Güneş Enerjisi

Güneş enerjili aydınlatma modelleri günümüz aydınlatma araç gereçleri ile karşılaştırıldığında daha ekonomik ve çevre dostu seçenekler sunar. Herhangi kablo veya ayarlamaya ihtiyaç duymadan her kullanım alanına ve ihtiyaca cevap verebilecek özelliklerle donatılır.Güneş enerjili aydınlatmaları bulunduğunuz ortamı çevre dostu bir tutumla zevkinize uygun şekilde aydınlatmanıza imkan sunar.Yenilenebilir enerji kaynaklarının arasında yer alan güneş doğa dostudur. Güneş ışığından elektrik üretmek karbon ayak izinin azaltılmasında önemli derecede etkili bir rol oynar. Güneş enerjili aydınlatma seçenekleri günümüz aydınlatma araç ve gereçlerinden daha yüksek bir fiyat aralığına sahip olabilir. Ancak daha uzun ömürlü bir kullanım olarak bakıldığında solar aydınlatma daha hesaplı bir seçenek olur. Solar olarakta bilinen güneş enerjili aydınlatma temelinde hem içi hem de dış ortamları çevre dostu ve daha ekonomik seçeneklerle aydınlatma teknolojisidir. Güneşten aldığı enerjiyle faaliyet gösteren bu aydınlatmalar sokaklarda evlerin bahçelerinde veya sundurma gibi küçük yerlerde kullanılabilir. Güneş enerjili aydınlatma modellerinin temel yapısı kullanım süresi boyunca güneş ışığını alarak enerjisini emen fotovoltaik ya da PV paneldir. Güneşten alınan enerji elektriğe dönüştürülerek genel olarak şarj edilebilir bir bataryada depolanır. Güneşten enerji alarak faaliyet gösterebildikleri için bu aydınlatmaların güneş ışığının en bol gören yerlerde kurulması önemli bir husustur. Solar veya güneş enerjili aydınlatma modelleri farklı aydınlatma ihtiyaçlarına göre çok sayıda tür boyut şekil ve renk seçenekleri ile kullanıcılara sunulur. Bu aydınlatma modellerinin bazıları sadece belirli bir kullanım amacına hizmet etmek için değil aynı zamanda estetik açıdan dikkat çekmesi için tasarlanır. Bu nedenle güneş enerjili bir aydınlatma modeli seçerken talep ve ihtiyaçlarınıza uygun bir tercih yapmanız gerekir. Siz de beklentilerinize uygun olan güneş aydınlatma modelini hepsiburada ile kolaylıkla bulabilir seçenekleri detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Solar Veya Güneş Enerjili Aydınlatma Modelleri

Güneş enerjili aydınlatma seçeneklerinin en sıklıkla kullanıldığı alan evlerin bahçeleridir. Solar panellerden destek alan güneş enerjili bahçe aydınlatmaları bahçenizin daha dikkat çekici ve canlı görünmesi için tasarlanır. Bu aydınlatmalar hoş bir aydınlatma aracı olması haricinde güvenlik önlemi olarakta kullanılabilir. Hareket algılayabilen ve anında açılarah aydınlatma sağlayan hassas hareket sensörü özelliği bulunan güneş enerjili aydınlatma modellerini tercih etmek daha doğru seçenek olur. Fotovoltaik panel olarak üretilen modeller bataryası şarj edildikten sonra gün boyu yürüyüş ve bahçe yolunu aydınlatmaya yetebilecek enerjiye sahip olur. Yürüyüş yolu haricinde bahçelerin zemininde de güneş enerjili aydınlatma ürünleri kullanılabilir. Bu şekilde farklı aydınlatma efektleri de yaratma imkanı sunar. Bitkileri hoş bir ışıkla süslemek veya peyzaja dikkat çekici loş bir ışık efekti eklemek isteyen kullanıcılar için en ideal tercih solar lambalardır. Ayrıca gün içerisinde yeterli güneş ışığı aldığı sürece güneş enerjili bahçe lambaları dilediğiniz her yerde kullanılabilir. Peyzaj için kullanılan aydınlatmalar diğer bahçe aydınlatmalarından farklı olarak dekoratif alanlara loş bir vurgu yapmak ve bahçenize daha iyi bir aydınlatma sağlamak için özel olarak tasarlanır. Peyzaj içerisinde yer alan manzaraya ışıklar aracılığı ile daha zarif görünme imkanı sunar. Buna bağlı olarak güneş enerjili peyzaj aydınlatmaları beklenen parlaklığı veremeyebilir. Bunun sebebi beyaz bir ışık yerine sadece yumuşak loş bir ışıltı sunmasıdır. Mesela dikkat çekici bir kaya bahçesi veya küçük bir gölet için peyzaj aydınlatmalarından faydalanmak en hoşunuza giden alanlara vurgu yapmanıza ve hoş bir parıltı oluşturmanıza fırsat sunar. Aynı zamanda peyzaj aydınlatmaları yürüyüş alanlarını garaj yollarını ve bunun gibi pek çok alanı aydınlatma amacıyla kullanılabilir. İnsanlar için şüphesiz en gerekli ihtiyaçlardan biri olan aydınlatma faktörünün kaliteli bir gün geçirmek için doğru ürünlerle sağlanması gerekir. Güneş enerjili aydınlatma seçenekleri bu noktada kullanıcıların imdadına yetişir. Bunun nedeni pek çok farklı tasarımda ve kalitede ürünler ortaya sunmasıdır. Böylelikle kullanıcılara kendi talep ve ihtiyaçlarına uygun seçenekler arasından seçim yapma imkanı sunar. Farklı alanlarda kullanılmak için tercih edilen aydınlatmalar renk tür ve yapı bakımından çeşitlilik arz eder. Kolay kullanımı ve işlevselliği sayesinde günlük hayatta sıklıkla tercih edilen güneş enerjili aydınlatma modelleri uzun ömürlü kullanım imkanı tanır. Hem çevre dostu hem de ekonomik fırsatlarla gelişmiş bir aydınlatma teknolojisi ile donatılır. Görsel ve estetik açıdan dikkat çekici tasarımlar sunan aydınlatmalar talep ve beklentilenize uygun şekilde üretilir.

Enerjisini Güneş Işığından Alan Aydınlatma Sistemleri

Enerjisini güneşten alan aydınlatma modelleri kolay kullanımı ve işlevselliği sebebi ile günümüzde geleneksel modellerden daha sık tercih edilir hale geldi. Güneş enerjili aydınlatma ürünlerinin kurulumu oldukça kolay ve güvenli bir şekilde yapılır. Bu ürünlerde herhangi bir şebekeye bağlı olma durumu söz konusu değildir. Şebeke bağlılığı olmayan bu sistemler elektriğin olmadığı durumlarda da aydınlatma sağlaması açısından oldukça büyük fayda sağlar. Özellikle elektriğin olmadığı durumlarda trafik güvenliğini sağlaması konusunda önemli derecede etkili rol oynar. Alışılagelmiş aydınlatma modellerinin sıradanlığı gelişen teknolojinin donanımı ile yer değiştirerek kullanıcılara farklı bir aydınlatma deneyimi sunar. Özellikle son yıllarda giderek rehabet gören solar lamba denenmesi gereken bir aydınlatma modeli olarak karşımıza çıkar. Güneş ve solar enerji ile faaliyet gösteren aydınlatmalar sayesinde prize takma ihtiyacı olmadan ışık elde edilir. Bu açıdan elektrik tasarrufu bakımından oldukça faydalı avantajlar sunar. Güneş enerjili aydınlatma panelleri ışık ihtiyacını karşılaması açısından büyük önem taşır. Teknolojinin gelişmesi ile hücre verimlerinin artışı ve panel fiyatlarındaki düşüklük güneş enerjili aydınlatma sistemlerinin rehavet görmesine imkan tanır Bu sistemin temel amacı gün boyu güneş panellerinden topladığı enerjiyi akülerde depolaması ve gece olduğu zaman toplanan bu enerjinin ampulleri çalıştırmasıdır. Güneş enerjili aydınlatma ürünlerin hemen hemen her yerde karşımıza çıkabilir. Örneğin park ve bahçe aydınlatmalarında daha çok dikkat çekici bir görünüm sağlaması bakımından sıklıkla tercih edilir. Diğer yandan fabrika ve alışveriş merkezi gibi yerlerde özellikle elektrik kesinti yaşandığı zamanlarda da aydınlatma sağlaması bakımından avantajlar sunar. Tasarruflu ışık kaynağı da denilebilen güneş enerjili ışık kaynakları sıcak ve yumuşak bir aydınlatma seçeneği sunar. Herhangi bir kablo veya prize ihtiyaç duymadan her zevke ve ihtiyaca uygun çevre dostu modeller sunar.

Pratik Kullanım Sunan Aydınlatma Seçenekleri

Enerjisini güneşten alan sokak lambaları fiyat etiketi, optimum aydınlatma ve yenilenebilir enerji ile üretilmesi nedeni ile floresan aydınlatmalar ile karşılaştırıldığında daha ideal bir kullanım imkanı sunar. Güneş enerjisi ile çalışan solar sokak lambaları güneş panelinin alt kısmında ya da hemen arkasından bulunan pil düzeneğine bağlanır. Bu paneller gün boyu gece kullanım için yeterli kullanım sağlaması açısından şarj edilir. Güneşin batışına doğru panel fotosel görevini üstlenir. Böylelikle lamba otomatik olarak açılır. Gün doğumunda bütün bu süreç başa döner ve piller şarj olmak üzere güneş ışığında şarj edilir. Güneş enerjili aydınlatma ürünlerinin çoğunda parlaklığı lümen ile ölçülebilen LED ampuller kullanılır. Bazı aydınlatma modelleri 15, 35 lümen üreterek yumuşak ve loş bir aydınlatma sağlar. Bazı modeller ise 700 ile 800 arasında çok yüksek lümen üretir. Bu da daha sert ve parlak bir ışık sunacağını gösterir.Güneş ışıklarının parlaklığı genel olarak güneşin kendi parlaklığından ve etkisinde kaldığı gün ışığına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Güvenlik olarak bakıldığında daha sert ve parlak bir ışık seçimi şarttır. Örneğin araba ve yürüyüş yolları yüksek seviyede güneş ışığına ihtiyaç duyar. Park ve bahçeler ise daha çok peyzaja bağlı olarak dekoratif alanlara dikkat çekme ve bahçeye hoş bir aydınlatma sağlamak adına yumuşak ışıltı sunar. Işıklar aracılığı ile en beğenilen alanlara vurgu yapılarak daha dikkat çekici hale getirilmiş olur. Solar aydınlatmalarla desteklenen ışıklar bahçeyi daha canlı bir görünüme kavuşturulur. Bu açıdan güneş enerjili aydınlatma ürünleri hem daha dekoratif hem de çevre dostu kullanım imkanları sunar. Geleneksel modellere kıyasla daha nitelikli özelliklerle donatılmış aydınlatma ürünlerine daha ekonomik fırsatlarla sahip olma imkanı sunar.

Çevre Dostu Güneş Enerjili Aydınlatma         Sistemleri

Güneş enerjili aydınlatma modelleri her talep ve ihtiyaca uygun çok sayıda seçenek sunar. Güneş enerjisi doğa dostudur. Bu aydınlatma sistemleri enerjisini güneşten alarak çevre dostu kullanım sağlar. İç ve dış mekanları daha ekonomik ve yumuşak bir tutumla aydınlatır. Gelişmiş aydınlatma teknolojisi ile verimli ve kaliteli bir aydınlatma deneyimi sunar. Temel enerji kaynağı güneş olan güneş enerjili aydınlatma sistemleri kullanım kolaylığı açısından oldukça ilgi çeker. Herhangi bir kablolama priz veya elektrik ihtiyacı gerekmeyen aydınlatma ürünleri uzun ömürlü bir kullanım vaad eder. Üstelik satın aldıktan sonra başka herhangi bir masrafa neden olabilecek bir durum söz konusu olmadığı için yüz güldüren fiyatlar sunar. Kablo değiştirme veya güç sağlamak için herhangi bir priz gerekmedği için bakımı da geleneksel modellere kıyasla daha kolay ve az olan aydınlatma seçenekleri arasında yer alır. Güneş enerjili aydınlatma modelleri farklı beklenti ve amaçlar için tasarlanmış olduğu için çok sayıda boyut tür ve renk seçenekleri ile üretilir. Bazı modeller sadece aydınlatma amacı değil estetik ve görsel açıdan dikkat çekmek için tasarlanır. Dolayısıyla zevk ve beklentinize uygun ürünü bulmak oldukça kolay hale gelir. İlkbahar ve yaz ayları yaklaştıkça içinizin neşeleneceği değişiklikler yaparak havanızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Örneğin bahçeleri sıradan aydınlatmalar yerine solar aydınlatma ürünleri ile dekore etmek güzel bir başlangıç olabilir. Solar güneş enerjili aydınlatma ürünleri yumuşak ve sıcak ışıkları sayesinde bahçenizde en beğendiğiniz alana zarif vuruş yaparak daha dikkat çekici bir görünüm kazandırır. Şık bir ışık kaynağı olan bu aydınlatmalar bahçenizi daha canlı ve ilgi çekici bir hale dönüştürür. Hareket sensörü özelliği ile donatılan aydınlatma araçları sadece aydınlatma değil güvenlik amacı ile de kullanılabilir. Böylece hem güvenli hem de dekoratif bir kullanım imkanı sunar.

Kaliteli Ve Kullanışlı Güneş Enerjili Aydınlatmalar

Çevre dostu solar güneş enerjili aydınlatma sistemi ışık için ihtiyaç duyduğu enerjiyi doğrudan güneşten alan bir sistemle çalışır. Elektrik kullanmaya ihtiyaç duymadan aydınlatma sağlayan solar aydınlatma ürünleri ekonomik bir kullanım deneyimi sunar. Enerjisinin güneşten alması sebebi ile gün boyu faaliyet göstermesi için gerekli olan enerjiyi güneşten alarak bataryasında depolar. Güneş ışığından yararlanarak depolanan ve elektriğe dönüştürülen bu enerji sayesinde gün batımından sonra otomatik aydınlanma sağlanır. Güneş enerjili aydınlatma sistemi elektrik enerjisini kullanmadığı için tasarruf etmenizi sağlar. Tasarrufun yanı sıra çevre dostu kullanım imkanları sunar. Dış mekan aydınlatma konusunda severek tercih edebileceğiniz solar aydınlatma sistemli ürünler farklı tasarımlarla kullanıcıların beğenisine sunulur. Bu sayede talep ve beklentileriniz doğrultusunda bir aydınlatma deneyimi sunar. Zannedilenin tam tersine solar güneş enerjili aydınlatma ürünleri fiyat konusunda oldukça uygun avantajlar sunar. Bu sayede bütçenizi zorlamadan hem doğa hem de ekonomi dostu aydınlatma ürününe sahip olmanıza imkan tanır. hem dekorasyon hem de ihtiyaçlarınıza karşılık vermesi bakımından oldukça geniş ürün yelpazesi sunar. Örneğin bahçelerin yürüyüş alanlarını kapı girişlerini veya bahçenin çevresini aydınlatmak için tercih edebileceğiniz saplamalı güneş enerjili aydınlatma ürünü ideal bir tercih olabilir. Bu solar aydınlatma modelini güneş gören dilediğiniz bir yerde konumlandırabilirsiniz. Bu konuda ihtiyacınız olan şey yumuşak bir zemin ve topraktır. Güneşten aldığı enerjiyle çalışan aydınkatma ürünleriden tam anlamıyla bir performans alabilmek için bazı etkenlere dikkat edilmelidir. Bu hususlardan en önemlisi ürünü güneşe net bir açıdan bakan bir bölgeye yerleştirmektir. Daha sonra güneş enerjisini depolayan üst veya yan panelleri düzenli olarak temizlemek gerekir. Bunun temel sebebi panellerin toz kaplamasının güneş ışınlarından tam olarak yararlanabilmeye engel olmasıdır.

Bütçe Dostu Fiyatlar Sunan Güneş Enerjili Aydınlatma Sistemleri

Gelişmiş aydınlatma teknolojisi ile iç ve dış mekanları aydınlatma görevini üstlenen solar veya güneş aydınlatma enerjili sistemleri çevre dostu bir tutum sergiler. Model renk ve tür olarak dilediğiniz tasarımda ürün skalası sunar. Farklı ihtiyaçlara uyum sağlayan aydınlatma modelleri kullanım alanına göre değişiklik gösterir. Örneğin bir bahçe aydınlatması bulunduğu peyzajın manzarasına loş bir ışık efekti katar. Parlak bir aydınlatma sağlayarak dikkat çekici peyzaj görünümü sunar. Enerjisini güneş ışığından alan günes enerjili aydınlatma modelleri ekonomik fiyatlarla uzun ömürlü kullanım imkanı tanır. Uzun vadeli kullanım seçeneği ve gelişmiş özellikler ile donatılması geleneksel modellerden daha yüksek bir fiyat aralığına sahip olmasına neden olur. Fakat bütün bu ayrıcalıklar göz önünde bulundurulduğunda daha ekonomik bir seçenek haline gelir. Ayrıca ekstra bir enerji harcaması söz konusu olmadığı için güneş enerjili aydınlatma ürününü satın aldıktan sonra size yeniden bir masraf çıkarmayacaktır. Güneş enerjili aydınlatma fiyatları farklı etkenlere bağlı olarak değişebilir. Örneğin güneş enerjili bir sokak lambası ile hareket sensörlü bir bahçe aydınlatmasının fiyatı arasında artış söz konusu olur.Talep ve beklentinize uygun en ideal aydınlatma modelini bulmak fiyat araştırması konusunda önemli derecede fayda sağlar. Kaliteli ve nitelikli özelliklerle donatılan güneş enerjili aydınlatma modellerine hepsiburada aracılığı ile sahip olabilir seçeneklere detaylı bir şekilde göz atabilirsiniz.

Solar Güneş  Enerjili Aydınlatma Sistemi Nedir?

Solar veya güneş enerjili aydınlatma sistemleri iç ve dış mekanları aydınlatma amacıyla güneşten alınan enerji ile tasarlanır. Genellikle bahçelerde veya sokaklarda kullanılan güneş enerjili aydınlatma modelleri sundurma gibi küçük alanlarda da faaliyet gösterir. Güneşten aldığı enerji ile aydınlatma sağlarken hem ekonomik hem de çevre dostu seçenekler sunar.

Güneş Enerjili Aydınlatma Ürünleri Nerede Kullanılır?

Gün içerisinde yeterli gün ışığı alabilen güneş enerjili aydınlatma ürünleri hemen hemen her yerde ve her zaman kullanılabilir. Güneş enerjili aydınlatma modelini bahçe ışığı olarak tercih etmek istiyorsanız, ışıktan en ideal şekilde yararlanabilmek için öncelikli olarak konumlanma yerine dikkat edilmesi gerekir. Güç kaynağı güneş olduğu için gün boyu güneş alan yerlere kurulması önemli bir kriterdir.

Güneş Enerjili Aydınlatma Ürünlerinin Avantajları Nelerdir?

Normal bir aydınlatma modelleri ile karşılaştırıldığında güneş enerjili aydınlatma sisteminin bakımı daha azdır. Herhangi bir kablo bulunmadığı için kablo değiştirme veya elektrik sağlamak için herhangi bir priz kullanma gereksinimi olmadığı için kullanımı kolay aydınlatma seçenekleri arasında yer alır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Güneş Enerjili Aydınlatma Modelleri

1395 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Değerlendirme Puanı
Toplam 25 / 1395 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?