Doğalgaz hortumu, en yalın ifade ile doğal gazı yakıt olarak kullanan ocakların, fırınların ya da sobaların tesisatlarında kullanılan oldukça önemli ve esnek bağlantı elemanları olmaları nedeni ile istisnasız şekilde birçok doğal gaz kaynaklı ürün için tamamlayıcı nitelik taşıyor. Doğal gaz hortumları, paslanmaz çelikten imal ediliyor. Hem hane içi hem de hane dışı kullanıma uygunluk gösteriyorlar. Doğal gaz hortumlarının yüksek ısılara dayanıklı silikon, PVC ya da plastik dış kaplamaları, çalışma basıncı kontrolü yanında tüm dış faktörlerin neden olabileceği olumsuzlukların da önüne geçmeyi sağlıyor. Böylece güvenilir ve kusursuz çalışma ortamı yaratılmış oluyor. Doğal gaz hortumu çeşitleri, paslanmaz çeliğin, örgü ve kaplama malzemelerinin kalitesi ile yanmazlık gibi özelliklere göre birbirlerinden ayrılıyorlar.

Doğal gaz hortumları, esnek yapılarından ötürü aşınmaya müsait aksesuarlar olmaları nedeni ile direnç ve ısı dayanıklılığı bakımından belli kalite standartlarına göre üretiliyorlar. Paslanmaz çelik tel örgüsü bulunan doğal gaz hortum modelleri, yüksek direnç ve dolayısı ile de uzun bir kullanım ömrü sağlıyor. Tel örgü, bağlantı noktalarına kaynak ile bağlanmış durumda bulunuyor ve yüksek sağlamlık arz ediyor. Aşırı ısınmaya karşı dayanıklılık sunan kaliteli dış kaplama malzemeleri, üst düzey güvenlikli bir doğal gaz hortumu kullanımına olanak sunuyor. Dış kaplama malzemeleri arasında en iyi sonuçları PVC, silikon ve plastik kaplamalar veriyor. Doğal gaz bağlantı hortumu, paslanmaz çelik tel örgüsüne ve kaliteli dış kaplamaya sahip ise ideal bir seçenek oluyor.

Doğal gaz ara hortumu, doğal gaz vanası ile doğal gaz ocağı, doğal gaz fırını ya da doğal gaz sobası arasında kullanılan tek esnek bağlantı elemanı olduğundan paslanmaz çelik tel örgünün ve dış kaplama malzemesinin esnemeye uygun yapıda olması gerekiyor. Doğal gaz hortumunun esnek yapısı ve yüksek direnci, 0.5 bar’a kadarki tüm çalışma basıncı değerleri için ideal kullanımı sağlıyor. "Fleks" ya da "flexi" olarak da adlandırılan metal yapılı doğal gaz bağlantı hortumlarının ülkemizdeki üretim standartları, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belirlenmiş olduğu için yanmayan ve kaçak vermemesi gereken malzemeler ile üretilme zorunlulukları bulunuyor. TSE’nin TS EN 14800 standardı ile doğal gaz hortumu kullanım emniyeti güvence altına alınmış oluyor.

Doğalgaz Hortumu Fiyatları

Doğal gaz hortumu markaları arasında teknoloji ve kullanılan malzeme farklılıkları bulunuyor. Bahsi geçen farklılıklar, doğalgaz hortumu fiyatları için ise belirleyici nitelik taşıyor. Doğal gaz bağlantı hortumu fiyatları için TS EN 14800 standardı, asgari bir belirleyicilik sunsa da standardın üzerindeki üretimler de mevcut bulunuyor ve bu üretimler, farklı maliyetlere işaret ediyor. Doğal gaz ocak bağlantı hortumu fiyatı için en ideal seçenek ise kalitesi varsayılan standardın üzerinde bulunan bir doğal gaz hortumunun sunduğu en makul maliyet olarak değerlendiriliyor. Doğal gaz hortumu oldukça kritik bir bağlantı elemanı olduğu için standartlara uygun hareket etmek öneriliyor.

Doğal gaz hortumları, uç kısımlarında yer alan contalar yardımı ile monte ediliyorlar. Doğal gaz hortumlarının contaları, ağırlıklı olarak metal ya da kauçuktan olduğu için kolay şekilde montaja izin veriyorlar. Doğal gaz hortumu uzunluğu, doğal gaz hortumu modelleri için temel belirleyicilerin başında geliyor. Belli uzunluktaki standart hortumların yanı sıra özel uzunluklarda doğal gaz hortumları da bulunuyor. Doğal gaz hortumu, 3 metre azami uzunluktaki modeli ile geniş aralıklı bağlantılara imkan veriyor. Doğal gaz hortumu 200 cm olan model ile ise geniş bağlantı aralığı bulunan daha kısa bir alternatif sunuyor. Doğal gaz hortumu, 2 metre uzunluğun altında olduğunda ise dar olarak nitelendirilebilecek bağlantılarda kullanılıyor.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Doğalgaz Hortumu

.
.
Toplam 24 / 101 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003347/80127002