Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Groupzelena
Groupzelena Ficus Benjamin "starlight" | 70/100 cm | Ev ve Dekorasyon Bitkisi

Groupzelena Ficus Benjamin "starlight" | 70/100 cm | Ev ve Dekorasyon Bitkisi

Groupzelena
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
Loading interface...
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/60002758
Groupzelena Ficus Benjamin "starlight" | 70/100 cm | Ev ve Dekorasyon Bitkisi

FİCUS BENJAMİN STARLİGHT - 70/100 CM BOYUNDA


Ficus Benjamin Starlight; Ağlayan incir, benjamin incir veya ficus ağacı olarak bilinen ve genellikle sadece ficus olarak mağazalarda satılan Ficus benjamina, Moraceae ailesinde, Asya ve Avustralya’ya özgü çiçekli bir bitki türüdür. Bangkok’un resmi ağacıdır. Yakın zamanda tarif edilen bir çeşitlilik olan Ficus benjamina var.


FİCUS BENJAMİN STARLİGHT BAKIMI HAKKINDA

NEM & SULAMA

Ficus Benjamin Kafes bitkiniz yeterince havadar ise ve sıcak rüzgarları alıyorsa sık sık sulayabilirsiniz.Yaz aylarında toprak nemini kaybetmeden sulamanızda bir sakınca yoktur.Sulama yapacağınız su ortam ısısına göre soğuk olmamalı.Bitkinize vereceğiniz su çok kireçli ise birkaç gün suyunuzu dinlendirmelisiniz. Musluk suyu kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Yaz aylarında nem oranını yükseltmek için yapraklarına su fısfıslayabilirsiniz veya ıslak bir bezle silebilirsiniz. Hem böylelikle yaprakları da parlak olacaktır. Sulamayı sabah yaptıysanız akşam, sulamayı akşam yaptıysanız sabah tabakta biriken suyu bitkinizin sağlığı için dökmeniz gerekmektedir.


IŞIK İHTİYACI

Ficus türleri güneş ışığını seven bitkilerdir. Gelişmelerinde iki önemli faktör vardır. Sık sık esintili bir ortam ve yapraklarının güneşten ısınmasıdır.Gelişimi için yapraklarının güneş ışığı ile ısınması yararlı olduğu için direk güneş almalarında bir sakınca yoktur.Ancak sadece öğle vaktinde güneş tepedeyken bitkinizi güneş ışığından korumalısınız çünkü öğle vakti güneş ışığına direk maruz kaldıklarında yapraklarında yanıklar oluşur.


TOPRAK & VİTAMİN

Toprağının süzek olması önemlidir.Lifli poşet toprak veya humuslu toprak kullanabilirsiniz.İçine ponza taşı karıştırarak toprağın sıkışmasını önleyerek köklerinin hava almasını sağlayabilirsiniz.

Poşet toprak kullanmışsanız düzenli olarak bitki besini – gübre vermelisiniz. Bütün bir yıl düzenli aralıklarla sulamalardan sonra bitki besini – gübre verebilirsiniz. 2 – 3 ayda bir toprak yıkaması yapmalısınız.

Kışın Benjamin Kafes bitkiniz serin,güneşsiz,havasız bir mekandaysa sulamayı azaltarak bitki besini vermeyi keserek bitkinizi dinlendirmelisiniz.


SAKSI DEĞİŞİMİ

Besin vermek yerine besleyici bir toprak karışımı hazırladıysanız her yıl saksı / toprak değişimi yapabilirsiniz.

Hazır toprak ve besin kullandıysanız, kökler saksıya sığmadığı zaman saksı değişimi yapmalısınız.Çok fazla büyük saksılara dikilmemelidirler,eski saksısından en fazla 1-2 numara büyük saksılara dikilmelidir.

Büyük saksılara dikildiğinde kökler boşta ve fazla serinde kalmış olacaktır. Bitkiniz saksıyı doldurmak için kök salmaya çalıştığı sürece de yaprakları kötü bir duruma gelecektir.


Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön