Ağaç kesme, odun kesme ya da odun budama işlemleri için tercih edilen bir pala etrafında sarılı şekilde zincir bulunan ve böylece kesme işlemini gerçekleştiren makinelere ağaç kesme makineleri adı veriliyor. Bir diğer adı motorlu testere olan ağaç kesme makinelerinin elektrikli, akülü ve benzinli çeşitleri bulunuyor. Bu çeşitler arasından en doğru tercihi yapmak için göz önünde bulundurmanız gereken kriterlerin başında makineyi ne kadar süre aralıksız olarak kullanacağınız geliyor. Ağaç kesme makinesi bakarken bazı ödemli detaylara dikkat ederek ihtiyaçlarınıza en uygun olan makineyi kolayca seçebilirsiniz.

Günlük Uzun Süreli Kullanım için Uygun Olan Ağaç Kesme Makineleri

Eğer gün boyunca aralıksız olarak makineyi kullanmayı düşünüyorsanız ağırlık açısından hafif olan benzinli testerelere yönelebilirsiniz. Çünkü akülü testerelerin şarjları tüm gün boyunca yeterli gelemeyeceği için yanınızda yedek batarya taşımanız gerekebiliyor. Benzer şekilde ağırlığı fazla olan makinelerle gün boyunca çalışmak da bir miktar yorucu olabiliyor. Ancak evinize veya atölyenize yakın olan bir yerde çalışma yapacaksanız benzinli testereler yerine elektrikli ağaç kesme makineleri tercih etmeniz çok mantıklı oluyor. Elektrikli ağaç kesme makineleri çok az miktarda titreşim yaratmakla birlikte gürültü açısından da muadillerine göre daha sessiz şekilde çalışabiliyor. 

Günlük Kısa Süreli Kullanım için Uygun Olan Ağaç Kesme Makineleri

Gün içinde yalnızca birkaç saat çalışmayı planlıyorsanız gücü yüksek olan ve ağır olan ağaç motorlarını tercih edebilirsiniz. Fakat yüksek güçteki motorları ekstra bir güce ihtiyaç duymanız halinde seçmelisiniz. Böylece hem beden olarak fazla yorulmazsınız hem de kalın ve zorlu olan ağaç gövdelerini dahi kolaylıkla doğrayabilirsiniz. Buna karşılık günde birkaç saatten fazla çalışmayacaksanız ama basit işler yapacaksanız ağır olan ve yüksek güçteki makineleri tercih etmenize gerek yoktur. Hatta hafif motorlar tercih etmenin avantajı da büyük oluyor. Tabii, makinenin çalışma tipini seçmek için elektrik enerjisine nasıl ulaşacağınızı da belirlemelisiniz. Az gürültülü ve az titreşimli olması yönüyle elektrik enerjisine kolayca ulaşabildiğiniz durumlar için elektrikli ağaç makinelerini seçmek en doğru tercih olacaktır. Elektrik enerjisine ulaşmanız mümkün değilse de birkaç saat kullanmak için akülü testerelere yönelebilirsiniz. Hatta akülü testereler yaygın şekilde çift bataryayla beraber kullanılıyor. Böylece bir aküyle çalıştığınız sırada diğerini şarj etmeye devam edebilirsiniz.

Ağaç Kesme Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ağaç kesme makinesi yani motorlu testere satın alacağınız zaman sağlamlık, motor tipi, fiyat ve ağırlık gibi faktörler seçim konusunda önemli bir rol oynuyor. Ancak kriterler bunlarla sınırlı değil. İş güvenliğine uygunluk ve doğayı koruma gibi kriterleri de göz önünde bulundurarak tercih yapmak gerekiyor. Öncelikle güvenliğe önem vermelisiniz. Bu yüzden satın alacağınız motorun güvenlik donanımlarını detaylı bir şekilde incelemek, iş güvenliğini sağlamak ve yaralanmalarını önlemek açısından büyük önem taşıyor. Bir diğer önemli kriter olarak ise dengeyi baz alabilirsiniz. Motorunuzun ağırlığı, sahip olduğu tasarımı, elinize ve çalışma şeklinize uygunluğu sizin çalışmanızı verimlilik ve denge açısından bir hayli etkiliyor. Ağaç kesme makineleri düzenli olarak bakım gerektiren motorlar oluyor. Bu yüzden rutin bakımlarını kendinizin yapabileceği şekilde pratik tasarıma sahip olan ürünlere yönelebilirsiniz. Hava filtresinin, zincirin ve yakıt pompasının kolayca değiştirilebileceği şekilde tasarlanmış olan makineler oldukça avantajlı oluyor. Aynı zamanda satın alacağınız markanın servis ağının genişliğini de göz önünde bulundurabilir, gerekli olan anlarda hızlıca müdahale edilmesini kolaylaştırabilirsiniz. Motorlu testere satın alırken fazla dikkat edilmeyen konulardan bir tanesi de emisyon değeri oluyor. Oysa emisyon değeri, çevreyi korumak açısından büyük bir öneme sahip. Dolayısıyla makine seçiminde emisyon değerinin doğaya uygunluğuna da göz atmalısınız.


ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Elektrikli Ağaç Kesme Makineleri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 232 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/465415/34000109/451867/34001224