Matkaplar, tamirat ve tadilat işlerinde sıklıkla başvurulan elektrikli el aletleridir. Çeşitli yüzeylerin delinmesi için kullanılan bu aletler, amatör ve profesyonel kullanımlar için üretilmiş modellerinde birtakım farklı özelliklere sahiptir. Elektronik el aletleri üreticisi Einhell, hem amatör hem de profesyonel kullanıma uygun matkap modelleri ve ulaşılabilir fiyat etiketleri ile geniş bir kitleye hitap eder.

Einhell Matkap

Yüzeylerde istenen ebatlarda ve düzgün delikler açılabilmesi için kullanılabilecek en etkili araçlar matkaplardır. Bu işlem için matkap modelleri ile birlikte yüzey çeşidine uygun ve ihtiyaç duyulan çapta bir matkap ucu kullanılması gerekir. Bu amaçla; temel olarak beton, ahşap ve metal olmak üzere üç farklı tipte olan matkap uçları kullanılır. Ancak, bunun yanında cam ve seramik gibi hassas yüzeylerin hasar verilmeden delinebilmesi için de uç çeşitleri bulunur. Yüzeye uygun olarak seçilen uç, matkabın mandren kısmına sabitlenir ve matkabın çalıştırılması ile birlikte kendi ekseni etrafında yüksek devirde dönen uç, bastırıldığı yüzey içerisinde ilerleyerek delik açma işlemini gerçekleştirir. Einhell matkaplar, birçok farklı uç ile birlikte kullanılabilirler ve çok farklı yüzeylerde çalışma imkanı sunarlar.

Matkapların kullanım şekilleri gereği dayanıklı malzemeden üretilmeleri gerekir. Aksi halde bu cihazlar kolaylıkla deforme olabilir ve kullanılamaz hale gelebilirler. Einhell matkap modelleri, darbelere karşı dayanıklı malzemelerden üretilmiş olup kolaylıkla hasar görmez ve uzun yıllar boyunca problemsiz şekilde kullanılabilir.

Einhell Darbeli Matkap

Matkaplar, darbeli ve darbesiz olmak üzere iki çeşittir. Darbesiz matkaplar, daha çok ahşap, metal ve alçı levha gibi yüzeylerde kullanılır. Ancak beton gibi yüzeylerin delinmesi için matkapta darbe fonksiyonu bulunması gerekir. Bu fonksiyon, matkap çalışırken uçta ileri yönlü darbeler meydana getirerek ucun beton yüzeyde ilerlemesini kolaylaştırır. Ancak, bu fonksiyon, sadece beton ve duvarlarda kullanılmalıdır. Einhell darbeli matkap modelleri de sahip oldukları darbe özelliği ile bu tip yüzeylerin çok rahat şekilde delinmesini sağlarlar.

Darbeli matkaplar, üzerlerinde bulunan bir anahtar vasıtasıyla, aynı zamanda, darbesiz olarak da kullanılabilirler. Bu sebeple darbe özelliğine ara sıra da olsa ihtiyaç duyulacaksa darbeli bir model tercih edilmelidir. Aksi halde darbe özelliği olmayan bir matkapla beton gibi yüzeylerin delinmesi oldukça zor olabilir. Darbe özelliğine ihtiyaç duyulmadığında ise bu özellik, anahtar üzerinden kolaylıkla iptal edilebilir. Bu özelliğin seçildiği anahtar üzerinde vida ve çekiç sembolleri bulunur. Anahtar, vida sembolü tarafında ise matkap darbesiz, çekiç konumunda ise darbeli konumdadır.

Einhell Matkap Fiyatları

Einhell matkaplar, sahip oldukları özelliklere ve malzeme kalitelerine göre aynı kategorideki diğer ürünlere oranla daha ulaşılabilir fiyat etiketlerine sahiptir. Bu ürünlerin fiyatları motor gücü, malzeme kalitesi ve ürünün sahip olduğu diğer fonksiyonel özelliklere göre değişiklik gösterir. Onun dışında markanın bütün modelleri, aynı yüksek kalite standartlarında ve birinci sınıf malzemelerle üretilir.

Matkap seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk nokta, matkabın motor gücüdür. Ortalama olarak 500 Watt gücündeki modeller ile amatör kullanımda birçok işin altından rahatlıkla kalkılabilir ve bu modeller uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Ancak daha profesyonel kullanımlar için motor gücünün yüksek olmasına dikkat edilmeli ve 1000 Watt değerine kadar değişen modellerden birisi tercih edilmelidir. Motor gücünün artması, fiyatı artırsa da bu durum, matkabın yoğun kullanımda çok daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Matkap fiyatlarını etkileyen bir diğer nokta da modelin darbe özelliğine sahip olup olmadığıdır. Darbe özelliği için matkap içerisinde ayrı bir motor bulunması gerektiğinden bu özellik ürün fiyatını artırır.

Bu özellikler dışında mandrenin anahtarlı ya da anahtarsız olması, delme derinliğinin takibi için üründe metal bir mesnet bulunması, tutamakların dayanıklı ve darbe emici yumuşak bir malzemeden yapılması, cihaz üzerinde delme alanını aydınlatan bir lamba bulunması ve ürünün taşıma çantasına sahip olması gibi özellikler de ürün fiyatında belirleyicidir.

Einhell Matkap Fiyatları

35 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Einhell
  2. CatPower
  3. Makita
  4. Bosch
  5. Hitachi
  6. Osaka
  7. RTRMAX
  8. Attlas
  9. Ryobi
  10. Dewalt
  11. Max Extra
  12. AEG
  13. Crownflex
  14. Black&Decker
  15. KL
  16. KLPRO
  17. Maktec
  18. Stanley
  19. AGP
  20. Cat Power
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
 • Marka Einhell
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003095
BAŞA DÖN