Dikiz aynaları, diğer araç aksesuarları ile kıyaslandığında genellikle birçok kişinin göz ardı ettiği bir aksesuardır. Bununla birlikte ister iç ister dış dikiz aynaları olsun, kaliteli aynalar görünürlüğü artırdığı için güvenli sürüş açısından çok önemlidir. Birçok aracın orijinal dikiz aynası, aracın arkasındaki tüm alanı kapsayacak kadar geniş bir görünüm sunmaz. Kaliteli ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş bir dikiz aynası satın alarak bu sorunu hızlı bir şekilde çözebilirsiniz. Sürüş deneyiminizi ve güvenliğinizi önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Görüntüleme Alanına Göre Dikiz Aynası Modelleri

Kaliteli bir dikiz aynasının sağladığı en önemli avantaj, daha geniş açılı bir görüş açısı sunarak, arkanızda neler olup bittiğini daha fazla ve daha doğru şekilde görmenize olanak sağlamasıdır. Kör noktalar trafikte önemli sorunlara neden olabilir. Daha büyük aynalar daha az kör noktalara sahip olur ve arkanızdaki her şeyi kapsayan panoramik bir görüntü sağlar. Kör noktaların azaltılması şerit değişikliklerini daha kolay ve daha güvenli hale getirebilir. Geniş görüş açısı sizi daha fazla güvende tutmaya yardımcı olabilir. Dikiz aynası satın alırken aranacak en önemli özelliklerden biri aynanın sağladığı görüş alanıdır. Bu, temel olarak yansıtıcı yüzeyin boyutunu ifade eder.

Dışbükey ve Geleneksel Dikiz Aynaları

Dışbükey tarzı bir ayna, aynı boyuttaki geleneksel bir aynayla karşılaştırıldığında daha geniş görüş açıları sağlar. Dışbükey, açılı bir yüzey türüdür ve ışığın geleneksel bir aynadan biraz daha farklı şekilde yansıdığı anlamına gelir. Bu nedenle bazı nesnelerin araca göre gerçekte nerede olduğunu yargılamanın zor olduğu çarpık bir görüntü oluşabilir. Öte yandan, daha küçük bir ayna ile çok daha geniş açılı bir görünüm sağlanabilir. Görüntü doğruluğu açısından kıyaslandığında geleneksel (dışbükey olmayan) bir ayna daha doğru bir görünüm sunabilir. Geleneksel dikiz aynası stili genellikle dışbükey görünümüne benzer, ancak aynı geniş açılı görünümü sağlamak için aynanın daha büyük olması gerekir. Öte yandan, görüntüde bozulma çok daha azdır ve arkadaki nesnelerin mesafeleri daha iyi değerlendirilebilir.

Kolay Kurulum ve Öne Çıkan Diğer Özellikler

Kolay kurulum dikiz aynası satın alırken aklınızda bulundurmanız gereken diğer bir önemli özelliktir. Kurulumda çok fazla zaman harcamak istemiyorsanız, mevcut aynanın üzerine monte edilebilecek dikiz aynalarını inceleyebilirsiniz. Öte yandan, aracınıza yepyeni bir ayna takmak, parlama önleme, sıcaklık okuma ve daha geniş görüş açıları gibi oldukça fonksiyonel yeni özellikler getirebilir. Dikiz aynalarındaki parlama önleyici kaplamalar, arkadaki araçların neden olduğu parlak far ışıklarından gözlerinizi korur. Parlama önleme özelliği, gece sürüşü sırasında güvenliğinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Kırılmaz cam, herhangi bir kaza durumunda güvende kalmanıza yardımcı olarak, aynanın size ve aracınızın diğer parçalarına zarar verebilecek şekilde keskin kırıklar halinde parçalanmasını önleyen iyi bir özelliktir.

Dikiz Aynası Satın Alırken Bunlara Dikkat Edin

 • Dikiz aynasının kaliteli parçalara sahip olması çok önemlidir. Kaliteli cam net bir görüş sağlar ve bu nedenle görünürlüğü etkiler. Sağlam plastik çerçeve dayanıklılık sağlar ve camı darbelerden korur.
 • Titreşime yatkın olan dikiz aynaları yol koşullarında tehlikeli olabilir. Bu nedenle, dikiz aynası satın alırken her zaman en sağlam ve dayanıklı parçalara sahip olanları tercih etmelisiniz.
 • Dikiz aynasının boyutunu seçmek için önce araç türünüzü düşünmelisiniz. Örneğin, küçük bir binek araca sahipseniz, panoramik bir ayna aracınız için çok büyük olabilir.
 • Diğer yandan, küçük bir ayna, büyük bir araç için tüm kör noktaları kapsayacak kadar geniş bir manzara sunamaz.
 • Bu dikiz aynaları farklı montaj seçenekleri sunar. Bu nedenle aracınızla uyumlu bir model seçmek için ürün açıklamasını dikkatlice okuduğunuzdan ve ayna boyutunun uygun olduğundan emin olmalısınız.
ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Dikiz Aynası

555 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Wolcar Dikiz Aynası
  2. BSG Dikiz Aynası
  3. Vipkrom Dikiz Aynası
  4. Art Dikiz Aynası
  5. GVA Dikiz Aynası
  6. ITHAL Dikiz Aynası
  7. Gm Dikiz Aynası
  8. Tyg Dikiz Aynası
  9. Viewmax Dikiz Aynası
  10. Spj Dikiz Aynası
  11. Volkswagen Dikiz Aynası
  12. Cey Dikiz Aynası
  13. YD Dikiz Aynası
  14. OEM Dikiz Aynası
  15. Motaysan Dikiz Aynası
  16. Bross Otomotiv Dikiz Aynası
  17. Carub Dikiz Aynası
  18. Nettedarikcisi Dikiz Aynası
  19. Mais Dikiz Aynası
  20. Enes Dikiz Aynası
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Araç Markası A-Z
 5. Araç Modeli A-Z
 6. Fotoğraflı Değerlendirme
 7. Güncel Değerlendirme
 8. Fırsat Ürünleri
 9. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/60005474/60005476
Başa dön