Günlük hayatta kadınlar ve erkekler tarafından sıklıkla kullanılan parfümler kullanıcıların neredeyse kimliği haline geliyor. İçeriğine ve kalıcılığına göre farklılaşan parfümler çeşitli markalar tarafından üretilerek satışa sunuluyor. Dünya çapında tanınan Burberry markası kaliteli kokuları ile biliniyor. Her tarzdan insana hitap eden Burberry parfümler, birbirinden güzel koku notalarının birleşmesi sonucu formüle ediliyor. Gündüz ve gece kullanımına uygun olan Burberry parfümler meyvemsi kokularla kişilere tatlı bir enerji verirken, toprak ve odunsu kokular ile çevrede görkemli izlenimler bırakmaya yardımcı oluyor. Narenciye notalarına sahip olan Burberry parfümler ferah bir esinti sunuyor. Kadınlar ve erkekler için özel olarak tasarlanan Burberry parfümler yüksek kalıcılık vadediyor. Her dönem popüler olmayı başaran Burberry parfümler klasik kokuların yanı sıra spesifik içeriğe de sahip olabiliyor. Burberry parfüm çeşitlerine ve fiyatlarına Hepsiburada ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Burberry Parfüm Çeşitleri

Burberry parfüm çeşitleri içerisinde taze meyveler, bahçe çiçekleri, orman ağaçları ve sıcak baharatlar gibi pek çok nota yer alıyor. Her zevke hitap etmeyi hedefleyen Burberry parfümler her yaştan kullanıcı tarafından tercih edilebiliyor. Vanilya, amber ve misk gibi bileşenlerin yer aldığı romantik kokular dışında Burberry parfümler arasında doğanın dokunuşunun hissedildiği sandal ağacı, paçuli gibi bitki özleri de bulunuyor. Anti alerjik olan Burberry parfümler birçok dermatolojik teste tabi tutularak üretiliyor. Her cilt tipine uygun olan Burberry parfümler günün her saatinde kullanıcıların tarzını destekliyor. Vücut losyonları ile beraber kullanılan Burberry parfümler daha kalıcı hale geliyor.

  • Burberry Kadın Parfümleri
  • Burberry Erkek Parfümleri

Orjinal Parfüm Nasıl Anlaşılır?

“Orjinal parfüm nasıl anlaşılır?” sorusunun yanıtı merak edilerek araştırılıyor. Bunun için dikkat edilmesi gereken birkaç detay bulunuyor. Öncelikle satın alınacak parfümün piyasa değerinin altında olup olmadığına dikkat edilmesi öneriliyor. Orjinal parfümlerim değeri genellikle belli oluyor ve çok düşük fiyattan satılmıyor. Orjinal parfümlerde barkod bulunuyor. Bu barkod taratılarak parfümün orjinalliği test edilebiliyor. Sahte ürünlerin kalıcılığı orjinal parfümlere kıyasla düşük oluyor. Ayrıca sahte parfüm bir süre sonra kötü kokmaya başlıyor. Parfümün orjinalliğini anlamak adına şişesi çalkalanabilir. Eğer kabarcıklar hızlı sönüyorsa parfümün sahte olduğu anlaşılıyor. Sahte parfümler hassas ciltlerde kızarıklık, kaşıntı ve döküntü gibi sorunlara yol açıyor. Özellikle alerjik bünyeye sahip olan kişiler parfümlerin sahte olup olmadığını hemen anlayabiliyor.

Parfüm Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Parfüm seçiminde dikkat edilmesi gereken belli başlı detaylar bulunuyor. Öncelikle parfümün ambalajına dikkat edilmesi öneriliyor. Parfüm şişelerinde kullanılan renkler kişilerde psikolojik olarak bazı hisler uyandırıyor. Örneğin; parfümlerde mavi tonlar taze kokuları, yeşil tonlar doğal kokuları, pembe tonlar ise daha romantik kokuları simgeliyor. Bunun dışında siyah ve altın rengi parfümler ise yoğun ve lüks kokular içeriyor. Parfümde yoğun kokulardan hoşlanan kullanıcılar vanilya, kehribar, paçuli, gül ve sümbül gibi esanslara göz atabiliyor. Odunsu kokular olarak geçen bu esanslar diğer esanslara kıyasla daha yoğun oluyor. Parfümde daha şekerli ve tatlı kokulardan hoşlanan kişiler esans içeriğinde tarçın, şeftali, vanilya, kavun, kayısı, karpuz yer alan parfümlere göz atabiliyor. İçeriğinde bergamot, zencefil, greyfurt, limon ve kan portakalı yer alan parfümler ise kullanıcılara her daim ferahlık sunuyor. Turunçgiller notalı olarak geçen bu parfümler özellikle yaz ve ilkbahar ayları için vazgeçilmez oluyor. Ancak diğerlerine kıyasla daha hafif olan bu parfümlerin sık sık yenilenmesi gerekebiliyor. Parfüm seçiminde mevsim şartlarının göz önünde bulundurulması tavsiye ediliyor. Baskın ve egzotik kokular kış ayları için uygunken şekerli ve ferah kokular yaz ayları için uygunluk gösteriyor. Ayrıca parfüm seçiminde ten rengi de önem arz ediyor. Esmer tenli kişiler için baharatlı kokular uygunken, beyaz tenli kişiler için odunsu ve vanilyalı kokular değerlendirilebilir. Parfüm seçiminde yaş kriteri de oldukça önemli. Örneğin; 20’li yaşlarda daha çiçeksi kokular tercih edilirken, 30’lu yaşlarda daha yoğun ve sofistike kokular kullanılabiliyor.

Parfüm Nasıl Kullanılır?

Parfümün seçim aşaması kadar kullanımı da bir o kadar önemli. Çünkü doğru şekilde kullanılmayan parfümden istenen verim alınamıyor. Kişilerin vücut ısısı, parfüm kokusunun kalıcılığını ve tendeki değişimini etkiliyor. Duş aldıktan sonra kan dolaşımı hızlandığı için sıkılan parfüm daha kalıcı hale gelerek tende en iyi haliyle kokuyor. Parfümün kalıcılığını artıran bölgeler vücut sıcaklığının daha yüksek olduğu kısımlardan oluşuyor. Yani bu bölgelere örnek olarak kol içleri, boyun çevresi, bilekler, iki göğüs arası ve şakaklar verilebilir. Tenin yağlı olduğu bölgelere sıkılan parfüm hoş sonuçlar çıkarmıyor. Yağlı doku parfümün içeriğiyle karışarak kokunun yayılmasına ve tonuna olumsuz etki ediyor. Hatta doğru bilinenin aksine bileklere sıkılan parfümün ovuşturulması, moleküler yapısını bozarak değiştiriyor ve aromatik kokusunu bozuyor. Parfümün kokusunu kaybetmemesi için kapağı kapalı bir şekilde karanlık, serin ve nemsiz bir ortamda saklanması öneriliyor. Örneğin; buzdolabı gibi soğuk yerler özellikle yaz aylarında parfümleri saklamak için uygun oluyor. Parfümün kalıcılığını arttırmak için kuru ciltlerin nemlendirici ya da kokusuz bir vücut losyonu kullanımı öneriliyor. Bu şekilde yağlı cilde tutunan parfüm ciltte daha uzun süre kalıyor. Gündüz ayrı gece ayrı parfüm kullanmak isteyenlerin iki koku arasında doğrudan geçiş yapmaması gerekiyor. Gece parfümüne geçilmeden önce mutlaka duş alınması ve kıyafetlerin değiştirilmesi öneriliyor. Çünkü karışan iki parfüm kokusu kötü kokuya neden olabiliyor. Parfümlerle aynı kokuda deodorant, losyon ya da duş jeli kullanılması kalıcılığını iki katı arttırıyor. Bunun için parfüm seti tercih edilmesi tavsiye ediliyor.

Parfüm Seçenekleri

Parfümler kalıcılıklarına göre farklı seçeneklerden oluşuyor. Zorunlu olarak alkol barındıran parfüm çeşitleri kendi içerisinde yoğunluğuna göre üçe ayrılıyor. Yoğunluk oranı en fazla olan EDP parfümlerin esans yoğunluğu minimum %8 ile maksimum %20 arasında değişiklik gösteriyor. 3-5 saat arası kalıcılık vadeden EDP parfümlerin kalıcılığı kişilerin cilt tipine ve seçilen parfümün kalitesine bağlı olarak 24 saati bulabiliyor. EDC parfümler %3 ile %5 arasında esans yoğunluğu sunuyor. 2 saatte bir yenilenmesi önerilen EDC parfümler astım gibi koku hassasiyeti olan alerjik bünyeler tarafından tercih edilebiliyor. Günlük hayatta en sık kullanılan EDT parfümler, hafif orta bir esans yoğunluğuna sahip. Ayrıca EDT parfümler 4 mevsim rahatlıkla kullanılabiliyor. Parfüm seçenekleri arasında EDP, EDC ve EDT perfume ek olarak bir de saf parfüm yer alıyor. Pure perfume olarak da bilinen saf parfüm, özel olarak üretiliyor.

Parfüm Nasıl Kalıcı Hale Getirilir?

Parfümün kalıcılığını arttırmak için bazı yöntemler bulunuyor. Örneğin nemlendirici uygulandıktan sonra parfüm sıkılması kalıcılığını arttırıyor. Krem sayesinde cilt tarafından emilen parfüm, vücuda hapsoluyor. Parfümün kalıcılığını artırmanın yanı sıra azalmaması için de yapılması gerekenler bulunuyor. Örneğin; parfümlerin sıkıldıktan sonra ovuşturulmaması gerekiyor. Mevsimlere uygun parfüm seçilmesi de kalıcılığı açısından oldukça önemli. Örneğin; çok hafif kokulu parfümler kış ayları için çok uygun olmuyor. Parfümün kalıcılığını artıran seçenekler arasında; nabız noktalarına uygulanması, banyo sonrası sıkılması, sıkmadan önce vazelin sürülmesi ve tarağa sıkılarak saçların taranması sayılabilir. Kulak arkasına, boyuna, bilek içlerine ve dizlere sıkılan parfümlerin kalıcılığı daha yüksek oluyor.

Burberry Markası Hakkında Kısaca Bilgi

Dünyaca ünlü büyük Britanyalı moda evi Burberry; parfüm, kıyafet ve moda aksesuarları üretiyor. Thomas Burberry tarafından kurulan marka, kendine özgü ekose deseni ile biliniyor. 5 marka adı altında çalışan Burberry kadınlar ve erkekler için özel parfümler üretiyor. Bu parfümler arasında; Burberry Brit, Burberry London, My Burberry, Burberry The Beat, Burberry Summer ve Burberry Brit Sheer sayılabiliyor.

Burberry Parfüm Fiyatları

Burberry parfüm fiyatlarına Hepsiburada’nın kozmetik kişisel bakım kategorisinden ulaşabilirsiniz. Karışık olarak listelenen Burberry parfümleri artan fiyat, azalan fiyat, yeni eklenenler, indirim oranı, çok satanlar, çok değerlendirilenler, yüksek puanlılar şeklinde sıralayabilirsiniz. En cazip fiyatlı Burberry parfümlere ulaşmak için artan fiyata göre ya da en çok tercih edilen parfümlere ulaşmak için ise çok satanlar şeklinde sıralama yapabilirsiniz. Beğendiğiniz Burberry parfümler arasında ya da Burberry parfümler ile başka marka parfümler arasında fiyat ve özellik açısından karşılaştırma yapabilirsiniz. Bu şekilde hem bütçeniz hem ihtiyacınız hem de zevkiniz için uygun olan parfümü bulabilirsiniz. Hepsiburada’nın filtreleme özelliklerini kullanarak Burberry parfüm araştırmanızı özelleştirebilirsiniz. Böylece aradığınız parfüme daha kısa sürede ulaşarak zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz. Burberry parfüm için fiyat aralığı, değerlendirme puanı, satıcı, çeşit, mililitre, koku tipi ve hacim filtrelemesi yapabilirsiniz. Değerlendirme puanı yüksek olan parfümleri filtrelediğinizde en beğenilen Burberry parfümlere ulaşabilirsiniz. En az ve en çok şekilde fiyat aralığı girdiğinizde doğrudan bütçenize hitap eden Burberry parfümlere erişebilirsiniz. Bu şekilde bütçenizin dışına çıkmadan parfüm alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Satıcı seçiminde kararsızlık yaşıyorsanız kullanıcı yorumlarına göz atabilir veya doğrudan en cazip fiyatı sunan satıcıyı tercih edebilirsiniz. Ayrıca hızlı teslimat yapan satıcıları tercih ederek parfüme kısa sürede ulaşabilirsiniz. Hepsiburada’nın “Yarın Kapında” özelliği sayesinde bugün sipariş ettiğiniz parfümü konumunuza da bağlı olarak yarın teslim alabilirsiniz.

Burberry Parfüm İndirim ve Kampanyaları

Burberry parfüm indirimleri için Hepsiburada’nın “Süper Fiyat, Süper Teklif” kısmına, Burberry parfüm kampanyaları için ise “Kampanyalar” bölümüne göz atabilirsiniz. Satıcıların yapmış olduğu olası indirim ve kampanyaları kaçırmadan değerlendirerek bütçenizden tasarruf edebilirsiniz. Olası Burberry parfüm indirimini kaçırmamak için ürünü sepetinize ekleyerek ödeme kısmına geçebilirsiniz. Beğendiğiniz Burberry parfümde herhangi bir kampanya yoksa ve beklemek isterseniz ürünü beğenerek ya da listenize ekleyerek takibe alabilirsiniz. Online alışveriş ile hem zamandan hem de bütçenizden tasarruf sağlamanız mümkün. Bunun için Hepsiburada mobil uygulamasını cep telefonunuza indirebilir ya da doğrudan internet tarayıcısı üzerinden online alışveriş sitesine giriş yapabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Burberry Parfüm Fiyatları ve Çeşitleri

76 ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Parfüm
Parfüm
Erkek Parfüm
Erkek Parfüm
Kadın Parfüm
Kadın Parfüm
Lüks Parfüm
Kuponlu Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
İndirimli Ürünler
Güncel Değerlendirme
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 76 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/341406/burberry