bitki Besinleri Gübreler
  10. Biobizz Bitki Besinleri Gübreler
  11. Çiçek Coşturan Bitki Besinleri Gübreler
  12. Agrobigen Bitki Besinleri Gübreler
  13. Canna Bitki Besinleri Gübreler
  14. Hesi Bitki Besinleri Gübreler
  15. Özpa Bitki Besinleri Gübreler
  16. Pars Bitki Besinleri Gübreler
  17. Grotek Bitki Besinleri Gübreler
  18. Botanika Bitki Besinleri Gübreler
  19. Green House Bitki Besinleri Gübreler
  20. Terra Aquatica Bitki Besinleri Gübreler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Miktar A-Z
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/34000015
Başa dön