Doğalgaz Hortumu

Doğalgaz Hortumu 

Doğalgaz hortumu en temel ifade ile doğal gazın yakıt olarak ocaklara iletilmesini sağlayan ürünlerdir. Aynı zamanda, fırınların ya da sobaların tesisatlarında da kullanılan bağlantı elemanlarıdır. Bu ürünler son derece önemli ve esnek bağlantı sağlamaya yarayan özelliklere sahiptir. Bu nedenle, birçok doğal gaz kaynaklı ürün için tamamlayıcı olmaktadırlar. Bu hortumlar, paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Hane içi ya da hane dışı kullanıma uygun olarak tasarlanan birçok doğalgaz bağlantı hortumu vardır. Doğal gaz hortumlarının yüksek dereceli ısılara da dayanıklı olma özellikleri vardır. Isıya dayanıklı olan bu ürünler, PVC, plastik ve silikon dış kaplamaları sayesinde çalışma basıncı kontrolü yanında dış faktörlerin de neden olabileceği olumsuzlukların önene geçmeye olanak sağlamaktadır. Bu sayede, kusursuz ve güvenilir çalışma ortamı sağlanmış olacaktır. Doğal gaz için tasarlanan hortumların modelleri ise farklı malzeme yapılarına sahip olmasından dolayı seçeneklere ayrılmaktadır. 

Ocak fırın doğalgaz bağlantı hortumu çeşitleri paslanmaz çelik, kaplama malzemeleri ve örgülerin kalitesi ve yanmazlık özelliklerini birbirinden ayırmaktadır. Bu hortumlar, esnek yapılarından dolayı aşınmaya müsaittir. Bu özelliklerinden dolayı direnç ve ısı dayanıklılığına da sahip olan ürünlerdir. Belli kalite standartlarına uygun olarak üretilen bu ürünler, uzun ömürlü bir şekilde de kullanıma uygundur. Paslanmaz çelik malzemeden imal edilen tel örgüsü bulunan doğalgaz boruları, yüksek basınca dayanıklı olduğu için de uzun ömürlü kullanıma olanak sağlamaktadır. Tel örgü, bağlantı noktalarına kaynakla bağlanmış olan ürünlerdir. Yüksek sağlamlık arz eden bu ürünler de uzun ömürlü bir kullanıma ortam sağlar. Farklı özelliklerde tasarlanan doğalgaz borusu fiyatları da aynı oranlarda olmayacaktır. Aşırı ısınmaya karşı dayanıklı olarak üretilen dış kaplama malzemeleri de bu boruların üretiminde kullanılmaktadır. Aynı zamanda, bu boruları üst düzey güvenilirlik ile kullanabilmeniz de mümkündür. 

Doğalgaz Hortumu Özellikleri 

Doğalgaz ocak hortumu fiyatları ile kombi hortum fiyatları aynı oranlarda değildir. Bu durum, hortumların çeşitli kullanım amaçları için üretilmesinden ileri gelmektedir. Doğalgaz hortumlarının dış kaplama malzemeleri de birbirinden farklı olabilmektedir. Plastik, silikon ve PVC kaplamalar bu anlamda en iyi sonuç veren hortum modellerinden bir kaçıdır. Doğal gaz bağlantı hortumları paslanmaz çelik tel örgüden imal edilirse daha kaliteli olduğu anlamına gelmektedir. Çünkü bu malzemeden imal edilen doğal gaz borularının kalite düzeyi daha yüksektir. Aynı zamanda, doğal gaz hortumları arasında çok sık kullanılan ürünlerden de bir tanesidir. Doğal gaz ara hortumları, vana ile doğal gaz ocağı, fırını ya da sobası arasında kullanılan elemanlardır. Bu ürünler tek esnek bağlantı elemanı olduğu için paslanmaz çelik tel örgüden imal edilmiştirler. Aynı zamanda, dış kaplama malzemesinin esnemeye uygun yapıda imal edildiği de söylenebilir. 

Kombi bağlantı hortumu ile doğalgaz hortumunun arasında bir takım üretim farklılıkları vardır. Doğal gaz hortumlarının esnek yapısı ve yüksek direnci sayesinde uzun ömürlü kullanım yapısına sahip olduğu bilinmektedir. Bu özellikleri sayesinde 0.5 bar’a kadar bütün çalışmalardaki basınç değerleri için ideal bir şekilde kullanılabilecek aparatlardır. Doğal gaz bağlantı hortumları, Fleks ya da flexi olarak da isimlendirilir. Ülkemizdeki üretim standartları olan TSE ( Türk Standartları Enstitüsü’ne uygun olarak üretilmiş olan ürünlerdir. Bu sayede, yanmayan ve kaçak vermemesi gereken malzemeler ile üretilmektedir. TSE’nin standartları sayesinde doğal gaz hortumunun kullanımının emniyetli olduğunu da söylemek mümkündür. Genel olarak bu hortumlar, mutfaklarda ocağa yakın bir konumda yer almaktadır. Bu nedenle, estetik görünüm açısından doğalgaz borusu gizleme aparatı da kullanılabilen ürünlerdir. 

Doğalgaz Hortumu Fiyatları

Doğalgaz hortum fiyatları markalar arası kaliteli üretim ve marka farkından dolayı değişkenlik gösteren bir durumdur. Doğal gaz hortumu üreten markalar arası teknoloji ve üretim malzemeleri arasında birçok değişkenlik bulunmaktadır. Bu farklılıklar ise doğalgazın hortum fiyatlarını etkileyen bir durumdur. Fiyatlar için belirleyici nitelik taşıyan bu unsurlar, üründen ürüne değişkenlik göstermektedir. Doğal gaz bağlantı hortumlarının fiyat aralıkları TS EN 14800 standardına uygun olarak da değişkenlik gösterir. Asgari oranda belirleyicilik sunulsa da bu standartların üstündeki üretimiler de vardır. Bu üretimler ise farklı maliyetlerde satışa sunulan ürünler anlamına gelmektedir. Doğalgaz hortum fiyatı ocak bağlantı hortumları açısından değerlendirildiğinde en ideal seçenek olarak örneklendirilebilir. Aynı zamanda, kalitesi varsayılan standartların üstündeki doğal gaz hortumunun sunmuş olduğu makul maliyet olarak da ifade edilebilir. Doğal gaz hortumları, son derece kritik bir bağlantı elemanı olan ürünlerdir. Bu sebeple, standartlara uygun hareket ederek üretilen elemanlardır. 

Doğal gaz hortumları, uç bölümlerinde yer alan contalar ile montajlanabilen ürünlerdir. Bu ürünlerin contaları, genel olarak kauçuk ya da metal olduğu için kolayca montajlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Doğal gaz hortumlarının uzunluğu, hortum modelleri için asıl belirleyici olan özelliklerden bir tanesidir. Belli uzunluklarda tasarlanan standart büyüklükteki hortumların yanı sıra, özel uzunluklarda da tasarlanabilen doğal gaz hortumları bulunmaktadır. Bu doğrultuda ise hortum fiyatları değişkenlik göstermektedir. Örneğin, doğalgaz ocak bağlantı flex hortumu kalite düzeyinin fiyatlara yansıyacağı söylenebilir. Doğal gaz hortumları, 3 metre azami uzunlukta üretilen elemanlardır. Bu uzunluktaki modelleri ile geniş aralıklı bağlantı yapma imkanına da sahipsiniz. Bu elemanların 200 cm olan uzunluktaki modelleri ise geniş bağlantı aralığı bulunsa da kısa bir alternatif olarak satın alınabilecek ürünlerdir. 

Doğalgaz Flexi Hortum Nedir?

Doğalgaz flex hortumlar, gazla ısıtmanın yaygınlaşmasından dolayı, gazı taşımaya yarayan elemanlardır. Doğal gazın çevreye ve canlılara zarar vermemesi ve daha iyi bir ısınma sağlanması adına bu ürünlerden destek alınır. Doğalgaz boruları konforlu bir şekilde ısınmaya da yardımcı olan elemanlardır. Genellikle, doğal gazın hava kirliliğine neden olmasından dolayı kombiye geçişin verimli olması, bu elemanların önemini artırmıştır. Isıtma için kombi kullanımına hızlı bir geçiş olduğu için doğalgaz hortumları önem kazanmıştır. Hortumların doğal gaz tesisatındaki en zayıf halka olduğu söylenebilir. Bu sebeple, iş yeri ya da evinizdeki hortumların bir takım standartları karşılaması son derece önemlidir. Paslanmaz çelik ocak flexi imal edilen hortumlardan bir tanesidir. Bu elemanların üretiminde belirlenen standartlardan bir tanesi de yüksek sıcaklık ve basınca dayanıklılıktır. Aynı zamanda, korozif ortamlarda da dayanıklılığı, esnek yapıda oluşu ve istenildiği gibi kesilebilmesi de standartlara uyumluluğu uygun olan özelliklerdir. 

Doğalgaz hortumları kolayca eğilip bükülebilir yapıda olmalıdır. Çünkü montajlama esnasında kullanım kolaylığı sağlaması son derece önemlidir. Güvenlik açısından da bu özelliğin son derece önemli olduğu bilinmektedir. Bu özelliklerin birçoğu paslanmaz şeffaf örgülü gaz flexleri modellerinde bulunmaktadır. Güvenilirlik açısından doğal gaz flex hortumları gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Bu hortumların kullanım alanları da geniş bir kullanım amacına yön verir. Ocaklar, fırın, gazlı cihazlar ve benzeri kullanımlar için uygun olan elemanlardır. Aynı zamanda, güvenilir, basit ve hızlı bağlantılar gerçekleştirmenize de yardımcı olan ürünlerden bir tanesidir. Farklı görünümlere sahip olan doğalgaz hortumlarını evinizde ya da ofisinizde kullanabilmeniz mümkündür. Evinizin ve ofisinizin görünür kısmında kullanabileceğiniz bu elemanların tasarımınıza da uyum sağlayacağı söylenebilir. Doğal gaz flex borusunu seçerken farklı seçenekler ve boyutlara sahip pek çok ürün arasından seçim yapabilirsiniz. 

Doğalgaz Flex Hortum Modelleri

Yeni tip örgülü ocak hortumu flexi kullanıldıkları alana ve içinde taşıyacakları maddeye göre farklı şekillerde adlandırılır. Örnek verilecek olursa doğal gaz, hava, buhar, yağ, su ve benzeri kimyasallara göre kullanım alanları farklılık gösterecektir. Birden çok özelliği olan ve çeşitli modelleri bulunan doğal gaz hortumları sağlamlıklarıyla ön plana çıkmaktadır. Birçok alana yayılan özellikleriyle örgülü ve örgüsüz modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Farklı boy ve ölçülerde de olabilen bu ürünler, güvenilir bir ortam yaratmanıza da olanak sağlar. 150 cm y ada 200 cm olarak farklı ölçüler arasından kullanım amacınız doğrultusunda seçim yapabilmeniz mümkündür. Örgülü ve örgüsüz olmalarından dolayı farklı kullanım alanlarına uygun seçimler yapılabilir. Örgüsüz bir model daha çok kısa mesafede boru ya da ekipmanlar arasında dirsek özelliği görmesinden dolayı kullanılabilecektir. Bunun yanı sıra, yüksek sıcaklık ve basınca da direnç gösterildiği için güvenilirlik açısından ideal bir üründür. 

Doğal gaz flex borusunun farklı bir diğer özelliği de esnek olmasıdır. Kolayca eğilip bükülebilen yapısı ile istediğiniz boyutta kesebilme şansına sahipsiniz. Kimyasal ya da fiziksel olarak aşındırıcı ve tahrip eden etkiler gösteren ortamlara da dayanıklı olan ürünlerdir. Doğal gaz flex hortumun yapıldığı malzemenin kalitesine göre farklılık gösterdiği de söylenebilir. Bu durum ise hortumun ömrünü uzatabileceği gibi kısaltabilecektir de. Hammaddesi paslanmaz çelik olan hortumların yanı sıra, farklı malzemelerden imal edilen hortumlar da seçenekler arasındadır. paslanmaz çelik hortumlar ise bir hayli sağlam ürünlerdir. Aynı zamanda, korozyon ve ısıya karşı da dayanıklılığıyla ön plana çıkan ürünler olduğu da söylenebilir. Farklı tasarımlara sahip olan markaların kendine has özellikler katarak doğalgaz hortumlarını ürettiklerini bilinmektedir. 

Doğalgaz Flex Hortumu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğalgaz sayaç fleksi gibi farklı kategorilerde tasarlanan hortum modelleri bulunmaktadır. Pek çok alanda maddelerin bir yerden başka bir yere taşınması için kullanılan hortumlar, doğalgazın güvenle taşınması için de kullanılır. Hortumlar, buhar, gaz, su, yağ, kimyasallar gibi sıvıları ya da gaz halindeki sıvıları taşımaya yardımcı olur. Bu sebeple, doğal gazın taşınması için flex hortum seçerken dikkat etmeniz gereken birçok unsur vardır. Öncelikle, kullanım alanlarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Bununla birlikte, doğalgaz hortumunu ne için kullanacağınıza da karar vermelisiniz. Satın almayı düşündüğünüz ürünün örgülü olup olmadığını kendi kullanım alanınıza uygun olarak belirleyebilirsiniz. 

Dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise hortumun kalitesi ve malzeme yapısıdır. Pek çok farklı özelliği içinde barındıran hortumlar da seçenekler arasındadır. Bu özellikteki çelik örgülü bağlantı hortumları sık tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. Satın almayı düşündüğünüz hortumların ölçülerini de kendi kullanım amacınıza uygun olarak belirlemeniz gerekecektir. Birbirinden farklı ürünlerin kalite düzeyi, kullanım alanı ve markası birbirinden farklıdır. Bu nedenle, ödeyeceğiniz tutarlar da değişkenlik gösterir. 

Doğalgaz Hortumu Nasıl Olmalı?

Doğalgaz hortumu TS-EN 14800 standartlarına uygun olarak üretilmiş olmalıdır. Gaz hortumlarının bağlantı uçları ise gerçek paslanmaz çelikten imal edilmiş olmalıdır. 

Doğalgaz Sayaç Flexi Ne İşe Yarar?

Doğalgaz hortumu olarak bilinen flexi sayaç hortumu olarak da bilinir. Tesisatlarda da kullanılan bu hortum, önemli bir parça olarak çok sık kullanılır. Doğalgaz iletiminin yanı sıra, elektrik ve su tesisatlarında da bu borular kullanılmaktadır. 

Sayaç Hortumu Nasıl Çalışır?

Doğal gaz hattını ve sayaç makinesini birbirine bağlayan bu hortumlar, doğalgazın güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlar. Böylece doğalgaz kullanılarak sayaç makinesi de ölçüm yapmış olmaktadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Doğalgaz Hortumu

289 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 289 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003347/80127002