Giorgio Armani parfüm ürünleri kadar moda tasarımları ile de biliniyor. Modanın dünya başkenti İtalya çıkışlı olan firma kurucusu tasarımcı Giorgio Armani'nin adını taşıyor. Marka özellikle filmlerle ünlenen erkek giyim ürünleri ile tanınıyor. L'Oreal işbirliği ile giyim ürünlerinin yanında kozmetik ve koku endüstrisine de giriş yapan firma, 1982 yılından bu yana sektörün devleri arasında yer alıyor. Giyimdeki namının aksine parfüm dünyasına ilk olarak kadın ürünleri ile adım atan Armani, 1984 yılında ilk erkek parfümü ile raflarda yerini alıyor. Markanın ilk parfümlerinin farklı edisyonlarıyla serileri genişletilerek 21. yüzyıl insanının ihtiyaçlarına uzun süre yanıt veren kokular ortaya çıkıyor. Yıllara meydan okuyan başarısıyla adından söz ettiren marka her yıl klasikler kadar yeni ürünlerle de adından söz ettiriyor. İkonik şişeleri ve iz bırakan kokuları ile tanınan Armani parfümleri modası geçmeyen kokular olarak tanımlanıyor.

Giorgio Armani Parfüm Çeşitleri

Marka, 1982 yılından günümüze kadar Giorgio Armani parfüm çeşitleri sayısını 144'e ulaştırmış bulunuyor. Markanın ilk parfümünün güncel edisyonu en son 2017 yılında kullanıcılarla buluşuyor. Yenilenen ancak özünü koruyan kokular, mevsimlere, günün farklı saatlerine uygun alternatiflerle kullanıcıları memnun ediyor. Çok sayıda farklı ürün bulunduran serilerin başarıları dünyaca ünlü burunlardan kaynaklanıyor. Marka parfümleri Alberto Morillas, Loc Dong, Anne Flipo, Jacques Cavallier, Antoine Maisondieu, Dominique Ropion, Annick Menardo, Olivier Cresp, Antoine Lie, Clement Gavarry, Carlos Benaim, Olivier Polge, Francis Kurkdjian, Calice Becker, Christine Nagel, Francoise Caron, Cecile Matton gibi isimlerinin imzasını taşıyor. Armani parfümleri unutulmaz kılan parfümörler arasında Julie Masse, Lucas Sieuzac, Serge Majoullier, Evelyne Boulanger, Nathalie Lorson, Roger Pellegrino, Sophie Labbe, Daniela (Roche) Andrier, Thierry Wasser, Yves Cassar, Beatrice Piquet, Pascal Gaurin, Marie Salamagne, Alienor Massenet, Jean-Claude Ellena, Annie Buzantian, Bruno Jovanovic, Harry Fremont ve Fabrice Pellegrin gibi isimler de sayılabiliyor.

Giorgio Armani parfümler odunsu ve aromatik kokuları ile öne çıkıyor. Farklı serilerde floral veya baharatlı farklı nüanslara da rastlanıyor. Parfümlerde yasemin notası ile sık sık kullanılıyor. Yasemin çiçeğinin cinsel çekim uyandıran kokusu nedeniyle kimi Giorgio Armani parfümler afrodizyak özellikli olarak anılıyor.

Giorgio Armani Parfüm Fiyatları

Birden çok notanın harmanlanmasıyla hazırlanan kıymetli kokteyller olarak anılabilen kokular, parfüm piramidindeki geniş nota sayısıyla öne çıkıyor. Bu çeşitlilik kullanıcıları koku serüveninde değişkenliğe ve yeni sürprizlere hazırlıyor. Armani parfüm ile ilk anda alacağınız koku üst notalardan gelirken, zaman içinde parfüm duyumu orta ve alt notalara geçiyor. Her koku seviyesinde birden çok nota bulunarak size özel bir harman vadediyor. Giorgio Armani parfüm çeşitleri sürdükten sonraki saatler içinde sunulan çeşitlilik sayesinde her seviyede yeni koku deneyimleri yaratıyor.

Giorgio Armani parfüm fiyatları parfümlerin özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Markanın lüks ve ihtişam vadeden ismi fiyatlarda belli bir standardı karşılarken notaların hammaddelerinin maliyeti, parfümün EDT, EDP veya EDC özellikte oluşu da ücretlendirmede değişikliklere imkan tanıyor. EDP parfümler tende en uzun süre kalan kokuları temsil ediyor, sırasıyla EDT ve EDC kokular kalıcılıkta farklılaşıyor. EDP'ler bu nedenle en pahalı ürünler olurken, EDT ve EDC ürünler daha uygun fiyatlara satın alınabiliyor. Kokunun daha da kalıcı olması adına vücut losyonları, sabunlar, deodorantlardan faydalanılabiliyor. Bu tip set ürünleri parfümün yanında alınabilirken çoklu setler, tek ürünlerden daha yüksek fiyatlarla etiketleniyor. Her yaştan kadın ve erkek için ürün bulunduran Armani parfümler, cezbedici kokularla ön plana çıkıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Giorgio Armani Parfüm Fiyatları ve Çeşitleri

73 ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Parfüm
Parfüm
Erkek Parfüm
Erkek Parfüm
Kadın Parfüm
Kadın Parfüm
Lüks Parfüm
Kuponlu Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
İndirimli Ürünler
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Toplam 24 / 73 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/341406/giorgioarmani