Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bu Vatan Böyle Kurtuldu(Midi Boy) - Erol Mütercimler

Alfa Yayınları
150,92 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (8)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

152,27 TL
155,23 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510777
Bu Vatan Böyle Kurtuldu(Midi Boy) - Erol Mütercimler
Bu vatan nasıl kurtuldu?  Bugün bu soruyu sorup yanıtını vermek çok kolay. Oysa 1920’lerin koşullarını hayal ederek yaşamaya çalışalım, bakalım neyle karşılaşacağız!
Anadolu İngilizlerin kışkırtmasıyla Yunanlıların işgali altında. Üstelik, uluslararası kurallara aykırı olarak, kadınların kızların ırzlarına geçiliyor, her yer yağmalanıyor, yakılıyor, yıkılıyor, camilerde ezanlar okunamıyor... Savaşacak silah ve cephane yok, yiyecek yok, giyecek yok, para da yok... Demiryolları işgal altında, karayolu da yok.
Türk milleti bu koşullarda mucize yarattı. Silah yaptı, cephane üretti, işgal altındaki İstanbul’da silah depolarını soydu, subayları Anadolu’ya kaçırdı. Tüm bunları da İstanbul-Trabzon-Batum-Novorosisky-İnebolu iskeleleri arasında yaptı. Ölümden korkmayan, ölümü yenen sivil resmi bahriyeliler ile Anadolulu, Kastamonulu ve İnebolulu Türk kadınlarıyla başardı.Türk kadınlarının inanılmaz azim ve kararlılıkları bu memleketi kurtardı. Kar kış demediler, kağnıların arkasından gittiler. Dondular, yollarda öldüler ama yorganlarıyla, kazaklarıyla mermileri sardılar... Çocukları öksüz kaldı, yetim kaldı ama “bu vatan kurtuldu”. Bu kitap, Gazi Mustafa Kemal’in askerlerinin, İpsiz Recep’in, Topal Osman’ın, Bandırma’nın kaptanı İsmail Hakkı’nın ve Erzurumlu Kara Fatma, Selanikli Ayşe, karşılıksız aşkın kurbanı Selanikli Fikriye gibi kadınların mucizesini anlatır... Onlar bizim için öldüler...   Bu kitap, bu vatanı kurtarmak için ölenlerin öyküsüdür.
Yazar Erol Mütercimler
Basım Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 456
Yayın Tarihi 2018
Cilt Durumu Ciltsiz
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000DQ81U
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Benzer ürünler

Selanik Tanzimat Çağında Bir Osmanlı Şehri 1830-1912 -Meropı Anastassıadou Osmanlı İImiyesi - Mehmet İpşirli Dönüşen Avrupa - Norman Stone Yeryüzünün Lanetlileri - Frantz Fanon Destanlaşan Gemiler - Erol Mütercimler Fatih Sultan Mehmet-Namık Kemal Kayı I - Ertuğrul'un Ocağı - Ahmet Şimşirgil Padişah Kıssaları Halife’Nin İhtişamı TÜRKLERİN TARİHİ - 4 Patrona Halil - Reşad Ekrem Koçu Türklerin Tarihi 2 - İlber Ortaylı Millî Mücadele Tarihi - Halil İnalcık Osmanlı’ya Bakmak - İlber Ortaylı Cumhuriyet’in Doğuşu - Kurtuluş ve Kuruluş Yılları - Ilber Ortaylı Atatürk İlkeleri Ve İnkılap Tarihi Deniz Meteorolojisi - Mustafa Sarı & Mikdat Kadıoğlu Mustafa Kemal’in Ordusunda Bir Alman Yüzbaşı - Hans Tröbst Üç Askeri Kritik - Gazi Mustafa Kemal Atatürk Selçuklular Ve Selçuklu Tarihi Üzerine Araştırmalar-İbrahim Kafesoğlu Altay Türklerinde Ölüm - Jean-Paul Roux Kızıl Elma Peşinde Bir Ömür - Fatih Sultan Mehmed - Mustafa Armağan Bir Doktorun Kurtuluş Savaşı Hatıraları - Muzaffer Alatur Osmanlı Devleti’nin Diplomasi Tarihi Makaleler-1 Kısa Osmanlı Tarihi - Osmanlı Imparatorluğu Tarihine Kuşbakışı - Halil İnalcık Kibele'den Pandora'ya Kadının Tarihsel Yenilgisi İttihatçılık / Doğuş - Süleyman Tekir Babam Sultan Abdülhamid - Ayşe Osmanoğlu 19. Yüzyıl İstanbul'unda Rumlar - Pera Cemaatinin Toplumsal Kültürel Tarihi İmparatorluğun Batış Yılları - Falih Rıfkı Atay
Başa dön