Kombi, havalar soğumaya başladığında ısınmak için yaygın olarak kullanılan araçların başında gelir. Genellikle kombi üzerindeki düğmelerle kontrol edilen bu cihazlar, peteklere giden su sıcaklığının yükseltilmesi ile yaşam alanlarını ısıtır. Ancak bu kullanım tarzı ile evlerin ısısını istenilen seviyede tutmak bir hayli zordur. Sürekli kombi üzerinden su sıcaklığı ile oynamanıza sebep olan bu kullanım tarzı, konforunuzu ve enerji tüketimini olumsuz yönde etkiler. Bu gibi durumların üstesinden gelmek için tasarlanan kullanıcı dostu Bosch Oda Termostatı ile konforlu bir yaşam alanı yaratmak artık daha kolay.

Bosch Oda Termostatı Ne İşe Yarar?

Kombiniz ile devamlı haberleşen oda termostatları ortam sıcaklığını belirlenen düzeyde tutmanızı sağlar. Böylece evinizde ya da ofisinizde devamlı kombinin başına giderek peteklere giden su sıcaklığını ayarlamanız gerekmez. İhtiyaç hâlinde kombiyi açıp kapatmanıza da olanak sağlayabilen oda termostatları, ısıyı devamlı ölçerek gerekli olan komutları kablolu ya da kablosuz olarak kombiye iletir. Böylece yaşam alanlarında ısı hep sabit kalarak konforunuzu artırırken, enerji tüketimini %20'ye varan oranda düşürür. Geleneksel yöntemlerle kullandığınız kombilerde gece yatmadan önce ayarladığınız su sıcaklığı, dış ortam sıcaklığı düştüğü için genellikle yetersiz kalır ve sabah üşüyerek uyanırsınız. Ancak Bosch oda termostatı siz uyurken de çalışarak, evinizi istediğiniz ısıda tutmaya devam eder. Böylece uyku kaliteniz arttığı gibi sabah üşüyerek uyanmazsınız. Yaklaşık 130 yıldır, kaliteden ödün vermeden yüksek mühendislik ile kullanıcı dostu ürünler üreten Bosch firmasının oda termostatları ile konforunuzu ve bütçenizi koruyabilirsiniz.

Bosch Oda Termostatı Modelleri

Farklı ihtiyaçlara cevap vermek için tasarlanan Bosch oda termostatlarının pek çok modeli bulunmaktadır. Bosch TR15 gibi kablolu modeller, duvara monte edilir. Bir kablo ile kombi ve oda termostatı birbirine bağlıdır. Bu ürünlerin avantajı iki cihaz arasındaki haberleşmenin kesintisiz olmasıdır. Kablosuz modeller, daha fazla özgürlük sunar. Oturduğunuz yerden kullanılabilen bu ürünler pille çalışırlar. Kablolu ya da kablosuz Bosch oda termostatlarının bazı modellerinde aydınlatmalı ekran, saatlik ve haftalık ısı programı, tatil modu, gece ve gündüz modu gibi özellikleri bulunur. Bunların yanı sıra Bosch CT100 oda termostatı gibi internete bağlanabilen, siz işteyken evdeki kombinizi, akıllı telefonunuz ile kontrol edebileceğiniz modelleri de bulunmaktadır. Bu modeller internet üzerinden alınan dış hava sıcaklığı bilgisine göre ayar seçeneği sunmalarının yanı sıra size ısı ve sıcak su için ne kadar enerji harcadığınızı gösterir. Telefonunuzun konum bilgisini kullanarak, siz evden çıktığınızda kombiyi tekrar programlayarak enerji tüketimini azaltır. Siz de ihtiyacınıza göre bir Bosch oda termostatı seçebilir ve konforlu ve tasarruflu bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.

Bosch Oda Termostatı Faydaları

Soğuk kış günlerinde bulunduğunuz ortamın sıcaklığını artırmak ya da azaltmak için balkona gidip kombi üzerinden ayar yapmanıza gerek yok. İhtiyacınıza göre belirlediğiniz Bosch oda termostatı modeli ile dilerseniz oturduğunuz yerden dilerseniz dışarıdayken cep telefonunuz üzerinden kombinizi anlık ayarlayabilir, saatlik ya da haftalık olarak programlayabilirsiniz. Böylece peteklere giden suyun sıcaklığını ayarlamak yerine, bulunduğunuz ortamın ısısını kontrol edersiniz. Oda termostatı olmayan kombiler peteklerden dönen su sıcaklığını baz alarak sürekli çalışırlar. Bosch oda termostatı sayesinde dış ortamdaki ısı değişikliklerinin yaşam alanınız üzerindeki etkileri baz alınır. Dolayısıyla dışarıda hava ısındığında kombiniz gereksiz yere çalışmaz. Hava soğuduğunda ise kombinin başına gitmenize gerek kalmaksızın oda termostatı otomatik olarak iç mekân sıcaklığını konfor seviyesinde tutmaya devam eder. İstenen konforlu sıcaklığa bir kez geldikten sonra peteklere giden su sıcaklığını düşürerek, enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olurlar.

Montajı ve kullanımı son derece kolay olan Bosch Oda termostatları Bosch güvencesiyle kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Bulunduğunuz ortama şık bir detay katacak olan cihazlar, konforunuzu üst seviyelere taşırken, enerji tüketiminizi düşürür. Bir kez ayarladıktan sonra varlığını unutacağınız bu ürünler ile yaşam alanlarınız hep aynı sıcaklıkta olur.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Bosch Oda Termostatı

7 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Bosch Oda Termostatı
  2. General Oda Termostatı
  3. Demirdöküm Oda Termostatı
  4. Buderus Oda Termostatı
  5. Vaillant Oda Termostatı
  6. E.C.A Oda Termostatı
  7. Syntech Oda Termostatı
  8. Mars Oda Termostatı
  9. Viessmann Oda Termostatı
  10. Baymak Oda Termostatı
  11. Nexo Oda Termostatı
  12. Danfoss Oda Termostatı
  13. İmmergas Oda Termostatı
  14. Plussmart Oda Termostatı
  15. Siemens Oda Termostatı
  16. Emas Oda Termostatı
  17. Multiteknik Oda Termostatı
  18. Rcon Oda Termostatı
  19. Weather Forecast Oda Termostatı
  20. İn-Therm Oda Termostatı
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Türü
 5. Kontrol Paneli
 6. Satıcı
 • Marka Bosch
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003347/60005482/bosch
Başa dön