Vidalar, az kuvvet uygulanarak sıkılan ancak bu işlem sırasında birçok defa döndürülmeleri gereken araçlardır. Az sayıda vidanın sıkılması veya sağlamlaştırılmasında vida başına uygun bir tornavida kullanılması genellikle yeterli olurken; çok sayıda vida ile çalışırken sıkma işlemi, yorucu olur ve çok zaman alır. Vidaların pratik ve zahmetsizce sıkılması için kullanılabilecek en pratik cihazlar ise akülü vidalama aletleridir. Bu cihazlar, sahip oldukları şarj edilebilir aküleri ile elektrik prizlerine ihtiyaç duyulmadan her ortamda rahatlıkla kullanılabilir.

Bosch Akülü Vidalama

Akülü vidalama aletleri, yapılarında bir elektrik motoru bulundururlar. Elektrik motoruna ise mandren adlı bir parça bağlıdır ve motorla birlikte dönen bu parçaya vidalama uçları doğrudan ya da bir bits ucu aracılığıyla takılır. Kilit mekanizması ile mandrene sabitlenen bu uçlar, vidalama aletinin çalıştırılması ile kendi eksenleri etrafında döner ve dönme yönüne göre vidaları sıkar ya da gevşetirler. Vidalama amacı dışında, çeşitli yüzeylerin delinmesi için matkap uçları ile de kullanılabilirler. Ancak, özellikle sert yüzeylerde bu tip bir kullanım için cihazın yüksek tork üreten güçlü bir motora sahip olması gerekir. Vidalama aletlerinin motorlarının gücü, model çeşidine göre değişiklik gösterir. Bosch, farklı kullanım amaçlarına uygun ve dayanıklı motor çeşitlerine sahip akülü vidalama aletleri ile geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Motor gücünden sonra akülü vidalama aletlerinin performansını etkileyen diğer bir faktör de cihazın sahip olduğu akünün özelliğidir. Bosch markalı akülü vidalamalar, yüksek kapasiteli aküleri ile uzun süreli kullanım sağlarken bu kullanım süresince performansta da herhangi bir kayıp yaşanmaz.

Bosch Akülü Vidalama Fiyatları

Akülü vidalama fiyatları, cihazın sahip olduğu özelliklere ve cihaz tipine göre değişiklik gösterir. Bu cihazların fiyatlarını etkileyen en önemli faktör, cihazda kullanılan akünün özelliğidir. Gerilim ve akım değerleri yüksek olan ürünler, daha yüksek performans sunarlar ve bu ürünler diğer seçeneklere göre biraz daha maliyetli olabilir. Ancak, günlük tamirat ve tadilat işleri için çok yüksek bir akü kapasitesine ihtiyaç duyulmaz. Genellikle 14 Volt değerine kadar akülere sahip olan ürünler, birçok tamirat işinde rahatlıkla kullanılabilirler. Daha büyük tamirat işleri ve sert yüzeylerde delme işlemleri için tercih edilecek ürünün akü geriliminin 14 Volt ve üzerinde olmasına dikkat edilmelidir.

Bosch Akülü Vidalama Aletleri, Ni-Cd ve Li-ion olmak üzere iki tip akü kullanır. Li-ion aküler, daha az yer kaplarlar ve istenildiği zaman şarj edilebilirler. Ni-Cd aküler ise daha fazla yer kaplarlar ve kapasitelerini kaybetmemeleri için şarj esnasında tamamen dolmaları beklenmeli ve tekrar şarj edilmeleri için de tam olarak boşalana kadar kullanılmalıdırlar. Li-ion akülü modeller, Ni-Cd aküye sahip olanlara oranla daha yüksek fiyatlıdır. Bunun yanında cihazla birlikte verilen taşıma çantası, ikinci pil ve aksesuarlar da fiyat etiketinin artmasına sebep olur. Kalite ve teknoloji bakımından bütün Bosch Akülü Vidalama Aletleri, hangi fiyat aralığında olurlarsa olsunlar aynı yüksek standartlara sahiptirler.

Bosch Akülü Vidalama Seti

Akülü vidalama aletlerinin en etkili şekilde kullanılabilmesi için ürünle birlikte çeşitli aksesuarlara da sahip olunması gerekir. Vidalama ve delme işlemlerinin pratik bir şekilde yapılabilmesi ve tüm ihtiyaçların tek bir ürünle karşılanabilmesi içinse Bosch akülü vidalama setleri tercih edilebilir. Bu setler içerisinde genellikle farklı kullanım amaçlarına yönelik ve en sık kullanılan vidalama uçları ve matkap uçları bulunur. Bunun yanında yoğun kullanım sonucunda biten akünün tekrar şarj edilmesinin beklenmemesi için bazı setler içerisinde yedek bir akü de bulunur.

Sadece vidalama amaçlı kullanılan ürünler ise genellikle vidalama uçlarını üzerinde bulunduran bir stant ile birlikte satılırlar. Bu tip setler, hem az yer kaplarlar hem de pratik bir kullanım sağlarlar. Bununla birlikte bazı setlerde açılı vidalama başlığı, kesme aparatı ve tirbuşon aparatı gibi işlevsel kullanım sağlayan parçalar da bulunur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bosch Akülü Vidalama Aletleri

263 ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Hırdavat
Yapı Market / Hırdavat
Elektrikli El Aletleri
Elektrikli El Aletleri
Akülü Vidalama
Akülü Vidalama
Li-Ion Akülü Vidalamalar
Li-Ion Akülü Vidalamalar
Ni-Cd Akülü Vidalamalar
Ni-Cd Akülü Vidalamalar
Şarjlı Tornavida
Şarjlı Tornavida
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Volt
Toplam 24 / 263 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003091/bosch